J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 8 hónapja #282847 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Cerebrum írta: Uh, most milyen jó volna, ha nem olvastam volna már nyáron... :) Bár akkor meg bizonyosan idő előtt megtudtam volna mi fog történni a végén.


Nem feltétlenül. Én pl még mindig csak egyetlen egy szót tudok a hatodik könyvből. :P


Horcrux? :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282833 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Uh, most milyen jó volna, ha nem olvastam volna már nyáron... :) Bár akkor meg bizonyosan idő előtt megtudtam volna mi fog történni a végén.


Nem feltétlenül. Én pl még mindig csak egyetlen egy szót tudok a hatodik könyvből. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282832 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Megjegyezném, hogy olvastam angolul, de annyira nem tudok angolul, hogy ne olvassam el magyarul is... :wink:
(Töröljétek ezt, ha útban van.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282831 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Kincső (Thilanna) írta: (Lehet h. csak vissza kéne olvasnom érte pár oldalt, de tudja valaki, mikor jelenik meg pontosan a HP6. magyarul? :oops: :o )


Február 10-én


Uh, most milyen jó volna, ha nem olvastam volna már nyáron... :) Bár akkor meg bizonyosan idő előtt megtudtam volna mi fog történni a végén.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282828 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: (Lehet h. csak vissza kéne olvasnom érte pár oldalt, de tudja valaki, mikor jelenik meg pontosan a HP6. magyarul? :oops: :o )


Február 10-én

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282827 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dindae írta: De egyébként... miért kell ezt így ennyire? Mert halvány sejtéseim vannak, miért is "öl meg" egyes szereplőket, de mégis... És miért pont a 4. könyvtől kezdve? Addig egész optimista volt. :)


Addig azért volt optimistább, mert Harryék gyerekebbek voltak, és a könyvek mindig az ő szemszögükből íródnak.
És azért "gyilkol", mert Voldemort nem kegyelmezne, és elvesztené a történet a hitelességét. [size=9:w8eukn3m](pölö a DragonLanceban engem kifejezetten idegesített, h. "mindent" túlélnek a szereplők - dehát az ugye szerepjátékon alapul...)[/size]
Szerintem. :wink:

(Lehet h. csak vissza kéne olvasnom érte pár oldalt, de tudja valaki, mikor jelenik meg pontosan a HP6. magyarul? :oops: :o )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282825 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na ma láttam a filmet. Egész jó volt :) Igaz szlovák szinkron volt, de nem volt olyan szörnyű mint más filmeknél :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282824 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta:

Argeleb írta: Talán azért a 4. résztől kezdve durvulnak el a dolgok, mert Tudjukki a 4. részben tér vissza...

Egyébként amíg Pitont meg Lupint élve hagyja, addig nem nagyon zavar, hogy hullanak a szereplők :-)


Meg Hagridot se... meg Tonksot se


Meg Draco. Meg Sirius... Hopsz. Ő már meghalt. :oops: :cry:

De mért játszik tökfejest? (Egy tökfej... két tökfej... na jó, ez maradhat...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282744 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Argeleb írta: Talán azért a 4. résztől kezdve durvulnak el a dolgok, mert Tudjukki a 4. részben tér vissza...

Egyébként amíg Pitont meg Lupint élve hagyja, addig nem nagyon zavar, hogy hullanak a szereplők :-)


Meg Hagridot se... meg Tonksot se, mert abba

Lupin belehalna


Harry felőlem meghalhat, bár azért kedvelem... főleg a 6. részben, mert már kezd megnormálisodni...

Piton... édes Merlinkém... szerintem ő most padlón van lelkileg. Épp ezért nem szabad bántani. :cry:

Lupint meg főleg nem. Csak az a fránya Eddábóllopott egyén ne lenne... tőle féltem. (De jó lenne egy Huan vs. Carcharoth típusú nagy mérkőzés...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282720 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Talán azért a 4. résztől kezdve durvulnak el a dolgok, mert Tudjukki a 4. részben tér vissza...

Egyébként amíg Pitont meg Lupint élve hagyja, addig nem nagyon zavar, hogy hullanak a szereplők :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282707 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

olorin.papa írta: Végre egy mese ahol nem mindenkit ér el a boldog vég... :D


Hát ja. Állítólag a férje kérte Rowlingot, hogy ne ölje meg az egyiket - akinek a halálát már állítólag megírta -, de Rowling ragaszkodott a halálához. Nagyon meg akarhatott tőle szabadulni...


Előszeretettel szabadul meg bizonyos szereplőktől, az már biztos. Például, Siriust már épp megszeretnéd, amikor kiírják, hm :cry:
De egyébként... miért kell ezt így ennyire? Mert halvány sejtéseim vannak, miért is "öl meg" egyes szereplőket, de mégis... És miért pont a 4. könyvtől kezdve? Addig egész optimista volt. :)

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282692 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

olorin.papa írta: Végre egy mese ahol nem mindenkit ér el a boldog vég... :D


Hát ja. Állítólag a férje kérte Rowlingot, hogy ne ölje meg az egyiket - akinek a halálát már állítólag megírta -, de Rowling ragaszkodott a halálához. Nagyon meg akarhatott tőle szabadulni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282691 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Az igaz, hogy elkezdi a hetedik könyvben a hősök kivégzését, de nem mondta még meg, hogy kik lesznek azok.


Végre egy mese ahol nem mindenkit ér el a boldog vég... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282687 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Silima írta:

Nelossel írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Az ilyenekkel aztán vajon mit csinálnak? Berakják őket az elfekvőbe?


Esetleg egy gyors Adava... :roll:


Az illegális. Félig élettelen szerencsétlenekre is.


Lélek nélkül élni rosszabb, mint a halál. Nekik már megváltás lenne a halál. Persze, nem mi döntünk élet és halál fölött, és pl én nem is akarok, de azért iylen állapotban már az ő érdekükben is át kell gondolni a kérdést.

Az Egy Gyűrű írta: Sziasztok!
Igaz a hír, hogy Rowling kicsinálja Harryt a 7. könyvben? A Danubius Rádióban hallottam. Ugye nem igaz? UGYE NEEEM?! Különben nem vagyok fanatikus...


Már megint kezdődik... :roll: A hatodik könyv előtt is ugyan ez ment.

Rowling nem mondott semmi ilyesmit. Az igaz, hogy elkezdi a hetedik könyvben a hősök kivégzését, de nem mondta még meg, hogy kik lesznek azok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282642 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Enna írta: Egy csomó fontosat kihagytak, aminek híján csomó minden logikátlan lesz, mert hát pl., ha Kuport (vagy Kuprot...: :lol: )nem tették használhatatlanná, miért nem használják?! Úgy értem, bizonyítékként, hogy Caramel orra alá dörgöljék. Csak benyomnának enki egy veritaserumot, és nem férne többé kétség a cuccokhoz...
Grrr.


Idézzem Rowlingot? Ez nem menne, mert:

"A Veritaserum legjobban gyanútlan, gyenge és a védekezéshez (bármelyik módon való is az) megfelelő tudást nélkülözőkre hat. Barty Kuport közvetlenül a szer beadása előtt támadták meg, ezért még mindig kábult volt, ellenkező esetben ellenállt volna a szérum hatásának - nem nyelte volna le a szert és ártatlannak hazudta volna magát, átváltoztatta volna a szert valami hatástalanná, mielőtt megitta volna, vagy okklumenciát alkalmazott volna ellene. Másszóval mint a könyvben szereplő valamennyi varázslat, a Veritaserum sem becsaphatatlan. Minthogy néhány varázsló képes ellenállni a befolyásoltságnak, mások nem, ez igazságtalan és megbízhatatlan eszköz lenne egy tárgyalás eldöntésére."

Szóval, Rowling szerint nem megy... :( :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282640 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aragond írta: Akiknek meg kiszívták a lelkét, azokkal nem lehet túl sok gond. Szentem olyanok lehetnek, mint a robotok. Valsz. a kútba is beleugranak, ha kéred. Bár én is inkább megölném őket. Igaz, az nekünk szenvedés, ha látjuk őket, nekik nem.

Szerintem az nekik is rossz, ezért mondják, hogy "rosszabb a halálnál".

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282611 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Silima írta:

Nelossel írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Az ilyenekkel aztán vajon mit csinálnak? Berakják őket az elfekvőbe?


Esetleg egy gyors Adava... :roll:


Az illegális. Félig élettelen szerencsétlenekre is.


Nem lehet, hogy idővel ők is dementorrá válnak? (Télleg: hogyan keletkeznek a dementirok?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282594 Írta: Az Egy Gyűrű
Az Egy Gyűrű válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!
Igaz a hír, hogy Rowling kicsinálja Harryt a 7. könyvben? A Danubius Rádióban hallottam. Ugye nem igaz? UGYE NEEEM?! Különben nem vagyok fanatikus... :lol:

Egy Gyűrű mind felett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282581 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
hehe ezt a képet láttátok már? :)

userweb.cybernex.net/shane/frodosnitch.jpg

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282520 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egy csomó fontosat kihagytak, aminek híján csomó minden logikátlan lesz, mert hát pl., ha Kuport (vagy Kuprot...: :lol: )nem tették használhatatlanná, miért nem használják?! Úgy értem, bizonyítékként, hogy Caramel orra alá dörgöljék. Csak benyomnának enki egy veritaserumot, és nem férne többé kétség a cuccokhoz...
Grrr.

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282506 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Az ilyenekkel aztán vajon mit csinálnak? Berakják őket az elfekvőbe?


Esetleg egy gyors Adava... :roll:


Az illegális. Félig élettelen szerencsétlenekre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282504 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: A csókot viszont jól kihagyták... :evil:




Karkarovot is jól kihagyták. Az csak úgy elszublimált, vagy mi? Akiknek meg kiszívták a lelkét, azokkal nem lehet túl sok gond. Szentem olyanok lehetnek, mint a robotok. Valsz. a kútba is beleugranak, ha kéred. Bár én is inkább megölném őket. Igaz, az nekünk szenvedés, ha látjuk őket, nekik nem.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282223 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: Az ilyenekkel aztán vajon mit csinálnak? Berakják őket az elfekvőbe?


Esetleg egy gyors Adava... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282199 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Attól voltaképpen nem halt meg, ugye? Csak a lelkét szívták ki. (Csak... :twisted: )

Az ilyenekkel aztán vajon mit csinálnak? Berakják őket az elfekvőbe?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282147 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Riliel írta: Csókot? Mármint a harmadikban, vagy mikor? Nem találtam a témát, amihez ez kapcsolódik.

Negyedikben, Kupor kivégzése :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282142 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csókot? Mármint a harmadikban, vagy mikor? Nem találtam a témát, amihez ez kapcsolódik.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281525 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Noredhel (Voronwë) írta: A csókot viszont jól kihagyták... :evil:


He?


Mármint a dementorcsókot... meg se említik. (Ejnye... mire gondoltál? :twisted: )

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281471 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Noredhel (Voronwë) írta: A csókot viszont jól kihagyták... :evil:


He?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281468 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A csókot viszont jól kihagyták... :evil:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281436 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most, hogy van neki külön topic kitörtlöm a Narniás hozzászolásokat.

Elküldtem üziben a hozzálszólását mindenkinek szal csak be kell másolnia.


[size=9:8l7goy88]*moderated by tnc[/size]

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.142 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére