Állatbarátok

Több
18 éve 6 hónapja #287330 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem tudom láttátok-e a hétvégén a MINDENTUDÁS EGYETEMÉT?
Dr. Varga János mikrobiológus tartott egy előadást a madárinfluenzáról. Szerintem nagyon jól elmondta, hogy nem kell félni, de megijjedni sem. Mint ahogy ezt Dreamer_KF is írta, akik eddig meghaltak, azok az állatokkal aludtak, csirkefejjel játszottak, és vérpudingot ettek. Azt viszont tudni kell, hogy ezek a HN influenza- vírustörzsek enyhén hypos vízben és 70 fokon már elpusztulnak. (tehát sütés és főzés már kiírtja)
Levegőben sem terjed mivel folyadékmentes környezetben sem életképesek. Nedves területen, és a madarak tüdejében tudnak elszaporodni.(H5N1) Több fajta van. A H jelöli a hemoglutinint, az N pedig a kis apró dudorokat a felszínén. De ebbe nem megyek be jobban, hisz nem nagyon vágom.
A legfontosabb, hogy NEM KELL FÉLNI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287317 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Remzy_mama/Tünde írta: Túléltük a marhavészt is, pedig mindenki hogy be volt sózva.



Főleg a marhák... :D Bocs!!!! :oops: Tudom, nem volt vicces... :oops:

Ne azon rágódjunk, hogy mi lesz a következő járvány, hanem hogy miiiilyen szééééééépen csiripelnek a madárkák a fákon... :P :D És ne verjük le a fecskefészket, mint azt kedves szomszédunk tette... :?


A gonosz............ talán a kedves szomszédot is el kellene küldeni melegebb éghajlatra.
Madárcsicsergés.......ma olyan szép idő van, és a madarak ugy csivitelnek.......

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287282 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Remzy_mama/Tünde írta: Túléltük a marhavészt is, pedig mindenki hogy be volt sózva.



Főleg a marhák... :D Bocs!!!! :oops: Tudom, nem volt vicces... :oops:

Ne azon rágódjunk, hogy mi lesz a következő járvány, hanem hogy miiiilyen szééééééépen csiripelnek a madárkák a fákon... :P :D És ne verjük le a fecskefészket, mint azt kedves szomszédunk tette... :?


Verjük le kedves szomszédot :D
Ma hallottam először, hogy a kertben csiripelnek reggel a madarak, de kinéztem és csupa hó még minden :rmad2:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287276 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Remzy_mama/Tünde írta: Túléltük a marhavészt is, pedig mindenki hogy be volt sózva.



Főleg a marhák... :D Bocs!!!! :oops: Tudom, nem volt vicces... :oops:

Ne azon rágódjunk, hogy mi lesz a következő járvány, hanem hogy miiiilyen szééééééépen csiripelnek a madárkák a fákon... :P :D És ne verjük le a fecskefészket, mint azt kedves szomszédunk tette... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287274 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Remzy_mama/Tünde írta: Dreamer: max egyetértünk, ráadásul 60 fokon főzés közben elpusztul a kórokozó, ezt kéne reklámozni. Nyers húst úgysem eszik senki


Ahogy veszed... Mozart pl. trichinellózisban halt meg, amit a félig nyers húsból szedett össze... :?


Egyenlőre ne együnk olyan helyen, ahol nem tudjuk, mennyire főzik át a húst - csak pl. otthon, rokonoknál - és nem lesz semmi baj. Túléltük a marhavészt is, pedig mindenki hogy be volt sózva.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287273 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Remzy_mama/Tünde írta: Dreamer: max egyetértünk, ráadásul 60 fokon főzés közben elpusztul a kórokozó, ezt kéne reklámozni. Nyers húst úgysem eszik senki


Ahogy veszed... Mozart pl. trichinellózisban halt meg, amit a félig nyers húsból szedett össze... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287272 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dreamer: max egyetértünk, ráadásul 60 fokon főzés közben elpusztul a kórokozó, ezt kéne reklámozni. Nyers húst úgysem eszik senki

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287271 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dreamer_KF írta:

Svelder írta: Komolyabb téma viszont a madárinfluenza, amit a kormány szokásához híven felfújt. Elvileg 2 héten belül a magyarok is tudnak elegendő vakcinát előállítani ha kell!
Sajnos ezt a szabadon élő madarakra nem lehet kiterjeszteni, pedig szerintem "madaras" területekre ki lehetne rakni vmiféle ellenanyagot, segédanyagot, gyógyszert. Mert ha ez így fog folytatódni tovább a fokozottan védett és védett madarak is elkaphatják, mivel mindjárt itt a tavasz!!!!!!!!!!!


Erről egy kicsit bővebben.

Lévén újságíró és madárbarátok között mozgó, egy kis rálátásom van erre a témára. Nos:

Akik eddig elhunytak madárinfluenza következtében, azok gyakorlatilag 1ütt aludtak az állatokkal. Kínában, ahol szinte az ágyába tartotta szegény megboldogult jóember a baromfit, vagy akárcsak Törökországban, de még Romániában is. Ergo, normális, hétköznapi magyar ember ilyet ugyebár nem tesz, nem kapja el a betegséget.

Pár évvel ezelőtt Hollandiában volt már madárinfluenza, s a sajtó hallgatott róla. Kiirtották a beteg állományt, és kész is volt az egész. Itthon, ha komolyabb fertőzés lép fel, szintén ez lesz. Karanténba fogják az állatokat, és elpusztítják a fertőzötteket. Nem áll meg a világ, marad még elég tenyészbaromfi.

Én attól félek, hogy hülyegyerekek az influ miatt kővel fogják megdobálni a hattyúkat/galambokat/verebeket. Hiszti a köbön, és semmi, de semmi értelme. Ráadásul mi van, ha a védett állományt aprítják, teljesen hiába?

Gyanítom, hogy a szenzációhajhászásnak az ártatlan madarak fogják meginni a levét. "ártatlan"- minden állat, legyen madárinflus, avagy sem. Élek továbbá a gyanúperrel, hogy némi politikai indíttatás is van a dologban..Választások, meg ilyenek..


ismét..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287249 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Valahol hallottam, lehet igaz, vagy akár kacsa is, hogy egy orosz tagköztársaságban úgy védekeztek a terjedés ellen, hogy minden vándormadarat válogatás nélkűl lelőttek a határon...
:roll: :evil:


Ennyi erővel kiirthatnánk az egész madárfajt /nem is tudom mennyi van/, a Földön......Ez mindig is volt, mindig is lesz. Ugy látszik alkalmazkodott az emberekhez...... :twisted: 8O

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287241 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Madárinfluenza=média lufi! :x
Sokkal több benne a felhajtás, mint a valódi probléma, és egyesek nagyon hisztérikusan fogják fel a dolgokat.
Valahol hallottam, lehet igaz, vagy akár kacsa is, hogy egy orosz tagköztársaságban úgy védekeztek a terjedés ellen, hogy minden vándormadarat válogatás nélkűl lelőttek a határon...
:roll: :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287236 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nyugodjon már meg mindenki. :rmad2: Mindig is voltak madárinfluenzás madarak, csak akkor még a média nem fújta fel ennyire a dolgokat. Most mindenből hír lesz, ebből élnek elég jól. :embarassed:
Volt marhakór, sertésvész, madárinfluenza, ciános káposzta, olmos karfiol, izé-mizés paprika. :hein: Ebbe már rég bele kellett volna halnunk.:quasi:
Eszel több ****t az állományjavítókkal, színezékekkel stbvel.
Hidd el, az sokkal károsabb. Az ellen nem védekezik a szervezetet, mint a bacik, vírusok ellen.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287197 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nekem az egészbe az tetszik leghjobban h szentendrén elvileg találtak influenzás hattyut, pedig oda hjártam suliba 6 évig, e dunaparton is ücsörögtem épp eleget de még egészséges hattyut se láttam nemhogy beteget...
vadkacsa, meg galamb meg ilyesmi volt,de pont hattyukat kellett irni a hirekbe

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287192 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor figyelj oda erre! Mert ha te is mindenre így reagálsz, akkor a környezeted is át fogja venni! Tényleg legalább az értelmesebbek ne keltsék itten feleslegesen a pánikot... Szvsz nem vicces

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287186 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen, néha má énis azon gondolkozom, hogy normális vagyok- e, mikor valaki megjegyzi mellette, hogy "nézd, egy cinege", én meg reflexből rávágom, hogy "biztos madárinfluenzás"... Nem gondolom komolyan, nem igazán izgat ez az őrület, de azért érdekes, hogy pár hónap alatt mennyire belémégett... :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287146 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Hülye törvényekért nem kell a szomszédba menni. :?
Polgármesteri rendelet okán, az egész városban tilos az álattartás. Vagyis az a 10 szem tyúk illegálisan kapirgál az udvaron :x


Na igen. Ez ellen nem lehet most semmi tenni. :x
Én éppen sétáltam , mikor egy csapat vadlúd huzott el a fejem felett.....hát éppen arra gondoltam, most huz el egy csomo bacigazda a fejem felett... nem lenne jó....... :x :P , de már a fene se tudja. Eddig is létezett ez a "kór" , csak nwem ilyen feltünő formában. Ugy látszik a Föld igy probálja megbosszulni az emberiség feleőtlenségét......... :?: 8O :idea:


Hogy az egyik tanáromat idézzem, ez is csak egy újabb kísérlet a Földtől, hogy kiirtsa az evolúció rákfenéjét, az embert.


Rossz kisérlet....illetve ez hosszu folyamat... :)

Ma láttam egy csomo őzikér, csak ugy száguldottak a mezőföldeken.....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287115 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta:

Toma gazda írta:

Alyr Arkhon írta:

Vikil írta:

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!


A törvényt buta városi aktakukacok szövegezik. Az ilyenek egy kupac tollról nem feltétlenül tudják eldönteni, benne van-e a sólyom.


Városfalon belül éjszaka Welsziekre lőni íjjal szabad. (UK)

Úgy vehetsz birtokba egy lakatlan szigetet ha találsz rajta madárürüléket (USA)

Londoni halasboltban lehet félmeztelenül árulni (UK)

Meggyőződésem hogy nem értenek az ilyen dolgokhoz!


A politikusok csak papírforma szerint tudják eldönteni vmiről vagy vkiről, hogy vannak, így van ez az állatokkal is. ESZMEI ÉRTÉK nem egyenlő a VALÓDI ÉRTÉKKEL!!!! :wink:

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287060 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Toma gazda írta:

Alyr Arkhon írta:

Vikil írta:

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!


A törvényt buta városi aktakukacok szövegezik. Az ilyenek egy kupac tollról nem feltétlenül tudják eldönteni, benne van-e a sólyom.


Városfalon belül éjszaka Welsziekre lőni íjjal szabad. (UK)

Úgy vehetsz birtokba egy lakatlan szigetet ha találsz rajta madárürüléket (USA)

Londoni halasboltban lehet félmeztelenül árulni (UK)

Meggyőződésem hogy nem értenek az ilyen dolgokhoz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287054 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta:

olorin.papa írta: Hülye törvényekért nem kell a szomszédba menni. :?
Polgármesteri rendelet okán, az egész városban tilos az álattartás. Vagyis az a 10 szem tyúk illegálisan kapirgál az udvaron :x


Na igen. Ez ellen nem lehet most semmi tenni. :x
Én éppen sétáltam , mikor egy csapat vadlúd huzott el a fejem felett.....hát éppen arra gondoltam, most huz el egy csomo bacigazda a fejem felett... nem lenne jó....... :x :P , de már a fene se tudja. Eddig is létezett ez a "kór" , csak nwem ilyen feltünő formában. Ugy látszik a Föld igy probálja megbosszulni az emberiség feleőtlenségét......... :?: 8O :idea:


Hogy az egyik tanáromat idézzem, ez is csak egy újabb kísérlet a Földtől, hogy kiirtsa az evolúció rákfenéjét, az embert.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287041 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Hülye törvényekért nem kell a szomszédba menni. :?
Polgármesteri rendelet okán, az egész városban tilos az álattartás. Vagyis az a 10 szem tyúk illegálisan kapirgál az udvaron :x


Na igen. Ez ellen nem lehet most semmi tenni. :x
Én éppen sétáltam , mikor egy csapat vadlúd huzott el a fejem felett.....hát éppen arra gondoltam, most huz el egy csomo bacigazda a fejem felett... nem lenne jó....... :x :P , de már a fene se tudja. Eddig is létezett ez a "kór" , csak nwem ilyen feltünő formában. Ugy látszik a Föld igy probálja megbosszulni az emberiség feleőtlenségét......... :?: 8O :idea:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287024 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hülye törvényekért nem kell a szomszédba menni. :?
Polgármesteri rendelet okán, az egész városban tilos az álattartás. Vagyis az a 10 szem tyúk illegálisan kapirgál az udvaron :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287014 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hazajöttek múlt héten a vadludak és láttak a sok havat és nagyon sírtak.Nem szoktak ilyen keservesen énekelni mikor visszatérnek...

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287012 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Vikil írta:

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!


A törvényt buta városi aktakukacok szövegezik. Az ilyenek egy kupac tollról nem feltétlenül tudják eldönteni, benne van-e a sólyom.


Városfalon belül éjszaka Welsziekre lőni íjjal szabad. (UK)

Úgy vehetsz birtokba egy lakatlan szigetet ha találsz rajta madárürüléket (USA)

Londoni halasboltban lehet félmeztelenül árulni (UK)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287002 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Woland írta:

Remzy_mama/Tünde írta:

Silima írta: Na és mit szóltok a 15000 ló lemészárlásához Romániában? :x Nyomorult állatok... :cry:


Ez miért???????????? :(



????????????????????? 8O
Errol irjatok bovebben, mikor es hol tortent, nem hallottam rola (se tv se radio)


Ennyit hallottam a rádióban, hogy a HIV vírus egy variációja terjed a lovak között. Hőn remélem, hogy csak kacsa volt... mert elég borzasztóan hangzik....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287001 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Remzy_mama/Tünde írta:

Silima írta: Na és mit szóltok a 15000 ló lemészárlásához Romániában? :x Nyomorult állatok... :cry:


Ez miért???????????? :(



????????????????????? 8O
Errol irjatok bovebben, mikor es hol tortent, nem hallottam rola (se tv se radio)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286954 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Vikil írta:

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!


A törvényt buta városi aktakukacok szövegezik. Az ilyenek egy kupac tollról nem feltétlenül tudják eldönteni, benne van-e a sólyom.

Nem mindig ismerek olyanokat kik sólymászok.
Iaz átlegba mind az!
A legrosszabb az egészben pl volt olyan kit megbüntettek és megkérdeztük miért és azt felelték hogy nem tudják a törvényt most keresik! Ennyit erről

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286952 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta:

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!


A törvényt buta városi aktakukacok szövegezik. Az ilyenek egy kupac tollról nem feltétlenül tudják eldönteni, benne van-e a sólyom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286951 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Svelder írta: Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Miért a törvény szerint a sólyom tollára is madártartási engedélyt kellene kérni!
Kedvesek mi?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286912 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma egy farakás alatt két lepkét találtam...
Csak a szárnyukat billegették felém álmosan... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286901 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Felébredtek a csigabigák. :) Ma láttam idén az elsőt. Még mellette volt az a mészkupak, amit nyáladzott magának az ősszel. (Hát ezt megfogalmaztam... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286679 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Amúgy a rovargyűjteményemben nem szabad védettnek lenni, még ha azt halva találtam volna.

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.118 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére