Állatbarátok

Több
17 éve 10 hónapja #304590 Írta: Annath
Annath válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!
Gödöllőn a barátaink kertjében született 3 kiscica. Az anyamacsekot megtartják, de a kicsiknek gazdit keresnek. ( Már 5 cicájuk van.)
Ha valakit érdekel írjon a rudaviktoria@freemail.hu -ra.
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #303035 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Anya hozott haza szőlőt és pár napon belül tele lett a ház muslicákkal, de egy fehér szeműt sem találtam köztük. Mindnek piros a szeme :?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302849 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

dorwinion írta: [size=9:3pzm6w3b]még jó, hogy nem vette észre senki, hogy a pestis szó végéről lemaradt egy betű... :lol: [/size]

De, észrevettem, csak hát elgépelni én is szoktam, sőt. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302830 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem hiszem hogy egy már mehalt állatot el lehetne adni tápláléknak. Beteg állatot halott állatot nem dolgozzák fel.
Bátyámnak egyszer egyik pacijának eltörött a gerince és megbénult. Azt sem lehetett elvinni már vágóhídra, mert nem, mert csak, hát le kellett lőni és ment az állatkertbe az oroszlánoknak.

Niphredil Elanor: Nem eszed meg amíg tudod mi az. :wink: De ha kínai krixkraxosétlapod van :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302822 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: [ Egyébként én úgy tudtam, hogy a második világháború alatt történt, hogy az olaszok macskára fanyarodtak, bár vsz ennek több változata is van. :) (A nagy pestisjárvány, a "fekete halál" viszont a középkor végén, 1347-ben volt. :) Bár ez itt már OFF. 8))


A macskaevészet sz. visszatérő "motívum" lehetett az olasz nép történelmében. A "kora" középkort miért írtam, fogalmam sincs róla, de az 1300-as évek közepére gondoltam. :oops: Így már elfogadja, mester? :lol:

[size=9:21us1k2q]még jó, hogy nem vette észre senki, hogy a pestis szó végéről lemaradt egy betű... :lol: [/size]

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302814 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én sem gondoltam, hogy a kínaiak csakis és kizárólag kutyát kutyával esznek. :P

Dorwinion: A széket már megeszik? (Annak is négy lába van, kivéve a hintaszéket. :P ) :D Egyébként én úgy tudtam, hogy a második világháború alatt történt, hogy az olaszok macskára fanyarodtak, bár vsz ennek több változata is van. :) (A nagy pestisjárvány, a "fekete halál" viszont a középkor végén, 1347-ben volt. :) Bár ez itt már OFF. 8))

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302812 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem ismerek egyetlen kínai hagyományokkal élő kínait se, de hát csak nem eszik szegény kutyákat-macskákat minden nap. Júúúj! Ehh, én biztos nem lennék képes megenni egyetlen cicát se... Kutyát, azt talán megkóstolnám... áhh, de nem hiszem! Szegények!
De ha a kínaiak eszik is akár őket, ők még sehol se vannak a francia békacomb-mániához képest! :twisted: :tongue:
Bééééka! Jújj, pfúúúj! :lol:

Tényleg! Békát azt ki evett már? :D

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #302806 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Persze, a nagy népsűrűség elég sok problémát tud okozni. Már régebben olvastam egy cikket, ami azt taglalta, hogy a kora középkori itáliai városokban élelmezési problémák miatt kezdtek el macskát enni, így aztán értelemszerűen a cirmosok létszámának csökkenésével nőtt az egér és patkány populáció, a végeredmény pedig a pestis járvány lett. Ha jól emlékszem, miután kiderült, hogy mi okozta a problémát, azonnal megtiltották a macska vadászatot.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302802 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
mondás szerint, a kínaiak megszik ami mozog, és ami nem, azzal füszerezik. :D
egy másik: Mi nincsen a kínai vendéglőben? ................ Maradék! :?
Belegondolva, nem lehet egy olyan egyszerű egy olyan nagy népsűrűségű országban megoldani az emberek táplálását.

Jonathan Swift egyik ötlete az volt, a nagy ír éhinség idelyén, hogy egyék meg az újszülötteket, így kevesebb kenyérpusztító marad, és ők is jól laknak egyszer :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302801 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Ben Kenobi írta: Na ja, a nemtudom, hány millió (milliárd?) kínainak csak kb. a fele eszik kutyát. Sokkal megnyugtatóbb, nem? :D

Egymilliárd, de most gondolj bele, a franciákról is annyit tud az átlagember a hülye agyával, hogy csigákat és békákat esznek, holott náluk is ínyencségnek számít. Nem ezt eszik reggelire, ebédre és vacsorára mindennap. Attól még, hogy háromhavonta megesznek három bkát, attól még ők igenis ezsnek békát, de nem ez az állandó táplálékuk, ugye ezt gondolom értjük :) )
Kínaiakat nem ismerek, de véleményem szerint nem lehet ott se másról szó. Csak nem ehetik mindennap a kutyákat, macskákat. Persze a franciákból indulok ki.


Igen, énis így értettem. De ezt majd megérdeklődöm tőle pontosan holnap az iskolában. :) ) Mellesleg biztos nem minden kínai képes megenni, ha pl otthon van kutyája...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302798 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ja, és az állategészségügy üvöltve követelné a karanténba helyezésünket vagy mi... :P Ha jól tudom, minden állat vágóhidi levágatása után meg kell vizsgáltatni a husit, hogy emberi fogyasztásra alkalmas-e, lovaknál meg különösen szigorúak az előírások ( ha jól emlékszem őket még előre is külön engedélyeztetni is kell). (Ez tuti, a szomszédunk állatorvos, a tesóméknak meg van 6 lova. Nem mintha legvadabb rémálmábam ilyesmire gondolna! :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302797 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Felagund ezt hogy érted?

Biológusagyammal gondolkodva azt jelenti, hogy ha már egyszer meghalt, miért ne együk meg? Persze bioszos agy és bioszos agy közt is van különbség :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302795 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A bátyám a "magyar hidegvérű" fajtát próbálja újra feléleszteni, vagyis hasonló pacikat tenyésztget.
Vagyis, hidegvérű igás/húsló. A bocinak is használták anno a testi erejét. Bátyám ugyan nem visz vágóhídra állatot, mert hát tenyészt, és elad (Mon nem is nagyon lehet lovakat levágni, mert a vágóhidak csak marhára meg sertésre vannak akreditálva vagy miaszösz).
Niphredil Elanor: nem bántódtam meg, csak meglepődtam, mert egy ló ugyanúgy érdemli meg az életet mint egy marha vagy csirke vagy sertés, és ugyanúgy nem érdemli meg a halált, de mint haszonállat, eléri igen gyakran. És nem érzem úgy hogy kivételezni kéne velük, mert emberbarátabbnak lettek kikiáltva mint a többiek.
Felagund ezt hogy érted?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302788 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A ló is meghal egyszer...

8)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302786 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Na ja, a nemtudom, hány millió (milliárd?) kínainak csak kb. a fele eszik kutyát. Sokkal megnyugtatóbb, nem? :D

Egymilliárd, de most gondolj bele, a franciákról is annyit tud az átlagember a hülye agyával, hogy csigákat és békákat esznek, holott náluk is ínyencségnek számít. Nem ezt eszik reggelire, ebédre és vacsorára mindennap. Attól még, hogy háromhavonta megesznek három bkát, attól még ők igenis ezsnek békát, de nem ez az állandó táplálékuk, ugye ezt gondolom értjük :) )
Kínaiakat nem ismerek, de véleményem szerint nem lehet ott se másról szó. Csak nem ehetik mindennap a kutyákat, macskákat. Persze a franciákból indulok ki.
És hát én például ettem már lókolbászt, apám megkóstoltatta velem, mert neki a kedvence, DE ő a legnagyobb lóbarát és lómániás ember, akit valaha is láttam. Mindenáron lovak közelébe akart engem vinni kiskoromban is és most is, lovak között nőtt fel vidéken... és hát szereti a lókolbászt. Elég fura fazon, annyi biztos, és nem tudom, hogy fér össze a kettő, de ilyen tényleg van.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302779 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nóli: Én is szeretem a bocikat, meg társaikat, komolyan nincs semmi bajom velük, sőt! :wink: Nyáron össze is barátkoztam egy tündéri tehénnel. :D Elneveztem Négyszázheteskének, mert 0407 kódszám csüngött a jobb fülecskéjében! :D :wink: Szóval ne az maradjon meg benned rólam, hogy én itt nagyban istenítem a lovakat, és tőlem akár minden más állat meg pusztuljon el. :roll: :?
Ezek az állatok is nagyon édesek meg aranyosak, de azért azt nem lehet tagadni, hogy a teheneket semmi másért nem tartják illetve tenyésztik, mint a tejük és a húsuk. :roll:
Egyébként ha mondtam olyat, ami rosszul esett, akkor bocsi! :oops:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302757 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nóli: Szerintem lovat soha nem tenyésztettek csak kizárólag a húsáért, legfeljebb a fizikai erejéért. :wink: Egyébként a bátyád milyen lovakat tenyészt?

Nekem is volt egy kínai ismerősöm és ő hatalmas gasztronómiai önkritikáról téva tanúbizonyságot azt mondta, hogy a kínaiak mindent megesznek aminek 4 lába van (meg többi), kivéve az asztalt. :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302755 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Huhh, nem gondoltam hogy ekkora port kavarok... :?
Én sajnálom a lovat, szeretem a lovat, bátyám lovakat tenyészt, van velük kapcsolaton.
De sajnálom a csirkét és a marhát is ha erről van szó.
És nemtudom hogy mondhat valaki olyat hogy a marha meg a ló éhg és föld, az tuti nem látott még gyerek bocit hatalmas nagy barna szemekkel, és nem dugta még oda a hatalmas nóziját a hónaljához. Vagy gondoljatok egy sárga pelyhes kiscsibére.
Emellett nem leszek vegetáriánus, nem is tervezem, sőt ragadozó egy állat vagyok, szeretem én a zöldséget is, ha adnak hozzá húst.
De szerintem szemétség ez a nagy kivételezés a lovakkal... Lovak is vannak olyanok, amiket kifejezetten a húsukért tenyésztenek. Ugye a hidegvérűlovak. Amik hagyományosan igavonók, de ki használ manapság igát?
[size=9:19eip02i]vegyél igát, védd a lovat :lol: ha világmegmentő terveid vannak
[/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302744 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Egy kínai ismerősöm kifejtette, hogy azt ő nem eszik, mert azt csak férfiak esznek, a nőknél a hagyomány szerint terméketlenséget okoz, vagy valamit, nemtom, inkább kínaiul beszél, mint németül, úgyhogy ezt nemértettem. :D Mindenesetre ezekszerint azt csak férfiak esznek. Most tökre megnyugodtam. :D

Na ja, a nemtudom, hány millió (milliárd?) kínainak csak kb. a fele eszik kutyát. Sokkal megnyugtatóbb, nem? :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302741 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: A kínaiak meg kutyát esznek. Azt meg én nem lennék képes...


Egy kínai ismerősöm kifejtette, hogy azt ő nem eszik, mert azt csak férfiak esznek, a nőknél a hagyomány szerint terméketlenséget okoz, vagy valamit, nemtom, inkább kínaiul beszél, mint németül, úgyhogy ezt nemértettem. :D Mindenesetre ezekszerint azt csak férfiak esznek. Most tökre megnyugodtam. :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302739 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor egyenek arab tenyésztésű/ fajtájú birkát. Az pont ilyen, és nincs faggyúszaga sem. Bár én is csak pulykát meg csirkét eszem. :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302738 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A kínaiak meg kutyát esznek. Azt meg én nem lennék képes...

A lóhús/lókolbász azért jó, mert mivel nem a húsáért tenyésztik, se nem túl zsíros, se nem túl vizes és nem esik össze úgy mint pl. a marhahús.

Ettől függetlenül nagyon meg tudom érteni azokat akik nem esznek effélét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #302737 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én már ettem lókolbászt, jó íze van, semmi különös, majdnem olyan, mint bármelyik másik kolbász.

Egy indiainak meg a tehánzabálás lenne szentségtörés. Ez van.

(A hülye inkák meg tengerimalacokat esznek, hogy van szívük???)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302735 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na én sem ettem még soha lóhúst, nem is tervezem. Maradok a pulykánál. :P :)

Csak nehogy oda lyukadjunk ki megint, hogy ilyen alapon akkor ne öljünk le egyetlen haszonállatot se (amiket kifejezetten ezért tartanak), mert szegénykék, és legyen mindenki vegetáriánus, ellentmondva ezzel a természetnek, minthogy az ember mindenevő. :D (mint a disznó :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302728 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én lassan 4 éve lovagolok, lóhúst soha még csak a számba se vettem, és egyszerűen elképeszt, hogy vannak olyanok, akik képesek vágóra vinni ezeket az állatokat. Igenis elborzadok! :? [size=9:2ltkvxrf](Jó, mondjuk én alapból is elfogult vagyok, ugyanis a kedvenc állataim közé tartoznak, és lassan már egy éve van "saját" lovam is.)[/size]

Mellesleg a lovak szerintem messze nem tartoznak a bocika kategóriába: ég és föld ez a kettő. Nem kifejezetten a húsukért tartanak és tenyésztenek lovakat. A teheneket viszont igen.
És nem hiszem, hogy látott már valaha is bárki tehénháton rendezett díjugrató versenyt, vagy hasonlót! :D

Nah, ez volt az én véleményem! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302726 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy lovat megölni legalább olyan kegyetlenség, mint egy embert. Én ehhez tartommagam. (Nóli, te tarthatod magad nyugodtan máshoz, én mindenesetre ezzel értek egyet és őszintén szólva az sem izgat, hogy mások egyetértenek-e ezzel vagy sem. :izé: )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302721 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: [size=9:1q99i5ww]És szvsz ha kedves állatbarátok nem borzadnak össze aranyos bocika meg pipike levágásától akkor a lóétól se tegyék.[/size]


:crying:

Igen de:

"Az ember szórakoztatására tartott állatok közül egyedül a ló képes arra, hogy olyan szenvedélyt lobbantson fel, ami teljességgel reménytelen."
(Bert Harte)


[size=9:1q99i5ww]Ráadásul a ló ma már nem haszonállat a szó klasszikus értelmében és szerintem soha nem is volt egyértelműen az.[/size]

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302717 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Olorin.papa: nekem ez a "Lovakat lelövik" c filmre hajazott nagyon... Apropó ninc smeg valakinek ez a film, mert nagyon meg szeretném nézni... Egy táncversenyről szól...

Ben: A lóhús egy kicsit édesebb mint mondjuk a marha... (édeskés mint az emberé :twisted: ) [size=9:2bgmmjd6]És szvsz ha kedves állatbarátok nem borzadnak össze aranyos bocika meg pipike levágásától akkor a lóétól se tegyék.[/size]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 11 hónapja #302715 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tud valaki olyan netes oldalt, ahol kauk neveléséről és fejlődéséről írnak? Nem a fajtastandard kellene. Az ember legjobb barátját (Google) már próbáltam, de csak egy inaktív fórumot meg rövid külsőleírásokat találtam (egyelőre). A FSZEK-ben és egyéb elérhető (helyi) könyvtárban sem volt csak erről a fajtáról szóló könyv. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302656 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Sil írta: Az a lovas egyszerű hoax, még akkor is, ha jó szándékkal indították.

Dehát épp arról szólt a cikk, hogy nem hoax, csak már nem aktuális. Vagy félreértettem valamit?

Jah, de van benne pár olyan rész, amit kvázi a levéllánc feladója talált ki, hogy vsz levágatja az állatokat, mert abból lehet gyorsan pénzt szerezni, de ez sem biztos... :roll: :D (Kíváncsi vagyok, vajon a lovak pl. mit szólnának ehhez a "felhajtáshoz"? :lol: )

Más: Cirka egy órája egy sün felmászott a teraszra, megfogtam, és behoztam egy kicsit. :P Nagyon kicsi, két tenyeremben bőven elfér, rég láttam ilyen kicsit. Főleg így ősszel. Mindenesetre rövid tétovázás után rohant be az egyik sarokba (közben csuszkorászott kicsit a parkettán :P ), ha mondjuk lett volna ott egy adag száraz fű, v ilyesmi, még eltelel itt bent. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.123 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére