Könyv kerestetik

Több
20 éve 10 hónapja #159075 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!
Lehet, hogy már volt róla szó: mit tudtok az új J.R.R. Tolkien meséi-ről? Csak újranyomás, vagy van benne változás? És mit tudtok a Babó paródiájáról, a Bambit-ról

Rabyn írta: Van valakinek NÉMET nyelvű regénye, könyve ami olvasható? (akármi hp vagy valami más mindegy micsoda)
Vagy hol ehet ilyet szerezni? (libiribe nincsen)
nagyon kéne mert ezzel tudnám gyakoroloni a nyelvet.


Van egy idegen nyelvű könyvesbolt a körúton, a 4-6-os Baross utcai megállójánál, ott, ahol a Moszkva tér felől jövő villamosok eleje áll meg, jobb oldalt.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158997 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Líviusz írta: Tolkientől az Elveszett mesék könyvét honnan lehet megszerezni/letölteni?
Ha lehetna akkor magyarul de ha csak angolul van az is jó.

Angolul lehet letölteni, innen:
tolkien.ru/texts/eng
(A History of Middle-Earth sorozat első két kötete.)
A kicsomagoláshoz a jelszó: tolkien. :wink:

Magyarul meg kölcsönkérni lehet, vagy könyvtárból kivenni... :roll: Gyakorlatilag lehetetlen megszerezni (megvenni), mivel 1996-ban jelent meg...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158994 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tolkientől az Elveszett mesék könyvét honnan lehet megszerezni/letölteni?
Ha lehetna akkor magyarul de ha csak angolul van az is jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158981 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nekem egy kis mesekönyvem van. A címe: Der verzauberte Schneevogel und andere Geschichten. És egy gót betűkkel írt komédiákat tartalmazó könyvem.

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158904 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lenne egy nagyon hülye kérdésem.
Van valakinek NÉMET nyelvű regénye, könyve ami olvasható? (akármi hp vagy valami más mindegy micsoda)
Vagy hol ehet ilyet szerezni? (libiribe nincsen)
nagyon kéne mert ezzel tudnám gyakoroloni a nyelvet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #158294 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Kincses: nagyon köcci, nagyon szuper az oldal

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157944 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Kincses írta: Nem tudom, hogy ez az oldal volt-e már berakva?

De azért berakom: katt

Üdvözlettel

Kincses


Tényleg szuper, köszi! :) Gyorsan le is mentettem jó csomó szöveget, mielőtt ezt is törlik... :?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157817 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi jó kis oldal!!!! :D :D :D :D :itscool: :agree:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157643 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudom, hogy ez az oldal volt-e már berakva?

De azért berakom: katt

Üdvözlettel

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157585 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudja hol lehet Tolkienes könyveket kapni?

GyU. Szil. Gyk. H. Fa és levélt kivéve?
Ezeket már olvastam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157496 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudja valaki merre lehet kapni Ursula Le Guin könyveit? A szigetvilág varázslója kivételével, mert az megvagyon...az egyik kedvencem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #155132 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Dín köcce szépen, Terry Pratchett-et most fogok majd olvasni angolul is meg magyarul is :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154567 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nefadar írta: Köszönöm a segítséget!
Dín: semmi bajom nincs a Pendragonnal imádom azt a boltot, de azt ismerem, mert azzal lakok szemben :wink:


Már nagyon régen akartam írni, csak mindig elmaradt: kértél címeket is, ajánlóképpen. Nos, a teljesség igénye nélkül:

:arrow: Raymond E. Feisttől minden :wink:
:arrow: Harry Potter
:arrow: Ursula Le Guin
:arrow: Terry Pratchett

Jah. A következőt olvastam az új Gamerben:

Zizi Renard: Bambit

Zseblyuki Zsebes Bimbó, a bambit uzsorás, Göndörf, a hajdani knoxforti varázslótanonc, és a 13 eszement pörk (Gangsta, Sexpír, Enimem, Dóri, Nóri, Nyafi, Hork, Totya, Bévisz, Báthed, Bibi, Bubu és Bruszli), akiket egyébként többrendbeli bankrablás és egyéb törvénytelenségek miatt köröznek a környéken, a fejükbe veszik, hogy megszerzik a Smukk sárkány barlangjában található, és pillanatnyilag az ő tulajdonában lévő kincseket.
Útközben láthatunk egy-két kósza dzsedi trükköt, egy-egy villanásra feltűnik Bikini Szpírsz és a Ta-Ta-Ta-Túúú is, miközben Treck nevű szekerén Sztár is a környéken kóvályog. És persze minden azzal az átkozott aranygyűrűvel kezdődött.


A cuccot a Szukits adta ki, láttam már a könyvesboltban, elég jónak ígérkezik (bár nekem mondjuk a Gyűrűkúra is baromira tetszett -- lehet kövezni :D ). A borító pofás, nem az az elborult és ocsmány dizájn, amit az utóbbi időben láttam a kiadótól... Lehet, h érdemes beruházni rá. :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154343 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszönöm a segítséget!
Dín: semmi bajom nincs a Pendragonnal imádom azt a boltot, de azt ismerem, mert azzal lakok szemben :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #154064 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Kincses, ősrajongóként ezeket már ismertem... de azért köszönöm szépen a fáradozásod :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153839 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Kincses írta: Szia

hem.passagen.se/sviff/index2.htm
ezt a lapot találtam, nem tudom láttad-e? Svéd lap, rajta vannak a könyvek borítói a "sagan om isfolket" alatt. És a rövid leírásuk svédül.

odr.lib.klte.hu/corvina/odr/wpac.cgi ide írd be a szerző v. a mű címét és kiadja, hogy mi a könyvek címe. Meg, hogy melyik könyvtárban van meg. Én nem íróm le ide, mert túl sok lenne.

Még egy lap: www.geocities.com/Area51/Rampart ... t_main.htm

Remélem tudtam valamit segíteni.

Üdvözlettel

Kincses


Remek, remek, köszönjük! Lassan összegyűlik annyi, h szólok Svinnek, csináljon egy brief link-listát a topic tetejére... :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153689 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Szia

hem.passagen.se/sviff/index2.htm
ezt a lapot találtam, nem tudom láttad-e? Svéd lap, rajta vannak a könyvek borítói a "sagan om isfolket" alatt. És a rövid leírásuk svédül.

odr.lib.klte.hu/corvina/odr/wpac.cgi ide írd be a szerző v. a mű címét és kiadja, hogy mi a könyvek címe. Meg, hogy melyik könyvtárban van meg. Én nem íróm le ide, mert túl sok lenne.

Még egy lap: www.geocities.com/Area51/Rampart ... t_main.htm

Remélem tudtam valamit segíteni.

Üdvözlettel

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153440 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Drágáim!

Nagyon megköszönném, ha vki tudna nekem infót mondani egy bizonyos Margit Sandemo: Jéghegyek népe című könyvsorozatáról... 47 kötet, 6-7 éve adták ki. Megvételre keresem- bármi áron 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #153295 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nimrodel Melian írta: Az Elveszett mesék könyve fenn van valahol magyarul az Interneten, letölthető? (Ha már egyszer könyvként olyan nehéz hozzájutni.) :roll:


Nem tudok róla, bár mintha valamelyik kalóz-siteon láttam volna... :? De az adott hely megszűnt, úgyhogy szvsz keress rá a Google-ben, hátha...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #153047 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az Elveszett mesék könyve fenn van valahol magyarul az Interneten, letölthető? (Ha már egyszer könyvként olyan nehéz hozzájutni.) :roll:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #152610 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nimrodel Melian írta: Köszi!
Ezek szerint csak a magyar fordítókra jellemző, hogy még a helyeket és neveket is magyarosítják.


Nem mindegyikre... :? Sajnos összefutottam már olyannal, ahol a Vándor "Strider"-ként szerepel, mit mondjak, elég mellbevágó volt magyar szövegben ilyet olvasni... De mondjuk az adott esszé (az On fairy-stories) egész fordítása botrányos szvsz... :x

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #152464 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi!
Ezek szerint csak a magyar fordítókra jellemző, hogy még a helyeket és neveket is magyarosítják.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #152448 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Egyed Gazda német címe: "Bauer Giles von Ham"

Néhány német site:
www.mittelerde-portal.de/
(itt megvan a Tolkien shop menüpont alatt egy csomó mű német címe)
www.khazad-dum.com/d/index.htm
www.derherrderringe-online.de/index.php
www.sphaerentor.com/tolkien/
herr-der-ringe-film.de/
www.hdrfilmdetails.de.vu/
Üdv:
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #152446 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Honnan lehetne megtudni Tolkien műveinek német címét? :?: Most leginkább a Sonkádi Egyed gazdáé érdekelne.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #152042 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nefi, az Andrássy úton a Kodály köröndnél is van egy kicsibolt. Régebben Wallahakönyvesbolt volt, azóta már színesedett a kínálatuk.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #151554 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nefadar írta: Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Tudnátok nekem jó angol nyelvű fantasy vagy scifi könyveket mondani és azt is, hogy hol lehet őket megvenni, lehetőleg Pesten és itt a Pendragon kivételével.
Előre is köszi a segítséget,
Nefi


Westend Ciki Center, alul, pici könyvesbolt. Balra a polcok dugig vannak ilyesmivel... :wink: Mi bajod a Pendragonnal?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #151524 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Tudnátok nekem jó angol nyelvű fantasy vagy scifi könyveket mondani és azt is, hogy hol lehet őket megvenni, lehetőleg Pesten és itt a Pendragon kivételével.
Előre is köszi a segítséget,
Nefi

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #151482 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
ja igen könnyebb a kezedben tartani-))

Gasperini könyveket hol lehet kapni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #151472 Írta: Látó
Látó válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Kedves Dínchamion!

Szép reményekkel kapcsolatban: mind1, akár könyvben, akár interneten
csak el tudnám már végre olvasni!!!

kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #150156 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Rabyn írta: Én egyébként a három részeset ajánlom, könnyebb olvasni!


Úgy érted, _tartani_ könnyebb... :D :lol: Egyébként én egykötetes LoTR-t csak angolul tartottam a kezemben (anno a gimiben olvasónaplót írtam róla angolórára :) ), de az egy egészen félelmetes élmény volt tizenvhány évesen... :D

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.688 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére