C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 3 hónapja #292880 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én a régebbi kiadást már egyjó pár éve olvastam de szerintem a főcímen kívül nem sokat változott

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292563 Írta: Moon
Moon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Egyszerre vettem meg az első 3 könyvet, s 2 nap alatt kiolvastam!
Egyszerűen fantasztikus! Le sem tudtam rakni, s azon vettem észre magam, hogy meg kell vennem a következőket is! :lol:

Moon vagyok s a magam útját járom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292291 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Megjelent a várva várt 6. kötet - Az ezüst trón, már kapható a könyvesboltokban :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291676 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
gratulálok!
nem volt pénzkidobás!:)

új könyv: www.harmat.hu/book/b213.htm -megéri!;)
most jelent meg a hétfőn és én már olvastam :lol:
Tök jó, Lewis gyerekkoráról szól meg arról hogy írta meg a Narniát, meg az is benne van, hogy ki volt igazából a fehérboszrokány meg a hódok meg, hogy Tolkiennel is barátok voltak!

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291395 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Végre sikerült megvennem a DVD-t!!!! :D :D :mrgreen:
Sajnos én nem tartozom azon szerencsések közé, akik látták a filmet moziban, de így otthoni kényelemben is lehengerlő volt!

És örömmel közlöm, hogy most már - nagyjából - én is hozzá tudok szólni a témához :wink: , eddig ugyanis csak nyálcsöpögve hallgattam itt az élménybeszámolókat... :cry:

Nah, csak muszáj volt gyorsan eldicsekednem ezzel, a moderátoroktól meg elnézést kérek, hogy ilyenekre pazarolom itt a fórum bejegyzéseit! :oops: :roll:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290478 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az ezüst trón (Narnia krónikái 6.) megjelenését most áprilisra ígérték :roll: A végső ütközet (Narnia krónikái 7.) pedig még idén szeptemberre várható, elvileg...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290468 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Végre megvettem az 5 megjelent könyvet. A harmadikon is túl vagyok egy nap alatt. Naggggggyon jó, a végén majd nyilatkozom, de mikor lesz végre a többi kettő? Hallott valaki valamit róla? :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290437 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
És ez mit jelet? :oops:

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290426 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta:

Timona írta: Ancalima, The Voyage of the Dawn Treader (A Hajnalvándor útja) egere Hős Cincz Vitéz :D


Kösz.. :D Aranyos neve van így is. :mrgreen: Szóval őt nagyon szerettem. :)


régi fordításban Reepicheep... :idea: :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290388 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Timona írta: Ancalima, The Voyage of the Dawn Treader (A Hajnalvándor útja) egere Hős Cincz Vitéz :D


Kösz.. :D Aranyos neve van így is. :mrgreen: Szóval őt nagyon szerettem. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290357 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A könyvcserét/vételt a továbbiakban kéretik privát rendezni, különben irgamatlanul törölni fogok :twisted:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290351 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Gilg írta:

Ardathon írta: Ha kell én is szivesen oda adom. Bárkinek. Az első 4 rész megvan , ha valakinek kell akkor csak szóljon.


A 3. és 4. részt "kikölcsönözném" ha szabad (:
Elfelejtettem mondani neked, hogy az 5. rész már egy ideje kapható Győrben (is) ;)

Hogy ki a kedvenc? Nem tudom megmondani, hogy pontosan miért, de a filmben a Fehér Boszorkány alakjában van valami ami megérintett :D (persze nem csábultam volna el Edmund helyében :D ) Egyébként a könyvben és a filmben is Lucy!

A varázsló unokaöccse c. könyvet pedig nagyon érdekesnek találtam. Izgalmas, volt felfedezni miként jött létre Narnia birodalma. :)

Ha nálad vannak a könyveim annak csak örülök ( úgy nem esik bántódásuk :P ). Majd vissza adhatnád a 4. részt mert kedvet kaptam az olvasáshoz. Az 5. láttam én is , majd valamikor megveszem az állomáson. De ha ott jársz akkor megveheted nekem én meg majd kifizetem.

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290348 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta: Ha kell én is szivesen oda adom. Bárkinek. Az első 4 rész megvan , ha valakinek kell akkor csak szóljon.


A 3. és 4. részt "kikölcsönözném" ha szabad (:
Elfelejtettem mondani neked, hogy az 5. rész már egy ideje kapható Győrben (is) ;)

Hogy ki a kedvenc? Nem tudom megmondani, hogy pontosan miért, de a filmben a Fehér Boszorkány alakjában van valami ami megérintett :D (persze nem csábultam volna el Edmund helyében :D ) Egyébként a könyvben és a filmben is Lucy!

A varázsló unokaöccse c. könyvet pedig nagyon érdekesnek találtam. Izgalmas, volt felfedezni miként jött létre Narnia birodalma. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290338 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha kell én is szivesen oda adom. Bárkinek. Az első 4 rész megvan , ha valakinek kell akkor csak szóljon.

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290335 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha elkéred Drizztől akkor szerintem odaadom neked:))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290302 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
a filmben nekema faun:) de már a bemutató óta:) amúgy a könyvet még nem sikerült elolvasnom, mert még nem volt, aki kölcsönadja, és most időm sincs rá, megvenni meg...hát ha nyerek egy kisebb (inkább nagyobb) összeget, talán:)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290301 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ancalima, The Voyage of the Dawn Treader (A Hajnalvándor útja) egere Hős Cincz Vitéz :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290295 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
A filmben nincs.. Talán Aslan. A könyvben, azt hiszem, Lucy. Hihetetlenül okos, és bátor is. És nincs az az érzésem egyik tetténél sem, hogy "Áááá hogy lehet ilyen hülye, nyilván nem ezt kéne tennie, ez is csak azért van, hogy fordulatosabbá tegye a történetet, de engem ez idegesíííít", ami nálam sok könyvnél előfordul. Mindig azt teszi, amit tényleg mindenki tenne, és ez persze Lewis érdeme, mert ráérzett, hogy nem kell minden áron hülyeségeket csináltatnia a szereplőivel ahhoz, hogy a könyvei izgalmasak legyenek. :) ) Szóval Lucy... Egyértelmű. Ja, a filmben szeretem még a hódokat is. :D Ja, és a The Voyage of the Dawn Treader egere is nagyon a szívemhez nőtt (nemtudom, mi a neve a magyar változatban... Ripisíp?).


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290290 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ertheto... :lol:
Hisz oly kiralyi...fenseges.... :lol:

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290276 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Az egyik barátnőm Aslanba van belezúgva.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289936 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta:

olorin.papa írta: Hogy ki is?
A könyvben talán nincsen is, nem is tudom...
A filmben a kentaur fővezér, :oops: nem jut eszembe a neve :oops:
Az álhatatosságáért, és bátorságáért... hmmmm meg olyan szimpatikus

Én is valahogy így érzek... Nem tudom miért , de nekem még nagyon szinpatikus Aslan is. De a kentaur vezér a legjobb. www.ardathon.atw.hu/1138310567.jpg


oreius. de a könyvben nincs benne. attól függetlenül jó fazon...
nekem is a faun a kedvencem a filmben. a könyvben valahogy Edmund. nemtoom miért...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289926 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

olorin.papa írta: Hogy ki is?
A könyvben talán nincsen is, nem is tudom...
A filmben a kentaur fővezér, :oops: nem jut eszembe a neve :oops:
Az álhatatosságáért, és bátorságáért... hmmmm meg olyan szimpatikus

Én is valahogy így érzek... Nem tudom miért , de nekem még nagyon szinpatikus Aslan is. De a kentaur vezér a legjobb. www.ardathon.atw.hu/1138310567.jpg

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289925 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekem a Faun:)) Annyira de annyira ééédes:DD Meg rettentően jól van megcsinálva is.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289894 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hogy ki is?
A könyvben talán nincsen is, nem is tudom...
A filmben a kentaur fővezér, :oops: nem jut eszembe a neve :oops:
Az álhatatosságáért, és bátorságáért... hmmmm meg olyan szimpatikus

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #289892 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Síri csönd és kriptaszag. No, akkor kicsit rázzuk föl a topicot ;)

Kinek melyik szereplő a kedvence a filmben, a könyvben? Miért??

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289114 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
OK*fellélegez* akkor jó :)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289076 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: szerintem az 1. :? asszem, az az első, a gyűrűs.

Igen, az 1. a "gyűrűs", vagyis A varázsló unokaöccse ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289056 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
szerintem az 1. :? asszem, az az első, a gyűrűs.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289017 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ancalima Anarórë írta: ( akkoris az 5. a legjobb... :D DD )

Most, hogy már elolvastam teljes mértékben egyet tudok érteni :mrgreen:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288780 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én úgy tudom,hogy 2007 Decemberében fogják bemutatni a Caspian Herceget a mozikban. A könyvet valóban sokan elolvassák...,és jól is teszik
ugyanis nagyszerű könyvek ezek. Az utolsó rész,pedig egyszerűen szívfacsaró! :bawling:

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.517 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére