J. K. Rowling: Harry Potter

Több
19 éve 9 hónapja #228603 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az ilyen nézetekkel kezdődnek a "ha az enyém nem lehetsz, ne legyél senkié sem"-féle gyilkosságok és hasonló ámokfutások. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228602 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Off: Úgy gondolod, hogyha nem történhet mindenkivel jó dolog vagy estleg csoda akkor ne is történjen senkivel? Sajnos nem osztom a nézetedet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228598 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta: Mindenkit nem lehet boldoggá tenni...

Én is úgy gondoltam, hogy akkor már inkább senkit se.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228558 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: OFF: Tényleg szomorú. De a lapon található legelső hozzászólásban is van igazság...Sőt, inkább abban.../OFF


Ha jól emlékszem, Hobo mondta, hogy "Minden városban adj pénzt egy koldusnak", vagy hasonló.

Mindenkit nem lehet boldoggá tenni...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228554 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez olyan szomorú... :crying:

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228460 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF: Tényleg szomorú. De a lapon található legelső hozzászólásban is van igazság...Sőt, inkább abban.../OFF

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228372 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A fordítást most nem vállalnám, de a cikk arról szól, hogy létezett egy Natalie McDonald nevű lány, aki nagyon szerette a Harry Pottert, de halálos beteg volt. Tudta, hogy meg fog halni mielőtt befejeződik a sorozat, ezért írt egy levelet Rowlingnak, hogy mondja el, mi fog történni. Rowling meg is írta, de a kislány addigra már meghalt, ezért módosított a Tűz serlegén és beleírta a lányt ahogy a házakba való osztáskor a Griffendélbe kerül. A cikk továbbá megadja az oldalszámot, hogy Natalie McDonaldot a kemény kötésű angol könyv 180-adik oldalán találjuk. Ennek utána néztem és nem a 180-adik, hanem a 159-edik oldal alja. A magyar kiadásban ugyanez a 177. oldal közepén van. A továbbiakban nem tudom, hogy szerepel-e.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228353 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
valaki fordítsda le..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228319 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Zizzo írta: Hallottátok már a Natalie McDonald storit... nagyon aranyos és szomorú...
itt lehet olvasni



Ejjaj...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228303 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hallottátok már a Natalie McDonald storit... nagyon aranyos és szomorú...
itt lehet olvasni

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227184 Írta: Zsizsik gazda
Zsizsik gazda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tök Jó csak hosszú!

üdv Zsizsik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227012 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Hát igen a kölykök nem tudnak nagyon játszani (ill szerintem Rupertben van azért valami)
Hallotátok, hogy Pierce Brosmann azt mondta, hogy szerinte a jövöben lehet, hogy Daniel lesz a következö Bond? Szerintem ez nevetséges.


Szerintem ari lenne egy vígjátékban...
Rupertben pedig egy komikus veszett el. De majd meglátjuk! :wink:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226970 Írta: krezike
krezike válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A köv. Bond??????? 8O Hát ez kész... lehet én vagyok túl kritikus, de ez azért talán mégis tulzás...
Pfff...most hirtelen nem jut a fejembe, hogy ki segített a rejtvény ügyben...öregszem...na mindenesetre köszönöm szépen!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226949 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát igen a kölykök nem tudnak nagyon játszani (ill szerintem Rupertben van azért valami)
Hallotátok, hogy Pierce Brosmann azt mondta, hogy szerinte a jövöben lehet, hogy Daniel lesz a következö Bond? Szerintem ez nevetséges.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226856 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Celebriel írta: Kérdés (igen, műveletlen vagyok, kíváncsi, stb. :roll: ): a további részekben is ugyanaz a színész (neve nem jut eszembe, mea culpa!) játssza majd Lucius Malfoyt??? :?:


Hát én spec naon ajánlom... ;) Jó sináta az ember! Bezzeg a "naagy" trió... alig tudnak szinészkedni... reméljük belejönnek...

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226838 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF

Estel Adániel írta: "...Mennyivel könnyebb lenne, ha nem lennék színvak!" (by Szamár, SHREK) :lol: ;)

És milyen nehéz a rendőrség dolga, a tanúk visszaemlékezéseivel.
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226766 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kérdés (igen, műveletlen vagyok, kíváncsi, stb. :roll: ): a további részekben is ugyanaz a színész (neve nem jut eszembe, mea culpa!) játssza majd Lucius Malfoyt??? :?:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226762 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
"...Mennyivel könnyebb lenne, ha nem lennék színvak!" (by Szamár, SHREK) :lol: ;)
[size=9:31sqliml]Elnézést, nem bírtam kihagyni... :oops: :D [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226737 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A Hugrabug színe sárga és fekete :)

A Hollóhátnak kék és bronz (a filmben ezüst), a Hugrabugnak sárga és asszem fehér.

[/quote]

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226732 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A hugrában tuti van zöld... sztm sárga-zöld... a sárga-fehér nagyon üti egymást...

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226696 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

gilloth írta: Minden háznak KÉT színe van, nem? :heu: :hein:
Mert, a Griffendél, piros/vörös és arany, a Mardekár zöld és ezüst...
A másik két háznál nincs vmi másik szín? 8O :hein:


A Hollóhátnak kék és bronz (a filmben ezüst), a Hugrabugnak sárga és asszem fehér.

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226692 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem ez asszociációs alapon megy vagy az állatról vagy ház tulajdonságairól. A griffendélnél a legegyértelműbb: bátorság->oroszlán->arany és vörös. A többinél ugyanígy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 10 hónapja #226646 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Minden háznak KÉT színe van, nem? :heu: :hein:
Mert, a Griffendél, piros/vörös és arany, a Mardekár zöld és ezüst...
A másik két háznál nincs vmi másik szín? 8O :hein:
Tudom, h vmelyik könyvben le van írva, de nem tudom felidézni, melyikben és hol... :oops:

:?: Kíváncsi lennék amúgy van-e vmi jelentősége h melyik háznak mi a színe... Szerintetek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226639 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Zizzo írta: Hugrabugnál nem zöld?


Biztos, hogy sárga.

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226636 Írta: Zizzo
Zizzo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hugrabugnál nem zöld?

Itélet csere van írva a vényre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226547 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hollóhát: kék
Hugrabug: sárga

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226528 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nekem az nem jut eszembe, hogy melyik háznak (a Griffen és a Mardekáron kivül) mia színe?? De komolyan nem jut eszembe, multkor gondolkodztam ezen de nemtomD:DDD


Amugy meg én nem ismerem az angol pénzt de azt tudom, oyg amikor kicsi voltam akkor még fillér és amikor mondta a boltba a bácsi, hogy 5 forint tíz akkor nem tudtam mit akar. De eygbéként télleg nehéz megmagyarázni hogyha valaki ezzel foglalkozik akkor mértnem tudja a pénzeket.. (ez a szakmája és szerintem ezt tanitják a sulijukba is)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226468 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niniel Nienor írta: Nektek még sose panaszkodtak a szüleitek vagy nagyszüleitek, hogy keverik ezeket az új papírpénzeket, mert olyan egyforma a színük? Pedig a szám jó láthatóan rájuk van írva. Vagy amikor külföldi pénzzel fizet(t)ek. Nem vagyok egy matekzseni, de a számokat felismerem. Ennek ellenére volt már, hogy nem egészen tudtam beazonosítani egy külföldi bankjegyet, főleg az átváltás miatt.
Szerintem Rowling e mögé semmi csalafintaságot nem rejtett, hiszen a pénz összekeverése a varázs mentes világban egy elég hétköznapi probléma.


Abszolút egyetértek! :idea: :wink:
[size=9:2utvq117](Dőltté én tettem a cuccokat benne :P )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226440 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nektek még sose panaszkodtak a szüleitek vagy nagyszüleitek, hogy keverik ezeket az új papírpénzeket, mert olyan egyforma a színük? Pedig a szám jó láthatóan rájuk van írva. Vagy amikor külföldi pénzzel fizet(t)ek. Nem vagyok egy matekzseni, de a számokat felismerem. Ennek ellenére volt már, hogy nem egészen tudtam beazonosítani egy külföldi bankjegyet, főleg az átváltás miatt.
Szerintem Rowling e mögé semmi csalafintaságot nem rejtett, hiszen a pénz összekeverése a varázs mentes világban egy elég hétköznapi probléma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226435 Írta: Thúle'silme
Thúle'silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Köszönöm az infót! :D Reméltem, hogy ilyen válaszokat kapok. A könyvet meg tényleg el kellene olvasnom, ha ilyen sokan ajánlják. Majd talán 1szer az is megtörtéik. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.170 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére