J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 7 hónapja #285451 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Laemunh írta:

Rion Pendragon írta: ez a némber felcseszte az agyamat. Mért kellett Dumbledorenak meghalnia? És mért pont Piton ölte meg? És mi az hogy Harry nem megy vissza többé az iskolába? Lesz egyáltalán folytatása?! :?


Muszály, hogy legyen folytatása, mert ennek a résznek valahogy nincs vége.
De fura lenne, ha Harry nem tér vissza a Roxfortba. Mostanában csak úgy hullanak a szereplők... :?


Hullanak a szereplők..Na ja. Én például úgy tudom, a hetedikben Ron is meghal. De nagy tettek nagy áldozatokat követelnek... :?
Ja, és úgy lenne logikus, hogy Harry sem marad életben.A legtöbb könyvben az a megoldás, hogy a jó is meghal. Mert a jóslatban is az volt, hogy vagy Volde...izé, Tudjátokki hal meg, vagy Harry. Nyilván Harry kell túlélje, ő a főszereplő, de hogy tudna egy kb.17 éves ember ezzel a tudattal továbbélni? Vagy ez csak engem zavar :?: :!:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285430 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Laemunh írta:

Rion Pendragon írta: ez a némber felcseszte az agyamat. Mért kellett Dumbledorenak meghalnia? És mért pont Piton ölte meg? És mi az hogy Harry nem megy vissza többé az iskolába? Lesz egyáltalán folytatása?! :?


Muszály, hogy legyen folytatása, mert ennek a résznek valahogy nincs vége.
De fura lenne, ha Harry nem tér vissza a Roxfortba. Mostanában csak úgy hullanak a szereplők... :?


hát ja, fura lenne, de azt mondta. Megy megsemmisiteni a többi horcruxot. Aztán kinyirni Vol....Tudodkit :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285428 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rion Pendragon írta: ez a némber felcseszte az agyamat. Mért kellett Dumbledorenak meghalnia? És mért pont Piton ölte meg? És mi az hogy Harry nem megy vissza többé az iskolába? Lesz egyáltalán folytatása?! :?


Muszály, hogy legyen folytatása, mert ennek a résznek valahogy nincs vége.
De fura lenne, ha Harry nem tér vissza a Roxfortba. Mostanában csak úgy hullanak a szereplők... :?

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285413 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Juj, ne legyünk vulgárisak.... :roll:
Rowling többször is azt nyilatkozta, hogy Dumbledore-t főleg azért ölte meg, hogy Harrynek ne legyen segítsége a hetedik részben...persze ez hülyeség, mert sokan lesznek még mellette, de hát gondolj bele, alapszabály, hogy a mentor mindig meghal.... :lol:
Piton pedig gonosz....vagy nem. Jo olyan határozottan állítja hogy gonosz, hogy csak azért sem hiszem el....valszeg a hetedik könyv utolsó lapján fog kiderülni, hogy Piton mindent előre lezsírozott Dumbledore-ral, valójában jó volt, és Harry bánhatja hogy bosszúból megölte... :lol: :roll: :?

Ami a könyvet illeti....hát nem tudom. Egyre tovább tart a fordítás, ezzel együtt egyre silányabb. Elvileg a szerkesztés tarthat hosszú időbe, de szerintem azt itt megspórolták. No meg az üzletpolitika...az Animus pl azért nem akarta kihozni karácsony előtt, hogy ne vegye el a többi könyvtől a karácsonyi forgalmat, meg így biztosított nekik az amúgy holtszezonnak számító februárban a kiugró bevétel.... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285406 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
ez a némber felcseszte az agyamat. Mért kellett Dumbledorenak meghalnia? És mért pont Piton ölte meg? És mi az hogy Harry nem megy vissza többé az iskolába? Lesz egyáltalán folytatása?! :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285395 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Remzy_mama/Eldawen írta:

Nóli írta: nyau... Én nagyon lassan haladok vele, de olvastam már a nyáron...
Egyre gázabb a fordítás... Kötetenként érezhetően romlik a dolog...


Csak azt nem értem, akkor miért tellik ennyi időbe...?


Valójában nem a fordítás telik ennyi időbe, hanem a tördelés, nyomás. Egy interjúban olvastam, hogy Boldi egy hónap alatt elkészül egy könyvvel, napi 10 órákat dolgozva rajta.

Rowling 2004 végén leadta a kéziratot. Mégis 2005 nyarára lett csak könyv belőle. A fentiek miatt.

Pont ezek miatt lesz csak 2008 kora tavaszára magyar hetedik könyv, ha igaz az, hogy év végéig befejezi az írónő.

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285373 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: A szövegben most is Szükség Szobája.
A fejezetcímen énis elcsodálkoztam.

Más:
Milyen tippek vannak eddig R. A. B. -re?
(az angol változatban is ugyanez a monogram van?)

Nekem eddig egy tippem van de gyenge lábakon áll.

SPOILER
R.A.B. Regulus Blacket rejti, és igen, angolul is RAB a monogram. Ezt az támasztja alá (mármint h ő Regulus Black), hogy a német verzióban a RAB RAS-ra változott. Az S pedig szerintem a német Schwarzra utal , ami ugye fekete, black, kinek hogy tetszik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285368 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A szövegben most is Szükség Szobája.
A fejezetcímen énis elcsodálkoztam.

Más:
Milyen tippek vannak eddig R. A. B. -re?
(az angol változatban is ugyanez a monogram van?)

Nekem eddig egy tippem van de gyenge lábakon áll.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285354 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eddig Szükség Szobája volt, nem? mI ÜTÖTT bOLDI BÁ'BA? (belém a caps lock)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285351 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ma azt az infót kaptam, hogy 27-én jön az utánnyomás. Az a 150000db biztos elfogy addigra... :D Én már utálom.......... :roll: :evil: :x Kellett nekem a könyvszakmába jönni!
Ja, Slughorn szvsz szörnyű mint Lumpsluck....
Amúgy a kedvencem a Tudhatatlan Terem....OK, hogy nagyjából ezt jelenti, de ennyire magyartalan fordítást hogy engedhettek lehozni?????????

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285335 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Supersonica írta: Szerintem csak akkor jön ki a második nyomás, ha az első adag hibás (az a 150 ezer darabocska, ha informátoraim számai helyesek) már elkelt. Minek nyomnának addig újat, amíg van hibás?


Akkor tessék venni őket emberek, kettesével, hármasával... :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285321 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem csak akkor jön ki a második nyomás, ha az első adag hibás (az a 150 ezer darabocska, ha informátoraim számai helyesek) már elkelt. Minek nyomnának addig újat, amíg van hibás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285310 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lumpschluk... Most nem tudom sírjak vagy nevessek-e... :P

Amúgy mikor jön ki a második kiadás? 22-én? Már nagyon ácsingózok rá... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285284 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta: Könyvesboltban mielőtt megvenném a könyvet mindig megnézem, a lapjai nem szakadtak/selejtesek-e, ilyesmi.


Hmm ebben nagyon hasonlítunk! :D [size=9:25ckm6u1](és néha néznek furcsán, hogy a negyedik, ötödik azonos könyvet lapozom végig, de nem érdekel! :mrgreen: )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285273 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nóli írta: nyau... Én nagyon lassan haladok vele, de olvastam már a nyáron...
Egyre gázabb a fordítás... Kötetenként érezhetően romlik a dolog...


Csak azt nem értem, akkor miért tellik ennyi időbe...?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285261 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nyau... Én nagyon lassan haladok vele, de olvastam már a nyáron...
Egyre gázabb a fordítás... Kötetenként érezhetően romlik a dolog...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285260 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: Ugye a horcruxot nem magyarította?


Nem, maradt horcrux.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285252 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ugye a horcruxot nem magyarította?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285242 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A negyedikben a követekzőt lehetett minden oldalon olvasni "és a három jó barát".....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285237 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta: ja gáz fordítások...amikor tizedjére olvastam, hogy "de élt a gyanúperrel"
azt hittem földhöz csapom a könyvet! szvsz nagyon gáz...nem tudom
eredetiben is ez van-e de...


újraolvasom a HP5-t és abban is van egy szófordulat és laponkét kettő is volt belőle, de már nem emléxem rá...hát idegesítő, az fix :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285218 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért mondjuk egy könyvet ne egy bélyeghez hasonlítsunk már... Én például a könyveimre iszonyú allergiás vagyok, s amióta a díszkötetes Szilmarilokomat olyan állapotban kaptam vissza, mintha a kutya szájából vették volna ki, valahogy nem adok oda senkinek könyvet... Könyvesboltban mielőtt megvenném a könyvet mindig megnézem, a lapjai nem szakadtak/selejtesek-e, ilyesmi. Az én szememben pedig egy ekkora ordító hiba, hogy egy "papírral" próbálták kiküszöbölni a hibát, nos ez elég ahhoz, hogy ne vegyem még meg... Pedig csak egy sima mezei HPról van szó :) Majd február után :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285215 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Felagund írta: Gondoljatok arra, hogy a bélyeggyűjtők is többszörösét fizetik a színhibás darabokért ;)


Az a baj, hogy be kell ragasztani, mert ha elveszik a nagy kölcsönadások, olvasások közben, akkor hiányzik, de ha beragasztom nem ér mégsem annyit, mint egy ritka bélyeg.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285211 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Remzy_mama/Eldawen írta: 15kor megvettem, 22,30kor kiolvastam. Nem tudtam letenni, nagyon olvasmányos. Tecc. :lol: :lol: :lol:

Ilweran írta: Bocs az ünneprontásért, de gondoltam, jobb ha nem otthon veszitek észre fizetés után....[/size]


Otthon vettem észre, azért némi engedményt adhattak volna, senki nem szólt az üzletben, hogy hibás. Legalább kiírhatták volna. :twisted:


Gondoljatok arra, hogy a bélyeggyűjtők is többszörösét fizetik a színhibás darabokért ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285210 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem Slughorn valami lump lett. Bocs, de nekem nincs meg a könyv, viszont vmelyik nagy bevásárló központban tonnaszámra volt :)

Rákerestem a neten:
"Semmilyen fontos fordulatot sem szeretnénk lelőni, de talán nem baj, ha ideírjuk, hogy a varázslóiskola új tanárának neve (angolul Horace Slughorn) a magyar kötetben Horatius Lumpstuck lett, és így a Slug Club is Lump Klubbá változott, a francia eredetű szereplő gúnynevének - Phlegm - fordítása jól sikerült: Francica. A rendkívüli fontossággal bíró unbreakable vow-ot pedig megszeghetetlen esküként nyomtatták ki. "

forrás: www.nol.hu/kultura/cikk/393585/

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285209 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Slughorn maradt Slughorn?

Bár én nem vettem meg, de ahogy beleolvastam vmi Lumpschluk rémlik a Slughorn helyett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285205 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Slughorn maradt Slughorn?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285180 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta: értékes hozzászólás :D


A felemás érzések...

Én megpróbáltam kikerülni minden spoilert és lagalább azt nem tudtam, hogy ki az elkövető. Meglepő volt. De nekem összességében tetszett. Én elsőre nem figyelek a hibákra, majd másodjára kibuknak.

Az utolsó rész vajon hány oldalas lesz? Már ehhez is kiskocsi kellene :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285170 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem majd fordítsuk újra ezt is.)) asszem megérné... A magyar fordító hát... szóval é anno régesrég beszéltem vele...
Amugy jól láttam a könyvesboltban, hogy a HP6 nincsen lektorálva?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285160 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
hááát szombaton kiolvastam izé.
Nem is tudom...nem vártam el, hogy olyan tömény legyen, mint az 5
de...hiányérzetem volt. Mondjuk sajnos elmondták a végét, így nem volt
meg a szokásos katarzis, de...nem tom.
értékes hozzászólás :D

ja gáz fordítások...amikor tizedjére olvastam, hogy "de élt a gyanúperrel"
azt hittem földhöz csapom a könyvet! szvsz nagyon gáz...nem tudom
eredetiben is ez van-e de...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285101 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
15kor megvettem, 22,30kor kiolvastam. Nem tudtam letenni, nagyon olvasmányos. Tecc. :lol: :lol: :lol:

Ilweran írta: Bocs az ünneprontásért, de gondoltam, jobb ha nem otthon veszitek észre fizetés után....[/size]


Otthon vettem észre, azért némi engedményt adhattak volna, senki nem szólt az üzletben, hogy hibás. Legalább kiírhatták volna. :twisted:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.147 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére