J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 6 hónapja #181611 Írta: Silmeriel
Silmeriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
HA már Petuniánál tartunk.........
Nem lehet, hogy alapból nem az ún. "különcöket" utálja, hanem először utálta a nővérét, és emiatt a varázslókat? Mert szerintem lehet, hogy Evanséknál Lily volt a jókislány, meg minden ilyesmi, és mert Petuniának nem volt varázsképessége, kissé háttérbe szorult?Egyszóval savanyú a szőlő....

Találtam egy történelmi Lochkhartot...... Valami amcsi Custer tábornok (nem bizti, hogy jól irom a nevét) akinek vállig érő szőke haja volt, és a saját képeivel rakta ki a szobája falát.... :)

"Volnék dalnok az időnek hajnalán
megállok a nyugatra nyíló kapu előtt"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181606 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ray, a hozzászólásodnál bal felül vanegy szerkeszt gomb, érdemes kipróbálni! :D

[size=9:32x1ly25](Galadh, Te meg ne akadj ki, és várd meg amíg Ray ezt elolvassa.)[/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181565 Írta: Raweny
Raweny válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sorry!!! www.gportal.hu/hpsuli Még1szer bocsi!!!

-Egy hely a földön és egy a Pokolban.
-És a Mennyország?
-Oda nincs meghívónk.

www.gportal.hu/hellspirit

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181560 Írta: Raweny
Raweny válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eh, nem is tudom, hogy ide merjem a tolni a képem, de volna itten egy hps suli. Tom elég sok van, de azért ha van időtök rá bekukkanthatnátok. Mezei darab, de össze kell gyűlni a társaságnak, hogy élvezhető legyen. Nemrég indult (pár nappal ezelőtt) sz'val a tanárok és főleg a diákok között van hely. www.gport.hu/hpsuli

-Egy hely a földön és egy a Pokolban.
-És a Mennyország?
-Oda nincs meghívónk.

www.gportal.hu/hellspirit

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181535 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Adelard írta:

Panda írta: És hogy Petúniának is van ám kapcsolata a varázslókkal. Ezt amúgy értette valaki, hogy pontosan hogyan?

Hát a testvérén keresztül, nem?

Valamint Harryn keresztül. Dumbledore rájukbízza Harryt, a fiúnak ott kell laknia a Privet Drive-on, addig amíg ott van, Voldemort nem bánthatja. "Ne feledd az utolsót!"
(De miért nem? Ez is olyan titokgazda-féle lehet? :roll: szerintetek?)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181518 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem Dumbledore is benne van...

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181453 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Adelard írta:

Panda írta: És hogy Petúniának is van ám kapcsolata a varázslókkal. Ezt amúgy értette valaki, hogy pontosan hogyan?


Hát a testvérén keresztül, nem?


Dede...
Csak persze szégyelli...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181433 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mintha a jóslathoz is köze lett volna...asszem újra olvasom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181409 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: És hogy Petúniának is van ám kapcsolata a varázslókkal. Ezt amúgy értette valaki, hogy pontosan hogyan?


Hát a testvérén keresztül, nem?

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181336 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem egy fiktív narrátor van benne, aki fokozatosan tudja meg a dolgokat, mint mi olvasók. Lehet, hogy Rowling elmeséli valakinek, ami éppen majd történik, és megkérdezi, hogy mi a véleménye róla, vagy hogy ő maga mit gondol róla.

Nem hinném, hogy valamelyik szereplő lenne az, mert senki sem tud mindenről mindent, ami a könyvben történik, csak Harry, ő meg tutira nem a narrátor, csak az ő érzéseit és gondolatait közvetíti a könyv.

Szerntem csak simán írja, hogy mi történik, és ki mit gondol (főleg Harry)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181239 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem látom, hogy Rowling csinált volna magának olyan fiktív szerepet a világán belül, mint Tolkien, ezért a narráció egy kicsit másképpen működhet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181188 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lilliana írta:

Panda írta: Milyen 2 világ? :? Ezt nem értem.
Más: Tudjátok hogy lehet vkiröl festeni egy képet ami olyan lesz mint Sir Cadogan és még sokan? Vagy mi kelti a képeket életre pontosan?

A muglik világa és a varázsvilág összekapcsolódása. Arra gondolok, hogy eddig teljesen elkülönült a kettő, most meg megjelentek a dementorok ott, ahol nem "lett volna szabad". És hogy Petúniának is van ám kapcsolata a varázslókkal. Ezt amúgy értette valaki, hogy pontosan hogyan?
Szerintem azokat a festményeket úgy készítik, mint a fényképeiket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181176 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: Meg hogy a két világ összekapcsolódik, az a nagy részét megváltoztatja, meg az egésznek a megítélését is, nem?

Milyen 2 világ? :? Ezt nem értem.

Galadh írta: Sztem a jóslat az, ami átértelmezi a könyveket...

Szerintem meg csak egy magyarázat, egy puzzledarab a sok közül de a kép ugyanaz marad... :roll:

Léli, asszem amiröl Lamorak beszélt az a fajta mesélö aki a történeten kívül áll és "mindent" tud, vagy valami ilyesmi... :? Javítsatok ki ha keverem vmivel!
Gyönygyszem, nem jön be a képed.(Azt írja ki hogy nincs engedélyem .. :( )

Más: Tudjátok hogy lehet vkiröl festeni egy képet ami olyan lesz mint Sir Cadogan és még sokan? Vagy mi kelti a képeket életre pontosan?

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181135 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Piton!!! Ez ötletes! Végülis minden szempontból találó! Bár...Harry személyesebb ügyeiről nem biztos, hogy tájékoztatva van... :wink: Szerelem, barátság, meg mindenféle gondolat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181118 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Zarándok írta: Azon gondolkodtam, hogy esetleg lehetnének a szülei, de aztán ...valahogy mégsem. Akkor bensőségesebb lenne. Hagrid? Lupin?


A szülei szerintem lehetnek... Az megmagyarázná a változásokat a Főnixben: Pitont ők nyilván ismerték a másik oldaláról, a jóslatot is ismerték, Neville szüleit meg a Rend munkáját.
Hagrid sztem nem nagyon, ő egy csomó dolgot nem tudhatott (vagy mégis?). Lupin, az lehetne.
És Piton?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181086 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én egyetértek Galadhdal - nekem a 3. a kedvenc könyvem és a második, mert szvsz Tom Denem figurája hihetetlenül jól van megírva. Az ötödikben kicsit fennakadtam a jóslatnál. Nem illett az eddigiekhez, nem illett Harryhez, nem illett Rowlinghoz. Hm?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181071 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
látom leragadtatok a narrátor témánál.... amugy elég érdekes kérdés télleg...

no hoztam egy képet, számomra elég érdekes, nem igazán így képzeltem el őket

images3.deviantart.com/i/2004/08 ... tation.jpg

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #181000 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azon gondolkodtam, hogy esetleg lehetnének a szülei, de aztán ...valahogy mégsem. Akkor bensőségesebb lenne. Hagrid? Lupin?
Abszolút senki sem ju eszembe...

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180993 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak úgy felvetettem... Arra inkább látok esélyt, hogy simán egy külső szemlélő meséli el. Volt olyan a Főnixben, amikor nem derültek ki Harry érzelmei, pedig hasonló helyzetekben az eddigi könyvekben megtörtént volna- valószínű, hogy nem áll túl közel Harryhez az elbeszélő.
És az nem lehet, hogy Harry felnőttként emlékszik vissza minderre? Az utolsó így se illik bele, azt tuti valaki más meséli.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180956 Írta: Silmeriel
Silmeriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Középső nevekről:értem, Hermione miért nem reklámozza... Jane mint Umbridge....de hogy hogy lehetett Remus JOHN Lupin... na nem..akkor már Jeremias, Jeano..vagy valami különleges..... (hörr.....)

"Volnék dalnok az időnek hajnalán
megállok a nyugatra nyíló kapu előtt"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180913 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: Lehet, hogy majd az utolsó kötetben kiderül,ki is "írta"- mesélte el. Biztos lesz megint egy új szereplő. :D :D


A narrátor annyira külső, h szerintem nem nagyon lehet így bekapcsolni. Hacsak nem Voldemort lesz, aki mint tudjuk remek gondolatolvasó :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180823 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Panda írta: Lehet, hogy majd az utolsó kötetben kiderül,ki is "írta"- mesélte el. Biztos lesz megint egy új szereplő. :D :D


Nem biztos. Akkor lenne egy legalább nagyjából sejthető keret, ami befogja az egészet.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180805 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lehet, hogy majd az utolsó kötetben kiderül,ki is "írta"- mesélte el. Biztos lesz megint egy új szereplő. :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180727 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lamorak írta: Szerintem külső és omniszciens narrátor van (csak nem mond el mindent), mint a legegyszerűbb műfaji konvenció.


Öh, ez mit jelent? Külön az a két ismeretlen szó, meg ezáltal úgy az egész mondat :roll: :) (sejtem, de szeretnék hallani rá egy magyarázatot :) )

Egyébként szvsz nem lehet külső mesélő, mert nagyon erősen kötődik Harryhez. Ugyanakkor valahogy Harry se lehet, mert ahhoz nem jönnek át eléggé az érzelmei. Úgy értem, ha úgy írná Rowling, mint Harry, akkor az érzelmeit sokkal jobban kéne néhol ábrázolnia. Olyan szinten, hogy az olvasó ne azon gondolkozzon, hogy Harry mért nem a tükör segítségével keresi meg Siriust, hanem fogadja el azt a lehetőséget, amit ő nyújt. Persze én ennek tudom be (mármint, hogy így próbálja ábrázolni a dolgokat), hogy a végén előkerül a tükör. Mintegy megjelnik az olvasó (és Harry!) előtt, hogy "itt vagyok, én jó megoldás lehettem volna, és akkor nem történik mindez". Gyakorlatilag ezt mondja Harrynek. Szóval ha választani kell, akkor már inkább Harry, mint egy fiktív külső elbeszélő.

Egyébként tök jó, hogy ilyeneket írtok a könyvekről, ezen felbuzdulva megint leülök, és újraolvasom majd őket :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180702 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta: Azon gondolkozom, h ki lehet a HP-könyvek narrátora? Mert ugyebár ezesetben elég fontos, hogy a narrátor milyen szemszögből nézi az eseményeket... Van egyáltalán egy "közös" narrátor, vagy mindegyik kötetben más tölti be ezt a szerepet?


Azt én mindig is mondtam, h Dumbledore szerző-figura, mert ugye mindent tud és mindent lát, és mindig megmagyarázza a mintát a végén... (és a Phoenix ezért érdekes, mert Dumbledore éppen nem ezt csinálja a végén--ill. éppen azt magyarázza, h mennyire nem igaz ez most) Szerintem külső és omniszciens narrátor van (csak nem mond el mindent), mint a legegyszerűbb műfaji konvenció.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180688 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azon gondolkozom, h ki lehet a HP-könyvek narrátora? Mert ugyebár ezesetben elég fontos, hogy a narrátor milyen szemszögből nézi az eseményeket... Van egyáltalán egy "közös" narrátor, vagy mindegyik kötetben más tölti be ezt a szerepet?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180669 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Galadh írta: Sztem a jóslat az, ami átértelmezi a könyveket...
Viszont nekem sem tetszett a Phoenix, a kedvenc nálam marad az első három könyv:)


Fának igaza van, nagyon sokban a jóslat az, ami átértelmez, többek között Harry történetét (ami a jóslat szerint talán egyáltalán nem is Harry története?), Voldemort szerepét, Neville figuráját úgy egészben... Rowling folyamatosan azzal játszik, mint jó krimi-szerző, h minden részlet mindig újabb és újabb rekonstruálható szálhoz, történethez vezet; és minden kötet saját történetének, meg az egészen végigfutó nagy történetnek a lényege mindig a rekonstrukció--mint a krimiben mindig: meg kell tudjuk, a gonosztevő után maradó jelek mit jelentenek, milyen történetet fednek, mert a tettest így találjuk meg. Ezért szól minden krimi alapvetően az értelmezésről :)

A Titkok Kamrája azért a legkirályabb, mert mindezt kimondottan az írás és a szubjektum (meg az íráson keresztülhajló hatalom) központba állításával teszi.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180664 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta: Vegyük Piton figuráját. Mindvégig ő a gonosz/sötét karakter, erre teljesen kifordul a szerepéből, és nemcsak a Rend egyik tagja, de ráadásul belekerül az "elnyomott", "megalázott" kategóriába -- ezzel szemben James Potter lesz a negatív figura, és Sirius kicsit szánalmas és kusza védekezése nem sokat javít a dolgon. Szerintem ez mesteri, és ez csak egy példa.


Én Pitont már az első rész végétől nem tartottam sötétnek. Sejtettem hogy valami olyan van a háttérben amiről még nem tudhatunk, de elég pozitív dolog kiderült róla már akkor is. Ugyan a következő két könyv tényleg még rájátszik arra hogy negatívan állítsa be, hogy erősebb legyen a kontraszt, de lehet tudni hogy igazából mi a helyzet.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180651 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nem igazán arról beszéltem, hogy Harry nézőpontja miatt változik meg az értelmezés -- valahogy nekem sántít, hogy Harry lenne az egésznek a narrátora.

Én arra gondoltam, hogy az első ... hm... három kötetben szépen felépítettünk egy világot, egy fikciót, a maga részleteivel, mindennek megvolt a helye, stb. A negyedik kötetben elkezdődött az a folyamat, hogy Rowling megmutatta a karakterek más oldalait, vonásait is (ennyit a fikázók "nincsenek árnyalt karakterek a HP-ben"-dumájáról -- szvsz ha csak a Harry-Cho szerelmi szálat nézzük, az is mesterien árnyalt és reális), aztán jött az ötödik kötet. Ez tul. képpen ugyanezt csinálja, csak sokkal nagyobb léptékkel. Mire gondolok:

Vegyük Piton figuráját. Mindvégig ő a gonosz/sötét karakter, erre teljesen kifordul a szerepéből, és nemcsak a Rend egyik tagja, de ráadásul belekerül az "elnyomott", "megalázott" kategóriába -- ezzel szemben James Potter lesz a negatív figura, és Sirius kicsit szánalmas és kusza védekezése nem sokat javít a dolgon. Szerintem ez mesteri, és ez csak egy példa.

Tehát annak a fikciónak, amit eddig ismertünk, csak a körvonalai maradnak meg, átrendeződik az erőegyensúly, a karakterek majdnem teljesen megváltoznak, satöbbi. És láthatóan ez a tendencia folytatódni fog -- nem tudom elképzelni, hogy máskülönben Rowling hogyan tudja ténylegesen is befejezni a sorozatot (mert ez a könyv minden, csak nem befejezett -- egyszercsak vége van, de az más).

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180604 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hmm Rowling szereti a J betűs neveket. Jesse miért nincsen köztük?))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.841 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére