Könyv kerestetik

Több
21 éve 5 hónapja #117945 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
I.
1. Ainulindale
2. Velequenta

II. Quenta Szilmarillion
1. Az idők kezdetéről
2. Aule és Yavanna
3. A tündék érkezése és Melkor fogsága
4. Thingol és Melian
5. Eldamar és az eldák hercegei
6. Feanor és Melkor megszabadítása
7. A szilmarilok, és a noldák lázadása
8. Valinor homályba borulta
9. A noldák futása
10. A sindák
11. A Nap és a Hold, meg Valinor elrejtése
12. Az emberek ébredése
13. A noldák visszatérése
14. Beleriand birodalmai
15. A noldák Beleriandban
16. Maeglin
17. Az emberek nyugatra mennek
18. Beleriand bukása, és Fingolfin eleste
19. Beren és Lúthien
20. Az ötödik csata: Nirnaeth Arnoediad
21. Túrin Turumbar
22. Doriath pusztulása
23. Gondolin bukása
24. Earendil utazása

III. Akallabéth- A Gyűrűről és a harmadkorról
1. Finwe háza
2. Olwe és Elwe leszármazottai
3. Beor háza
4. és 5. Hador háza és Haleth népe

A tündék törzsei
A kiejtésről
Függelék: A quenya és sinda nevek alkotóelemei

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #117410 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
sziasztok lenne nekem nagy kér(d)ésem:

valaki akinek megvan a szilmarillok: hány fejezetes és mi a fejezetek címe?

fontos köszönöm! :)

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #117409 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
sziasztok lenne nekem nagy kér(d)ésem:

valaki akinek megvan a szilmarillok: hány fejezetes és mi a fejezetek címe?

fontos köszönöm! :)

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #117150 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
elf: javaslom próbáld a Közösség Találkozások topicjában hirdetni. Ugyan rengeteg talink van és táborunk is lesz, Erunak és a szervezőknek hála, de szerintem nem fogunk visszautsítani mégegy tábort :wink:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #117075 Írta: elf16
elf16 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

sziasztok! igaz, hogy ez nem a könyvhozzájutással kapcsolatos :? , de máshova nem tudtam besorolni a mondanivalómat. szóval egy Gyűrűk Ura táborról lenne szó, amit nyáron szervezünk meg.
Ha valamelyikőtöket esetleg érdekli a tábor, itt a honlap címe:
www.tar.hu/gyutabor/focim.htm
:lol:
remélem minél többen megnézitek és terjesztitek.
puszi: elf

elf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #116502 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ha a hozzájutást tágabb értelemben értjük, és nem úgy, hogy bemegy az ember a legközelebbi könyvesboltba, meglátja a polcon, és már viszi is - nos, akkor szerintem nem ilyen vészes a helyzet. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #116296 Írta: Cúthalion
Cúthalion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem valószínű, hogy bárki hozzájusson a közeljövőben - a Gyűrűk Urá-n kívül - bármely más Tolkien könyvhöz. Ugyanis most GYU láz van, tehát ezt kell gyártani. De a remény hal meg utoljára...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #114760 Írta: Bregalad
Bregalad válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én is az Elveszett Meséket keresem,de itt olyan "elkeserít

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #114675 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tud valaki olyan könyvesboltot, ahol megvehető a Szilmarilok cimű könyv, de az a bolt Tolna vagy FEjér megyében legyen.

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #114070 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Ezt láttátok már? Letölthető Tolkien-könyvek magyarul!
www.tar.hu/frameset.phtml?path=/vt6605/
(Bejárat, aztán az első link.)


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #113917 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
És hol lehet Internetről a tolkien.ru-n kívül Tolkien könyveket letölteni?
Esetleg Magyarul? De BÁRMILYEN nyelven...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #112288 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nimdorc írta:

Olórea írta: A Gyűrű Keresését keresem...
Már olvastam, de nem találom sehol!
Nem tudtok egy helyet bp-n, ahol megvan?


Most igy hirtelen :roll: :
-Konyvesbolt a Blahanal (aluljaro)
-Korter, 40-es busz vegallomasanal
-Noes persze itt, bevasarlo-kozpont-cityben (Budaors) minden nagy bevasarlokozpontban. Auchanban mar a kis bolt is arulja.


Illetve a librikben is lehet venni. Akár meg lehet próbálni a www.libri.hu-n is megrendelni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #111131 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta: Lenne egy ötletem :!: Általánosságban elég sokan keresik a HoME-t, ill. idegennyelvű könyveket, ill. könyveket az interneten...
:arrow: Nem lehetne azt megcsinálni, hogy a tolkien.ru-s címet mindjárt az oldal tetjén feltüntetni :deal: , mint a Nyelvek és Írások-nál azokat a címeket, hogy hol kell utánanézni a kezdőknek :?:
Szerintem practice volna... :wink:

Mellesleg, más nyelven (esetleg magyarul is) hol lehet letölteni Tolkien könyveket internetről? És nem Tolkien könyveket? :D


Mint mindig, most is igazad van. :P
En me'g a Fekete Szilmarilok utan erdeklodnek, magyarul vagy angolul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #111129 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olórea írta: A Gyűrű Keresését keresem...
Már olvastam, de nem találom sehol!
Nem tudtok egy helyet bp-n, ahol megvan?


Most igy hirtelen :roll: :
-Konyvesbolt a Blahanal (aluljaro)
-Korter, 40-es busz vegallomasanal
-Noes persze itt, bevasarlo-kozpont-cityben (Budaors) minden nagy bevasarlokozpontban. Auchanban mar a kis bolt is arulja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110969 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Olórea:

Nimdorc írta: Sorel kedveert kinyitottam a szemem 8O , es most mar minden sarkon A Gyuru kereseset latom. Aluljarok, utca, konyvesboltok.
Az Auchan es a Tesco (Budaors) szinte mindent arul kiveve az Elveszett meseket. A Tesco jobban szokott ugyelni a keszleteire.


és

Silverland:

A cím: 1036 Budapest, Lajos u. 40.
Tel.: 250-41-57
Nyitvatartás: H-P 10-18, Szo 10-13

Nekik szinte az össze Tolkien-könyv megvan (kivéve persze az Elveszett mesék 2. kötete... ) angolul és magyarul is.

A Gyűrű keresését is láttam ott még karácsony előtt. Érdemes legalább felhívni őket és megkérdezni.


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110967 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Gyűrű Keresését keresem...
Már olvastam, de nem találom sehol!
Nem tudtok egy helyet bp-n, ahol megvan?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110744 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lenne egy ötletem :!: Általánosságban elég sokan keresik a HoME-t, ill. idegennyelvű könyveket, ill. könyveket az interneten...
:arrow: Nem lehetne azt megcsinálni, hogy a tolkien.ru-s címet mindjárt az oldal tetjén feltüntetni :deal: , mint a Nyelvek és Írások-nál azokat a címeket, hogy hol kell utánanézni a kezdőknek :?:
Szerintem practice volna... :wink:

Mellesleg, más nyelven (esetleg magyarul is) hol lehet letölteni Tolkien könyveket internetről? És nem Tolkien könyveket? :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108943 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Cerebrum írta: Nagyon egyszerű kérdésem lenne. A Gyűrűk Urán, a Hobbiton és A Szilmarilokon kívül még milyen könyv foglalkozik Középfölde történetével?


A History of Middle-Earth... :wink: Egyes köteteit meg tudod venni a Westendben... De ha elviszitek az összeset, kaptok a fejetekre! :D

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108385 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Dínchamion írta: Elveszett Mesék Könyvét én az Alexandrában láttam néhány hónapja, nem'tom, van-e még. Mindenesetre érdemes nézelődni, mert elég sokáig nem vitte el senki (bezzeg az első részt elkapkodták/tuk).

Üdv:


Ez a második részére is vonatkozott, mert az nekem hiányzik...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108325 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Elveszett Mesék Könyvét én az Alexandrában láttam néhány hónapja, nem'tom, van-e még. Mindenesetre érdemes nézelődni, mert elég sokáig nem vitte el senki (bezzeg az első részt elkapkodták/tuk).

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108308 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sorel kedveert kinyitottam a szemem 8O , es most mar minden sarkon A Gyuru kereseset latom. Aluljarok, utca, konyvesboltok.
Az Auchan es a Tesco (Budaors) szinte mindent arul kiveve az Elveszett meseket. A Tesco jobban szokott ugyelni a keszleteire.

Noli: En kerdeztelek, csak te eppen angol lecket irtal. :wink:
De letolteni sajna te se tudsz. :(

Elrond: Itt franciaul is megvan? En nem talaltam. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108249 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sorel:

Brisa írta: Silverland:

A cím: 1036 Budapest, Lajos u. 40.
Tel.: 250-41-57
Nyitvatartás: H-P 10-18, Szo 10-13

Nekik szinte az össze Tolkien-könyv megvan (kivéve persze az Elveszett mesék 2. kötete... :roll: ) angolul és magyarul is.

A Gyűrű keresését is láttam ott még karácsony előtt. :wink: Érdemes legalább felhívni őket és megkérdezni.


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107658 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta: Hol lehet az Internetről Tolkien bármilyen művét, bármilyen nyelven letölteni? :cooljump:


www.tolkien.ru/texts/eng

A jelszó a fájlokhoz: tolkien

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107446 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nóli köccike a segítséget. :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107445 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nefadar írta: Segítenétek abban, hogy a Magus-Első Törvénykönyvet honnan lehet letölteni vagy hol lehet Bp-en megvenni. Előre is köszi.


Ha jól emlékszem, a Mammut 1-ben, a -1 szinten lehet venni az aime könyvesboltban :tongue:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107444 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hol lehet az Internetről Tolkien bármilyen művét, bármilyen nyelven letölteni? :cooljump:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107436 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Segítenétek abban, hogy a Magus-Első Törvénykönyvet honnan lehet letölteni vagy hol lehet Bp-en megvenni. Előre is köszi.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106522 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nimdorc írta: Sziasztok!

Meg tudnatok mondani, hol lehet a verseket franciaul letolteni?
Elore is koszi!


Szió Nimdorc! A Libriben meg lehet venni Tolkien sok művét Fraciául... Letölteni, nem tudom hol lehet, de ha szólsz, és adsz manit, szívesen megveszem neked! Van Libris kedvezményem. :lol:
Szólhatsz ám ilyen problémáknál nekem élőszóban is... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106440 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sorel írta: Keresem a Gyűrű keresését, és az Elveszett meséket! Segítsen, aki tud!


Ha budapesti vagy, a Gyuru kereseset a Blahan is aruljak az aluljaroban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106437 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Meg tudnatok mondani, hol lehet a verseket franciaul letolteni?
Elore is koszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.834 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére