C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
17 éve 9 hónapja #307750 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Grion írta: Ahogy látom/olvasom, C. S. Lewis igencsak vallásos emberke lehetett, mivel a könyvek néhány ponton nagyon hasonlítanak a Biblia egy-egy mozzanatára.

És e vallásosága nagyrészt Tolkien-nak is köszönhető, aki ennek ellenére nem örült annak, hogy ilyen nyilvánvaló keresztény allegóriákat használ Lewis a meséiben, túl szájbarágósnak érezte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307748 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ahogy látom/olvasom, C. S. Lewis igencsak vallásos emberke lehetett, mivel a könyvek néhány ponton nagyon hasonlítanak a Biblia egy-egy mozzanatára.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307422 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
és mivel sokan ezzel a könyvvel kezdték az olvasást, nem is tudják elképzelni más sorrendben. mint ahogyan én is. :)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307379 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Grion, valószínűleg azért, mert az eredeti kiadási sorrendet követik a megfilmesítésben, ahol tényleg Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény az első kötet, a Caspian herceg pedig a második, A varázsló unokaöccse meg csak a hetedik lesz.
Szerintem azért döntöttek így, mert ha a szerző által javasolt olvasási sorrendet követik, akkor kellett volna A varázsló unokaöccsével kezdeni, ahol is Narnia teremtésének vászonra vitele, - valljuk meg őszintén - elég nagy falat lett volna.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307376 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Lehet, hogy már ezt kitárgyaltátok, de hogy van az, hogy az első könyv van megfilmesítve, mikor az tudtommal a második könyv? Vagy a Varázsló unokaöccse csak egy bevezető könyv? Okosítsatok ki.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307170 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sil: sorry

én úgy tudom, h 2007 nyarára ígérték. de nm biztos

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307098 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Van vmi hír arról, mikor jön a következő film?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307036 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Fontos hír: 6 nap mólva angliába megjelenik a 4 dvds extra változat a Narnia Krónikáinak.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307010 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Egymásnak, szülőknek örülés céljából javaslom a privátot ;P

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306912 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: tudom, hogy jó. nagyon szeretem is. és nagyon büszke is vagyok rá...
viszont ez már nem C.S.Levis. :D

Az igaz, hogy nem C. S. Lewis, de átvitt értelembe ez is ide tart. :) ))))))))))))))))))))

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306890 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
tudom, hogy jó. nagyon szeretem is. és nagyon büszke is vagyok rá...
viszont ez már nem C.S.Levis. :D

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306805 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: a "nagy" mlm az anyukám :D bár nem akartam, nem szoktam eldicsekedni vele, mert ő nem én vagyok. :oops:

az csak jó, hogy ő az anyukád. Légy nagyon büszke rá...

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306701 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
a "nagy" mlm az anyukám :D bár nem akartam, nem szoktam eldicsekedni vele, mert ő nem én vagyok. :oops:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306266 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kedves Annedun ha igaz, akkor te jóbarát vagy. :hello:

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #306252 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Zoltan írta:

Annedun írta: anyukám mondta-aki kutatott, sőt, hosszasan kutatott Lewis élete után, hogy miután megtért, direkt azért írta meg a Narniát, hogy a gyerekek ne unják szét a fejüket a teplomban, hanem értsenek is azért a sztoriból vmit. najó, ezt nem pont így mondta de a lényege ez volt. :D


Tán nem Miklya Luzsányi Mónika az anyukád?


De, nagyon úgy tűnik :mrgreen:

[size=9:2329y30x]mire nem képes az iwiw :biggrin2:[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306223 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: anyukám mondta-aki kutatott, sőt, hosszasan kutatott Lewis élete után, hogy miután megtért, direkt azért írta meg a Narniát, hogy a gyerekek ne unják szét a fejüket a teplomban, hanem értsenek is azért a sztoriból vmit. najó, ezt nem pont így mondta de a lényege ez volt. :D


Tán nem Miklya Luzsányi Mónika az anyukád?

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306160 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
anyukám mondta-aki kutatott, sőt, hosszasan kutatott Lewis élete után, hogy miután megtért, direkt azért írta meg a Narniát, hogy a gyerekek ne unják szét a fejüket a teplomban, hanem értsenek is azért a sztoriból vmit. najó, ezt nem pont így mondta de a lényege ez volt. :D

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306142 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
2007 február és márciusban ismét Újzélandon lesz forgatva a Narnia Krónikái, a Caspian herceg. De lesz forgatás Prágában, közel hozzánk.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306141 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
őszintén megmondom a 7. könyv vége nekem nagyon nem tetszett, olyan "túl" lett.... olyan mint egy Csipkerózsika mese, nagynagy rózsaszín felhővel....

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306130 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sil ez már igaz. Örülök, hogy valakivel egyetértek. Rabyn pedig szerintem, nem is szörnyű a hetedik könyv.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306125 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Én valmaiért mégsem szeretem ha egyszerű mesébe belevonnak bármilyen vallást.
Had ne kelljen már összefüggést keresni egy mesefigurában és egy vallásiban. Nekem fel sem tűnt ilyesmi, pedig olvastam mind a hét könyvet, bár a hetedik vége az borzalmas szerintem...

Na ez a különbség Tolkien és Lewis közt. Tolkien utálta az allegóriát, Lewis meg nem, és a Narniának van egy ilyen tartalma... Szóval a Narniánál ez nem belemagyarázás, hanem szándékos.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306122 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én valmaiért mégsem szeretem ha egyszerű mesébe belevonnak bármilyen vallást.
Had ne kelljen már összefüggést keresni egy mesefigurában és egy vallásiban. Nekem fel sem tűnt ilyesmi, pedig olvastam mind a hét könyvet, bár a hetedik vége az borzalmas szerintem...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306112 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Szerintem
Aslannak nincsen Krisztusi mivolta. Más is áldozta már fel magát és éledt újra (lásd Gandalf)...


Pedig van. Számos helyen utal rá a regényei során C. S. Lewis. Van amikor a Tengeren Túli Nagykormányzó fiakén emlegeti, van amikor pedig Júda oroszlánjának. DE javaslom olvasd el ezen hosszú cikket és mindent megtudhatsz. www.narniakronikai.ro/aslanjudaoroszlanja.html

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306085 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem
Aslannak nincsen Krisztusi mivolta. Más is áldozta már fel magát és éledt újra (lásd Gandalf)...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305691 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekem a könyvekben az tetszik, ahogy végig lehet kísérni a szereplők jellemfejlődését és Aslán Krisztusi mivoltát.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305585 Írta: Ilmadrin
Ilmadrin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekem az is nagyon tetszik, hogy a történetek során bebarangolják Narnia tájait.
Így minden könyvben egy új világ tárul elénk. :lol: :lol: :lol:

"Csak egyszer kiteszed a lábad az útra,
és már el is jutottál, ki tudja hová?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305557 Írta: Zoltan
Zoltan válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Draug írta: Az "Utazás a tengeri cirkálón", és a "Hajnalvándor útja" ugyanaz?
Csak az egyik a régebbi fordítás címe?


Igen ugyanarról a regényről van szó. Az "Utazás a tengeri cirkálón" regényt K. Nagy Erzsébet fordította még a "Hajnalvándor útja" címűt pediglen Liszkay Szilvia. A "Hajnalvándor útja" egy jobb minőségű fordítás, de személy szerint tetszik a régebbi változat is.

Narnia birodalma, mely összeköt bennünket!
www.narniakronikai.ro

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305555 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az "Utazás a tengeri cirkálón", és a "Hajnalvándor útja" ugyanaz?
Csak az egyik a régebbi fordítás címe?

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305166 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Viszont így már kb. tudni lehet a Hp sorozat végét is.


Yes! Yes! Yes!
Én ebben csak reménykedni tudok, de nagyon kedvemre való lenne, ha a HP-nek ilyen vége lenne...

Kicsit OFF:
Olvassatok mást is C. S. Lewistól! A Míg arcunk nem lesz az egyik legszebb könyv amit valaha olvastam, nagyon jó és nagyon igaz, A csendes bolygó vicces kis sci-fi, de nekem tetszett, A nagy válást és a Csűrcsavar leveleit pedig mindenkinek csak ajánlani tudom. Ezeket katolikus hitvédő műveknek szokták nevezni, én egyáltalán nem vagyok vallásos, de sok mindenre felnyitották a szemem, nagyon sok érdekes és elgondolkodtató dolgot leír bennük....
OFF vége

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305109 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Tegnap éjjel elolvastam a hetedik könyvet. Megdöbbentő a vége, mert nem számítottam rá. És szomorú is és szép is egyszerre. Mondhatnám, hogy az öszes közül ennek a vége tetszett a legjobban.


Énis nagyon ledöbbentem. Jó a vége nagyon (Bár a kedvencem még MINDIG a Hajnalvádor :D DD), teljesen váratlan és hihetetlen és vááá.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.548 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére