J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 9 hónapja #279764 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah, az link... Lorre művészúr volt a film noir-korszak egyik nagy jellemszínésze. Aki látta őt az M -ben, az sejti, miért rá gondoltam... (Naaagy ártatlan szemek... :twisted: és folyton ijedtnek látszik, de azért ravasz ám...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279748 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Üdvözletem!

Az az "ő" ott egy link akar lenni, csak nem túl feltűnően csinálja :D

[size=9:15d94cw5]Vidám, hogy pont itt 500.[/size] :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279747 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: Bizony, és Pettigrew szinkronhangja még rosszul is ejti ki a dolgokat... (arról nem is beszélve, hogy AZ A SZÍNÉSZ NEM FÉREGFARK!!! mennyivel jobb lett volna mondjuk ő , ha még élne... de hát sajnos már rég meghalt...)


Mi van? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279724 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bizony, és Pettigrew szinkronhangja még rosszul is ejti ki a dolgokat... (arról nem is beszélve, hogy AZ A SZÍNÉSZ NEM FÉREGFARK!!! mennyivel jobb lett volna mondjuk ő , ha még élne... de hát sajnos már rég meghalt...)

Viszont Voldy nagyon ott volt. A durmstrangosokat is bírom, főleg, ahogy benyomulnak...

És persze drága Perselusunk még mindig remek, kárt, hogy a hálóinges jelenését kihagyták... :oops: :cry: :wink:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279696 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Üdvözletem!

Egy nyálas Hermione-Harry-Ron-párbeszéd arról, hogy "ezek után minden más lesz" (sajnos pozitív értelemben gondolják, nem tudom, milyen alapon, pedig más szempontból nagyon is igazuk van...), meg hogy "ugye majd írtok?"... Valami hányingerkeltő :roll:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279692 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hú, icke kiadtad magadból :D de elmondanátok mi van a zárójelenetben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279684 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Üdvözletem!

Kritizálok én is kicsit, mert az jó :D
Először is technikai jellegű megjegyzésként felkérném a Corvin mozi személyzetét, hogy a vetítőgépért felelős tagjuk ugráljon rettent arcú majommal, mielőbb. Legalább ötször-hatszor elment a kép, néha a hang is, csak hogy örüljünk.

Most pedig lássuk a filmet. Az előttem legtöbbet kritizált tényező, Mordon alakja szerintem teljesen jó volt, a szinkronhangja is kellően kerge volt - az első sötét varázslatok kivédése órán gyönyörűen hörögte, hogy "...egy életre cellát bérelt Azkabanban!" :) A műszeme és -lába kicsit érdekesen nézett ki, de hát istenkém, soha nagyobb bajom ne legyen. A másik lehúzott alakkal, Karkarovval megintcsak meg voltam elégedve: én pont ilyesfélének képzeltem el a vén ex-halálfalót. Nem így állunk Krummal, akiből tényleg egy "dinnyefejű tirpák"-ot sikerült csinálni, ahogy Ron is mondja - hol a madárszerű, rozoga kviddicsjátékos? Hermione színésze az első rész óta nem tetszik (túl szép a karakterhez, a szinkronja meg ebben a részben olyan volt, hogy azt hittem, a Barátok Közt-öt nézem), Ron viszont egyre jobb, valami remek az arcjátéka, és a szinkronszínész is beletalált a szerepbe (a fentebb említett órán is:
- Weasley?!!
- Igen? - az a nyüszítés és a fej hozzá leírhatatlan, valaki szerezze meg nekem azt az öt másodpercet :D ). Radcliffe-nek továbbra sincs sok mimikája, már-már Steven Seagal szintjén van; az egyetlen igazán jó pillanata, amikor a végén Dumbledore háta mögött ránéz Pitonra, ott véletlenül kifejező arcot vágott. Madam Maxime feje olyan, mint Louis Armstrong hangja, de legalább elég magas; Kupor színésze szerintem nem rossz választás, de én nem a Gumimacik Gasto-jával szinkronizáltattam volna, szó, ami szó. Rita Vitrol meg kicsit keveset szerepel, de az ő részeit amúgy sem szeretem annyira, elég volt ez is.
Film és technika: először akkor sírtam el magam, amikor a világkupadöntőt ennyivel rendezték le (de azért Krum körberepült a projektoron), aztán lassan kiderült, hogy az egész afféle montázs akar lenni a srácok negyedik évéből. A Durmstrang bevonulása határozottan tetszett, de a Beauxbatons lányainak sóhajtozásától majd kiugrottam a ruhámból (nem annyira izgató, annyira idegtépő). Az első próba borzadály, fölöslegesen túldramatizált hülyeség; a másodikkal nincs sok baj, a harmadik is elmegy egy adag szódával. Temetői jelenetben valóban kevés a halálfaló, na meg átírták a varázsverset - ezektől eltekintve meglehetősen látványos, és egész szöveghű. A film zárójelenetét viszont sose bocsátom meg a rendezőnek/forgatókönyvírónak: egy ilyen undorító, nyálas, helyzethez nem illő közhelyet nem tudom, hogy rakhattak bele.

Konklúzió: a film jó, a könyv hatszáz oldalát egész sikeresen zsúfolja két és fél órába. A kivagdosott szálak (Bertha Jorkins, egész Kupor-ügy, stb.) nem eredményezik a történeti konzisztencia felborulását, piros pont; nem kerültek bele világ- vagy koncepcióidegen elemek, piros pont; továbbra is dúl viszont a fölösleges túldramatizálás és nyálasítás, fekete pont.
Ja, és átszerelték a zenét is, fél fekete pont :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279681 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Láttam a 3. filmet marhajó!!!
Elolvasom a könyvet szerintem! Nagyon tertszik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279676 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nya, én is láttam.

háát.
alapvető baj az, hogy a célközönség.
szal, ha a HP4ből egy jó filmet akartak volna csinálni, akkor nem enegedik a 0-12 éveseket moziba. Mert így se a hossza nem volt elég, hogy egy normális film legyen. Se a jelenetek. Ez nem gyerekfilm! Pl. amikor Voldemort átváltozik, annak semmi értelme, tisztára olyan, mint a Múmia vagy hasonló filmek...de simán ki lehetett volna hagyni! Ésha egy hosszabb filmet csinálnak az egészből, akkor nem lett volna az egész olyan pulzáló, sőt nem is volt az, mert egyszerűen csak kiemelték a könyv csúcspontjait és folyamatosan emelni próbálták..tök feleslegesen. Számomra minden kiderült a filmből, csak az nem, hogy a Roxfort egy iskola...

sajna 7 éve németet, 2 éve franciát tanulok, de csak azért is elolvasom a 6ot angolul! :P

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279665 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: A hp-kből SOSE készült bővítette verzió és szerintm nem is fog készülni. Ebbe nyugodjaotk bele. Szerintem az egyelen jól eltalált foigura Voldemort volt.
Mal:Úgy nem lehet filmről kritikát írni ha nem nézed végig az elejétől a végéig!


Most mondta, hogy végignézte.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279659 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A hp-kből SOSE készült bővítette verzió és szerintm nem is fog készülni. Ebbe nyugodjaotk bele. Szerintem az egyelen jól eltalált foigura Voldemort volt.
Mal:Úgy nem lehet filmről kritikát írni ha nem nézed végig az elejétől a végéig!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279575 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Mal-estel írta:

Cerebrum írta:

Mal-estel írta: Dehogynem néztem meg!!! Csak nem a moziban...


Azt mondtad nem, hogy belepörgettél? Ergo nem nézted végig.


Áááááá! Kiforgatod minden szavam :D . Beletekertem, hogy megnézzem, érdemes-e moziban látni. Aztán mikor úgy döntöttem nem, végignéztem.
Remélem most már mindenki elégedett... :lol:


Abszolúte. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279571 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Az lenne jó, ha kibővítenék a DVD változatra. Az a TTT-n is nagyon sokat dobott...

a WB nem áldoz ilyesmire pénzt, mint holmi rajongók...


Azért nem árt ha ránézel hogy a New Line Cinema kinek a tulajdonában van :)

Más részről, valószínűleg külön kimaradt jelenetek lesznek, hogy hadd lássuk mennyivel jobb lett volna a film velük. (pl a Titkok kamrája dvd-n is ez volt)

A New Line is a WB-é? :o
Akkor sry... Ezek szerint akkor rendezőn múlik a dolog, vagy nemtom. A kimaradt jeleneteket külön azért nem szeretem, mert nem látod, h hova raknák be, stb. Amúgy votl a Bölcsek kövénél is ;)
A Star Wars 3-nál is sajan kkülön kimaradt jelenetek vannak... jobb lett volna a filmbe berakni...


Ha megnézed a filmek elején felbukkanó emblémát: New Line Cinema An AOL Time Warner Company.
Nem véletlenül volt baj a Hobbit film szempontjából, hogy a MGMet a Sony vette meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279546 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Mal-estel írta: Dehogynem néztem meg!!! Csak nem a moziban...


Azt mondtad nem, hogy belepörgettél? Ergo nem nézted végig.


Áááááá! Kiforgatod minden szavam :D . Beletekertem, hogy megnézzem, érdemes-e moziban látni. Aztán mikor úgy döntöttem nem, végignéztem.
Remélem most már mindenki elégedett... :lol:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279536 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Az lenne jó, ha kibővítenék a DVD változatra. Az a TTT-n is nagyon sokat dobott...

a WB nem áldoz ilyesmire pénzt, mint holmi rajongók...


Azért nem árt ha ránézel hogy a New Line Cinema kinek a tulajdonában van :)

Más részről, valószínűleg külön kimaradt jelenetek lesznek, hogy hadd lássuk mennyivel jobb lett volna a film velük. (pl a Titkok kamrája dvd-n is ez volt)

A New Line is a WB-é? :o
Akkor sry... Ezek szerint akkor rendezőn múlik a dolog, vagy nemtom. A kimaradt jeleneteket külön azért nem szeretem, mert nem látod, h hova raknák be, stb. Amúgy votl a Bölcsek kövénél is ;)
A Star Wars 3-nál is sajan kkülön kimaradt jelenetek vannak... jobb lett volna a filmbe berakni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279534 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Cerebrum írta: Az lenne jó, ha kibővítenék a DVD változatra. Az a TTT-n is nagyon sokat dobott...

a WB nem áldoz ilyesmire pénzt, mint holmi rajongók...


Azért nem árt ha ránézel hogy a New Line Cinema kinek a tulajdonában van :)

Más részről, valószínűleg külön kimaradt jelenetek lesznek, hogy hadd lássuk mennyivel jobb lett volna a film velük. (pl a Titkok kamrája dvd-n is ez volt)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279533 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Az lenne jó, ha kibővítenék a DVD változatra. Az a TTT-n is nagyon sokat dobott...

a WB nem áldoz ilyesmire pénzt, mint holmi rajongók...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279524 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Annyit tennék még hozzá, hogy bár egész jó a film, de leginkább egy nagy színeshangos illuztráció a könyvhöz, önálló sztoriként nemtdom mennyire állja meg a helyét.


Van benne valami, de hogy a fenébe lehetett volna jobban két és fél órába belesűríteni a több mint 500 oldalas könyvet? Sztem sehogy. És ha így nézzük a dolgokat, akkor nagyon is jó lett a film...


Hát igen. eért reméltem kezdettől fogva, hogy kétrészes film lesz. Amit mondjuk 10 perc szünettel vetítenek.
Volt már ilyenre példa.


Az lenne jó, ha kibővítenék a DVD változatra. Az a TTT-n is nagyon sokat dobott...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279523 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Mal-estel írta: Valóban, teljesen egyetértek!
Olyan, mintha rohannának az egész filmben. Az egyik pillanatban még a Roxfort Expressz aztán már 1ből az a jelenet jön a beauxbatonsos kocsival, meg a repülő lovakkal... Kicsit gyors volt nekem az egész.


Nem tudom, nekem csak az eleje tűnt kicsit kapkodósnak, azon nagyon érezhető volt, hogy alaposan meg lett vágva...

Mal-estel írta: Dehogynem néztem meg!!! Csak nem a moziban...


Azt mondtad nem, hogy belepörgettél? Ergo nem nézted végig.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279505 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Valóban, teljesen egyetértek!
Olyan, mintha rohannának az egész filmben. Az egyik pillanatban még a Roxfort Expressz aztán már 1ből az a jelenet jön a beauxbatonsos kocsival, meg a repülő lovakkal... Kicsit gyors volt nekem az egész.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279503 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Annyit tennék még hozzá, hogy bár egész jó a film, de leginkább egy nagy színeshangos illuztráció a könyvhöz, önálló sztoriként nemtdom mennyire állja meg a helyét.


Van benne valami, de hogy a fenébe lehetett volna jobban két és fél órába belesűríteni a több mint 500 oldalas könyvet? Sztem sehogy. És ha így nézzük a dolgokat, akkor nagyon is jó lett a film...


Hát igen. eért reméltem kezdettől fogva, hogy kétrészes film lesz. Amit mondjuk 10 perc szünettel vetítenek.
Volt már ilyenre példa.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279494 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Mal-estel írta: Meghalt a sárkány!!!! Pedig magyar volt!!! Hiába a magyarok sorsa mindig is nehéz volt...


Honnan veszed, hogy meghalt? Nem mutatták a tetemét...

Igen... De akkor felvetődik a kérdés: Hova lett a sárkány? :lol:
Sztem a Tiltott Rengetegben kószál, és majd a hetedik részben Hagrid megtalálja, felneveli és boldogan élnek, míg meg nem halnak :twisted: :lol:
No, de komolyan: sztem elég hülye húzás volt, hogy Harry meg a sárkány elhagyja a "játékteret" (Ja, és közben szétverik Roxfortot)
Sárkányos-jelenet: mikor Harry a szikla mögé bújt a sárkány elől, és nézelődött ki... Nektek mi ugrott be először? :D (Segítek: a Gyűrű Szövetségében volt ;) ) :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279493 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Dehogynem néztem meg!!! Csak nem a moziban...
Ha vki kap 1 fejlövést, de nem mutatják a tetemét szted attól még túlélte? :D Nekem eléggé halálosnak tűnt az a jelenet...

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279492 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Annyit tennék még hozzá, hogy bár egész jó a film, de leginkább egy nagy színeshangos illuztráció a könyvhöz, önálló sztoriként nemtdom mennyire állja meg a helyét.


Van benne valami, de hogy a fenébe lehetett volna jobban két és fél órába belesűríteni a több mint 500 oldalas könyvet? Sztem sehogy. És ha így nézzük a dolgokat, akkor nagyon is jó lett a film...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279491 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Mal-estel írta: Meghalt a sárkány!!!! Pedig magyar volt!!! Hiába a magyarok sorsa mindig is nehéz volt...


Honnan veszed, hogy meghalt? Nem mutatták a tetemét...

Mal-estel írta: Nem szoktam beletekerni filmekbe, de a HP-ben (a filmben) már annyit csalódtam, hogy úgy éreztem nem kéne még rátenni 1 lapáttal (ezressel, nem mintha sajnálnám ha jó filmről van szó, a LOTR bővítettért is kiadtam 25000-ret).


Ja, hogy végig sem nézted a filmet? Hogy lehet úgy egy filmről kritikát írni, hogy az ember végig se nézi??? :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279490 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Meghalt a sárkány!!!! Pedig magyar volt!!! Hiába a magyarok sorsa mindig is nehéz volt...

Sztem a halálfalók... hát... olyanok, mint a Csúcsfejek :D . Nagyon rossz a jelmezük :( . Meg aztán Voldytól is rettegniük kéne, ehelyett, hát le se ****ják, már bocsánat. Meg ahogy a pálcát tartják... Hát nem is tudom. :(

Mordonnal nem volt baj, csak a kinézete... Meg a szeme... Nah mind1 :(
A viselkedése maga jó volt.
Szerintem megint a jelmezek/szereplők kinézete rontja leginkább a HP-hangulatot. Úgy éreztem magam, mint amikor a 3-ban megláttam a REPÜLŐ!!! dementorokat. Azt hittem kiugrom az ablakon :D :(

Nem szoktam beletekerni filmekbe, de a HP-ben (a filmben) már annyit csalódtam, hogy úgy éreztem nem kéne még rátenni 1 lapáttal (ezressel, nem mintha sajnálnám ha jó filmről van szó, a LOTR bővítettért is kiadtam 25000-ret). Ésazért tekertem bele, mert rossz minőségű volt (csak azért szereztem meg, hogy eldöntsem, érdemes-e megnézni)

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279487 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mal-estel: ha egy filmet először nézel, akkor ne tekerj bele, mert sosem tudhatod hogy éppen mi történik benne igazából.

Egyébként meg:
Mordon: Nekem alapvetően (bár teljesen máshogy képzeltem) nem volt vele bajom, el tudtam hinni róla, hogy veszélyes félőrült auror.

Halálfalók: ezt fejtsd ki bővebben. Nekem egy bajom volt velük a temetős jelenetben: túlontúl kevesen voltak. A könyvben tucatjával rohangásznak, és ezekből emel ki egy párat Voldemort, fejükre olvasva bűnüket.

Voldemort: Hát nem egy pozőr alkat. De megteheti, hogy így visselkedjen, hiszen ő a Sötét Nagyúr, azt csinál, amit akar.

Meghal egy magyar: ?????



UI1: id. Barty Kupor tényleg olyan, mint Hitler 1944ben. És a szinkronja még sokat ront a helyzeten. A hangja alapján már a kakóját se biztos, hogy meg tudja inni egyedül.

UI2: Észrevettétek, kedves szerepjátékosabb lelkületű egyének, hogy Mordonnak kosfejes botja van? Tudom, ez sokaknak nem jelent semmit, de akinek jelent az nézze meg.

UI3: Morgana: biztos úgy van, ahogy mondod, még sose voltam lány az első buliján.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #279486 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nah, de legalább vmi pozitívum: a HP 6 óriási! Még csak a nemhivatalos magyar fordítást olvastam (Nem tudtam kivárni a februárt még ha ezért meg is köveztek :D ), de így is elmondható, hogy ez az eddigi legjobb könyv!
Harryék végre természetesen és értelmesen viselkednek (maga Harry nagyon kemény lett mióta hallotta a jóslatot és felhagyott az ordibálással :itscool: ), végre 1 kicsit felnőttesebb a viselkedésük... Eddig sztem nagyon "gyerekek" voltak (ezt gyerekként is megállapítottam, mert tulajdonképpen velük párhuzamosan növök fel :D )
Na és Harry végre választott magának 1 új barátnőt, aki mérföldekkel normálisabb Chonál...
Maga a történet is óriási...
Szóval mindent összevetve 1 gigantikus történet legjobb része lett (eddig), minden elismerésem Rowlingé :cheers: !
A bulvársajtóban megjelent hírekkel ellentétben, miszerint kifogyott az ötletekből (régi hírek), szerintem inkább egyre jobbak a könyvek! Már csak azért is nehéz lenne ilyet elkövetnie, mert Rowling (a Mesterrel ellentétben) előre megcsinálta az egész történet vázát.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279483 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Dejó, még nem is jártam itt...
Hiába óriási ez a fórum és még alig jártam vhol. :oops:

Hát nekem volt szerencsém beletekerni HP 4-be (gondoltam előbb megnézem milyen, mielőtt kiadnék 1 1000 forintos bankót a mozira.)
Hát kapásból a következő jeleneteket kaptam el:
- halálfalók: "fúúúúúúj"
- Mordon: "ilyen nincs remélem nem lesz több ilyen melléfogás benne..."
- meghal 1 magyar :cry: :"de komolyan ez most miért kellett?"
- Voldy: "hmmm úgy látom az angolok-amcsik szótárában mást jelent a gonosz mint a magyarban. Náluk őrült-pszhopata-ordibálós, nálunk kegyetlen-gonosz-csakmagávaltörődő-mindenkifölötturalkodniakaró(ebben az esetben). Na és miért néz ki úgy mint 1 őrült vámpír, akinek levágták az orrát?"

Ezek után megállapítottam, hogy sajnos fojtatták a több éve tartó tradíciót, miszerint ilyen kitűnő alapanyagból nem képesek normális filmet csinálni... Úgy döntöttem nem éri meg az ezrest...

Ja és azt észrevettétek, hogy mind a 4 filmben máshogy néz ki Roxi környéke? Eléggé illúzióromboló...
Ez csak saját vélemény volt!!!!!!

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279469 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Szerintem túlságosan is egyértelmű volt a Ron+Hermione szál. Amikor Hermione megsértődve, majdnem sírva leül a lépcsőre, hát az kissé... sok.


Nem, nem sok az, Alyr, hanem éppen olyan, mint ami szinte minden lánnyal megtörténik az első báljai, bulijai valamelyikén. Először leszel kicsit nő, és nem kell, hogy tetszen, egy barát is meg tud bántani. Annyi érzelem, felfokozott várakozás, álmodozás sűrűsödik egyetlen estébe, hogy szinte természetes a csalódás.

Akárhogyanis, ne feledjük, hogy a hőseink éppen a legdurvább kamaszkorban vannak. És "hús-vér" tinédzserek.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.130 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére