Könyv kerestetik

Több
20 éve 6 hónapja #183784 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Rabyn írta: A Fa és levélell kapcs: Én elolvastam, és az ottani levél forditás nagyon nemjo. Inkább a Tolkien mesék beli! A mithopeát edig nemsikerült elolvasbom...


Az hagyján, de az esszé valami botrány... :?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183729 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Fa és levélell kapcs: Én elolvastam, és az ottani levél forditás nagyon nemjo. Inkább a Tolkien mesék beli! A mithopeát edig nemsikerült elolvasbom...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183569 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: A Gyűrű nyomán - Fa és levél szintén a megszerezhetetlen könyvek közé tartozik, hiszen ez is 96-ban jelent meg magyarul először és utoljára.


Érdekes módon nekem a LEP-en sikerült beszereznem egyet. :roll:
Vagy ott csak az alkalom miatt lehetett megvásárolni?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183508 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Anise írta: Sziasztok!

Hol lehet megvenni az Elveszett Mesék Könyvét? Milyen fejezetek vannak benne?
Mit hallottatok erről a könyvről: A gyűrű nyomán-fa és levél?
Köszi

Az Elveszett Mesék Könyve nem kapható. A Szilmarilok történeteinek legkorábbi változatait tartalmazza egyébként.
A fejezetek:
1. kötet:
Előszó
I. Tűnt játék kis háza
II. Az ainuk muzsikája
III. A valák jövetele és Valinor építése
IV. Melkó megláncolása
V. A tündék érkezése és Kór megalkotása
VI. Melkó tolvajlása és Valinor homályba borulta
VII. A noldók futása
VIII. A Nap és a Hold meséje
IX. Valinor elrejtése
X. Gilfanon meséje: a noldók vándorútja és az emberek eljövetele
Függelék

2. kötet:
Előszó
I. Tinúviel meséje
II. Turambar és Foalókë
III. Gondolin bukása
IV. A Nauglafring
V. Eärendel meséje
VI. Eriol, avagy Aelfwine története és a mesék vége
Függelék

A Gyűrű nyomán - Fa és levél szintén a megszerezhetetlen könyvek közé tartozik, hiszen ez is 96-ban jelent meg magyarul először és utoljára. Ebben benne van Tolkien: A tündérmesékről c. esszéje (ez több mint 160 oldalas), a Levél című mese (ez benne van pl a Tolkien Meséi-ben is, csak más a fordítás), és a Mythopoeia c. vers, amit C.S. Lewis-hoz írt Tolkien. A fordítás szokás szerint elég sok kívánnivalót hagy maga után.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183491 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Anise: asszem épp most jegyezték meg valahol alul, hogy már sajnos nem lehet megszerezni.
Amúgy nincs is rá lehetőség, hogy mondjuk kijöjjön még egy kiadás?
(Mert még a végén ráteszem a kezem a könyvtárira... :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183471 Írta: Araniel
Araniel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Hol lehet megvenni az Elveszett Mesék Könyvét? Milyen fejezetek vannak benne?
Mit hallottatok erről a könyvről: A gyűrű nyomán-fa és levél?
Köszi

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183372 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Dínchamion írta:

Olosta írta: Esetleg németül nem lehetne letölteni valahonnan? [size=9:39e9w02q](Elég gyér az angoltudásom = semmi.)[/size] :roll:


Ezt már kérdezted régebben, de akkor sem találtunk semmit. :roll:

Keress rá a Google-ben, de ne nagyon reménykedj szvsz.


Ja, tényleg. Bocsi! :oops: :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183355 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta:

Dínchamion írta: Olosta: a HoME a "History of Middle-Earth" rövidítése, és sajna nincs magyarul... :( Még! :wink:

Ne zavard össze szegényt, Felagund már mondta, hogy az első két kötet (az Elveszett Mesék Könyve) van magyarul. Csak megszerezni nem lehet...

De igen: ha lenyúlod a könyvtárból, aztán azt mondod, h elvesztetted, és háromszoros áron kifizeted az egyébként igen érdekes állapotban leledző könyvet... :P ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183352 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olosta írta: Esetleg németül nem lehetne letölteni valahonnan? [size=9:36upykkb](Elég gyér az angoltudásom = semmi.)[/size] :roll:


Ezt már kérdezted régebben, de akkor sem találtunk semmit. :roll:

Keress rá a Google-ben, de ne nagyon reménykedj szvsz.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183349 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi a féltést, de nem zavarodtam össze! :wink:
Azt is tudom, hogy a HoME mi. Azt meg sejtem, hogy az "éééérdekes" mire vonatkozik. (Csak a könyv/ek tartalomjegyzékét volt szerencsém elolvasni, és már az is elég ééééérdekes volt.)
Melleseg nem tervezik a fordítását?

Esetleg németül nem lehetne letölteni valahonnan? [size=9:8if1y4bt](Elég gyér az angoltudásom = semmi.)[/size] :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183198 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Dínchamion írta:

Sil írta: Igen, ez a legjobb szó rá... :wink:


Tényleg, kár hogy írásban nem leeht azzal a bizonyos hangsúllyal kiejteni... :mrgreen:

Dehogynem: ééérdekes :roll: :wink:

Dínchamion írta: Olosta: a HoME a "History of Middle-Earth" rövidítése, és sajna nincs magyarul... :( Még! :wink:

Ne zavard össze szegényt, Felagund már mondta, hogy az első két kötet (az Elveszett Mesék Könyve) van magyarul. Csak megszerezni nem lehet...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183162 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Igen, ez a legjobb szó rá... :wink:


Tényleg, kár hogy írásban nem leeht azzal a bizonyos hangsúllyal kiejteni... :mrgreen:

Olosta: a HoME a "History of Middle-Earth" rövidítése, és sajna nincs magyarul... :( Még! :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183153 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olosta írta:

Felagund írta: Olosta:

1.) Igen :D
2.) A Book Of Lost Tales I-II, "Elveszett mesék könyve" címen, igen... [khm] érdekes fordításban


Nagyon szépen köszönöm! :D
Mit takar az az "érdekes" szó?

Igen, ez a legjobb szó rá... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183144 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Elros írta: Dragonlance Krónikák:
Margaret Weis & Tracy Hickman: Az őszi alkony sárkányai
A téli éj sárkányai
A tavaszi hajnal sárkányai
A nyári tűz sárkányai


Thanks!!
Szóval köszi az írókat! A címeket már én is tudom azt megadták csak írokat nem tudtam!!!
Köszike mégegyszer mindenkinek!!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183131 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hát.. Fura... :?

Bár már régen olvastam (hajaj, de rég! :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183127 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Felagund írta: Olosta:

1.) Igen :D
2.) A Book Of Lost Tales I-II, "Elveszett mesék könyve" címen, igen... [khm] érdekes fordításban


Nagyon szépen köszönöm! :D
Mit takar az az "érdekes" szó?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183126 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Olosta:

1.) Igen :D
2.) A Book Of Lost Tales I-II, "Elveszett mesék könyve" címen, igen... [khm] érdekes fordításban

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183124 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Van pár kérdésem:
:arrow: Az Unfinished Tales egyenlő A Gyűrű keresésével?
:arrow: A HOME-ból mi jelent meg magyarul (ha egyáltalán jelent meg valami)?
Előre is köszi a válaszokat!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183038 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Dragonlance Krónikák:
Margaret Weis & Tracy Hickman: Az őszi alkony sárkányai
A téli éj sárkányai
A tavaszi hajnal sárkányai
A nyári tűz sárkányai

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #183013 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Dínchamion írta: A címeket pedig nagyjából tudom csak, és már annyi mindenféle megjelent Dragonlance logó latt, hogy azt se tudom, hogy melyik tartozik a Krónikákhoz, melyik a legendákhoz és melyik másik... :roll:

Hmm, nekem a könyvespolcomat átnézve úgy tűnik, hogy a Krónikákhoz az "Évszaki Napszak sárkányai" jellegű címmel rendelkező könyvek tartoznak, a többi meg a Legendákhoz...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182912 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Niph/Elentári írta: Sziasztok!
Egy olyan gondom van ,valaki nem tudná megmondani hogy a DRAGONLANCE kronikáknak simán ez a címe vagy van írója vagy szerzői???


Margaret Weis & Tracy Hickman.

A címeket pedig nagyjából tudom csak, és már annyi mindenféle megjelent Dragonlance logó latt, hogy azt se tudom, hogy melyik tartozik a Krónikákhoz, melyik a legendákhoz és melyik másik... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182909 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!
Egy olyan gondom van ,valaki nem tudná megmondani hogy a DRAGONLANCE kronikáknak simán ez a címe vagy van írója vagy szerzői???

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182376 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Dín: köszi az oldalt, végre itt megtaláltam az egyik Terry Prachett könyvet amit régóta kerestem :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182362 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Check this one out:

www.greylib.align.ru/libfan.htm

Érdemes megnézni a többi linket is, tele van csupa jobbnál jobb cuccal, pláne hogy angolul... :D Nem kell megijedni, orosz oldal (hm, ehhez lassan kezdek hozzászokni :) ), de a címek angolul vannak. :wink:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182102 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Vinidis írta: Valaki nem tudja megszerezni a summariumot?Ha igen akkor köszönöm neki.


Akármelyik RPG-boltban megveheted... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #182030 Írta: Vinidis
Vinidis válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Valaki nem tudja megszerezni a summariumot?Ha igen akkor köszönöm neki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #180880 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ne fűzz hozzá túl sok reményt. :roll: Az e-book biznisz (a warezzal ellentétben) jelentős lemaradással küszködik, bár folyamatosan bővül.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #180878 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy honnan lehetne letölteni Szélesi Sándor következő könyveit:
Vadásznak vadásza
Tündérösvény
A Lelkek Birodalma
?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #180662 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ranamarth írta: Bocsika a hülye hozzá szólásért,főleg hogyez nem Star Wars-os lap,de nincs köztetk valaki,akinek meg van a Star Wars /Jedi Növendék2.:A sötét vetélytárs?!
Már mindenhol kerestem,de sehol nem volt eredmény.Ha valamelyikőtöknek meg van és eladná,az légyszí írjon a strideraragorn@freemail.hu -címre.
color=black][/color]Előre is köszi!
Namarie :wink: :D


Íme:

Zazamoukh a Star Wars topicon írta: Ramamarth, nekem van eladó Sötét Vetélytárs, ha érdekel.


8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #179679 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Bocsika a hülye hozzá szólásért,főleg hogyez nem Star Wars-os lap,de nincs köztetk valaki,akinek meg van a Star Wars /Jedi Növendék2.:A sötét vetélytárs?!
Már mindenhol kerestem,de sehol nem volt eredmény.Ha valamelyikőtöknek meg van és eladná,az légyszí írjon a strideraragorn@freemail.hu -címre.
color=black][/color]Előre is köszi!
Namarie :wink: :D

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.713 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére