J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 9 hónapja #279466 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez azért furi, mennyi nyűgünk van. A harmadik filmmel az volt a bajunk, hogy túlságosan sokmindent kihagytak, hogy önnállóan is meg tudja állni a helyét. Most meg több fórumon is olvastam már olyan véleményt, mint a tiéd Alyr, hogy nem nagyon állja meg önmagában a helyét. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279422 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Annyit tennék még hozzá, hogy bár egész jó a film, de leginkább egy nagy színeshangos illuztráció a könyvhöz, önálló sztoriként nemtdom mennyire állja meg a helyét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279350 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem túlságosan is egyértelmű volt a Ron+Hermione szál. Amikor Hermione megsértődve, majdnem sírva leül a lépcsőre, hát az kissé... sok.

Egyébként ma délután meg lett nézve általam.
És egész jó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279302 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Nekem maugy hiányoztak Durselyék és bumfolt... Ja és valamit nem értek Miért eröltetik a Harry+Hermione szálat amikor annyira egyértelmű, hogy nem lesz belőle semmise?


Neked ez jött le? Sztem tök egyértelmű volt a Ron+Hermione szál...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279281 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem maugy hiányoztak Durselyék és bumfolt... Ja és valamit nem értek Miért eröltetik a Harry+Hermione szálat amikor annyira egyértelmű, hogy nem lesz belőle semmise?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279280 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Nincs benne a kupadöntő? Hiszen az összes előzetes televan vele...


Bevonulnak a csapatok, Krum-ot mutatják közelről, aztán vágás és újra Weasley-ék sátrában vagyunk már a meccs után... :?


Végülis ahhoz képest, hogy az első hírek szerint egyáltalán bele se tették volna, ez nem is rossz.
Asszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279265 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak a csapatok bevonulása van benne. Se leprokónok, se vélák, se Vronszkij, se cikesz, se Bumfolt... :evil: Pedig a kezdet alapján óriási látvány lett volna. Na, majd talán dvd-n, a kimaradt jelenetek között...

Legcoolabb? Hát: GÖRÉNY... bál... Voldy... Ifj. Kupor... Piton fegyelmez...

Mellesleg: nem értem, hogy a hf-k miért a varázslókat abajgatják a muglik helyett... és miért van kukluxos fejdíszük...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279263 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Nincs benne a kupadöntő? Hiszen az összes előzetes televan vele...


Bevonulnak a csapatok, Krum-ot mutatják közelről, aztán vágás és újra Weasley-ék sátrában vagyunk már a meccs után... :?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279255 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nincs benne a kupadöntő? Hiszen az összes előzetes televan vele...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279254 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hali!
Nekem nagyon-nagyon hiányzott a kviddics-kupadöntő az elejéről! :? :evil: Sajnos azt kell mondanom, hogy ez adta meg a kezdőhangulatomat, és csak lassan tudtam túljutni rajta! Végre láthattunk volna kicsit többet is az iskolán kívüli varázsvilágból...
Kedvenc jelenetek: szinte az összes Voldemortos! Na ő viszont nagggyon ott van! :twisted: az átalakulás, Ralph Fiennes arca, testtartása... huh, most is kiráz a hideg!
Látnotok kellett volna a mellettem ülő kicsik arcát, meg ahogy összerándultak... nem tudom, hogy miért hozták el egyáltalán őket a szüleik, amíg ők meg nem nézték! Ez olyan felelőtlenség... ott volt pl. Krum cápafeje! Ahogy bevillan totálban a teljes vászonra a többszörös fogsor.......................én is összerezzentem!
Rita Vitrolból több is lehetett volna, Hagrid és a Madame.... az a szakálból kivett kajcsis jelenet, meg a táncuk szuppi :lol: Ron és a "tegye a kezét a derekamra!" ütős :D :D :D , és a fürdős jelenet is vicces volt (Hisztis Mirtilnek jó az arcjátéka-mondhatni lejátszotta Pottert)
...egyetértek Nelossellel, ami Daniel játékát illet... sajna az nem nagyon van. Viszont Rupert ... a sértettség nagyon jól ment neki! És a barna köpenye a bodrokkal meg fodrokkal! :D :itscool: És Emma is képes volt érzelmeket vinni a karakterébe, és játszani... szóval azt hiszem ideje lenne elvégezni egy színésztanfolyamot Daniel!

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279233 Írta: Ebediyet
Ebediyet válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Kinek mi volt a kedvenc jelenete a filmből?


A Labirintus. Nagyon tetszett a hangulata, bár hiányoltam a mindenféle lényeket belőle:(
Ugyanugy mint például Rita Vitrol animágusságát.

A felnőtté válás egyik legbiztosabb jele, amikor az ember megszereti a zöldbabot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279225 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

cortez71 írta:

Nelossel írta: Kinek mi volt a kedvenc jelenete a filmből?

Malfoy-görény RULEZ! :lol:


Mikor MacGalagony és Ron táncolnak, és valaki befüttyent egyet... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279221 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Kinek mi volt a kedvenc jelenete a filmből?

Malfoy-görény RULEZ! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279214 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Noredhel, te ezt mind meg tudtad jegyezni? :) Nekem is tetszettek, de képtelen lennék felidézni még akár sac-per kábé szinten is a szövegét. :oops:

Összességében nekem tetszett a film. A világkupadöntőt hiányoltam nagyon az elejéről. Tök jól elkezdték, erre puff! már vége is. :(
Az első két próbát szerintem elég jól megcsinálták, de az a Harry-leesik-a-tetőről-és-a-sárkány-majdnem-elkapja dolog nekem annyira nem jött be... Tipikus mozi-trükk... :roll: A harmadik próba viszont... Mi az, hogy szinte leáll bunyózni a két győztes, mikor összefutnak szinte a célnál?!
A színészek... hát... Daniellel nekem még mindig az a bajom, hogy olyan semleges arccal kapja a sebeket. Elficsorodik egyet, azt csókolom. Le van rendezve. Nem baj, hogy ömlik a vér a karjából, meg miegymás... De a három versenyzőt egész megkedveltem. Még Diggoryt is, pedig ezt nem gondoltam volna előtte :roll:

Kinek mi volt a kedvenc jelenete a filmből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279189 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Egy idegbeteg, remegős diktátorra...


Némileg a könyvben is.
Bár ott nem annyira.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279159 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szóval akkor nem sziszegős? :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279103 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nincs torzítva:)
NEKEM tetszett azene!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279086 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Rabyn írta: Na sikerült eljutni egy moziba és FELIRATTAL (oh igen Alan Rickman hangja még mindig csodás) megnézni.


Milyen Voldemort eredeti hangja? Fiennes-é, vagy egy torzított hang?


Úgy emlékszem, nincs eltorzítva.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279078 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem is sikerült végre megnéznem a filmet. :D
Az eleje kicsit csapongósra sikerült szvsz, onnan kezdett "alakulni" a film, hogy a tusa elkezdődött. Dumbledore néha agresszívnek, türelmetlennek hatott, ami nagyon nem tetszett. :? Pl. az a rész, ahol "megkérdezi" Harryt, beledobta e a nevét a serlegbe.
Sajnos keveset láthattunk Pitonból, Hagridból, és még sorolhatnám. A tusák jók voltak, igaz a labirintustól többet vártam. :wink: Voldemort viszont igazán jól sikerült!!! Hála Mr. Fiennes-nak! 8)
Összességében tetszett a film, bár nem igazán tudtam elvonatkoztatni a könyvtől és így sok rész zavart. :roll: Még valami, a zenén nagyon nem kellett volna változtatni, ez az új hangzásvilág nekem nem tetszett, főleg Voldemort visszatérésénél hiányzott valami.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279057 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Meg kimaradt a Vronszkij-műbukás... meg a "Sirius hívd össze a Rendet" meg a csók... meg a hálóinges Piton... *olvad*

Id. Kupor bajusza... hátööö... izé.

Ifj. Kupor viszont egész csinos legény!

"Weasley, tegye a kezét a derekamra..." áááááááááááááá! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"-Alastor, mit csinál?!
- Tanítok!
- Jézusom, az ott egy diák?!
- Inkább görénynek nevezném..."

Durmstrangosok rúúúlz
Voldy rúúúlz

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279054 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Na sikerült eljutni egy moziba és FELIRATTAL (oh igen Alan Rickman hangja még mindig csodás) megnézni.


Milyen Voldemort eredeti hangja? Fiennes-é, vagy egy torzított hang?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279040 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na sikerült eljutni egy moziba és FELIRATTAL (oh igen Alan Rickman hangja még mindig csodás) megnézni. Hátöhm.. A legvicesebb rész az volt amikor közölte Mordon Harryvel, hogy: "ha megmutatod a tiedet én is megmutatom az enyém"
Nekem amugy nem tetszett annyira, pontosabban nem fogott meg. Mégegyszer nem mennék el rá moziba. Egyébként a gyerekszínészek színészi játéka eégszen türhető, a felnőtt színészek hozták a formájukat. Maggie Smith-en látszik, hogy öregszik... :(
Kár, hoyg sok jó rész kimaradt... Meg Bumfolt meg a házminaók... Ja és engem Kupor hátizééé szal (vessetek meg) de kinézetre egy diktátorra emlékeztet. Egy idegbeteg, remegős diktátorra... Az ifj. Kupor meg Brandirra:)))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279006 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Külsőre béna, de színészileg ott van (a mozi mindenesetre vinnyova röhögött némely akcióján)...

Amúgy: Pattogó Görény ruleeeeeeeez!!!!!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278995 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Elcseszték Mordont!! Brühühühüh.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278969 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Drizzt írta:

Cerebrum írta: Mondhatni nehéz kiigazodni a véleménye(i)den... :twisted:


Elismerem :) . Ez általában így van, de most különösen, mert a filmnek vannak csapnivaló, és vannak nagyon jó részei, összességében szórakoztató...csak ne olvastam volna a könyvet.


Csupán kissé el kell a könyvtől vonatkoztatni és kész. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278945 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Mondhatni nehéz kiigazodni a véleménye(i)den... :twisted:


Elismerem :) . Ez általában így van, de most különösen, mert a filmnek vannak csapnivaló, és vannak nagyon jó részei, összességében szórakoztató...csak ne olvastam volna a könyvet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278939 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Amúgy első alkalommal rosszul hallottam, mert Karkarov nem azt mondja, hogy Kupor kínozta halálra a Longbottom szülőket, hanem azt, hogy Kupor és bűntársai.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278935 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Na mi van muglik? Nem jártok moziba? :mrgreen:


De. :P Mostanában elég... öhm... szóval fura a választék, nekem leginkább... Ja, hogy a HP-ről kéne írni! Az más... Nem tom... nekem tetszett. Elég jól összehozták azért a filmet. :wink: De bővebben majd később... Többiek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278934 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na mi van muglik? Nem jártok moziba? :mrgreen:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278932 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rion Pendragon írta: MICSODA?! szlovákul megjelent, magyarul meg nem?! bekaki!


Azért azt is vedd bele, hogy valszeg a szlovákoknál többen fordítják, míg nálunk csak Tóth Tamás Boldizsár... És még ott is van neki a film, aminek a szövegét is ő fordítja, hogy összepasszoljon a könyv és a film... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.157 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére