Állatbarátok

Több
19 éve 3 hónapja #259962 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: hehe... bezzeg a mi ciccünk... van hogy nem látjuk egy napot. :roll:


Pár évvel ezelőtt, a fiú cicánk Heves nyáron ellógott. Úgy gondolta szerencsét jár a "nagyvilágban", becsajozik stb. , és itthagyott minket.... 3 hónapra

Én persze :cry: elég sokat, aztán eljött az augusztus vége, és Heves újra otthon volt!!! :D

Bár mióta kutyánk lett, megint feladta az itteni létet, és egy másik házhoz szegődött. De néha azért látjuk ;)

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259957 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Mondjuk a macskák nem az aktivitásukrói híresek! :P :?
Szóval lusták :!: 8)


Azok, de viszont reggel tök korán fenn vannak, Apa megmozdul az ágyban, a Kandúr Bandi rögtön az ablakban.Mivel általában az ablakon keresztül jön be.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259940 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskánál nem baj, ha egy napig nem látod. Úgy értem, attól még vaószínűleg nincs elveszve vagy elgyúrva az úton... :( Tudnak vigyázni magukra! ;)

Nim: Graf ilyen inaktív?! :roll: Vagy csak ha nincsenek vendégek? ;) :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259939 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hehe... bezzeg a mi ciccünk... van hogy nem látjuk egy napot. :roll:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259937 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Életművészek! 8) :D

Ha már benéztem...
A mi kutyánk ma reggel keresett magának egy kellems kis árnyékos pontot, ott lefeküdt, és elaludt. Azóta az árnyék elmászott, egy kis esőt is kapott, eltelt vagy 10 óra, de a drága meg se mozdult. Pár perce voltam kinn megnézni, hogy él-e még. Megcirógattam az édes kis fülecskéjét, mire az felemelte a fejét, kába pofával rámbámult, képenköpött, majd visszahelyezte magát abba az állapotba, ahogy eddig volt.
És ez nem egyedi eset nálunk...
Hát nem öröm háziállatot tartani! :wink:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259934 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hozsi, az általam ismert macskák odavannak a melegért. Mikor az embereknek térdig lóg a nyelvük a 40 fokban, akkor a cica benn fekszik a napon álló üres öntözőkannában... Biztos írtam már. :oops:
A mi Bajuszunk a mai napot a kanapén volt szíves eltölteni, némi reggeli után...
Életművészek! 8) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259926 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én macsom, Frici meg tisztára, mint egy barométer. :D Tegnap hanyatt fekve, kinyújtózva feküdt a fűben, ma már az ajtó előtt a kisszéken fekszik összekuporodva. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259911 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák szépek + minden de inkább a kutyák, lovak vagy a delfinek :!: :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259910 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Mondjuk a macskák nem az aktivitásukrói híresek! :P :?
Szóval lusták :!: 8)


A macskák életük 2/3 ad részét átalusszák.
Garfield szerint a legszebb évei azok! :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259908 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mondjuk a macskák nem az aktivitásukrói híresek! :P :?
Szóval lusták :!: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259886 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Hozsi mért nagy cucc ha a macseszok a fotelban alszanak?? :?:
Mért nem szoktak ott aludni?

Jah, de gondolj bele, télen-nyáron ott alszik, pedig ilyenkor nyáron kint simán eltud bújni valami növény árnyékába, de ő nem, neki ilyenkor is bent kell aludnia.. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259877 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hozsi mért nagy cucc ha a macseszok a fotelban alszanak?? :?:
Mért nem szoktak ott aludni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259872 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tegnap este sétáltattam "Cicát", a hőst. Elballagtunk egy állatkereskedés előtt és megvizslattuk a kirakatot. Elszörnyülködtetett egy érdekesen kinéző kutyapulcsi, amely rózsaszín és olajzöld színekben pompázott.. Valahogy.. utána rögtön rávetítettem "Cicára", de valahogy nem hiszem, hogy jó ötlet lenne 1. Egy kutyapulcsi 2. Egy rózsaszín-olajzöld színű..

Összegzés: Mért kell a kutyára pulcsi??? Arra persze amelyik pl. szőrtelen kutyus, persze ő fázik, de ez a pulcsi nem olyan kutyára készült!! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259868 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Hozsi írta: Nálunk az volt, hogy a cicánk akart inni a vízzel teli gumicsónakból, de megcsúszott és beleesett.Szegény tiszta vzvolt, de az is érdekes volt, hogy így úgy lelapult a szőre, hogy olyan vézna kis állatnak tűnt, hogycsak na.. :)


Az a szép, mikor a jószág feje száraz, vagyis normális méretű marad, a teste meg olyan, mint a hámozott giliszta... :lol:


jaja, pontosan! :lol:
Ma is ebben a hőségben hol aludt a macskám?A fotelban.
Jó, mi? :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259864 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeld (nem azért hogy most piszkáljalak) apa már mentett kuvikokkat
és ez egyiknek a szárnyával volt valami és ezért felneveltük :D :P
Sajnos a napkban elpusztult :evil: :cry: :crying: :down: ( 5 évesen)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259844 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta: Silima pedig Magyarországon rengeteg van szerencsére belőlük! :D


Tudom, csak még én nem láttam soha. :( Hol itt az igazság?! A kuvikról is azt mondják, hogy hű, de sok van, mindenhol van kuvik, de én még azt se láttam... :(

Ma reggel viszont az öcsémmel láttunk egy fekete gólyát!! :D Annyira örültem neki! (Főleg, mióta a fehérgólya-fészket is kiirtották... :x ) Alig tíz méterre repült fel előttünk a Rábca-ártéren. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259801 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima pedig Magyarországon rengeteg van szerencsére belőlük! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259786 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszönjük, Alyr :lol: :)

Nálunk miért nincs sólyom? :( Bár egyszer a nagymamáék lakása előtti parkban egy srác ráuszított valami madarat a varjakra, de még nagyon kicsi voltam, alig emlékszem rá... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259766 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én azt bírom (már töbször is láttam) amikor Bp közepén, a 2. kerületben Moszkva téren felszáll egy terepnavis tetovált kopasz pasi az 56os villamosra egy sólyommal a karján (mármint asszem, h sólyom volt. Én naon nem vok ornitológus. Szóval vmi nagy ragadozó madár), és mittomén meddig utazott vele (én előbb leszálltam).

Nekem sajnos a 2. emeleten csak egy kölcsön Csőrikém van, aki egy katalin papagáj

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259686 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Két nő van az életemben akik nagyon fontosak nekem.
Naponta van köztünk testi kontaktus.
Néha összekapnak rajtam, de van amikor egyszerre boldogítom a kettőt.
Mindig örülnek ha látnak, pedig virágot se viszek nekik.

Az egyiket Buksinak hívják a másikat Kajlának.


;) :D :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259680 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
uh... nem jövök pár napot, és máris hozzászóláshegyek.. na nem mintha baj lenne... :D ([size=9:2ethqgsh]ja, és kicsit törölgettem, kitörölgettem, bocsi.. :roll: :oops: )[/size]
Szóval témába vágva.

Sólymok: nyüsszzz... annyira szépek... sajna még csak egyszer volt hozzájuk közöm, de az egy elég tartós élmény. :)

Más: Ma kimenetm a városban lévő elég nagy sétálóparkba, amiről azt kel tudni, hogy egy bazinagy varjúkolónia lakik ott. Barátnőmmel volam, aki varjó/hollómániás, éshát mint kedves kis állatbarátok elkezdtük felszedegetni a varjútollakat. Azoknak a madaraknak, annyira, de annyira csodás tollaik vannak. Én csak három óriási evezőtollatt tartottam meg, de a barátnőm valami huszonöttel a kezében ment haza. :D Szóval mai állatbarát tevékenység megvolt.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259665 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Hozsi írta: Nálunk az volt, hogy a cicánk akart inni a vízzel teli gumicsónakból, de megcsúszott és beleesett.Szegény tiszta vzvolt, de az is érdekes volt, hogy így úgy lelapult a szőre, hogy olyan vézna kis állatnak tűnt, hogycsak na.. :)


Az a szép, mikor a jószág feje száraz, vagyis normális méretű marad, a teste meg olyan, mint a hámozott giliszta... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259661 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: A mi macskánk egyszer esett bele véletlenül a kerti tóba, és vérig sértődött, mikor kiröhögtük... :lol:


az jó lehetett.. :lol:
Nálunk az volt, hogy a cicánk akart inni a vízzel teli gumicsónakból, de megcsúszott és beleesett.Szegény tiszta vzvolt, de az is érdekes volt, hogy így úgy lelapult a szőre, hogy olyan vézna kis állatnak tűnt, hogycsak na.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259654 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi macskánk egyszer esett bele véletlenül a kerti tóba, és vérig sértődött, mikor kiröhögtük... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259591 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az unokatesóm sziámi cicája meg egyszerűen odavan a fürdésért!
Bent áll nyugodtan a kiskádban és élvezi, hogy zuhanyból locsolgatjuk.
Az én volt cicám meg egyszer beugrott hozzám a kádba!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259564 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha már a kutyáknál tartunk! A mi kutyánk is szeret fürödni, de csak sajátos módon. Azaz fogja a vizes edényét(inkább vödör mert akkora a feje :twisted: ) Beledugja a fejét egészen a füléig, utána elfut. aztán a fűbe letörli magáról a vizet és abba hempereg. Aztán kezdi előlről az egészet. :twisted: :P Normális???? :P :?:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259522 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Mért kell irtani? Nem eszik a rágcsálókat?


Herman Ottó könyve meglehetős régen íródott. (Ő alapította meg a magyarországi ornitológiát, mint olyant.) 1901-ben jelent meg először A madarak hasznáról és káráról.
Idézem: (kékes réti héja)
"Élete módja.
Könnyű, lengeröptű ragadozó madár, mely télire elköltözik; csak magányosan vadászik, és eledelét kizárólag a földről szedegeti föl. Áll pedig a kékes réti héja tápláléka apró emlősökből, kiválóan egerekből, de legkiválóbban mindennemű földön fészkelő madarak fészkének kifosztásából. A rablott tojást kiissza; az apró pelyheseket, tokosokat elnyeli; felszedi a kis nyulat is. Szóval a mezőségen, melyet fáradhatatlanul végigmér és végigkeres, a legkárosabb madarak közé tartozik. És mégis van idő, amikor a kíméletre rászolgál, ti. akkor, amikor a mezei egér felszaporodik; ekkor egyéb ragadozókkal együtt a kékes réti héja is felgyülekezik, nagy mennyiségban pusztítva a gazda nagy ellenségeit: az egerek töméntelenségét.
Egy intéssel többb. hogy okkal-móddal járjunk el."
Ez a könyv tényleg a haszonra és kárra koncentrál. Én nagyon szeretem olvasgatni. :)

Vikil: nálunk most kutya kapható! :P :) ;)

Csufi is szeret fürdeni, a lüke egyszer februárban belement a Cuhába... 8O Látott valami fadarabot úszni, és azt hitte, én dobtam... :P :lol: De a kerti tóba is habozás nélkül ugrik fejest. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259471 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima!
Köszke! A "kabasólyom" név nem jutott az eszembe :oops:

Volt egy puli keverék kutyánk, óriási lompos bundával, de amikor megfürdött, nagyon kiábrándítóan nézett ki :quasi:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259467 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
40 kg-os, kan, januárban volt 1 éves! :P

Beleteszi a mellsőlábait, a hátsót nem szereti ha bennvan, és úszó mozdulatokat végez! :lol:

Kilötyögeti az egészet, de ez nem zavarja. Ha jó idő van, és nekünk is van időnk, egy tóhoz visszük, ahol kedvére úszhat!

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259466 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csibész rengeteget fürdik a kitett bádogteknőbe. A meleg vizet nem szereti, a hideget viszont egyenesen imádja! :D Legalább 20 liter vizet kipancsol, ha elkezd fürdeni. :D Mellső lábaival beleáll a teknőbe, aztán néz rám, hogy emeljem bele a hátsó lábait, pedig bele bírna menni egyedül is. :D Frici szőrét tegnap lekeféltem, jó öklömnyi macskaszőr jött le róla, iszonyatosan vedlik, és vsz egész nyáron ezt fogja csinálni. Egyedül télen nem vedlik, akkor szép dús a bundája. :) Tegnap fogott egy egeret. 8) Játszott vele egy negyed órát, aztán szépen elropogtatta. Pedig kisegér aranyos. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.107 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére