Állatbarátok

Több
18 éve 6 hónapja #286677 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A széncinkék játéka, csodálatos! :lol:
Az előtte lévő kép a 14.es a tigrises is marha jó!

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286564 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Milyen édesek... különben érdekes, hogy a kis kéksapkásak agresszívebbek, mint a feketék. Tegnap valami elképesztő forgalmunk volt... sokszor négy-öt nyomult volna egyszerre az ablakhoz...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286559 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286541 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dreamer, teljesen egyetértek! Csak én nem tudtam volna ilyen prímán megfogalmazni... :oops:

Svelder: fogalmam sincs a rovargyűjtemény-árakról... :oops: de sztem elég magasak lehetnek... védett bogárkák, mifene...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286536 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Svelder írta: Komolyabb téma viszont a madárinfluenza, amit a kormány szokásához híven felfújt. Elvileg 2 héten belül a magyarok is tudnak elegendő vakcinát előállítani ha kell!
Sajnos ezt a szabadon élő madarakra nem lehet kiterjeszteni, pedig szerintem "madaras" területekre ki lehetne rakni vmiféle ellenanyagot, segédanyagot, gyógyszert. Mert ha ez így fog folytatódni tovább a fokozottan védett és védett madarak is elkaphatják, mivel mindjárt itt a tavasz!!!!!!!!!!!


Erről egy kicsit bővebben.

Lévén újságíró és madárbarátok között mozgó, egy kis rálátásom van erre a témára. Nos:

Akik eddig elhunytak madárinfluenza következtében, azok gyakorlatilag 1ütt aludtak az állatokkal. Kínában, ahol szinte az ágyába tartotta szegény megboldogult jóember a baromfit, vagy akárcsak Törökországban, de még Romániában is. Ergo, normális, hétköznapi magyar ember ilyet ugyebár nem tesz, nem kapja el a betegséget.

Pár évvel ezelőtt Hollandiában volt már madárinfluenza, s a sajtó hallgatott róla. Kiirtották a beteg állományt, és kész is volt az egész. Itthon, ha komolyabb fertőzés lép fel, szintén ez lesz. Karanténba fogják az állatokat, és elpusztítják a fertőzötteket. Nem áll meg a világ, marad még elég tenyészbaromfi.

Én attól félek, hogy hülyegyerekek az influ miatt kővel fogják megdobálni a hattyúkat/galambokat/verebeket. Hiszti a köbön, és semmi, de semmi értelme. Ráadásul mi van, ha a védett állományt aprítják, teljesen hiába?

Gyanítom, hogy a szenzációhajhászásnak az ártatlan madarak fogják meginni a levét. "ártatlan"- minden állat, legyen madárinflus, avagy sem. Élek továbbá a gyanúperrel, hogy némi politikai indíttatás is van a dologban..Választások, meg ilyenek..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286534 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Komolyabb téma viszont a madárinfluenza, amit a kormány szokásához híven felfújt. Elvileg 2 héten belül a magyarok is tudnak elegendő vakcinát előállítani ha kell!
Sajnos ezt a szabadon élő madarakra nem lehet kiterjeszteni, pedig szerintem "madaras" területekre ki lehetne rakni vmiféle ellenanyagot, segédanyagot, gyógyszert. Mert ha ez így fog folytatódni tovább a fokozottan védett és védett madarak is elkaphatják, mivel mindjárt itt a tavasz!!!!!!!!!!!

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286532 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csak azért kérdeztem meg, hogy vki tudja-e , hogy kb. mennyibe kerül venni egy ilyen rovargyűjteményt vagy csak pár darabot. Mert ha így folytatódik a tél nem tudom befejezni a 80 darabos gyűjteményt.
Ha vki tudja mennyibe kerül kb. (csak, hogy képbe legyek) kérem szóljon. Köszi :lol:

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286373 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Remzy_mama/Tünde írta:

Silima írta: Na és mit szóltok a 15000 ló lemészárlásához Romániában? :x Nyomorult állatok... :cry:


Ez miért???????????? :(

Na jó ezt nem hallotam.
Miért kellet?
Szegénykék! Igaz meg tom érteni ,de hát mégis

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286342 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez borzalmas :eek2:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286332 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Van egy hígvérűségnek becézett HIV-vírus alfaj okozta betegség, ugyanúgy terjed, mint az AIDS, immunhiányos valami... :( emberre nem megy, de nagyon sok lovat (a rádió szerint 16000 8O ) már megfertőzött... [size=9:vzstotkk]Egyénként innen a távolból nagyon okos tudok lenni, de nem lenne elég karantén alatt tartani a még egészséges lovakat?... Hiszen ha úgy terjed, mint az AIDS... és a lovak nem lövik magukat, ugye... :oops: akkor nem lehetne megakadályozni a terjedését úgy, hogy nem fedeztetnek?...[/size]

Ja és még egy link:
madarinfluenza.bpallatorvos.hu/


De akkor minden lovat külön kéne zárni, mert ugye azért ők szoktak "veszekedni", és meg is harapják a másikat, és ha véletlenül kicsit túl nagyot harap, akkor úgy is átterjedhet a betegség.
Amúgy már lovat leölni nagy disznóság.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286328 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Van egy hígvérűségnek becézett HIV-vírus alfaj okozta betegség, ugyanúgy terjed, mint az AIDS, immunhiányos valami... :( emberre nem megy, de nagyon sok lovat (a rádió szerint 16000 8O ) már megfertőzött... [size=9:2u4z774z]Egyénként innen a távolból nagyon okos tudok lenni, de nem lenne elég karantén alatt tartani a még egészséges lovakat?... Hiszen ha úgy terjed, mint az AIDS... és a lovak nem lövik magukat, ugye... :oops: akkor nem lehetne megakadályozni a terjedését úgy, hogy nem fedeztetnek?...[/size]

Ja és még egy link:
madarinfluenza.bpallatorvos.hu/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286326 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Na és mit szóltok a 15000 ló lemészárlásához Romániában? :x Nyomorult állatok... :cry:


Ez miért???????????? :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286325 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Madárinfluenza sztem is fel van fújva, (még az is lehet, hogy vmi lobbi-kampány van mögötte... :oops: persze ez merész, node...) de én kivétel nélkül a madarakat féltem. Európában még nem volt úgy megbetegedés, hogy pl. az ember kulturált körülmények között dolgozott volna a csirketelepen. Ráadásul aszongyák, ugye, h cseppfertőzéssel terjed - és (magamból kiindulva) kevéssé valószínű, hogy egy bütykös hattyú rámtüsszent... :oops: De az, ha a madarak között elterjedne a betegség, sztem rettenetes lenne...
www.mme.hu/madarinfluenza/ Ajánlom.
www.madarinfluenza.lap.hu/ Meg ezt is igen, ilyenünk is van már! :P

Na és mit szóltok a 15000 ló lemészárlásához Romániában? :x Nyomorult állatok... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286322 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Ezt a madárifluenzát is annyira felfújják... nem kell tapizni, aztán kész. Amúgy jelentem, Szombathelyen több varjú van, mint valaha, és igen virgoncak (a "Hess madár"-t csak babonából és magyar szakos beidegződésből mormolom el)... meg vannak vadkacsák a Perinten, tök aranyosak...


Egyenlőre bakfitty, de attól tartanak, mint tudod, hogy mutálódik az emberi vírussal, és akkor meg sem áll a millió halottig...

Egyébként szerintem is fel van fújva... :x


Majd meglátjuk, amikor jönnek vissza a költöző madarak.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286320 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Noredhel (Voronwë) írta: Ezt a madárifluenzát is annyira felfújják... nem kell tapizni, aztán kész. Amúgy jelentem, Szombathelyen több varjú van, mint valaha, és igen virgoncak (a "Hess madár"-t csak babonából és magyar szakos beidegződésből mormolom el)... meg vannak vadkacsák a Perinten, tök aranyosak...


Egyenlőre bakfitty, de attól tartanak, mint tudod, hogy mutálódik az emberi vírussal, és akkor meg sem áll a millió halottig...

Egyébként szerintem is fel van fújva... :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286303 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tőlünk egy köpésre van a "zóna" (meg itt van a Duna meg a holtágai, ahol egy csomó vadmadár telel), de tényleg nincs semmi különös. :roll:
[size=9:2zkv9iug]Bár ha kicsit arrébb, mondjuk nálunk találnának beteg hattyút (ami még előfordulhat, mert a Sugó itt folyik a város közepén, és ott is szoktak lenni hattyúk ilyenkor), az már neccesebb lenne, mert valószínűleg beleesne pár nagyobb baromfitelep is a karanténba (és akkor szépen tönkre is mennének, ha nem adhatnák el pl a tojást).[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286292 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezt a madárifluenzát is annyira felfújják... nem kell tapizni, aztán kész. Amúgy jelentem, Szombathelyen több varjú van, mint valaha, és igen virgoncak (a "Hess madár"-t csak babonából és magyar szakos beidegződésből mormolom el)... meg vannak vadkacsák a Perinten, tök aranyosak...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286254 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
*egy lehetséges forrás: profil*
amúgy Szentpétery (Zsófi)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286238 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli írta: Vikil: csak most esett le: Balatonfenyves mellett? Nekünk Alsóbélán van nyaralónk! :lol:

Kemény még az is lehet hogy ismerlek! :wink:
Mia vezetékneved?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286187 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil: csak most esett le: Balatonfenyves mellett? Nekünk Alsóbélán van nyaralónk! :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286174 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil, ezek a történetek nagyon aranyosak! :lol: Jó lenne a közeletekbe lakni valahol... :roll:
Madárinfluenza...ááá, miaaaaaz....*legyint*

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286138 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Heledir írta: Ez a történet is nagyon jó és várjuk, hogy megmutasd nekünk Jerkét! :D


Hát van róla képen csak valahogy fel kéne raknom! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286129 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez a történet is nagyon jó és várjuk, hogy megmutasd nekünk Jerkét! :D

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286128 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jerke, a család kedvence


Sziasztok! Vikinek hívnak, és 13 éves vagyok. Balatonfenyves mellett egy tanyán la-kom. Kiskorom óta állatok vesznek körül, ugyanis az apukám vadász, egyben solymász is. Ő tanított sok mindenre: a természet és az állatok szeretetére is. Nálunk sokféle állat megfordult már, mint például szarvas, akit vadászok hoztak hozzánk, mert árván maradt. Felneveltem őt, és most egy közeli vadasparkban él boldogan társaival. Egy ideig emunk is volt, amit apukám karácsonykor a berekben talált, lesoványodva, éhesen. Hazahozta, két hónap alatt felerősö-dött, majd visszaadtuk a gazdájának. Sok madár úgy került hozzánk, hogy vihar után kiesett a fészkéből: csóka, dolmányos varjú, gyöngybagoly, gólya, ragadozó madarak és még sokan mások.
Valamennyi állathoz sok-sok történet fűződik, de ezek közül a legkedvesebb számomra az, amit most elmesélek nektek.
Egy kora tavaszi napon apukám egy nagy dobozzal a kezében jött be az ajtón. Minden-kit gyorsan odahívott, és lassan kinyitotta a tetejét Az alján ott remegett egy félénk, szőrös, hosszú lábú állat, és a nagy barna szemeivel nézett rám.
Tudjátok, mi ez? kérdezte apa.
Az első válasz a testvéremtől hangzott el:
Kecske!
Nem! Nem! tiltakozott édesapa.
Muflon! – kiáltottam fel.
El is neveztük JERKÉNEK, ugyanis a muflon nőivarú egyedét így hívják.
A picike állat nagyon éhes volt, ezért cumisüvegből adtunk neki enni kecsketejet. Ezt naponta ötször-hatszor megismételtük. Hamar feltalálta magát a lakásban, amerre mentem, jött utánam. A doboz, amiben érkezett, lett az éjszakai szállása. Ahogy telt az idő, egyre több figyelmet követelt magának: felugrált a kanapéra, az asztalra, még az ágyamba is befeküdt. Legjobban az udvaron szeretett lenni, olyankor teljesen felszabadultan rohangált, páros lábbal nagyokat dobbantva. Kicsit később azt találta ki, hogy az a legjobb móka, ha az autóra felug-rálhat. Ezt már csak azzal tudta fokozni, hogy az egyikről a másikra ugrált felváltva. Ennek csak apa nem tudott örülni, mert összekarcolta az autót. Azóta muflonmintás kocsink van!
Jerke nagyon jó barátságba került Riával, a drótszőrű magyar vizslával és Büszkével, a pulinkkal. Ha valaki jött hozzánk, a kutyák ugattak, futottak az autóhoz, a kicsi Jerke is velük tartott, és hangosan bégetett. Ahogy telt-múlt az idő, egyre több időt töltött felügyelet nélkül a kutyák társaságában az udvaron. Nem lehetett elmenni anélkül itthonról, hogy be nem zártuk volna, ugyanis rohant a kocsi után. Különböző rafinált dolgokat kellett kitalálnunk, hogy ilyenkor meg tudjuk fogni, mert roppant intelligens és cseles volt. Egy alkalommal az is meg-történt, hogy a szomszédunkig (aki két kilométerre lakik tőlünk) elfutott, mert anya nem vette észre, hogy mögötte lohol. A szomszéd furcsán nézett, hogyan került az ajtajuk elé egy muf-lon. Azonnal riasztották apát, aki hazavitte.
Egyik reggelre az összes gyümölcsfát tönkretette, a kérgeit lehúzkodta, az ágait letördel-te, szegény fákat nagyon meggyötörte. Ekkor apa úgy döntött, hogy nem maradhat többet szabadon, felügyelet nélkül. Elhatározta, hogy egy külön kertet kap, ahol a kutyákkal együtt játszhat kedvére.
Mióta velünk van a Jerke, sokat nőtt és fejlődött. Kinőtt a szarva is, ami nem mindenna-pos, ugyanis azt mondják, hogy csak a jó képességű jerkéknél fordul ilyesmi elő. Ha kíváncsi-ak vagytok rá, szívesen megmutatom nektek.

Hát igen jól látjátok 1 kicsit csaltam, de ez titiok! :wink:
ki látta Ethuilt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286126 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Persze hogy érdekel!
Madárinfluenza vacak dolog. Lényegtelen.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286125 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Vikil! Ez szép kis történet volt! :itscool:

Köszi szépen mindenkinek van még 1 ugyan iilyen csak muflonos.
Érdekel valakit?

A madár influenzától nem nagyon félek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286099 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil: nagyon tetszik a történeted! :)
Laemunh: igen, éljenek, ne betegedjenek meg, hanem éljék végig az életüket boldogságban! Nem kell ettől pánikolni. :evil:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286078 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Itt a H5N1!
Éljenek a madarak!
:cry: :cry: :cry: :(

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286043 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vikil! Ez szép kis történet volt! :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286030 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta:

Heledir írta:

Vikil írta:

Heledir írta: Szerintem nagyon jó a történet, mindig szerettem az ilyen állatkás történeteket. Ráadásul biztosan nagyon jó lehetett, amíg veletek volt. Én is ilyen kis állatokat akartam nevelgetni, de sajnos nekem nem volt rá lehetőségem. Ez melyik évben történt?

Köszike!!!! Szerintem olyan 3 éve


És következő tavasszal nem jött vissza hozzátok?

Sajna nem! :cry:
De idén megint nevelünk


Kár, hogy nem ment vissza, pedig általában megjegyzik, hogy hol éltek, és oda szoktak visszatérni. Persze az is benne van a pakliban, hogy történt vele vmi.
De jó, hogy megint neveltek. Biztos ez is olyan kis kezes lesz. :D

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.085 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére