Versek

Több
21 éve 6 hónapja #108185 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Nefadar: Atlantiszért leborulás! Nagyon szép.
Leara: az elsőn majdnem bőgtem!
Ne tegyétek már ezt velem!!! Nem szoktam én sírni! Fúj, rosszak vagytok! :D
Pénteken láttam A KÖR c. filmet /=már csak 5 napom van a halálig.../ mindenkinek ajánlom. Horro, az igaz, de nincs benne vér. Legalábbis nem olyan szerepben, mint a szokásos horrorokban. Nézninem is olyan rossz, csak így utólag gonodlkodni róla. A hideg ráz. Szóval mozira fel! Ja, amúgy a főszereplő bácsi egész tündés. Kár érte... 8) A film Gonoszát alakító kislány figurája ihlette:

Te a rettegést akarod?

Olyan kicsi vagy. Olyan gyönge.
De félelem kúszik szívemre.
Nem az lennél, kinek látszol?
Menekülsz-e a sorsodtól?
Kicsi, fekete gyermek,
Fáj, hogy félnek tőled?
Vagy élvezed a kínt, mi követ,
Ha szemed egy halandóra veted?
Kicsi lány, mondd el a titkod!
Te a rettegést akarod?
Szörnyű halálod lesz, kicsi!
Nagy szemeid végre nyisd ki!
Nem lesz jövőd, ha gonosz maradsz.
Remény nélkül falat kaparsz.

Benned él az eredendő gonosz.
Hisz nem csak bosszú, mi most is felszínre hoz!
Aljas szíved az, miért a halált kapod.
Ez az oka, hogy tőled megvonták a napot.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108162 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Pénteken lesznek majd verseim, gondolom jó néhány, mert hajnali 4-re megyünk a Gellért-hegyre és 10-re megyünk csak vissza a suliba. A 100. Irodalom óra miatt :arrow: ichlet a napfelkelte és az ébredő város... 8)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108161 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Leara ez gyönyörű, és oan szép :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108159 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek

Black Poet írta: Off:

Üdv!

Nagyon köszönöm a dícsérő szavakat. Igazán jólesett mindegyik. És köszönöm Nefadarnak is hogy kisegített amíg nem voltam regisztrálva.
Líthas!


Érted bármit :D
Kalíthas Testvérem! :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108158 Írta: Leara
Leara válaszolt a következő témában: Versek
eléggé világvége hangulat,de ez jött. :)

ha majd minden tünde elvész,
ha Nűmenor büszke vére is,
ha ráborul a homály-feledés,
akkor majd senki sem hisz.

mert eljön az idő,
mikor a Vihar jő,
tomboló,pusztító,
a Jövendölés,mi haragtartó.

minden nagy fény kihuny,
égen-földön messze száll,
a Nap kigyúl
s a Hold is már.

milliói halnak meg gyenge embereknek,
nem maradnak csak a tündelelkek,
meg a hajdant idéző emberek.
és aki a Vihart túléli,
tisztán fogja látni,
régi korok bölcsességét,
ősi tündék ügyességét.

nagy tudásuk,fényes emlékük örökre él,mert:
nem halnak meg kiket elengedtek,
csak azok kiket elfeledtek.

a másik:

nézem az eget, a gyönyörű kék eget.
egy madár száll arrafelé,bár elmehetnék vele.
de nem tudok,valami ideköt engem.
lehet a jövőm,az életem?
csak egyet szeretnék:
ha otthonom meglelném.
nem tudom merre keresem,
hazám létezik-e.

tudjuk egyszer elpusztul minden,
erdők,mezők,dombok,rétek,
városok,országok,hegyek,völgyek.
talán Föld se lesz,
nem tudni soha.
milesz ezer év múlva,
ki tudja?
bár ezt csak a jövő láthatja...

:roll: :oops:

...elszállt az Ősi Nyugatra, s a regék és dalok eldái eltűntek mindörökre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108153 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek

Leara írta: Nefadar,nagyon szép!őszintén!
:itscool: [size=9:24sa6xv8]én is hiszek benne,szerintem nem ciki.[/size]
mindjárt írok vmit.


Örülök, hogy tetszik. :wink:
Szerintem sem ciki ha hisz valaki Atlantisz létezésében...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108150 Írta: Leara
Leara válaszolt a következő témában: Versek
Nefadar,nagyon szép!őszintén!
:itscool: [size=9:2qpy7jdr]én is hiszek benne,szerintem nem ciki.[/size]
mindjárt írok vmit.

...elszállt az Ősi Nyugatra, s a regék és dalok eldái eltűntek mindörökre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108146 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Eglarcarien tetszik a versed :D
Black Poet regisztráltatta magát, így már ő rakja majd föl verseit :wink:
a szóval az enyém :oops:
Ahhoz tudni kell, hogy én hiszek benne, hogy létezett...

Atlantisz

Valaha virágzó világ volt,
Ma tengerben nyugszik valahol
Miért kellett elsűllyednie?
Több ezer éve eltűnnie?

Virágzó civilizáció volt
De mára senki sem tudja, hogy hol.
Talán nem is létezett soha sem
S nem leli meg soha senki sem...

:oops: :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108099 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Versek
Nefadar: Már naon várjuk... :wink:

Én is 'alkottam', remélem, nem túl gáz.

Gyermekek voltunk,
mert gyermek valamennyi
ember, és szent, aki
szívét kész követni

A gyermekeknek
tiszta és bűntelen
szívét, mely nem felejt
remélni szüntelen,

és amelyben nem
vert a kín gyökeret
még, sem a bánat -
-méltán szabad lehet,

hiszen nem lázad,
mert nem tudja, mi az,
lázdni;ahogy azt sem,
nekünk mi az igaz...

Más az ő törvénye,
s sz ösztöne finom.
Sosem téved el a
zegzugos utakon,

melyekkel az élet
állít neki csapdát;
én elbuktam, de te nem,
ez itt az igazság!

Mert én felnőttem,
és a szívem gyenge,
gyenge a reményre,
gyenge szeretetre;

bűnét soha meg nem
bánja, inkább gyűlöl,
s hamvadozik, semmi
nem marad a tűzből,

amely a gyermeki
lééleknek sajátja:
az alkotó szellem
örök Igazsága.

:oops: :oops:

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108082 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Megmondom Blacknak.
Naon :aragorn1: -ok vagytok :wink:
Délután teszek megint fel egy saját verset.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108061 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Versek
Ide is beteszem, mert úgy érzem, hogy a Csináljunk könyvet topicban kissé elsikadt...és úgy érzem, hogy ezen a fórumon több lelkes kreatív emberke van...legalábbis, ahogy én megismertelek Titeket... :roll:

Az új tolkien.hu-ig szerettem volna vele várni, de mivel már több embert is beavattam, így beírom ide "ötletemet" (azért írtam ""be, mert tulajdonképpen nem az enyém, de nagyon tetszik....aki ismeri: az rpg.hu-n scriptórium néven fut...)

A lényege a következo lenne:
Adott egy vagy több kisebb (10-15 fos) társaság, akik szeretnek írni (legyen az vers, novella - én kb erre a két kategóriára gondoltam...mindjárt meglátjátok miért). Rendszeresen - pl. havonta - lennének megadva témák (nem feltétlen GYU, és nem is szükséges fantasy), amikrol írni kéne, majd határidore leadni - ami annyit tesz, hogy vmi elérheto helyre feltenni és akik írtak, azok közül mindenki elolvassa mindenkiét, majd véleményt mond róla - ez nem a "tetszik" és "nagyon jó volt" "nem tetszett" stb. színvonalat értem... Nem, tartalmasan, és építo jelleguen kéne véleményt alkotni a másik munkájáról.
Végülis ez egy önképzokör lenne, ahol az írástechnikák csiszolása, ill - talán mondhatni - objektív közönség véleményének a megismerése lenne a cél.

És azért lenne jó, ha olyan helyre kerülne kis, ahol mindenki hozzáfér - tehát nem egy zárt levelezolistán belül mennnek -, hogy aki nem ír, de szeretne hozzászólni, véleményt alkotni az adott murol (természetesen a megfelelo formában és tartalommal) az megtehesse...megpróbálok beszélni Svinnel ez ügyben, ill. hogy ez mennyire férne bele a tolkien.hu profiljába. A kreatív szekcióba szerintem igen...

Akinek lenne kedve hozzá, írjon nekem privit!!!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108059 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Versek
A mi városunkban néhány lelkes amatőr, engemet is beleértve létrehozott egy kiadványt, ami minden évben megjelenik. Ennek is van színvonala, mégsem tipor a nyakunkon a sok IRODALMÁR, mert ezt mi szerkesztjük. Ez persze nem jelenti azt, hogy ebbe már minden belekerülhet. Annyira sikeres volt ez a szárnypróbálgatás, hogy tavaly az Életünkben is jelentek meg a Gotthárdiak versei. Próbálkozzatok ti is, mi már öt éve visszük az ügyet, s volt, hogy szponzor híján saját zsebből ment a kiadatás. De a legutolsó kötetből már csak öt darab van, pedig még csak decemberben jött ki.
Írok egy verset is.

Mosolyogva s nem lehajtott fejjel,
hogy lássák, nem állat vagy, ember,
a kínt tűröd, bár féled
s én csodállak téged.

S én könnybelábadó, lesütött szemmel,
sírva, mint ki cselekedni sem mer,
ha a halál ver is közénk éket,
nem hagyom kihúnyni fényed.

Ezt egy barátnőmnek írtam, aki kórházban van. :oops: :oops: :oops:

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108038 Írta: Black Poet
Black Poet válaszolt a következő témában: Versek
Mint mondottam a padomról van, és azt naponta jópár ember látogatja. Szomoeúan veszem tudomásul hogy nem ismerem eléggé Villon mester műveit, de sajnos még nem hagytam magamnak időt se arra hogy nagyon elmélyüljek benne. Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást. :oops:

"...Kiontott vérünk harmatáért
Emeld fel lelkünk Darton herceg!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108028 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Jó az idézeted Black Poet! Asszem vmelyik Villon versben van, csak kicsit átírtad. Ugye :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108022 Írta: Black Poet
Black Poet válaszolt a következő témában: Versek
Lenne mégegy. Az írónak a nevét nem tudom, így sajnos nem tüntetem fel, de mindenesetre gratulálok hozzá. Igazán megfogott.


A hamu


Nézed a tűz helyét
Azt hol valamikor éget
Azt mi valamikor melegítet

Nem látsz mást, csak hamut
Kezeddel érinted, szemeddel látod
Keresed a parazsat
Azt mi esetleg meg maradt

Nem lelsz semmit csak hamut
Csendben leülsz mellé
Arcodon pereg a könny
S tudod elveszet a vágy

Nincs tovább

"...Kiontott vérünk harmatáért
Emeld fel lelkünk Darton herceg!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108021 Írta: Black Poet
Black Poet válaszolt a következő témában: Versek
Egy idézet az iskolai padomról

"...Isten és ember
én vagyok
Rombolok épet
romot alkotok
Síromból kertet
így tudok
Örökké élek
egyetlen vagyok."

"...Kiontott vérünk harmatáért
Emeld fel lelkünk Darton herceg!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108018 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Csodállak a szélmalomharcodért, Cueddo! Bárcsak a nagyközönség is megismerne egyszer, és a többi ilyen embert!... Újra hinni kezdenének valamiben...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108002 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek

Azt mondják, hogy M.o.-n nincs irodalom. Fanyarul mosolyognak, és azt mondják: "Az embereket nem érdekli a költészet..."
Hát kezdek rájönni, hogy nem az emberek tehetnek róla, hanem ŐK! Úgy viselkednek, mint valami torz pokol istenei, azt akarják, hogy alázkodj meg előttük, hogy elismerd felsőbbségüket. Te csak írsz , így, kisbetűvel, de ők az írók . Hát sápadj előttük, ismerd el pondróságodat!... Ítélkeznek, vagy ha elfogadnak vmit, hát abban benne kell lennie az ő "szent" kezük nyomának - de az emberek érzik, tudják, hogy valami rossz benne, valami hamis... Lehet, hogy ha nem akarnának mindent a maguk szája íze szerint átformálni, megnyomorítani, akkor az emberek a sorokból nem erőltettséget, hanem szépséget éreznének a vers minden hibájával együtt...
De nem. A Csonkítók csak boldogok és el vannak telve önmaguk nagyságától, és csak torzítják ezt a már amúgy is torz világot...




Ez így van - a mai magyar "irodalom" egy jól körülhatárolható csoport elnyomása alatt áll, akik az utóbbi évtized(ek)ben kényelmesen befészkelték magukat a saját ****kupacuk tetejére... jobb, ha az ember a rendszeren kívülről próbál meg újítást hozni, nem pedig a kegyeikért esedezik. Én legalábbis kívülről próbálkozom.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107900 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Nem is tudom. A b.nőm saját maga fordítója akar lenni, de szerintem nem fog neki menni. Na ennyit erről. Végül is ez a versek topic. :wink: Kíméljük meg Sesyt.

a nyúl első számú rémálma

Vidám mosollyal ébred a hajnal,
s lassan folyik a finom patak.
Nyúl iszik ott, de róka les rá,
s azonnal vérszomjas mancsot vet rá.
a nyúl mancsokat lát, jól meijedt,
s ebben a percben odúban ébredt.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107891 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Részemről csak annyit: nagyon szép Area és a b.nője elképzelése, csak a valóságban sajnos az ilyen szép álmok /nagyrészt/ nem jönnek össze...
De azért drukkolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107871 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Area: Készülj hát!
DE; a barátnődnek, ha külföldön próbálkozik, bizony szembe kell néznie a következőkkel:
1. angolul egy magyar vers szépsége és gazdagsága nagyrészt elvész, vele ritmusa és stílusod egyedisége, mert a fordítón áll vagy bukik minden.
2. Amerikában még annyira sem művelt és irodalomkedvelő a közönség, mint itthon
Több érv nem jus eszembe de bizonyára van még néhány.

-- Mau Rauser

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107831 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Én megegyeztem a barátnőmmel, hogy nagykorunkban kiadjuk a könyvünket. Ő a sajátját lefordítja angolra, és Amerikában próbálkozik, mert azt mondta, ott még lehet eséllye. Én asszem majd a magyar nyomdáknál fogok kopogtatni, de ha nem akarják kiadni, akkor egy könyvkötőnél csináltatok magamnak egy példányt. :wink:
Jah, és az a versíró pályázat jó lehet, de ha megnyerném, nem adnék jogdíjjat ahoz, hogy megzenésítsék valameik versem, és rajzfilmet forgassanak rá. Csak elrontanák a versek lényegét: "csak hallgast a műt, és képzeld el olyannak, amilyennek te gondolod." És ha szomorú témájú verset üldenék be, úgy se nyerne, mert arra nem lehet szép rajzfilmet csinálni.... nah mindegy.... inkább meg se szólalok.... így is már eleget beszéltem.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107810 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Hát, ahhoz én is már öreg vagyok. /17/ Óh, azok a régi szép idők!! 8)
Sesynek küldök egy nagy ölelést, és csak annyit, hogy próbálkozzon tovább, nem szabad feladni.
És a beképzelt, abnorm. "irodalmároknak" akik elbírálni szoktak: vagy nem tetszik nekik valami, vagy azt hiszik, hogy megvehetik az embert. "-Én segítek neked, de... és sajnos általában ott van az a "de".
Azt mondják, hogy M.o.-n nincs irodalom. Fanyarul mosolyognak, és azt mondják: "Az embereket nem érdekli a költészet..."
Hát kezdek rájönni, hogy nem az emberek tehetnek róla, hanem ŐK! Úgy viselkednek, mint valami torz pokol istenei, azt akarják, hogy alázkodj meg előttük, hogy elismerd felsőbbségüket. Te csak [size=9:2iz5y70h]írsz[/size], így, kisbetűvel, de ők az írók . Hát sápadj előttük, ismerd el pondróságodat!... Ítélkeznek, vagy ha elfogadnak vmit, hát abban benne kell lennie az ő "szent" kezük nyomának - de az emberek érzik, tudják, hogy valami rossz benne, valami hamis... Lehet, hogy ha nem akarnának mindent a maguk szája íze szerint átformálni, megnyomorítani, akkor az emberek a sorokból nem erőltettséget, hanem szépséget éreznének a vers minden hibájával együtt...
De nem. A Csonkítók csak boldogok és el vannak telve önmaguk nagyságától, és csak torzítják ezt a már amúgy is torz világot...

Hát erről ennyit. Most kifújtam magam.
Bocs. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107793 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek

Kincső írta: Vers- és forgatókönyvíró pályázat - gondolom érdekelhet valakit :wink:

Én már sajnos kinőttem belőle :) [1. gimnázium]

-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107787 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Versek
Vers- és forgatókönyvíró pályázat - gondolom érdekelhet valakit :wink: .

Az Egyszervolt Alapítvány pályázata

Az Egyszervolt Alapítvány pályázatot hirdet általános iskolás gyerekek
illetve csoportok számára.

A pályázattal lehetôséget szeretnénk adni a gyereknek arra, hogy kipróbálják vers- és forgatókönyvíró tehetségüket.

Pályázni az alábbi kategóriákban lehet:

Egyéni versenyzôknek:
1. Versíró pályázat

Csoportoknak:
2. Forgatókönyvíró pályázat
(rajzolt vagy írt filmforgatókönyv vagy filmnovella)

A pályázatot két korcsoportban írjuk ki:

6 - 10 év (alsó-tagozatos általános iskolások)
11 - 14 év (felsô-tagozatos általános iskolások)

A pályázat témája és terjedelme nem meghatározott, de a filmforgatókönyv esetében a megvalósíthatóság miatt, a kész film nem lehet hosszabb 15-20 percnél.

A pályázat beadási határideje:
2003. május 31.

Egy pályázó maximum 2 pályaművet nyújthat be egy kategóriában.

A díjkiosztó ünnepségre nyilvános rendezvényen kerül sor.

A pályázat díjai:
Minden kategóriában elsô, második, harmadik, valamint különdíjat osztunk ki.

A legjobbaknak tartott alkotásokat megvalósítjuk.
- A nyertes filmnovellát beadó pályázatból gyermek-rövidfilmet készítünk.
- A nyertes verspályázatot Gryllus Vilmos zenésíti meg, majd a megzenésített verset rajzfilm formájában elkészítjük.


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107782 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Nima: :itscool:
Sesy: neked nem tudok újjat mondani: Aragorn, és ne szomorkodj. Nekünk minden versed tetszik. :wink:
most nincs se ihletem, se ötletem, se régi versem, úgyhogy, majd holnap jelentkezem. :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107770 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Versek
Sesy: Ne búsulj, sok versed akkor is nagyon jó! :wink:
Nima: Az istentagadó és a Tűztánc tetszik! :wink:
Area: érdekes az utolsó versed... :roll: :wink:

Én is csak arról mondok véleményt, ami - nekem - tetszik. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107765 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Versek
Képzeljétek, ma visszaküldték a verseimet és egy novellámat azzal a véleménnyel, hogy nem elég érettek :?
Ezért most nincs is kedvem irni, de azért egy pár nappa ezelőtt irt névnapi-köszöntőmet beirom...

Hulljon Rád
Ezüstös Hold fénye,
Lábad aranyleveles
Erdők ösvényét érje.
Ne felejts el nevetni,
Örömmel várd a Holnapot,
Kívánok ezennel nagyon sok,
Boldog Névnapot!

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107745 Írta: Black Poet
Black Poet válaszolt a következő témában: Versek
Off:

Üdv!

Nagyon köszönöm a dícsérő szavakat. Igazán jólesett mindegyik. És köszönöm Nefadarnak is hogy kisegített amíg nem voltam regisztrálva.
A kritikával kapcsolatos emgjegyzéssel egyetértek, de azt is hozzáfűzném, hogy aki nem tud jobbat alkotni, az ne becsmérelje a másik művét. Csak kritikát és jótanácsot adjon. Verset nem írok. Az az egy is egy eléggé fáradt pillanatom szüleménye volt, de örülök hogy tetszett. Sok sikert a továbbiakhoz.

Líthas!

"...Kiontott vérünk harmatáért
Emeld fel lelkünk Darton herceg!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107714 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
A dícséretes dologban osztom Sesy véleményét.
De nem tudok mást mondani... jók vagytok, bogárkáim! :D
De hogy más is legyen: A Nfi/Black tetszett a legjobban! :wink:
Itt egy cslódásos: /+ ne dícsérjétek +szokásból!!!!!! :) :wink: /


Te vagy az én hitem, s elvesztettelek.
Egy sóhajjal elmentél, s én nem kerestelek.
Tudtam, hogy nem fogsz visszajönni hozzám.
Nem fogod meghallani elfelejtett imám.
Nem lesz már megnyugvás, mit léted nyújtott nekem.
Elszállt a könnyekkel, s kitépte a szívem.
Kár lenne keresni, kár alászállni
Fénylő felhő-trónról, s zokogást találni.
Kár lenne feladni érted az életem,
Bár lelkem is te voltál; de jól vagy nélkülem,
Ezért nem akarom, hogy kényszerből itt legyél.
Tudom, hogy szeretnéd, ha mindig úton lennél,
Hegyek fölött szállnál egész életedben,
Ezért mentél tovább, csalódtam hitemben.
Hittem, hogy ha erős a szerelmem lángja,
Nem leszel már többé szárnyaidnak foglya.
Megértettem most, hogy szerelmed az ég.
Az ismeretlen, az új. Ezt nem tudtam akkor még,
És beléd szerettem, az ismeretlen szépbe,
S most nézem ahogy mész el az idegen éjbe.
Te vagy az én hitem, s elvesztettelek.
Egy sóhajjal elmentél, s megkönnyeztelek.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.118 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére