C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 5 hónapja #288767 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
igaz.
szerintem ezek a várakozások jók, mert így egy csomóan elolvassák a könyvet...nem?

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288764 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: 2008 tavasza????? én addig nem tudok várni, bele fogok őrülni :bawling:


Megint kezdődik a várakozás, mint a GyU esetében :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288747 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta:

Ranamarth (Endóriel) írta: nem tudjátok a film kiadása mikorra várható?

Öhm, mármint az 1. film DVD kiadására v a 2. film elkészítésére gondolsz?
(A DVD 2006. április 25- re várható, a Caspian herceg film bemutatását 2008. tavaszára igérték.)


a DVD-re gondoltam,úgyhogy köszönöm az infót...az viszont szomorú,hogy csak 2008-ra tervezik a köv.részt:(

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288738 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
2008 tavasza????? én addig nem tudok várni, bele fogok őrülni :bawling:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288684 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ranamarth (Endóriel) írta: nem tudjátok a film kiadása mikorra várható?

Öhm, mármint az 1. film DVD kiadására v a 2. film elkészítésére gondolsz?
(A DVD 2006. április 25- re várható, a Caspian herceg film bemutatását 2008. tavaszára igérték.)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288649 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
nem tudjátok a film kiadása mikorra várható?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288642 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
a bookine-on nem ennyi...
Internetes ár: 1 692 Ft
asszem mivel új könyv, a futárszolgálat ingyenes:))
csak h mondjak vmi jót is:)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288637 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Megjelent a Narnia 5. kötete - A Hajnalvándor útja (1990 HUF)
Irány a könyvesbolt ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288047 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
ja, az szép...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288024 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
( akkoris az 5. a legjobb... :D DD )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288021 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta: Annedun:

Timona írta: Narnia 1. - A varázsló unokaöccse
Narnia 2. - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Narnia 3. - A ló és kis gazdája
Narnia 4. - Caspian herceg
Narnia 5. - A hajnal vándor útja
Narnia 6. - Az ezüst trón
Narnia 7. - A végső ütközet

Személy szerint nekem is a 2. és a 4. tetszik a legjobban, az 1. főleg a teremtés miatt érdekes, a 3. meg egy teljesen más történeti szál, amolyan beletekintés az ottani életbe/világba, hogy minél több oldalát ismerhessük meg :)


köszke, de hát rövid agyú vagyok, meg minden, sőt még a régi rendet ismerem... :bawling: tudom, néha-mindig idegesítő vagyok:((

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287816 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Azon túl, hogy Tolkien és Lewis egy társaságba jártak, ahol egymásnak olvasták fel a műveiket, azt hallottam (bár emlékeznék, hol és mikor), hogy ők ketten megállapodást kötöttek, hogy mindketten írnak egy egy kidolgozott mitológián alapuló történetet. Azt hiszem az egyetlen jelentős különbség, hogy míg az egyik egy másik időben,a másik egy másik térben játszódik. És így született a két mű. Amúgy ezt találtam még:

A Narniáról szóló mesék egyik első kritikusa Lewis kollégája és közeli barátja, A gyűrűk ura szerzője, J. R. R. Tolkien volt. A oxbridge-i professzorok ugyanis egymásnak olvasták fel regényeik frissen elkészült részeit. A mélységesen konzervatív katolikus Tolkien - ezt jó tudni, mielőtt még a New Age egyik atyamestereként kezdenék emlegetni - nemigen kedvelte a Narnia-történeteket, mivel azok úgymond túlságosan egyértelműen utalnak a kereszténységre: például az egyik főszereplő, Aslan, az oroszlán félreérthetetlen Krisztus-szimbólum. Ízlések és pofonok...

www.harmat.hu/book/b22.htm

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287810 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Annedun:

Timona írta: Narnia 1. - A varázsló unokaöccse
Narnia 2. - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Narnia 3. - A ló és kis gazdája
Narnia 4. - Caspian herceg
Narnia 5. - A hajnal vándor útja
Narnia 6. - Az ezüst trón
Narnia 7. - A végső ütközet

Személy szerint nekem is a 2. és a 4. tetszik a legjobban, az 1. főleg a teremtés miatt érdekes, a 3. meg egy teljesen más történeti szál, amolyan beletekintés az ottani életbe/világba, hogy minél több oldalát ismerhessük meg :)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287807 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
lécci, címben mondjátok már, mert teljesen meg vagyok zavarodva: én a régi rend szerint olvastam.
nekem a varázsló unokaöccse a kedvencem, az nem toom, az új rend szerint hanyadik.

az való igaz, hogy Tolkien és Lewis elválaszthatatlanul jó barátok voltak, és Lewis Tolkien hatására, sőt a Babó első néhány mondata után "ugrott" be az agya, de szerintem teljesen más a mondani valója, mint a GYU-nak...

szvsz :twisted:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287798 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Bevallom nőiesen nekem az első kötet nem tetszett, és jelenleg a második és negyedik a kedvencem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287758 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Svelder, a Narniának legalább annyi "valóságalapja" van, mint a GYUnak, csak máshonnan és máshogy közelít.
Ami pedig ezt illeti: "azt mondták, hogy nem mindegyik jó" na erre szoktam volt mondani, hogy ízlések és ficamok, olvasd el a 3.at is és akkor kiderül neked tetszik e ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287747 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Kösz!
Most már ezt is tudom!!!!!!!

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja - 18 éve 6 hónapja #287745 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Svelder írta: A LOTHR-nak legalább van vmilyen valóságalapja, míg a Narnia teljes tündérmese! Amúgy nem volt rossz az 1-2-4-et olvastam, mivel azt mondták, hogy nem mindegyik jó,ez igaz?????


OFF:

Vagy TLOTR, vagy LOTR.

Megjegyzem, a hivatalos rövidítés a LOTR.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287744 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A LOTHR-nak legalább van vmilyen valóságalapja, míg a Narnia teljes tündérmese! Amúgy nem volt rossz az 1-2-4-et olvastam, mivel azt mondták, hogy nem mindegyik jó,ez igaz?????

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287679 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: hááát, végül is az alapsztori ugyanaz:egy másik világ, de mégi TELJESEN MÁS.
gondoljatok csak bele:

NARINA GYŰRŰK URA
van átjárás nincs átjárás
keresztyén nincs megkötött vallás

és még lehetne egy csomó mindent találni...


Előszöris Narnia nevét nem Narinának kéne írni.

Másodszor nincs igazad, a Gyűrűk Ura is legalább annyira keresztény mint a Narnia.
Továbbá amint lesz időgép, lesz átjárás is: A Gyűrűk Ura ugyanis a Földön játszódik. (azt hittem ez eléggé köztudott)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287677 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ma megyek megint nézni... Aslan... *előre elérzékenyül*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287620 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Laemunh írta: Valahol olvastam, hogy Lewis és Tolkien egy "irodalmi társulathoz" tartoztak, és igen jó barátok voltak. Így mondjuk valamennyire érthető, ha van némi közös vonás a műveik között.

S az sem elhanyagolható, hogy ugyanabban a korban éltek ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287616 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Valahol olvastam, hogy Lewis és Tolkien egy "irodalmi társulathoz" tartoztak, és igen jó barátok voltak. Így mondjuk valamennyire érthető, ha van némi közös vonás a műveik között.

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja - 18 éve 6 hónapja #287564 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
hááát, végül is az alapsztori ugyanaz:egy másik világ, de mégi TELJESEN MÁS.
gondoljatok csak bele:

NARNIA<=>GYŰRŰK URA
van átjárás<=>nincs átjárás
keresztyén<=>nincs megkötött vallás

és még lehetne egy csomó mindent találni...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287548 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én nem hasonlítgatom.) Csak egyszerűen annyi sok szembetnő hasonlóság van technikaliag a filmben:) amugy a HP3ban is vannak ilyen hasonlóságok

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287534 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
a pelennoros megjegyzéssel egyetértek, de miért mindenki a Gyűrűk urával hasonlítgatja???!!!
olorin: megnyugtatlak:ez is kalóz 8)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287348 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A roham nagyon pelennoros, de jó.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287306 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Most már nekem is megvan :dance: :dance: :dance: igaz, hogy kalózverzió, de nagyon jó minőségű.

A rohamra mindig megborzongok.
Itt azért fellelhető a "narniai légvédelem". :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287302 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
ha a Weta, akkor jól tudtam.
annyiszor láttuk már, hogy mikor este itt a gépnél megnéztük, az öcsikéim meg a hugica csak röhögcséltek, én meg elküldtem lefeküdni őket, és egyedül befejeztem.megunhatatlan

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287104 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

olorin.papa írta: ...nem a Weta keze volt ebben is bent?

De igen.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.493 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére