Könyv kerestetik

Több
21 éve 4 hónapja #125201 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Arwena: Nem tudom, milyen könyvre gondolsz... Tolkiennel kapcsolatban van ugyan egy olyan könyv, hogy "J.R.R. Tolkien: Author of the Century", Tom Shippey tollából, de amiről te beszélsz, olyanról nem hallottam... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125195 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
nekem valaki mondott egy olyan könyvet : ami a 20. század legjobb könyvéből kimaradt

asszem ez a címe nem tudja valaki honann lehet letölteni magyarul

(egyébként a gy uu hoz kapcsolódik)

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125141 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Rándzsa írta: Én elolvastam......
Hát... jobb az eredeti....
De a poénban ez a király..... :twisted:

Hát... :roll: A Humor topic terméséből ajánlanám a klasszikusokat (pl.: Sötét Úr: Valinori vámvizsgálat, vagy Áfonya fordításai a Titkos Naplókból, vagy pl. Alyr írásai)... :wink: Azok jóval királyabbak... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125083 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Minden foglalt?! írta: :!: :!: :!: :idea: :!: :!: :!:

Aki félti szomszédait az éjszakai nyugodalomtól,annak ajánlom a Gyűrűkúrát.

(Ha iccaka is olvasnátok....)


Én elolvastam......
Hát... jobb az eredeti....
De a poénban ez a király..... :twisted:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125060 Írta: Minden foglalt?!
Minden foglalt?! válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
:!: :!: :!: :idea: :!: :!: :!:

Aki félti szomszédait az éjszakai nyugodalomtól,annak ajánlom a Gyűrűkúrát.

(Ha iccaka is olvasnátok....)

Nai tiruvental ar varyuvental i-Valar tielyanna nu Vilya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124226 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Magyarul még egy link (de Elveszett Mesék itt sincs):
katt ide

Németül én se tudom.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124222 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Angolul: www.tolkien.ru/eng/texts/ (A kicsomagoláshoz a jelszó: tolkien

Magyarul pedig a f451.host.sk/ oldalról érdemes indulni, és megnézni a linkeket és a webringet.

Németül nem tudom. :roll:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124218 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Aiya!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a History of Middle-Eart c. könyveket németül honnan lehetne letölteni



én magyarul szeretném letölteni

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124203 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol találhatnám meg az Elveszett mesék könyvét?
Köszi!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123815 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Aiya!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a History of Middle-Eart c. könyveket németül honnan lehetne letölteni :?:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123537 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Dín drága, ezt hozhattad volna a Filmzene tpicba is... Végülis hangjáték... :wink:
Válasz ment Ninniach-nak priviben, meg a Beszélgetős topicba.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123448 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Érdekes hír: az Alexandra könyvesboltokban most (EZEN A HÉTEN, május 25-ig) kettőt fizet, 3-at kap akció van (persze a legolcsóbbat kapod ingyen)! Ennek ellenére nem rossz, nem rossz...

ÚJ GYU KÉPESLAPKÖNYV IS VAN!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123337 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Igaz, hogy nem könyv, de kerestetik, és Tolkienhez kötődik, úgyhogy úgy döntöttem, nem off :D

Ninniach írta: Felfedeztem a kedvenc könyvesboltomban egy BBC GyU-hangjátékot, CD formátumban, megjelent a Random House gondozásában. A legbosszantóbb az, hogy a szereposztásról semmit sem tudni, nincs ráírva, és még belső borítója sincs, pedig direkte az én kedvemért felbontották az egyik dobozt. A randomhouse.com sem ad több felvilágosítást a témában...


Tud valaki segíteni?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122690 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Én 1991-ben Pestről hozattam az akkori új, kék kiadást (mert nálunk nem lehetett kapni)... :wink: De ez a téma inkább a Beszélgetős topicba való lenne, nem?

Nekem is a kék van meg! :D Csak kissé hm... mintha már lapokból állna :roll: *ártatlan pofa* (jó, nemcsak én vaok a hibás... kölcsön adtam "néhány" személynek...)
Jah, és nem. Jól megvagyunk most a nevekkel 8)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122639 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ivó írta: Ti a Gyűrűk Ura könyvet hol vettétek meg?

Én 1991-ben Pestről hozattam az akkori új, kék kiadást (mert nálunk nem lehetett kapni)... :wink: De ez a téma inkább a Beszélgetős topicba való lenne, nem?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122630 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ti a Gyűrűk Ura könyvet hol vettétek meg?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122571 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Artemisz: Anne Rice vámpírkrónikájának első két része (Interjú a vámpírral; Lestat, a vámpír) megvan a péceli Szabó Ervin könyvtárban, illetve angolul megvásárolható az Árkádban a Drakulával együtt.
:o

Nai tiruvantel ar varyuvantel i Valar tielyanna nu vilya

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122487 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Rían írta: Lenne egy kérésem:

Valaki írja össze nekem az összes Magyarországon fellelhető Tolkien művet! :closed: Én Ausztriában élek, úgyhogy nekem nem lenne könnyű egy ilyen kutatás :( ...

Ui.:persze, ha nem megy, akkor nem kell az összeset... :oops:


Völgyzugolyon ( klikk ide ) a Könyvtár szekcióban megtalálod a Magyarországon kiadott művek listáját kiadóval együtt... Itt egy közvetlen link: klikk ide!

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122443 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
+ A Gyűrű nyomán (Fa és levél)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122395 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Artemisz írta: Tolkien művei: (Bocs, ha vmit kihagyok, pótoljátok!)
BOMBADIL TOMA KALANDJAI
A SONKÁDI EGYED GAZDA
A BABÓ
A GYŰRŰK URA
A SZILMARILLOK
TOLKIEN-ENCIKLOPÉDIA
...meg...hm... valamilyen KOVÁCSMESTER... affene, nem jut eszembe a teljes cím! :evil: :rmad2:

Fellelhetőség: DUNA PLAZA könyvesboltja! ...most néztem utána, innen tudom! :D


A pontosítás végett:
A Tolkien enciklopédia nem Tolkien műve
a kovácsmester a "a woottoni kovácsmester"
A Gyűrű keresése
Az elveszett mesék

kimaradt. Meg lehet, hogy még más is, nekem hirtelenjében ez tűnt fel.

Bram Stoker Drakuláját és Anne Rice Interjú a vámpírral-ját szerintem már CSAK antikváriumban találhatod meg.
(Bebeeee, nekem mindkettő megvan ;) , igaz, agyonolvasott és szamárfüles állapotban...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122386 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Oké, akkor már én is kérek vmit: (bár ez nem Tolkien.. :oops: )
Mindenképpen meg szeretném szerezni a következő könyveket:

BRAM STOKER: DRAKULA
INTERJÚ A VÁMPÍRRAL

Tudtok segíteni? (könyvesbolt címe, stb...) Köszi!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #122385 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tolkien művei: (Bocs, ha vmit kihagyok, pótoljátok!)
BOMBADIL TOMA KALANDJAI
A SONKÁDI EGYED GAZDA
A BABÓ
A GYŰRŰK URA
A SZILMARILLOK
TOLKIEN-ENCIKLOPÉDIA
...meg...hm... valamilyen KOVÁCSMESTER... affene, nem jut eszembe a teljes cím! :evil: :rmad2:

Fellelhetőség: DUNA PLAZA könyvesboltja! ...most néztem utána, innen tudom! :D

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122375 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lenne egy kérésem:

Valaki írja össze nekem az összes Magyarországon fellelhető Tolkien művet! :closed: Én Ausztriában élek, úgyhogy nekem nem lenne könnyű egy ilyen kutatás :( ...

Ui.:persze, ha nem megy, akkor nem kell az összeset... :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119938 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Arwen Tinúviel írta: Elterveztük, hogy megpróbáljuk újra kiadatni a kiadóval, és ha megfelelő számú ember összegyűlik, csak kiadják, vagy nem?


Nem akarlak elkeseríteni, de ehhez azért valamivel több kell. :?

Mindenképpen segíthet, abba ne hagyjátok :wink: , mert a kiadók elsősorban természetesen a közönség kívánalmainak óhajtanak megfelelni (elvégre ebből élnek), de:

:arrow: lehet, hogy be vannak táblázva
:arrow: lehet, hogy nincs pénzük/kedvük kifizetni a jogdíjakat

Egyáltalán, milyen fórumon akarjátok publikálni? Vagy elkülditek minden magyar kiadónak? :?:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119090 Írta: Arwen Tinúviel
Arwen Tinúviel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!
Aki meg szeretné szerezni az Elveszett mesék könyve c. Tolkien-művet, az írjon Galadhrielnek e-mailt az armis@jakuza.hu -ra!
Elterveztük, hogy megpróbáljuk újra kiadatni a kiadóval, és ha megfelelő számú ember összegyűlik, csak kiadják, vagy nem? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118766 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nimdorc írta:

Nóli írta: Lenne egy ötletem :!: Általánosságban elég sokan keresik a HoME-t, ill. idegennyelvű könyveket, ill. könyveket az interneten...
:arrow: Nem lehetne azt megcsinálni, hogy a tolkien.ru-s címet mindjárt az oldal tetjén feltüntetni :deal: , mint a Nyelvek és Írások-nál azokat a címeket, hogy hol kell utánanézni a kezdőknek :?:
Szerintem practice volna... :wink:

Mellesleg, más nyelven (esetleg magyarul is) hol lehet letölteni Tolkien könyveket internetről? És nem Tolkien könyveket? :D


Mint mindig, most is igazad van. :P
En me'g a Fekete Szilmarilok utan erdeklodnek, magyarul vagy angolul.


A tolkien.ru-t nem lenne okos dolog kipakolni nagyon látható helyre, ugyanis:

Akárhonnan nézem, az MTT-nek, mint szervezetnek ez a fórum a hivatalos internetes boardja... Namármost hogy nézne ki, ha egy hivatalos, a Tolkien Society-vel kapcsolatban álló szervezet kalózkodásra buzdítaná a népet... :!: Szvsz éppen elég a suttogólánc. :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118741 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Estel Adániel írta: Olyasmi, de a I./2. neve helyesen Valaquenta, azonkívül A Gyűrűről és a harmadkorról külön fejezet; az Akallabeth a másodkorról szól... Az utána jövők (III./1.-5.) - egészen a függelékig - családfák, és egy térkép Beleriandról. ;)


örülök, hogy sikerült leírnom! :-D De azért köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem! :roll:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118399 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Magyarul nem tudok róla, hogy meglenne valahol a neten a teljes Szilmarilok, mindenesetre Ulmo elkezdte újrafordítani; a meglevő fejezetekhez a linket - ha ügyes vagy - megtalálod a tolkien.hu főoldalán. Angolul továbbra is letölthető a www.tolkien.ru/texts/eng -ről, a kicsomagoláshoz jelszót kér, ami: "tolkien". ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118398 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
:cry: nincs valakinek meg gépen vagy net tudjátok honnan lehete leszedni mer már csak baz hiányozik

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118392 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Olyasmi, de a I./2. neve helyesen Valaquenta, azonkívül A Gyűrűről és a harmadkorról külön fejezet; az Akallabeth a másodkorról szól... Az utána jövők (III./1.-5.) - egészen a függelékig - családfák, és egy térkép Beleriandról. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.913 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére