C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 8 hónapja #281683 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta:

Cerebrum írta: (Amúgy sem szeretem, mikor bizonyos állatokat folyton a jó, másokat meg a rossz szerepébe skatulyáznak be.)


A róka most kivételesen jó volt, azt elfelejted? :P


A róka az összes mesében egyfajta átmeneti figura, egyszer jó, egyszer rossz, vagyis mondhatni teljességgel kiismerhetetlen. :P Itt is valami hasonló volt. Végülis Tumnust ő dobta fel, nem? Csak azután pártolt át, miután a farkasok megszorították.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281678 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Cerebrum írta: (Amúgy sem szeretem, mikor bizonyos állatokat folyton a jó, másokat meg a rossz szerepébe skatulyáznak be.)


A róka most kivételesen jó volt, azt elfelejted? :P Nekem tetszettek a beszélő állatok, meg a Boszi is jó volt. Ha nem lett volna az a sok fehér cucc, akkor is sugárzott volna belőle a hideg. Bár volt egy kis divatdiktátor- beütése a csajnak, de nekem tetszett. Mint ahogy az egész film is, én mesét vártam, és jobb mesét kaptam, mint képzeltem. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281677 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta: Cerebrum, nem tűnt fel, hogy Aslan meghalt? ;)


Jó, jó, de 10 perc múlva feltámadt. (És még a sörénye is visszanőtt.) :) Én véglegesen értettem. (Vagy akkor feltámadhatott volna a következő részben, mint Gandalf a GYU-ban. :P [Feltéve ha a többi részben is szerepel ...])

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281672 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta: Cerebrum, nem tűnt fel, hogy Aslan meghalt? ;)


Most mért kell előre lelőni mindent? Én még nem láttam. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281654 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Cerebrum, nem tűnt fel, hogy Aslan meghalt? ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281595 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ecthelion írta: Egyetlen fájó pont, hogy néhol úgy éreztem, hogy átugrottak bizonyos részeket, vagy nem tárgyalták ki eléggé.


Maga a regény is játszi könnyedséggel ugrik át egész napokat, órákat és kilómétereket.
Ez egy ilyen regény

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281593 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem is nagyon jó volt és én beszeretném szerezni a könyveket mind a hetet . Mindenkinek csak ajánlani tudom :itscool:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281574 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta:

Riliel írta: Viszont kár, hogy a Fehér Boszorkány élettelen zombiarccal csinált mindent. Még igazán gonosznak sem látszott.

Dehogynem, nagyonis jó volt a Fehér Boszorkány, főleg a csatában ;) Szerinted milyen az a gonosz kinézet? ;) Amúgy meg hasonlított a Borg Királynőre a Star Trekből :D A túljátszott gonoszságnál pedig nincs szörnyűbb, épp a minap volt a tévében a Dungeons & Dragons, amiben Jeremy Irons valami brutálisan rosszat alakított, messze-messze alulmúlva önmagát :roll:


Szerintem jó volt a királynő.
(A Dungeons & Dragonsban mindenki szörnyen rosszul játszik. )

A Narnia valóban mese, én úgy ültem be rá, és nekem tetszett,
Én egyáltalán nem haragszom érte, hogy kicsit elnyújtották az elejét, szerintem nagyon erős kezdés, és kellett bele.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281544 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Penngaladiel írta:

Riliel írta: Viszont kár, hogy a Fehér Boszorkány élettelen zombiarccal csinált mindent. Még igazán gonosznak sem látszott.

MESE. GYEREKEKNEK.


nem, ez mese gyerekekkel! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281531 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

icke írta: Üdvözletem!

Cerebrum: Lewis-nál reklamálj, ugyanis - ami adaptációban ritka - az alkotógárdának sikerült gyakorlatilag szórul-szóra filmre vinni a könyvet, pont, ahogy az írva volt...
Másrészt tényleg: mese. Egészen kis gyermekeknek való mese. Eredetileg is, célzottan, direkt. Nem lehet tőle olyasmit várni, ami ebbe a műfajba nem fér bele :)

icke


Igen, pontosan ez az én konklúzióm is, hogy ez csak egy mese. :wink: Csupán azért írtam mindezt le, mert a csapból is az folyt az elmúlt hónapokban, hogy hű, ezek után a Harry Potter felkötheti a gatyáját, meg hogy maga Rowling is mennyit merített a Narniából, meg hogy a GYU-hoz hasonló, fantasztikusan kidolgozott világot láthat majd a néző, stb., stb. ...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281529 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Üdvözletem!

Cerebrum: Lewis-nál reklamálj, ugyanis - ami adaptációban ritka - az alkotógárdának sikerült gyakorlatilag szórul-szóra filmre vinni a könyvet, pont, ahogy az írva volt...
Másrészt tényleg: mese. Egészen kis gyermekeknek való mese. Eredetileg is, célzottan, direkt. Nem lehet tőle olyasmit várni, ami ebbe a műfajba nem fér bele :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281527 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
No, tegnap nekem is volt szerencsém látni a filmet... Nem rossz, egyáltalán nem rossz, de engem koránt sem varázsolt el annyira, mint a Gyűrűk ura vagy a Harry Potter. Ezek a történetek szerintem pont azért annyira jók, mert egy olyan részletesen kidolgozott világot mutatnak be, amelyek annyira valóságosan hatnak, hogy az ember szinte kiesik a saját, valós világából, és maga is a történet részévé válik. Sajnos ezt azonban a Narniánál nem sikerült megtapasztalnom. Az alapötlet (hogy egy ruhásszekrényen át jutnak el egy másik világba) az nagyon jó, mondhatni zseniális, de maga Narnia szerintem kissé egysíkú és unalmas lett. A kiválasztott főhősök a többi jó segítségével legyőzik a gonoszokat, aztán kész. Semmi extra. Semmi árnyalás. Legalább Aslan vagy az egyik gyerek meghalhatott volna, hogy ezzel se legyen már annyira meseszerű az egész. Ja, és ha már Aslannál tartunk, nekem speciel a beszélő állatok sem hiányoztak volna. Inkább lehetett volna helyettük még néhány másfajta mitikus lény. (Amúgy sem szeretem, mikor bizonyos állatokat folyton a jó, másokat meg a rossz szerepébe skatulyáznak be.) Mindez még azért úgy ahogy elment volna, de amikor megjelent a télapó, és elkezdett a karácsonyról papolni, az számomra teljesen megtörte a varázst, és ezután már hiába mutattak faunokat, meg kentaurokat, többé nem tudtam elvonatkoztatni a valós világunktól, és ez bizony egy fantasy esetében nem túl szerencsés...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281524 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Már kíváncsi vagyok rá, lehet, hogy ma elmegyek...

Borg Királynő? Őt szeressük, mert gonoc... :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281509 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Riliel írta: Viszont kár, hogy a Fehér Boszorkány élettelen zombiarccal csinált mindent. Még igazán gonosznak sem látszott.

Dehogynem, nagyonis jó volt a Fehér Boszorkány, főleg a csatában ;) Szerinted milyen az a gonosz kinézet? ;) Amúgy meg hasonlított a Borg Királynőre a Star Trekből :D A túljátszott gonoszságnál pedig nincs szörnyűbb, épp a minap volt a tévében a Dungeons & Dragons, amiben Jeremy Irons valami brutálisan rosszat alakított, messze-messze alulmúlva önmagát :roll:

Ami meg a "halovány" történetet illeti: ez egy MESE. GYEREKEKNEK. Annak pedig nagyonis jó és izgalmas, és azért azt se felejtsük el, hogy tele van evangéliumi párhuzamokkal, amiket megfelelő előtanulmányok nélkül nem egyszerű megérteni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281501 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nemtom kell-e neki külön topic. Az én véleményem az, hogy a moziban láthattunk egy nagyon jó könyv adaptácót...egy halovány könyvből. Illetve hát fájó pont a gyerek színészek játéka...véleményem szerint nem volt vmi meggyőző...najó néha Lucy...és ugye a Tumnust jáccó színész, bár ő nem gyerek :P . Kb a hód jobban jáccott, mint a többiek :P . A látvánnyal nem volt baj, bár asszem néha túl sokat akartak mutatni. A kedvenc részem Tumnus zenélése...az zsír volt :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281458 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekem kifejezetten tetszett film (a könyvet sajna viszont nem olvastam). Tetszett a látvány, a story, a karakterek, az egész. Egyetlen fájó pont, hogy néhol úgy éreztem, hogy átugrottak bizonyos részeket, vagy nem tárgyalták ki eléggé. De ennek ellenére nekem nagyon tetszett. Persze nem is úgy álltam hozzá, mint sokan mások, hogy vérbeli fantasyt várnak tőle... :roll:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281452 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Persze a részvétlen arc is lehet gonosz, mert az nem szeret senkit. :?
Én majd hétfőn nézem meg a filmet valszeg nem egyedül...
Róla majd később, addig is hajrá a krónikák olvasásának. :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281441 Írta: Riliel
Riliel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hülye kérdés, de felteszem, csak hogy induljon valamivel az oldal.
Kinek tetszett a film?
Az mindenképp előnye, hogy szinte szó szerint megtartották a történetet. Viszont kár, hogy a Fehér Boszorkány élettelen zombiarccal csinált mindent. Még igazán gonosznak sem látszott.

"Ha hallod a Hívást, menned kell."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281403 Írta: Minerva
C. S. Lewis: Narnia krónikái téma létrehozva Minerva által
A Narnia könyvek, illetve a film számára nyitott topic.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.467 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére