C. S. Lewis: Narnia krónikái

Több
18 éve 7 hónapja #285615 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ha valakinek meglesz a maradék három könyv akkor el lehet kérni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285560 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza


Igen... Változatosság kedvéért sírtam ottis... :D Viszont az ötödik résznek a legszomorúbb a vége ( eddig, most a hatodikat nemnagyon tudtam olvasni... )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #285555 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Narnia 1. - A varázsló unokaöccse
Narnia 2. - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Narnia 3. - A ló és kis gazdája
Narnia 4. - Caspian herceg
Narnia 5. - A hajnal vándor útja
Narnia 6. - Az ezüst trón
Narnia 7. - A végső ütközet

Az első két kötet ára 1490 HUF, a 3- 4. 1790 HUF, a 5- 7. várhatóan szintén 1800 HUF körül fog mozogni (magyarul). Megvenni pl. a www.bookline . hu - n megrendeléssel.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285548 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mik a krónikák címei és hol lehet őket (és mennyiért) magyar nyelven megvásárolni. Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285540 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én is ugy hittem, hogy a yerekek ugy jönnek sorba hogy Peter, Susan, Edmund és Lucy. Vagy nem?
Amugy olyan nagyon fura és kicsit szomoru volt olvasni a negyedik részben, hogy Peterék már nem térehtnek majd vissza... Mint Sohaország a Pán Péterben... Ha felnősz nem térhetsz vissza

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285523 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Öööö, nem lehet, hogy csak a régimódi írásmód miatt írták, hogy nővére? Mert nekem az jön le a könyvből és a filmből is, hogy Susan okoskodik, mert roppant cselesnek hiszi magát, Peter meg parancsolgat, mert ő a legidősebb. Vagy az csak azért van, mert fiú? :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285474 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Hát én már örülnék, ha hozzájutnék...

(Oroszlán témában: vagy gondoljunk Wendriner úrra... :twisted: )

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285467 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Holtak Vezére: gondoltam, hogy a könyv olvasás több dolgot megmagyaráz, ami másképp nem tűnik fel a filmből :) kösze

Timona: értem, köszi :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285459 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ilweran, kicsit pontosítanék ;)

Timona írta: Várható könyvmegjelenések:

2006. március: Narnia 5. - A hajnal vándor útja
2006. április: Narnia 6. - Az ezüst trón
2006. szeptember: Narnia 7. - A végső ütközet


Ethuil, Aslan azért oroszlán, mert Narnia világát C. S. Lewis elsősorban beszélő álatokkal akarta benépesíteni és van egy mindenki által jól ismert mondás, miszerint: az oroszlán az állatok királya ;)
[size=9:qxmxfxn6](Mondjuk, ha belemélyedünk a szabadon élő oroszlánok jellemrajzába, akkor erősen megkérdőjelezhetővé válik eme megállapítást :roll: )[/size]

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285458 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Ethuil: "Edmund komoly, kiegyensúlyozott férfiúvá érett. Kítűnő diplomata és igazságos bíró vált belőle. Edmund, az Igazságos nevet kapta." (a könyvből)

tehát nem akkor kapták ezeket a neveket amikor Aslan megkoronázta őket még gyerekkorukban hanem amikor már felnőttek, és tényleg a tulajdonságaikra utalt a név.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285441 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szóval, láttam végre a filmet, és kiemelnék pár dolgot:

Boszorkány: gyerek-gyilkos, állat-gyilkos, kissé szadista és pedofil ( :twisted: ) de azért ő teccet nekem, jó kis karakter volt, míg arcelvesztés miatt meg nem halt ...

Aslan: gagyi rész volt a feltámadása és fel tudna vki homályosítani, hogy miért pont oroszlán, van ennek jelentősége?

Edmund király, az igazságos, ehhh :P

Lehet ha olvastam volna a könyvet jobban magával ragadott volna :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285414 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nem tudom, volt-e már, mert lusta vagyok visszaolvasni, de márciusban jelenik meg az utolsó három rész magyarul. Én már várom... :)
[size=9:1axmmmfi]Amúgy aki nem tudta megszerezni: nálunk (Bookline) mind rendelhető, magyarul és angolul is. Nem akarok reklámozni (főleg mert utálok itt dógozni) de tudom hogy kevés helyen kapni, ezért írtam be...Sorry![/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285408 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
és igen és igen megnéztem! végre valahára. Csodálom, hogy adják még. Azért a GyU jobban megfogott. Ez inkább gyerekeknek van. Ja, és az a kövér fickó a szánnal a mikulás volt? Elolvasni mondjuk nem fogom. maradok a jó öreg GyU-nál meg a HP-nél. a szüleim azt mondták, hogy Edmund olyan mint én. Mármint a tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285376 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Szerintem a film visszaadta azt, amiért csinálták: gyerekmese, és nem kell tőle többet várni. Egyszer nézhető. Nem kell minden történetnek GyU komolyságúnak lennie. A zenéje viszont kifejezetten tetszett, be is szereztem hamar. :)

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285345 Írta: Angelwings
Angelwings válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Annedun írta: azt mindenki tudja, hogy a bosziorkány, az oroszlán és a ruhásszekrény-t írta meg először.
ezért is ezt filmesítették meg először..


Szerintem lehetett volna szebb is a film. Vagyis sokkal szebb. Nem volt még szerecsém a könyvbe beleolvasni, de a film nem igazán adta át a történetet. Valahogy semmi nem maradt meg bennem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285297 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
azt mindenki tudja, hogy a bosziorkány, az oroszlán és a ruhásszekrény-t írta meg először.
ezért is ezt filmesítették meg először..

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285169 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Susan idősebbnála mert a nővére.
Egyébként rettentő módón érezhető a könyveken, hogy milyen sorrendben írta meg őket Lewis.Amit előszőr kell olvasni azt a biztosan a harmadik után írta. a másodikat pedig a harmadik előtt szóval a második könyvet írta asszem elsőnek. (legalábbis a kiadás éve szerint én erre következtetek)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285156 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Annedun: Hümm... Nem értem az összefüggést... Mármint azon kívül, hogy a tájról van szó... :oops:

Hogy mennyi idősek a gyerekek a könyvben (épp elkezdtem a hatodik részt, eddig az ötödik tetszett legjobban... :) (a Voyage of the "Dawn Treader")): a negyedik rész elején írja, hogy Lucy most megy először a nagyobbakkal az internátusba, tehát gondolom most lett ötödikes, kábé tizenegy éves lehet. Edmund egy évvel idősebb nála. A második rész egy évvel korábban játszódik. Nekem nagyon tetszik a filmbeli Lucy, de azért tízévesnek vsz kissé alulfejlett. A könyvben nem ilyen, ott kifejezetten érett kislány... További egy év múlva játszódik az ötödik rész, akkor Peter épp "fontos vizsgákra" készül a professzornál, tehát gondolom 17- 18 éves lehet. És mintha írná a könyv, hogy Susan egy évvel fiatalabb nála, de erre nem vennék mérget. Szal a filmben kábé 10, 11, 15 és 16 éveseket játszanak...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285137 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

cortez71 írta: Ha ajánlhatok valamit: Pendragon könyvesbolt Pesten, a Pozsonyi úton ;) kifejezetten angol könyveket forgalmaznak, és egész jó árakkal dolgoznak

Köszi!
Majd ha egyszer feljutok Pestre... :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285093 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Coralie írta:

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

Ha látod angolul is, szólj!

Ha ajánlhatok valamit: Pendragon könyvesbolt Pesten, a Pozsonyi úton ;) kifejezetten angol könyveket forgalmaznak, és egész jó árakkal dolgoznak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285089 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD


ez egyébként az író életéből van. szerintem direkt írta bele.
volt egy Kirk professzor nevű tanára, akivel egyszer kimentek a szabadba, és Lewis azt mondta, hogy milyen szép, vad ez a táj.
erre a professzor: miből gondolod, milyen feltételezés alapján, stb.
szerintem ez erre való homályos utalás...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285088 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

Ha látod angolul is, szólj!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285082 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Ardathon írta: Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)


Szentendrén is lehet kapni a Völgyzugoly könyvesboltban.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285077 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Győrben lehet kapni a Plázában :D Én megvettem az első második és negyedik részt sajna egyenlőre a többi nincs :( de ha megakarjátok venni mindet akkor a vasútállomáson megkapjátok őket ;)

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285071 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Nekünk sikerült valahogy beszerezni az első két részt. Csak Anyu már lenyúlta... :o

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285054 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Én tegnap este, hazafelé bóklászván, egy kegytárgybolt kirakatában láttam több kötetet is belőle... :twisted: Sajnos, zárva volt...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285051 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD


Utálom a mazsolát.
:D DD

Egyébként pedig a meséknek fontos eleme a könnyen érthető hasonlatok használata. (habár itt némi szinesztézia is lehet, de lehet hogy mégse, mert nem értek hozzá)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285038 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái

Rabyn írta: No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD

Én olvastam angolul Magician's Nephew, a Lion the Witch and the Wardrobe és a Horse and his boy-t. ÉRdekes a szövege eredetiben is... Szerintem 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285037 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
No végre elkezdtem olvasni a könyvet(ket). Van valaki aki olvasta eredetiben? Csakmert ennek igazán érdekes a szövege: ) pl az elején van egy olyan, hogy "eleven dús táj volt, olyan akár egy finom mazsolatotra"
:D DD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285027 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: C. S. Lewis: Narnia krónikái
Bíztató! :)
Honnan van a hír?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.504 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére