Állatbarátok

Több
19 éve 4 hónapja #259465 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Milyen labradorod van? Babakádba hogyan fér el?
Imádom a kutyákat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259461 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A kutyám labrador. A fagyhoz van szokva (elvileg, fajtáját tekintve, mivel északon ő a halászkutya (vagy csak volt)), szóval liheg elég sokat... ha hozzábújok én is rázkódom :P egyébként a vízért odavan, és mindig locsolom ha ráérek, na meg van egy babakádja, amiben pancsolni szokott :lol: :lol:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259458 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mért kell irtani? Nem eszik a rágcsálókat?
(emlékszem, amikor egy régi természetfilmben ami a kékes rétihéjáról szólt:
kép: erdő.
szöveg: "Ebben az erdőben nem szabad fát vágni, nehogy megzavarjuk ezt a ritka madarat"
köv kép: láncfűrésszel kivágnak 4 fát
szöveg: "kell a hely a magaslesnek" (t.i. ahova az operatőr felcuccolt.)

A ti állataitok hogy reagáltak az időváltozásra?
Az enyémek úgy mintha elemet cseréltek volna bennük... :D

(emlékszem, anno Csicsi kutya is így reagált egészen tavaly ilyenkorig amikor egy hasonló hidegfront kihozta a szívbaját)[/quote]

Ellenkezőleg :!: Nem szabad írtani, továbmegyek törványbe ütközik! ( ha jól tudom)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259454 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: A ti állataitok hogy reagáltak az időváltozásra?
Az enyémek úgy mintha elemet cseréltek volna bennük... :D

(emlékszem, anno Csicsi kutya is így reagált egészen tavaly ilyenkorig amikor egy hasonló hidegfront kihozta a szívbaját)


Szegény kutyus.. :cry: Wolfom jelenleg döglöttet játszik: kiterült az udvaron és nem reagál semmire.. Ehy huskyt eléggé megviseli ez a forróság.. :? :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259408 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

olorin.papa írta: Hosszúszárnyú sólyom

V. fecskeszárnyú sólyom (Falco subbuteo L. )


Olorin, sztem ezt hívják magyarul kabasólyomnak. :roll: De ha Révai-lexikon a forrás, akkor ez nem gond. :) (Van egy tökjó Herman Ottó könyvem, A madarak hasznáról és káráról című. Abban van minden madár hivatalos neve mellett egy csomó népi név is. Meg kicsit kiakasztó, mikor fél oldalon keresztül írja,hogy pl. az uhut meg a kékes rétihéját mindenhol irtani kell, ahol éred... 8O )


Mért kell irtani? Nem eszik a rágcsálókat?
(emlékszem, amikor egy régi természetfilmben ami a kékes rétihéjáról szólt:
kép: erdő.
szöveg: "Ebben az erdőben nem szabad fát vágni, nehogy megzavarjuk ezt a ritka madarat"
köv kép: láncfűrésszel kivágnak 4 fát
szöveg: "kell a hely a magaslesnek" (t.i. ahova az operatőr felcuccolt.)

A ti állataitok hogy reagáltak az időváltozásra?
Az enyémek úgy mintha elemet cseréltek volna bennük... :D

(emlékszem, anno Csicsi kutya is így reagált egészen tavaly ilyenkorig amikor egy hasonló hidegfront kihozta a szívbaját)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259399 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Már említettem hogy nekünk van 14 sólymunk és 1 héjánk :lol: (megszámoltam) Elmondhatom hogy marha kedvesek és megérzik ha valami baja van az embernek :D
Irtó mozgékonyak, játékosok és szemetek is tudnak lenni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259384 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Hosszúszárnyú sólyom

V. fecskeszárnyú sólyom (Falco subbuteo L. )


Olorin, sztem ezt hívják magyarul kabasólyomnak. :roll: De ha Révai-lexikon a forrás, akkor ez nem gond. :) (Van egy tökjó Herman Ottó könyvem, A madarak hasznáról és káráról című. Abban van minden madár hivatalos neve mellett egy csomó népi név is. Meg kicsit kiakasztó, mikor fél oldalon keresztül írja,hogy pl. az uhut meg a kékes rétihéját mindenhol irtani kell, ahol éred... 8O )
pdubois.free.fr/oiseaux/images/FalcoSubbuteo.jpg Ő a kaba.
De tényleg az egyik leggyorsabb magyarországi madár. A denevért is elfogja, nemhogy a fecskét...

Nekem még mindig a kerecsen a kedvencem! (Így messziről :( Jó lenne ha nagy leszek ornitológus lenni, csak az a k... kedves kémia ne lenne!!! :( :( )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259352 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem is a Balcsira gondoltam.. Ez valami keleti országban volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259343 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

PiciRigó írta:

Hozsi írta:

Holtak vezére írta: Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.


ez azért egy erős költői túlzás,én itt lakom


Ő is "itt" vagyis ott lakik. (Bocs az értelemmentességért)

A Tóról: Manapság vannak ilyen tóeltűnések. Valamelyik nap mesélte szomszédunk, hogy vmelyik híradóban hallotta, hogy egyik nap kimentek a halászok a napi megélhetésre vadászni és kimentek és.. Eltűnt a tó.. pedig előző nap még ott úszkáltak stb. :roll: Érdekes dolgok történnek manapság.. :? De hasonló itt is volt. A város szélében volt régebben egy tó. És mára csak növény az egész.. De hogy ne csak tóeltűnésekről szóljak, tegnap kimentem egyik osztálytársammal tollasozni az egyik szabad erdőszéli placcra és meglepődve tapasztaltam, hogy egy iszonyatnagy tó lett ott. (Az iszonyatnagyot képzeljük el: kb. 30m*50m ) :D


Azért a Balaton nem ilyen kategória, szal' nem fog eltűnni napok alatt!
Ja, most ha bemegyek a vízbe, akkor már majdnem vizes lesz a bikini alsóm, tavaly, meg jó volt ha térdig ért a víz, közvetlenül a partján.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259332 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Hozsi írta:

Holtak vezére írta: Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.


ez azért egy erős költői túlzás,én itt lakom


Ő is "itt" vagyis ott lakik. (Bocs az értelemmentességért)

A Tóról: Manapság vannak ilyen tóeltűnések. Valamelyik nap mesélte szomszédunk, hogy vmelyik híradóban hallotta, hogy egyik nap kimentek a halászok a napi megélhetésre vadászni és kimentek és.. Eltűnt a tó.. pedig előző nap még ott úszkáltak stb. :roll: Érdekes dolgok történnek manapság.. :? De hasonló itt is volt. A város szélében volt régebben egy tó. És mára csak növény az egész.. De hogy ne csak tóeltűnésekről szóljak, tegnap kimentem egyik osztálytársammal tollasozni az egyik szabad erdőszéli placcra és meglepődve tapasztaltam, hogy egy iszonyatnagy tó lett ott. (Az iszonyatnagyot képzeljük el: kb. 30m*50m ) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259301 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Toma gazda írta: Ha megnyitják a siót én esküszöm falnak megyek
tavaly meg az volt az óriási baj hogy egy szál víz sincs

most mondtam egy csúnyát.


A Siót-zsilipet általában nem azért nyitják meg, mert sok a víz, hanem mert, mert egyes fejeseknek olcsóbb leúsztatni a hajójukat a dunáig, mint trélerel leszállítani... :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259298 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.

Ember! Izé, halott... :) Nálunk, itt Monoron a sínek túloldalán van a Kistó. Hát, anno 6. osztályban voltunk kint, akkor még volt valami játszótérféleség ott, ma már az sincs, elbontották. Meg már akkoriban is inkább szennyvíztárolónak nézett ki, mint tónak... A tetjén félig elbomlott, döglött macska "úszik", meg egy felfordult dzsip, kutyaürülék és nagyon sok nád. A víz meg tök koszos. :? Szép hely.... :? :roll:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259244 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha megnyitják a siót én esküszöm falnak megyek
tavaly meg az volt az óriási baj hogy egy szál víz sincs

most mondtam egy csúnyát.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259227 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én is a Balatonnál élek és elmondhatom hogy
kegyetlenül szép! De viszont ha belegondolsz mindennek van rosz oldala!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259223 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.


ez azért egy erős költői túlzás,én itt lakom, és nem ez a jellemző, jó előfordul, hogy van egy-két döglött hal, de ez nem gyakori!
A nyárfának meg nem a termése, hanem a virágpora, vagy mi a franc, szóval az van egy kicsit a vízben, de ha elvirágszik a nyárfa, ez megszűnik.És most jó sok víz van a Balcsiban, majdnem megkellett nyitni a Siót (!).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259194 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hosszúszárnyú sólyom

V. fecskeszárnyú sólyom (Falco subbuteo L. ), egyike a legközönségesebb hazai sólyomfajoknak. Háta barnás kékesfekete, fiatalon barna; tarkó, pofavonal, szem- és fültájéka pedig fekete. Pofája és torka fehér, hasa fehér, fekete hosszanti vonalakkal. Viaszhártyája és lábai sárgák. Hossza 34-37, szárnyhossza 26-28, farkhossza 16 cm. Költöző madár. Hazánkban majdnem mindenütt fészkel.

Forrás:
Révai lexikon

Úgy tudom, hogy azért "fecskeszárnyú", mert a szárny hegye túl nyúlik a fark tollakon, ezért rettenetesen gyorsan, és ügyesen tud repülni, és képes a fecskét is elkapni röptében... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259191 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.

Na azért nem kell tulzásba vinni :o
Van azért szép oldala is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259188 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát, most már tényleg nem tudom eldönteni :quasi: :P

Annyit tudok h barna volt, sólyom méretű, és szvsz fecskét vitt a karmában. De már a fecskében sem vagyok biztos :lol: :oops:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259185 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Ízisz írta: Süniket már régen láttam... :roll:

De! Képzeljétek el, mit láttam! :P Szóval apukám elvitt egy földútra autót vezetni ( :lol: ), és mit látunk? Egy nagyon erős fecskét repülni, aki a hátán viszi a vércsét, héját, vagy sólymot.... viccet félretéve, én még ragadozómadarat áldozattal sosem láttam közelebbről, és most ott repült mellettünk! Szegény fecske, már nem élt akkor. :cry:

Ilyen az élet...


Szvsz sólymot láthattál, mert egy fecskét elkapni nem semmi mutatvány, nem minden ragadozó képes rá... :roll:

Jobb ha tőlem tudod a sólyom nem eszik verebet 8) Méghozzá azért mert nem éri meg neki :twisted: Szerintem karvaly volt :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259183 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk a kert tele van ari gyíkokkal, szaladgálnak a kőfalakon, lehet hallani ahogy motoszkálnak a borostyánlevelek alatt. :D
Süni is volt, csak a kóbor macskák elkergették... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259166 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mit gondoltok Holtak VEzére miért pont itt lakik?? :roll:

sok hívet talál :D

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259157 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Balaton: szép. amíg nem mész hozzá közel. döglött a vízfelszínen lebeő halakon álló, testükből lakmározó sirályok mindenütt. nameg döglött angolnák úszkálnak még. meg egy csomó nyárfatermés szóródott bele, és tök koszos.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259137 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ízisz írta: Süniket már régen láttam... :roll:

De! Képzeljétek el, mit láttam! :P Szóval apukám elvitt egy földútra autót vezetni ( :lol: ), és mit látunk? Egy nagyon erős fecskét repülni, aki a hátán viszi a vércsét, héját, vagy sólymot.... viccet félretéve, én még ragadozómadarat áldozattal sosem láttam közelebbről, és most ott repült mellettünk! Szegény fecske, már nem élt akkor. :cry:

Ilyen az élet...


Szvsz sólymot láthattál, mert egy fecskét elkapni nem semmi mutatvány, nem minden ragadozó képes rá... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259131 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem az a baj a sünökkel, hogy piszkosak, hanem hogy bolhásak... 8O Bár nem találkoyom velük gyakran (sajnos), azért nem nagyon fogdosom őket. :)
A kissün télleg nem szúr. Még szerencse... :P Főleg a sünmama szempontjából... 8O :P ;)

Kikeltek a rozsdafarkúfiókák! :) Észre sem vettem, hogy költenek, olyan csendben voltak (na meg nem is vagyok olyan hej de sokat otthon... :? )

Mifelénk már sajna egyre kevesebb ragadozómadarat látni, sólymot szinte még sosem láttam vadon. :( Egerészölyv, egy-két vörös vércse.... :? Éljen a kártevőirtás... :x
Öcsikém viszont tavasszal látott feketególyát! :) Biztos, hogy az volt. Nagyon örültem neki! (Főleg, hogy amilyen "gyönyörű" helyen lakunk, csodálom, hogy a veréb megél... :? :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259060 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Süniket már régen láttam... :roll:

De! Képzeljétek el, mit láttam! :P Szóval apukám elvitt egy földútra autót vezetni ( :lol: ), és mit látunk? Egy nagyon erős fecskét repülni, aki a hátán viszi a vércsét, héját, vagy sólymot.... viccet félretéve, én még ragadozómadarat áldozattal sosem láttam közelebbről, és most ott repült mellettünk! Szegény fecske, már nem élt akkor. :cry:

Ilyen az élet...

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259054 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaja, sünik rulzanak. És tényleg nem szúrnak annyira, viszont nagyon koszosak. Fogtam már néhányszor sünit (mármint a kezembe... :D ), és mindig tök sáros lett a kezem, pedig az elején nem is tűntek koszosnak.. :P Ja, meg kézbefogásról a vaond jut eszembe: nagyapám mindig rak ki a nyaraló kertjébe egy serpenyőt vízzel, abban fürdenek a madarak. Olyan két éve ültem a kertben a nyugágyon, és egyszer csak láttam, hogy valami kis fekete dolog mászik a serpenyő felé. Közelebb megyek, és látom, hogy egy vakondkölyök az! :D Olyan helyes volt, az összes rokongyerek körbeállt, én meg nagy büszkén mutogattam fűnek fának... :mrgreen: Ami nagyon meglepett, hogy a szőre egyáltalán nem kemény, és mégsincs tele földdel, sőt nagyon tiszta kis állatnak tűnt. :) ) Kivittem a mezőre és szabadonengedtem, gondolván, na ilyet se látok többet. Ehhez képest húsz perc múlva kimászott utána a tesója is... :D :D Kissé kisgömböc fílingje volt... :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259050 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Well-of-Souls írta: Szerintem Ben, ha felvörösödött a kezed, akkor a legjobb lenne kicsit beáztatni Neomagnol-os vízbe (1 literbe mondjuk egy tabletta), mert a sünik tüskéin nagyjából egymillió féle baktérium található, amik hosszabb távon akár komolyabb bőrirritációt is okozhatnak - a fertőzésről nem is beszélve. Aztán meg kend be vmi hámosítóval (Neogranormon, mondjuk) :roll:

Mostmár alig látszik valami. Meg nem ment a húsig, semmi komoly végülis. :) Már fogtam így sünit, és nem lett bajom tőle. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259049 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezek a sünik jófej dolgok...
Tavaly mi is találtunk egy családot, de előtte már halálfélelmünk volt, és kezdtünk hinni a kísértetekben :lol: Nagyon szivatós az a szuszogás, hörgés :wink:
De a kicsik még nem szúrnak... És nagyon édik :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259045 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem Ben, ha felvörösödött a kezed, akkor a legjobb lenne kicsit beáztatni Neomagnol-os vízbe (1 literbe mondjuk egy tabletta), mert a sünik tüskéin nagyjából egymillió féle baktérium található, amik hosszabb távon akár komolyabb bőrirritációt is okozhatnak - a fertőzésről nem is beszélve. Aztán meg kend be vmi hámosítóval (Neogranormon, mondjuk) :roll:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #259040 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: (és megtapasztaltam, ha tüskék nem csak dísznek vannak rajta... :D )

Szerintem egyáltalán nem is szúr. :D Érzem, hogy szúr egy picit, de kibírható. :) Este, meg ma reggel is a kezem pedig szép lukacsos lett, mintha piros kiütések lettek volna. :D Tök aranyos, ahogy röfögnek (mmint a sünök).

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.158 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére