Iparművészet

Több
19 éve 11 hónapja #219732 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Esgal írta: Olosta: hát, anyagtól is függ...ha képnek szánod, akkor, gondolom, valami vászonfélét használsz. Azt elég jól megfogja a tempera, bár lehet, h ahhoz, h szép egyenletes legyen, viszonylag vastagon kell majd használnod azt a festéket. Egy ekkora réteg viszont már kemény. De ha képnek szánod, gondolom, ki lesz feszítve, v. be lesz keretezve, tehát valsz nem lesz probléma. Én azonban mindenképpen inkább a textilfestéket ajánlom, sokkal tartósabb, szebb, nem töredezik a megszáradt réteg, és ha egyszer beruházol rá, akkor az még sokáig elég lesz mindenfélére.


Egy szakadt lepedőt szabdaltam fel eme nemes célra. Beruházni meg nem nagyon szeretnék rá [size=9:3m65gxy7](nincs miből).[/size] Minden esetre megpróbálom most temperával, meg vízfestékkel, meg amit találok itthon [size=9:3m65gxy7](még jó, hogy a nyári munkámból maradt festékeket nem kellett visszaadnom)[/size], aztán, ha nem lesz valami jó, akkor meg gyűjtök majd normális festékre. Azért nagyon köszönöm a segítséget!


Esgal írta: Viszont, a csoportnak van egy olyan feltétele, h legalább öt olyan alapító tag kell, aki mtt-s. Nem tudom, h a hivatalosan tagdíjat fizetők milyen számban képviseltetik magukat errefelé, szóval, h képben legyek, kik is lesznek itt alapítók, szeretném, ha visítana az, aki regisztrált MTT tag, és szívesen beletartozna a csoportba. A létszámot nem maximalizálom, de min. 5 ember kéne, szóval hajrá! Pontos koncepció nemsokára jön, csak itt, csak akkor, csak nektek! :D


Nos, én regisztrált többé-kevésbé rendszeresen tagdíjatfizető MTT-s vagyok, és még a csoportba is nagyon szívesen csatlakoznék. Szóval, ha nem rugdostok ki, akkor jövök egy alapítótagnak. :lol: 8)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219627 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta: hát, anyagtól is függ...ha képnek szánod, akkor, gondolom, valami vászonfélét használsz. Azt elég jól megfogja a tempera, bár lehet, h ahhoz, h szép egyenletes legyen, viszonylag vastagon kell majd használnod azt a festéket. Egy ekkora réteg viszont már kemény. De ha képnek szánod, gondolom, ki lesz feszítve, v. be lesz keretezve, tehát valsz nem lesz probléma. Én azonban mindenképpen inkább a textilfestéket ajánlom, sokkal tartósabb, szebb, nem töredezik a megszáradt réteg, és ha egyszer beruházol rá, akkor az még sokáig elég lesz mindenfélére.

Stara: már készül a koncepció, és, tekintve, hogy itt senki sem igazán profi, természetesen amatőröket is( ill. elsősorban őket) várunk. Szóval hajrá, ha meglesz a csoport, hivatalosan is csatlakozhatsz, addig meg szeretettel várjuk, h fölpakold ide, amit eddig esetleg alkottál. [size=9:3l7591l9]beszélek én...[/size]
Viszont, a csoportnak van egy olyan feltétele, h legalább öt olyan alapító tag kell, aki mtt-s. Nem tudom, h a hivatalosan tagdíjat fizetők milyen számban képviseltetik magukat errefelé, szóval, h képben legyek, kik is lesznek itt alapítók, szeretném, ha visítana az, aki regisztrált MTT tag, és szívesen beletartozna a csoportba. A létszámot nem maximalizálom, de min. 5 ember kéne, szóval hajrá! Pontos koncepció nemsokára jön, csak itt, csak akkor, csak nektek! :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219593 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Uff!

Szerintetek, ha temperával festek meg egy anyagot, az nagyon meg fog keményedni?
Mielőtt nagyon elkezdenétek szörnyülködni: nem ruhának szánom a cuccot, hanem egy faliképnek, amit remélhetőleg nem nagyon fogok majd mosni.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218964 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Gumipók más topicokban írta: Ezúton szeretném bejelenteni, hogy a Tolkien Születésnap 2005 rendezvényre egy újabb szindarabbal szeretnénk készülni. ami fix eddig: Sötétúr történetét színpadra írja: Rayan, és jómagam vállalnám el a rendezést.

Ezúton szeretnék felhívást intézni a tagsághoz, ugyanis munkatársakat keresünk még.:

- Jelmeztervező, készítő
- díszlettervező, háttérfestő, dekoratőr
- kellékes
- dramaturg - pozíciókba.

Ezenkívül szereplőválogatás lészen Október 2-án, Szombaton és 3-án vasárnap, a városligetben a Petőficsarnok melletti nagy réten. Aki szeretne szerepelni az készüljön fel, hogy heti két alkalommal próbák lesznek 2-3 órás időtartammal és amiken november közepétől minden alkalommal meg kell próbálni jelen lenni.


Gondoltam bemásolom ide, hátha valaki még nem látta, de lenne kedve segíteni.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218759 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
ööö... HELLÓ! :D

ÍNa, szal, nagyon a témába vágok, de véééégre sikerült felraknom pár képet az alkotásaimról. Ezek mind gyömgyből vannak, fogadjátok szerettel. :wink:
kep.tar.hu/galina/images/pic6168335.jpg
kep.tar.hu/galina/images/pic6168334.jpg
kep.tar.hu/galina/images/pic6168333.jpg

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218551 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Esgal én is támogatom az ötleteket! :D [size=9:zw34wxbz]Csatlakozhat egy lelkes amatőr is személyemben? :oops: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218386 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Esgal: Szintén mindkét ötletet támogatom, a földrajzzal meg majd kitalálunk valamit.

Vannak új próbálkzásaim, csak kamerám nincs:-( Majd hétvégén felrakom őket. Addig is valaki jótétlélek nem tudná leírni nekem, hogy készül a kockás karkötő? Nimdorci már mutatta a nyáron, de sehogy sem fér a fejembe :oops:

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218384 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Esgal: Mindkét ötletet támogatom!
[size=9:2hn815j3](Asszem csak ennyit írok, nem szövegelek fölöslegesen. :lol: )[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218363 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Esgal, a topikegyesítés bennem is felmerült, és pont jókor hoztad szóba (elvileg dolgozunk azon, h a felesleges topikokat archiváljunk többek közt). Szerintem is alkalmasabb topik ez.

Az Iparművészek Csoportját is támogatom. És a te koordinátorságodat is. :D

A földrajzi különbségek legyőzésére Olosta ötletét tartom jónak: a Csoport mindig informálja a távoli tagtársait is (a netes kapcsolattartás fontos!), és a megosztható munkát megosztja. Az elkészült műveket postán adják fel. (Anyagi) támogatást lehet igényelni a veztőségtől. (Főleg ha van pénz...)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218360 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Üdv, népek!

Kicsit traktállak titeket mondenféle kellemetlen és haszontalan hivatalos dologgal. Remélem, nem baj.

1. Mint bizonyára néhányan tudják, van nekem itt egy ilyen kis háztájim, a Jelmezek topik. Nos, ott tulajdonképp hónapok óta pangás van, gyakorlatilag csak magamba beszélek ott időnként. Régente benéztek különféle emberek némi segítségért, de most, hogy van Iparművész topik, inkább ide jönnek, mert többen vannak, és többet tudnak, mint én--ennek van értelme. Arra gondoltam hát, hogy mi van akkor, ha azt a topikot megszüntetjük, és a téma "átköltözik" ide, legalábbis olyan formában, hogyha három évben egyszer van valami a jelmezekkel, akkor itt történik említés róla. Mert azért a három hozzászólásért értelmetlen dolog topikot üzemeltetni, ráadásul teljesen hasonló profillal, és ha valakinek mégis jelmeztémában van közlendője, így több emberhez eljut, esetleg a kérdésére nálam többen és jobbak tudnak majd válaszolni. De ez csak egy ötlet, végülis senkit nem zavar ott az a topik, meg még le kell tárgyalnom a modikkal, csak kissé okafogyottnak éreztem a dolgot. Nos: zavarna titeket egy ilyen topikegyesítés?

2. Van ez a csoportalakulósdi mostanság az mtt háza táján (bővebb info a vonatkozó topikokban, de szvsz ide is berakta már valami jótét lélek). Arra gondoltam: mi iparművészek, nem akarunk létrehozni valami hasonlót? Persze, kicsit nehéz lesz áthidalni a földrajzi különbségeket, de alapvetően, nem lenne feltétlen hülyeség egy ilyen. Szóval, ha van rá igény, kidolgozok valamiféle koncepciót, és elétek tárom, akár a koordinátorságot is vállalom, ha megbíztok bennem. Nos? Van rá igény? Vagy ezt már felvetette valaki, és készül, csak én vagyok csíra, hogy nem figyelek?

Na, ennyi voltam.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218353 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Erda niire (Area) írta: Hűhaa..... 8O 8O 8O Jól látom, hogy az ott bőrrel (vagy hasonlóval) van kötve???? Bámulatos vagy!!! Hogyan? Hol? Miként? Drága mulatság egy ilyen?


Bőrrel! 8O Nem, nem, egyszerű gumibelső az! :D 8)
A hogyanról, itt egy link:
Ördög bújt a botba 1.
Ördög bújt a botba 2.
Annyi adalék hozzá, hogy az enyém, ami a képen van, göbös, nem gumispirálos. Kezdőknek a spirálos ajánlott! Meg nem 1 cm-es tiplifából van, hanem kb. 8 mm-esből. Ha van otthon használt bicikligumibelsőd, akkor kb. kevesebb, mint 500 HUF-ből kijön egy alapboti. :wink:
Ha még érdekel valami, akkor írj privit!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218350 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta: Valamint, hogy inkább témába vágó dologgal is jöjjek:
Készítettem nemrég egy virágpálcát (nem arra való, hogy a virágokat kitámasszuk vele!), itt van róla néhány kép:
első
második
harmadik


Hűhaa..... 8O 8O 8O Jól látom, hogy az ott bőrrel (vagy hasonlóval) van kötve???? Bámulatos vagy!!! Hogyan? Hol? Miként? Drága mulatság egy ilyen?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218279 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta: Brisa: bocsi, hogy itt kérdezem, de itt kérdezem (lehet, hogy másokat is érdekel a válasz.) Ha, teszem azt, olyat csinálok, hogy varrok egy ruhát egy köpennyel együtt, és csinálok hozzá egy tiarát, ami a ruhához tartozik, azt is külön fogja nézni a zsűri?


Ez is pályázótól függ: ha összetartózóként küldi be, azaz egy pályázati anyagként, akkor egybe nézi. Ha kettőben, akkor külön. (Mert ugye abban a kategóriában 3 alkotással is lehet nevezni.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218226 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Brisa: bocsi, hogy itt kérdezem, de itt kérdezem (lehet, hogy másokat is érdekel a válasz.) Ha, teszem azt, olyat csinálok, hogy varrok egy ruhát egy köpennyel együtt, és csinálok hozzá egy tiarát, ami a ruhához tartozik, azt is külön fogja nézni a zsűri?

Valamint, hogy inkább témába vágó dologgal is jöjjek:
Készítettem nemrég egy virágpálcát (nem arra való, hogy a virágokat kitámasszuk vele!), itt van róla néhány kép:
első
második
harmadik

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 napja #218129 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet

*Niko* írta: Brisa: Igazából még én sem gondoltam végig részletesen, közvéleménykutatást pedig pláne nem tartottam, hogy hogyan dolgozhatnánk esetleg össze, de úgy gondoltam, hogy pl. azoknak, akik csak kiegészítőket tudnak csinálni, sokkal könnyebb dolguk lenne, ha lenne mihez tervezni, ill. egy adott ruha sokkal jobban mutathat egy adott ékszerrel/gyöngyhímzéssel/stb., amit lehet, hogy az eredeti tervező csak odaképzelni tud, megcsinálni nem. Esetleg véletlenül adódik két, egymástól teljesen függetlenül elkészült dolog, ami tök jól kijön együtt, és azokat együtt nevezni...


Ez a a pályázókra van bízva. Viszont akkor csak a ruha lesz nézve, az ékszer, dísz külön nem. És persze, a díj akkor is egy emberre lesz szabva...


Emberek, a pályázattal kapcsolatos kérdéseket a pályázatos topikba (az MTT kategórián belül van) vagy a palyazat@tolkien.hu -n várjuk.

Jelzem, hogy a méltatlankodás be lett ott szűntetve, tehát a füstölgéseitekkel lehetőleg ne gyertek...

A kérdésekre ott válaszolok, ha beírjátok a topikba.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #217961 Írta: Nim
Nim válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Nim!Köszönöm az ötletet,meg a képet! Mondjuk szerintem még gyakorlok egy kicsit egyszerűbb dolgokon,és azután próbálom meg. Nem lehetsz szabás-varrás analfabéta,ha ilyet tudsz varrni!!:D Láthatnánk képet a ruhádról? :roll:
[/quote


Az analfabétizmusomat továbbra is fenntartom, ugyanis amit én varrtam, mind anyagában, mind megjelenésében "kissé" eltér a képen látottaktól. :lol: Jelenleg fotót sajnos nem tudok feltenni, de később lehet, hogy meg tudom oldani; de mondom, tényleg totálisan kezdő vagyok, szóval ne számíts semmi nagy, eget rengető ruhára. :mrgreen:

Niko: Előre is köszönöm szépen! :)

"Szigetek vagyunk, túl messze egymástól.
De akarva, mindig megláthatjuk a másik
partjait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 napja - 18 éve 10 hónapja #217741 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Nim írta: Stara: Néhány oldallal hátrébb láttam, filmbéli ruhákhoz szeretnél szabásmintát. Találtam egyet, a típus neve:Burda 2484. www.1sewingpatterns.com/images/2484bbur.jpg
Egy kissé bonyolult kezdők (jómagam is az lennék :) ) számára, de ha esetleg megpróbálod leegyszerűsíteni a mintát, akkor szerintem működik. (én is azt tettem. Fogtam egy jó nagy méretű papírt, mérőszalagot, s addig addig ügyködtem, amíg egy sokkal egyszerűbb, de véleményem szerint elég jó (legalábbis számomra, mint abszolút kezdő számára) kis mintát kreáltam, azután varrógép hiányában kis kezecskémmel megvarrtam. ) :wink:
Ha nekem sikerült-márpedig én varrás és szabás területén analfabéta vagyok- Neked is biztosan menni fog! :)

Nim!Köszönöm az ötletet,meg a képet! Mondjuk szerintem még gyakorlok egy kicsit egyszerűbb dolgokon,és azután próbálom meg. Nem lehetsz szabás-varrás analfabéta,ha ilyet tudsz varrni!!:D Láthatnánk képet a ruhádról? :roll:
[size=9:scpfodp4]Találtam közben én is egy csomó tök jó ruhát. 8)
www.simplicity.com/index.cfm?cat ... startrow=1 [/size]
Ancalima ezek a babák tényleg nagyon jók,főleg az első tetszik,az olyan igazi baba. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 napja #217730 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Iparművészet
Üdv, Emberek és Egyebek!

A minap (egészen pontosan pénteken) anyám egy interújának kapcsán jártam a VII Nemzetközi Babakiállításon győrben ( infók, klikk ) Gyönyörűszép iparművész babák láthatók, érdemes megnézni, tényleg nem csak kiskorúaknak. :wink: Persze, azt megértem, ha egy egyetemista nem fog emiatt Győrbe utazni, de aki ott lakik, az szvsz ugorjon be. :)
[size=9:fhhiw1wx]Amúgy valszeg lesz a Nők Lapjában róla cikk (lásd fent).[/size]

Néhány kép (Nem csak porcelánbabák vannak, van a mézeskalácstól kezdve a műanyagon át a waldorfig minden...Sőt, néhány maci is becsúszott... :wink: ):

img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba001.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba002.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba003.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba004.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba005.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba007.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba008.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba009.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba010.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba011.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba012.jpg
img.photobucket.com/albums/v205/ ... aba013.jpg


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 napja #217672 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nim: argh, ezek a gépek nagyon nem szeretnek engem mostanság... Amint előkerítem, elküldöm neked emailben, jó?

Brisa: Igazából még én sem gondoltam végig részletesen, közvéleménykutatást pedig pláne nem tartottam, hogy hogyan dolgozhatnánk esetleg össze, de úgy gondoltam, hogy pl. azoknak, akik csak kiegészítőket tudnak csinálni, sokkal könnyebb dolguk lenne, ha lenne mihez tervezni, ill. egy adott ruha sokkal jobban mutathat egy adott ékszerrel/gyöngyhímzéssel/stb., amit lehet, hogy az eredeti tervező csak odaképzelni tud, megcsinálni nem. Esetleg véletlenül adódik két, egymástól teljesen függetlenül elkészült dolog, ami tök jól kijön együtt, és azokat együtt nevezni...

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 napja #217612 Írta: Nim
Nim válaszolt a következő témában: Iparművészet
Niko: A geocities.com-os linkre gondolsz? *The page cannot be found* :cry:


Stara: Néhány oldallal hátrébb láttam, filmbéli ruhákhoz szeretnél szabásmintát. Találtam egyet, a típus neve:Burda 2484. www.1sewingpatterns.com/images/2484bbur.jpg
Egy kissé bonyolult kezdők (jómagam is az lennék :) ) számára, de ha esetleg megpróbálod leegyszerűsíteni a mintát, akkor szerintem működik. (én is azt tettem. Fogtam egy jó nagy méretű papírt, mérőszalagot, s addig addig ügyködtem, amíg egy sokkal egyszerűbb, de véleményem szerint elég jó (legalábbis számomra, mint abszolút kezdő számára) kis mintát kreáltam, azután varrógép hiányában kis kezecskémmel megvarrtam. ) :wink:
Ha nekem sikerült-márpedig én varrás és szabás területén analfabéta vagyok- Neked is biztosan menni fog! :)

"Szigetek vagyunk, túl messze egymástól.
De akarva, mindig megláthatjuk a másik
partjait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #217560 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Iparművészet

*Niko* írta:
Ancalima, örök hálám, ha nálam maradnak, csak ma kerülnek fel. (Oprendszercsere nem kifejezetten rúlz.)


Ha bármit fel kell rakni, csak szólj. Vagy ne is, inkább küldd... :D :wink:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #217533 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet

*Niko* írta: Brisa: A pályázattal kapcs: kooperáció lehetséges? (Ruha nélkül elég nehéz gyöngyékszereket tervezni, sajna...)


Hát ez egy roppant érdekes és jó kérdés. A pályázataink történelmében nem volt még ilyen. :D Kifejtenéd bővebben, hogy pontosan mire gondolsz? És hányan dolgoznátok össze?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217468 Írta: *Niko*
*Niko* válaszolt a következő témában: Iparművészet

Ancalima Anarórë írta: Tádáááám, Niko tiarái megtekinthetők :D (lesznek, ha engedélyezik őket :lol: ) itt:

www.tolkien.hu/view.php?m=127&c=1&a=1390
www.tolkien.hu/view.php?m=127&c=1&a=1391

(ne haragudj, Niko, de drága freemail- nek köszönhetően csak ma kaptam meg őket... :oops: )


Ancalima, örök hálám, ha nálam maradnak, csak ma kerülnek fel. (Oprendszercsere nem kifejezetten rúlz.)

Nim: Ha visszalapozol, kell legyen egy link, amin egy rajz található az én randa macskakaparásommal; a szöveges útmutatót majd megírom hozzá valamelyik nagyon unalmas előadáson, de hátha így is kiigazodsz rajta.

Brisa: A pályázattal kapcs: kooperáció lehetséges? (Ruha nélkül elég nehéz gyöngyékszereket tervezni, sajna...)

a gyöngyfűzők valája - by Csele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217464 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Iparművészet
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Ha van itt valaki, aki szokott szőni, és gyapjút használ, attól szeretnék némi tájékoztatást kérni gyapjúfonal beszerzőhelyekről, mert amit eddig találtam, az elég gyér, illetve rendkívül drága. Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217444 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta: Brühühü... én már készítettem valamit, de nem a tüncökhöz kapcsolódik. Nagyon- de nagyon szerettem volna beküldeni, de ezek szeint nem lehet. :cry:
Eh, mindegy, majd csinálok valami mást is.


Bocsi...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217349 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Brisa írta: A Magyar Tolkien Társaság összművészeti pályázata

Kategóriák:

- Iparművészet: Az eldák népe (A tündék öltözékei, kiegészítői, ékszerei, fegyverei, használati tárgyai stb.)


Brühühü... én már készítettem valamit, de nem a tüncökhöz kapcsolódik. Nagyon- de nagyon szerettem volna beküldeni, de ezek szeint nem lehet. :cry:
Eh, mindegy, majd csinálok valami mást is.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217331 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
A Magyar Tolkien Társaság összművészeti pályázata


A Magyar Tolkien Társaság 2005. január 3-án a XX. század egyik legnagyobb írója, az utolérhetetlen mítoszteremtő és nyelvész életműve előtt tisztelegve ismét nagyszabású rendezvényt szervez "Tolkien Születésnap 2005" címmel, J.R.R. Tolkien 113. születésnapján. Ez alkalomból képzőművészeti-, irodalmi- és iparművészeti pályázatot hirdetünk.

A versenyekre olyan alkotásokat várunk, amelyek tárgya J.R.R. Tolkien valamelyik, Magyarországon is megjelent művéhez ("A Babó", "A Gyűrűk Ura", "Szilmarilok", "Elveszett mesék", "A Gyűrű keresése") kapcsolódik az alább megjelölt témák mentén.

Kategóriák:

- Iparművészet: Az eldák népe (A tündék öltözékei, kiegészítői, ékszerei, fegyverei, használati tárgyai stb.)

A pályázaton minden kategóriába három korosztály elkülönülten verseng egymással: 8-13 évesek, 14-17 évesek és felnőttek (18 év felett).


Beérkezési határidő: 2004. november 14. éjfél

A kiválasztottakat és a díjazottakat 2004. dec. 29-éig értesítjük.


Feltételek
A pályázatra csak eredeti, jogtiszta, máshol még nem publikált, a szerzői jogok tekintetében semmilyen korlátozás alá nem eső műveket lehet benyújtani.
Amennyiben egy pályázó egy kategóriában több művel (maximum három, kivéve az irodalmi kategóriáknál, ahol csak eggyel lehet pályázni) is nevez, a zsűri kiválasztja a legjobbat, és a további értékelésben csak az az egy mű vesz részt.
A pályázaton nem vehetnek részt a pályázat előkészítésében, lebonyolításában, illetve értékelésében részt vevő személye! A pályázatra nem lehet nevezni a Magyar Tolkien Társaság korábbi pályázataira már beküldött alkotásokkal.
A meghirdető a beküldött pályamunkák kiállítási, felhasználási, publikálási, másolási/sokszorosítási jogát fenntartja, a beérkezett műveket semmilyen körülmények között nem küldi vissza! A művekért felelősséget nem vállal.

A pályázatok formátuma
Általános szabályok
A pályaműveket csak hagyományos úton, postán lehet beadni. Az alkotáson nem szerepelhet a szerző neve, személyi adatai vagy bármilyen az alkotó személy azonosítására alkalmas utalás.
A pályázó (neve, életkora, lakcíme, telefonszáma, e-mail címe), valamint az alkotás(ok) (korcsoport, kategória, téma) adatait mellékelten kell megadni egy képeslap nagyságú papíron.

Iparművészeti kategória
A kategória témája "Az eldák (tündék) népe". Olyan alkotásokat várunk, amelyek a tünde nép öltözékeit, kiegészítőit, ékszereit, fegyvereit, használati tárgyait stb. jelenítik meg.
Minden pályázó maximum három alkotással pályázhat. Lehetőség van az elkészített tárgyak, ill. azok fényképei, koncepció tervei vagy akár makettjeik beadására is. Az értékelésnél minden esetben az alkotás koncepcióját fogjuk figyelembe venni, nem jelent hátrányt, ha az alkotók nem vitelezték ki drága alapanyagok felhasználásával azt. (Viszont egy kézbe fogható, valóságos funkcionális környezetében kipróbálható tárgy a koncepcionális és tervezési részletekről is többet elárulhat.)
A beadott pályaművek összecsomagolt állapotban nem haladhatják meg az 1,5 méteres kiterjedést, illetve a 30 kg-nál nagyobb tömeget.

Értékelés
A beérkezett pályaműveket a Magyar Tolkien Társaság képviselőiből, illetve az adott terület független szakmai képviselőiből álló független szakmai zsűri fogja elbírálni. Az alkotások zsűrizésénél a legfontosabb szempontok a kreativitás és az eredetiség, a kivitelezés technikai színvonala, illetve a tolkieni mitológia minél mélyebb rétegeinek visszatükröződése.
A legjobbakat értékes nyereményekkel díjazzuk.
A zsűri által kiválasztott művekből az MTT az "Tolkien Születésnap 2005" helyszínén, valamint a www.tolkien.hu-n, a Magyar Tolkien Társaság hivatalos honlapján szervez kiállítást. A pályázat legjobb alkotásai megjelennek a Magyar Tolkien Társaság negyedévente megjelenő folyóiratában, a Lassi Laurie oldalain is.

Díjátadás
A Magyar Tolkien Társaság a 2005. január 3-i rendezvényen ünnepélyes keretek között hirdeti ki a nyerteseket, illetve adja át a díjakat.

A nevezés módja
Az alkotásokat ajánlott küldeményként az alábbi címre várjuk: MTT pályázat, Magyar Tolkien Társaság, 1701 Budapest Pf. 79. Kérjük, írd rá a borítékra azt is, mely kategóriába tartozik az alkotásod, így: pl. MTT pályázat/ Képzőművészet/ Valák és maiák.

Ne felejtsd megadni a nevedet, a korodat, a lakcímedet, a telefonszámodat és az e-mail címedet is! (Az adataidat bizalmasan kezeljük, nem adjuk tovább.)

Ha kérdésed van, írj: palyazat@tolkien.hu .


Plakátok:
Amennyiben szeretnél segíteni a pályázatunk népszerűsítésében itt találhatod kinyomtatható plakátjainkat. Ha van rá módod, kérjük, nyomtasd ki, és helyezd el minél több helyen.
www.tolkien.hu/palyazat2004/plakat1.doc

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217003 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta:

Milendoria/Macskaszem írta: Segítségeteket szeretném kérni!
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet batikolni.
Sajnos a táborban nem volt lehetőségem kipróbálni, én magam meg még nem kísérleteztem vele. Tehát: mi kell hozz és hogyan kell?
Köszike!

U.i.: Ha még egy kicsit türelemmel lesztek, akkor felteszem eddigi munkáim javarészét. ;)


Itt egy link:
www.sulinet.hu/altisk/ugyeskedo/batikolas.html

A munkáidat pedig türlemetlenül várjuk! :D


Olosta, igazán nagyon szépen köszönöm!
Örök hálám!
Nagyon szeretném már én is feltenni a munkáimat, de egyenlőre még folyamatban áll, töltődik. Ha mionden rendben, nemsokára lesznek cuccaim!

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216921 Írta: Nim
Nim válaszolt a következő témában: Iparművészet
Niko, gyönyörűek a tiaráid! 8O 8O

Ha lesz majd alkalom rá, fel tudnál tenni a tolkien.hu-ra valamilyen szöveges útmutatót, hogy a magamfajta kezdő is csinálhasson ilyen szépségeket? :lol:

Előre is köszi

Nim

"Szigetek vagyunk, túl messze egymástól.
De akarva, mindig megláthatjuk a másik
partjait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216817 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Iparművészet
A batikolós oldalon leírtakkal kapcsolatban annyit megjegyeznék, hogy nincs feltétlenül szükség a boltban kapható fixáló anyagokra, sima ecet is ugyan olyan jó, és szvsz olcsóbb... én úgy tapasztaltam, hogy az oldalon leírtakkal ellentétben az ecettel fixált színek esetében sokkal kevesebb mosás után kimosódik a felesleges festék (kb 5-6 mosás után) :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.533 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére