C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 3 hónapja #295000 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: ajánlom figyelmedbe a szekesztés gombot:)

az utóbbi részlet nincs benne az új fordításba, köszi, hogy segítettél... :)


[size=9:ahqhj0oe]Hmm, én csak egyszer küldtem el,nem tudom miért lett belőle kettő. :roll: [/size]
Viszont az én könyvemben,ami új fordítású, benne van mindkét részlet, az első az 50-51.oldalon, a második a 199.oldalon. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294991 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
ajánlom figyelmedbe a szekesztés gombot:)

az utóbbi részlet nincs benne az új fordításba, köszi, hogy segítettél... :)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294905 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: S.C.Lewis csinálta? mert akkor lehiszem:)

(bocs az akadákoskodásért...)


A térképet? Nem hiszem. A film kapcsán jelent meg, de szerintem egyezik a könyvben leírtakkal. :)
Az oroszlán, a boszorkány és a különös ruhásszekrény, az 1988-as kiadásból: [size=9:1hnmhfiy](SZENT ISTVÁN TÁRSULAT,AZ APOSTOLI SZENTSZÉK KÖNYVKIADÓJA, BUDAPEST, 1988.)[/size]

[size=9:1hnmhfiy]4. fejezet
A csodálatos torta élménye
.... — Figyelj rám! Ha egyszer bejutsz a házamba, elfelejted őket. Annyira jól fogod magad érezni, hogy nem akarsz elmenni. Nem! Most haza kell térned a saját országodba és elhoznod magaddal a testvéreidet. Ugye megteszed? Nehogy egyedül térj vissza!
— Egyáltalán nem ismerem visszafelé az utat — panaszkodott Edmund.
— Mi sem könnyebb! — felelte a királynő. — Látod azt a lámpát?
Edmund arra fordult, amerre a királynő a pálcáját tartotta. Az a lámpaoszlop volt az, aminél Lucy a faunnal összefutott.
— Menj egyenesen! Az az út az emberek országába vezet. És most nézz a másik irányba — emelte fel újra pálcáját a királynő —, és szólj, hogy látod-e azt a két kis hegyet a fák fölött?
— Azt hiszem, igen — mondta Edmund.
— Nos, a palotám a két hegy között áll. Legközelebb, ha jössz, a lámpaoszlopnál fordulj errefelé, vágj keresztül az erdőn, míg oda nem érsz. De jól vésd az emlékezetedbe: a többieket is magaddal kell hoznod. Nagyon megharagszom rád, ha nélkülük jössz vissza.....[/size]

[size=9:1hnmhfiy]17. fejezet
A csodaszarvas üldözése
.... A következő napon kelet felé haladtak a nagy folyó irányába. Két nap múlva érték el a torkolatot. A Négy Trónus kastélya egy emelkedőn magasodott. Előtte a tenger morajlott. Hullámai át-átcsaptak a kisebb sziklákon, hínárral sűrűn benőtt köveken. Orrukban érezték a sós víz illatát. .....[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294855 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
S.C.Lewis csinálta? mert akkor lehiszem:)

(bocs az akadákoskodásért...)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294663 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: azokhoz, akik olvasták a könyvet: az oroszlán a boszorkány és aruhásszekrény alapján én azt vettem ki, hogy a boszi palotája és a négy trónus kastélya egyazon helyen állt.
Igaz? :roll:


Narnia térkép
A boszorkány kastélya északon van, a Lámpás-tisztáshoz és Hódlakhoz viszonylag közel.
Cair Paravel, a Négy Trónus kastélya pedig a Keleti-tenger partján a Nagy Folyó torkolatánál áll.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294615 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
azokhoz, akik olvasták a könyvet: az oroszlán a boszorkány és aruhásszekrény alapján én azt vettem ki, hogy a boszi palotája és a négy trónus kastélya egyazon helyen állt.
Igaz? :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294453 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

endor írta:

Elanor-Lúinwe írta: Én szeretem a Narniát, de a film "összevissza" sorrendjét nem értem. Nem a "Varázsló unokaöccse" c. kötet az első?

Én úgy tudtam , hogy a ruhásszekrényes az első rész.


hát, igen. vannak még "öreg kutyák", akikbe a régi sorrend ivódott bele.
mint én... :wink: :D

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293941 Írta: Leia
Leia válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Megvan a Narnia filmzenéje! Csodálatos! Ajánlom figyelmetekbe!

"I hope life is good for you.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293914 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kéretik visszaolvasni kicsit, mint Sil említette volt, két sorrend van, egyik az első kiadási, másik a megírási időrendet követi, nem olyan bonyolult a kérdéskör :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293911 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szvsz ez az "összevisszaság" abból adódhat, hogy a szerzőnek volt egy jó ötlete, azt megírta, aztán jöttek az újabb ötletek.
Elvégre Tolkien világa sem kronológiai sorrendben iródott meg. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293894 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Elanor-Lúinwe írta: Én szeretem a Narniát, de a film "összevissza" sorrendjét nem értem. Nem a "Varázsló unokaöccse" c. kötet az első?

Én úgy tudtam , hogy a ruhásszekrényes az első rész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293833 Írta: Leia
Leia válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hali!
Én most vettem meg nővéremmel közösen a Narniát videón!
Ez a film most a kedvencem - de természetesen csak a Gyűrűk ura - trilógia után!

"I hope life is good for you.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293821 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
én még a második sorrendben olvastam, vmikor régen, tök kicsi voltam még, de megértettem... :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293807 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Elanor-Lúinwe írta: Én szeretem a Narniát, de a film "összevissza" sorrendjét nem értem. Nem a "Varázsló unokaöccse" c. kötet az első?

:arrow:

Sil írta: A könyvek kronológiai sorrendje:
1. The Magician's Nephew
2. The Lion, the Witch and the Wardrobe
3. The Horse and His Boy
4. Prince Caspian
5. The Voyage of the Dawn Treader
6. The Silver Chair
7. The Last Battle

Az eredeti sorrend, az első megjelenés szerint:
1. The Lion, the Witch and the Wardrobe
2. Prince Caspian
3. The Voyage of the Dawn Treader
4. The Silver Chair
5. The Horse and His Boy
6. The Magician's Nephew
7. The Last Battle


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293806 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Elanor-Lúinwe írta: Én szeretem a Narniát, de a film "összevissza" sorrendjét nem értem. Nem a "Varázsló unokaöccse" c. kötet az első?


Tudtommal egyelőre a könvyek megírásának sorrendjében haladnak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293802 Írta: Elanor-Lúinwe
Elanor-Lúinwe válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én szeretem a Narniát, de a film "összevissza" sorrendjét nem értem. Nem a "Varázsló unokaöccse" c. kötet az első?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja - 18 éve 2 hónapja #293800 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A Végső ütközetet idén szeptemberre igérték.
A következő film a Caspian herceg lesz, 2007 végére - 2008 elejére várható.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293772 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Mikor adják ki A Végső ütközetet ?
Valaki tudja mi lesz a következő film ?

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293376 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
az lesz... :)
pedig jobb szeretem a boltban végignézni, hogy van e vmi hiábája... :(

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293339 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Beleg írta:

A győriek segítségét szeretném kérni!
Sehol (Alexndra, MusicDome, Kalligráf) nem találom a Narnia könyveket. Nem tudtuk vmi helyet ahol az új kiadás kapható?
Előre is köszi a segítséget...


hogy magamat idézzem egy másik topicból... :)

Miért nem rendeled meg neten? (Pl alexandra.hu, bookline.hu...) Több kötet együttes megrendeléskor még a postaköltséggel együtt is olcsóbb lehet, mint a boltban.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293335 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

A győriek segítségét szeretném kérni!
Sehol (Alexndra, MusicDome, Kalligráf) nem találom a Narnia könyveket. Nem tudtuk vmi helyet ahol az új kiadás kapható?
Előre is köszi a segítséget...


hogy magamat idézzem egy másik topicból... :)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293290 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kapható az ezüst trón :D

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293130 Írta: Narniakaland
Narniakaland válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nagyon fontos hírt közlök veletek. Hivatalos nemzetközi Narnia oldal fog létrejönni Romániában. Eleinte magyar nyelven, majd románul és angolul. Augusztustól ezen esztendőben a következő címen lehet majd elérni: www.narniakronikai.ro A C.S.Lewis alapitvány engedéjével fogjuk szerkezteni a honlapot. Onantól a Narnia kaland Erdélyben játékot is ott lehet elérni. De nem a játék lesz a honlap elsődleges jellege, hanem narnia világa. Ha bármilyen ötleted, javaslatod, tipped van milyen legyen az oldal akkor írj a narniakronikai@kolozsvar.ro email címre. Figyelmeztető: Mivel a C.S.Lewis alapitvány és a román hivatalos narnia társaság engedélyét megkaptuk ezért semmilyen törvénybe ütközőt a honlap nem tartalmazhat. Minden anyag engedélyel vagy egyedi kell legyen. A narniakaland honlap nagyon sokat dolgozott, hogy egy hivatalos honlapot létretudjon hozni. Ezen honlapon már a Magyarországi és semmilyen más ország törvények nem számítanak, hisz a Román törvények lépnek érvénybe. Ezen oknál fogva a honlap teljesen önálló és reklámmmentes lesz. A kedves Magyar honlaptulajdonosok figyelmét felszeretném hívni, hogy ha van olyan cikkük, hírük bármilyen más leközölni valójuk kérem időben jelezzék a fentebb említett email címben. A román hivatalos narnia honlap engedélyt adott, hogy cikkeiket magyar és román nyelven leközöljük ezen hivatalos honlapon. Hivatalos lapként banneres honlapreklámokat nem tudunk elfogadni. Ha valaki társoldalként szeretne feltünni a fentebb említett email címen Írjon egy ehhez hasonlót.: pl. www.narnia.vvfd.hu , Szabó István honlapja. Megértéseteket köszönöm és várom segítségeteket és ötleteiteket. A román 1991 törvény alapján semmilyen ország hatásköre alá nem tartozik a honlap a románon kívűl és semmilyen kötelezetséggel nem tartozunk más honlapoknak. Ezen törvény értelmében független, hivatalos és nemzetközi honlap leszünk. Mindent a C.S. Lewis alapitvány és a román hivatalos narnia honlap engedélyével teszünk. Ez hatalmas áttörés és mégnagyobb siker. Köszönet azon személyeknek akik ebben segítenek, hogy ezen honlap létrejöhet. Sokáig éljen Narnia!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293075 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nincs valakinek eladó egy példánya A varázsló unokaöcse cimű részből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293026 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Á értem!
Na, ha hazamegyek lesz mit néznem és olvasnom... :lol:

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293018 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
pl.: Cincz vitéz e régiben Reepicheep. ilyenek.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293010 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Elison írta: Milyen nevek változtak?

pl a címben nem volt benne hogy Narnija krónikái

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292970 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Azt hiszem, itt akad egy-két ember, akit érdekelhet az alábbi móka:

Narnia találkozó

Helye: Csillebérci szabadidőtábor
Idelye: 2006. július 31-től augusztus 06-ig
Programok: kisvasutazás, libegőzés, önvédelmi alapok elsajátítása, kardforgatás alapjai, ördögbotozás alapjai, játékos vetélkedők, szerepjátékok és egyéb programok. A találkozón előfordulhatnak meglepetésvendégek is! :wink:
Ár: 23-25000 Ft (még kalkulálás alatt) - Az ár magában foglalja a szállást, az ellátást és a programokat.
Jelentkezés: június 15-ig a 0630-473-2985-ös telefonszámon, vagy narnia@atw.hu e-mail címen.
További infók: fenti telószám és emil, valamint narnia.atw.hu

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292932 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem is tudom pontosan mikor kaptam meg ezt a könyvet, de még elég kicsi voltam...15 éve biztos van...azóta nagyon sokszor elolvastam, gyerekeknek igazi újdonság volt...mese, tele izgalommal...de felnőttként se tudtam letenni...
Elég nagy volt a csodálkozás és az öröm, mikor megtudtam hogy megfilmesítik... 8O :D
Sajna pont a bemutató idején jöttem el Magyarországról...szóval lecsúsztam róla... :cry:
Persze ami késik, nem múlik... :D
Milyen nevek változtak?

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292926 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
csak a nevek...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.504 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére