Versek

Több
18 éve 9 hónapja #278378 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Köszönöm, Szofi, ez igazán kedves tőled! :o ) Milyen érdekes, hogy nekem is épp most jutott eszembe Arany János, igaz, egy csacskaság kapcsán. (Most szerkesztettem bele az előző hozzászólásomba - aki utólag olvassa majd ezeket a hozzászólásokat, vajon észreveszi, hogy fordított az időbeli sorrend???) :o )

Érdekes, hogy én is ilyen régi dolgaimat kapargatom elő, és néha javítgatok ugyan rajtuk, de amúgy dúl az "alkotói válság". :o \

Viszont egy régebbi versed motoszkál a fejemben egy ideje. Légy keményebb, mint a gyémánt és hasznosabb mint a szén - tanácsoltad (Hársfa-anyácska volt a címe?). Nagyon szép gondolat! De az jutott eszembe róla, hogy aki kemény fémekkel, kövekkel dolgozik, vagy éppen bányász valahol, annak fordítva is értelme van. A szerszámélekre, ipari gyémántra, kőszénfejtőkre gondolva úgy is szép és nemes értelme van, ha megfordítom: légy hasznos mint a gyémánt, és kemény mint a szén. Természetesen ennek a szűkített értelmezésnek nincs más jelentősége a körünkben, mint rácsodálkozni a dolog érdekes voltára. A versben természetesen a Te változatod kell, és ott, abban, az ül.
Én meg - szokás szerint - csak játszom a szavakkal és a gondolatokkal.

Kicsit [off], hogy beadtam egy pályázatra egy novellámat - légyszi drukkoljatok, hogy nyerjek. A tét egy egyiptomi út - és nekem honvágyam van! :o ) [/off]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 9 hónapja #278377 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Sötét Úr, üdv ismét! :) Hiányzott már innen valami igazán színvonalas alkotás :P

Ring, tudod, h szeretem a verseid... Kiráz tőlük a hideg, annyira szuggesztíven sejtelmesek. Mindig ugyanott játszódnak: az álmaidban. Nekem tetszik, hogy főleg a képeken van a hangsúly és az érthetetlenség határáig nem magyarázol semmit. Élmény , mint mindig. Köszönöm!

Szvsz érdemes egymás után elolvasni S.Ú. és Ring versét. A kettő egy kontextusba helyezve még ütősebb! ;) (Persze ez csak az én mániám, h minden mindennel összefügg7, de nem szeretem, ha vki az ilyesmit elintézi azzal, h 'véletlen' 8) )

[size=9:2yt5lz8e]Továbbá irígységgel vegyes elismerésem mindenkinek, aki képes mostanság verset létrehozni, mert erre én már elég régóta képtelen vagyok...És lassan az Arany János-i 'örök kétely' fog gyötörni...Sőt már gyötör is 8) Mellesleg Arany is a Halak csillagjegyében született, mint én. Volt is akkora önértékelési zavara, mint nekem...De persze ő azért tudott is vmit ld. balladák...Bocsi, csak tangyakon őt tanítottam és kissé beleástam magam a témába. Babits pl bak volt, ő is tipikus bak szvsz. Ady meg bika volt, mi más. Az összehasonlítás kedvéért Pl innen a topicból Mecsi a bika;) Na jó, hagyom a vesszőparipám. Gondoltam, megosztom veletek a gondolataim, hamár verset mostanában nem sikerül...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278372 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok!

Elryn: hová rejtsem orcám!? Igazad van! három ragrím túl sok ahhoz képest, hogy épp azokat igyekeztem kiszórni... :o ( És mi a baj a másik két vsz-kal? Kiváncsi lennék, hogy miért tetszik máshogy/kevésbé. Tudod, hatásvadászatot tanulok :o ))) Valójában viszont egy kicsit megleptél ezzel, mert sztm épp a negyedik a legsikerültebb kép... Nem vitatkozom, erről nem is lehet, egyszerűen érdekel a miért -- vagyis az, hogy te mit találtál az első háromban, ami hiányzik a másik kettőből.

Idhren: nagyon helyes, hogy "belerizsázol", főleg úgy, ha pro és kontra teszed, ahogyan tetted is! Köszönöm! A mű születésének körülményeit nem ismerhettem, a bevezető erre nem igazán tért ki (legalábbis nem részletesen), így viszont már máshogy látom a dolgot. És mégjobban alátámasztotta a véleményemet. :o ) Mármint azt, hogy abba kötök bele, ami tetszik.

Felagund: kár mentegetőzni, akkor is tetszik! :o ) Különben nem kötözködnék.

Ery: honnan az idézet? Naonjó-naonjó-naonjó!

Alcarcalimo: nagyon jó a cím! A versben egy kicsit zavarnak az esetleges rímszerűségek, de ez alighanem egyéni szoc.problémám. Jók a képek, főleg az a "maszatolás" (ha már itt képekről beszélek), ahogy az "Ijedt lyukká szűkül, majd kitágul" sorról a szemre is és a múltra is muszáj "asszociáncolni" az olvasónak - ez remek! Az utolsó sor is méltó a címhez, már csak azért is, mert amolyan parafrázisa. Viszont vannak versszakok, amelyek erőtlenebbek, mintha egy másik versből jöttek volna vendégségbe. De kinél nincs ilyen? Összességében jó, és ez a lényeg. A rádiós megjelenéshez meg gratula, megérdemelte(d).
Ja, és köszi! :o )))

Csengetősmedvész, [size=9:1jqilwjf]izé, bocsika, [/size]Ringbearer: Köszi! Most, hogy mondod, hát ja. Eddig nem tűnt fel a hasonlóság. Nem is nagyon tűnhetett, két okból: Goethe sokkal tömörebb, ütősebb, ez meg sem közelíti. (naná, hogy nem, beképzeltség rulez...) Másrészt annyira a "tre corbi, luci e neri" játszik mindig a tudatalattim lantján (oh, miket tudok...), meg az "Helios anamos Thanatos" (mindkettő az említett jelenet dalában van), hogy nem is juthatott eszembe Goethe. Ahogy Zerkovich mondta (így írják?): "nincsenek szabad hangjegyek". :o ))) De ne hidd, hogy bántásnak vettem a véleményed, nem azért magyarázkodom ám annyit - egyszerűen csak én is rácsodálkoztam a hasonlóságra, amit eddig nem vettem észre.

NB. a Vándor éji dala eredetiben valami egészen elképesztő teljesítmény! Egyszerűen leműfordíthatatlan! Annyira tömör és feszes forma, hogy más nyelven lehetetlennek tűnik átadni. Vagy a mondanivaló sérül, vagy a forma. A rövidsége és a zárt formája nem teszi lehetővé, hogy az ember azonos értékű, ritmikailag is helyes, jelentésben is megfelelő szavakat találjon rá. Érdemes összehasonlítani a magyar fordításokat, egészen különleges felfigyelni arra, hogy ki hogyan próbált kompromisszumra jutni. Talán ha szépen kérem, valaki megtalálja őket és belinkeli ide (meg az eredetit is) - vagy begépeli? (Ebben Sil szokott a mester lenni, de hát nem lehet mindig őrá hagyatkozni - vagy de?) :o }}}} Tényleg megér egy misét!
(Alighanem Weöres Sándor lehet ilyen kemény dió a műfordítóknak - meg Karinthy. Mármint Frigyes.)


Sil: bocsi... :o ) Nem akartam ám pofátlan lenni!


Eszembe jutott, és gondoltam, megosztom veletek. Nem tudom, hogy ki művelte, még boldogult ált. isk. tanuló koromban tanultam meg, és azóta röhögök rajta (igaz, kisebb, max 5 perces szünetekkel).

Egy, számomra ismeretlen szerző írta: Arany János: Családi kör
(Egyveleg)°

Rikoltoz a bagoly, letevé a gazda
Az utast behíván a szegre akasztja
Letörli homlokát porlepte ingével
Kínálják erősen káposztalevéllel.
Kenyeret kér, s majszol. Nekimegy a falnak
Ott aztán elhallgat. Tőle.
Testvérbátyját a tűzbe meríti
Jaj, valami ördög mosolyra deríti!


[size=9:1jqilwjf]°Mai szóhasználattal inkább remix? :o ))) [/size]


Legyetek jók, ha tudtok! Sziasztok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278365 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek

Rayan írta: SÚ: Nekem tetszik, szokás szerint =))) Dallamos, lírai, mást asszem nem mondok. Üdv újra itt =)


... csatlakoznék:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278347 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: Nekem tetszik, szokás szerint =))) Dallamos, lírai, mást asszem nem mondok. Üdv újra itt =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278330 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Versek
sziasztok,
SÚ: szerintem nagyon szép az altató dalod. Nekem az uolsó versszakról Goethe Vándor éji dala ugrott be. ;)

...
Meszes arcunkra kerülhet-e pír?
Keresem a válaszokat.
Nem alszom el!

Opál-kék szemeinkből kihullott a fény,
már csak vér-erek, könnyek duzzasztják.
Nem alszom el!

Porcelán ujjaim köveket döngetve,
hangok helyett csak vért fakaszt.
Nem alszom el!

Kvarc-szívem égbe mártott,
s mégis e vésetek a szívemig hatolnak,
mondd miért?

Nem alhatok el.

Mert csak az éjszaka,
éjszakában gyúlt fények,
fények hömpölygése,
borzongásuk kacaja
[size=9:2uj608v7](az árynékok alá bújnék már!)[/size]
fák karmainak nyújtózása,
sötét alakok tánca
egy fényes leejtőn...

Aludj hát el,
s reggel én újra átváltozom.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278307 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Köszönöm szépen, jólesik, amit írtatok! :)
(ez is bekerült a HAKIA irodalmi rádióba)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278304 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Versek
Csapvíz: maga megint alkotott. Gratulálok Önnek!:) Enyhén szólva, "szívhez szóló".

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278297 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Versek
Alcar: jaj...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278291 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Versek
Alcar: Szeretném megköszönni, amiért így tudsz írni. :cry:

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278272 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Az idő megáll, majd elszalad

Egy pillanatra megtorpan az idő:
szemedbe nézve múltunkat látom.
Ijedt lyukká szűkül, majd kitágul;
könnyharmat csillog a szempilládon.

Az utca hullámos hajadba bújik:
összekócolja ujjával a szél.
A mosolyt csak képzelem arcodra.
Remegő kezed tőlem mit remél?

Megrándul ajkad, és akkor kimondod
a búcsú akadozó szavait.
Még mindig olyan sima a bőröd…
Csak állnék és csókolnám hajnalig.

Lassan lehajtod fejed és elsétálsz.
Nincs-percekbe fulladt a pillanat.
Utánad nézek, míg eltűnsz a sarkon.
Az idő elmegy. A bánat itt marad.

2005-10-24

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278228 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Versek

"Rozzant szeráj a Föld és jajszavát
az éji szél süvölti rajta át.
Ki tudja hány szultán nyitotta ki
s csukta már be korhadt ajtaját."


"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278227 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta:
És egy kis kötekedés: hogy támadnak az ezüst ágak? Persze jártam már erdőben, és kapott el visszacsapódó ág :o ) de ilyesmi mintha nem lett volna Pelennor mezején. :o )
Viszont kellemes kis ballada-hangulat - tudod, csak abba kötök bele, ami tetszik. :o )))


Maglor(ék) mentségére legyen mondva ezt kb 15 perc alatt kellett összerakniuk... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278224 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Versek
Mit vér bemocskol
Annak fájdalma szülte
Könny tisztára mos

---

Szeretni szült meg
Sors, ám kegyetlen hozzám
Magányba láncol


2oo5.XI.28.

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278222 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: Üdv, mindenkinek!

Maglor, mit szólnál egy-két javaslathoz?

...Csak a király, kinek arca
Fénylik, Elessar csillaga. ...

...Orkok ellen gyertek velünk
Esküt most beteljesítünk...

... Isildurnak öröksége
Vezetőd kalóz vidékre...

És egy kis kötekedés: hogy támadnak az ezüst ágak? Persze jártam már erdőben, és kapott el visszacsapódó ág :o ) de ilyesmi mintha nem lett volna Pelennor mezején. :o )
Viszont kellemes kis ballada-hangulat - tudod, csak abba kötök bele, ami tetszik. :o )))


Verset nem bántani, öt perc alatt készült, vetélkedőn :P
Egyébként, a javaslatok sztem helytállóak, és ritmusosabbá teszik.
Egyébként nem az ágak támadnak, hanem a Zászló, amin az ezüst ágak vannak :wink:
(Csak azért rizsázok bele, mert bábáskodtam e mű megszületésénél :oops: :lol: )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278220 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Versek
Őrület I.

- Invocatio -

Ülök a tüzes kripta-szagu falon
Fagy járja át testemet
Ködök és fények szemem bogarán -
Hány nap még az őrület?


Sötét Úr: tetszik az első három vsz. Viszont három ragrím is van az egész versben :)
Idhren: add át üdvözletem anyádnak :)
Ízisz: úgy érzem, mintha a második vsz után kifogyott volna a lendület belőled, és csak muszályból fejezted volna be. Kár, mert az eleje nagyon erős.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278187 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Üdv, mindenkinek!

Maglor, mit szólnál egy-két javaslathoz?

...Csak a király, kinek arca
Fénylik, Elessar csillaga. ...

...Orkok ellen gyertek velünk
Esküt most beteljesítünk...

... Isildurnak öröksége
Vezetőd kalóz vidékre...

És egy kis kötekedés: hogy támadnak az ezüst ágak? Persze jártam már erdőben, és kapott el visszacsapódó ág :o ) de ilyesmi mintha nem lett volna Pelennor mezején. :o )
Viszont kellemes kis ballada-hangulat - tudod, csak abba kötök bele, ami tetszik. :o )))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278121 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Versek
A mai nap ...hmmm.... verse....:

Holtak ösvénye

Sötét járat át a hegyen,
Ember át nem juthat ezen.
Csak a király, kinek arca,
Fénylik, akár Elessar csillaga.

Kardja hadba szólít téged
Ősi király, eskü végett.
Sötét árnyék, kelet árnya,
Újra ráborult a tájra.

Orkok ellen gyertek velünk,
Eskütöket teljesítjük.
Isildurnak öröksége,
Vezet kalóz vidékre.

Pelennornak mezejére
Megérkezünk végreményre.
Királyzászló, ezüst ágak,
Áthaladva újra támad.


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278096 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok - Ízisz, neked meg em hotep! ;o)

Megin' rontom a levegőt egy kicsit, hátha valakinek használ, amit egy rég elfeledett, "Archív" nevű könyvtárban találtam a gépemen, és átírtam egy kicsit. Hogy miért remélem, hogy használ? Mert olyan nyugis, vigasztaló, és - hogy Tolkienhez is legyen köze - eszképista is egy kicsit.
Ahogy így először olvastam (persze, miután rátaláltam), fogalmam sem volt róla, hogy mikor és miért írtam, de erőteljesen felidéz egy hangulatot, amit a Legyetek jók, ha tudtok című film egy bizonyos részénél szoktam érezni (Amikor a szép mór nő álomba ringatja az érte rajongó kissrácot.)

Na mindegy végülis, mert most erőteljesen átírtam (bár gondosan megőriztem az eredetit is), így már kevésbé emlékeztet a filmre, bár még megvan benne a hangulat.

De minek gépelek már ennyit, amikor inkább be kéne copy-zni a verset...


Altató

Büszke fregattom sötét, mély vízen,
Békés szigetnek szegletén
Horgonyt vetett. Lám, most már pihen,
Csend bujkál fent fedélzetén.

Erős váramat nem járja vendég.
Kihunyt a fény száz ablakán,
Termeiben. Bár ezer dal zeng még
Hosszú, önfeledt bál után.

Bölcs hollóm szárnya négy égtájt járta.
Mostanra fészkén megpihent
Hírhozóm. Szemfüles vágya nem bántja:
Nincs már szél szárnyán senki fent.

Még a fennsíkon sem jár a szellő,
S a Nap az Álom Tengerén
Elúszott. Holnap majd szökellő
Felhőnyáj köszönti reggelén.

Csend jár az erdőn is, nem morajlik.
Fenyves, akácos néma már
Ezer ága. Mind álomra hajlik –
Rád is nyugalom éje vár.


[size=9:1yx3figc]Budapest, 1992? – Veresegyház, 2005. november 25. 20:05 - december 06. 21:43[/size]


Remélem, hogy van legalább egy ember, akinek tetszett, és így volt értelme betennem... :o )
Ja, és örömmel veszem a kritikát - főleg a rosszat, mert abból tanul a gyerek. Meg a jó pap. Ja, néha én is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278054 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Versek
Üdv mindenkinek, ha még emlékezik rám valaki, hát itt vagyok :oops:

A temető fái

Ezüst csillog - ködben magas hárs,
Szél döngeti acél törzsét, de nem,
Nem hagyják maguk a temetőfák
Törnek égre az északi szelek.

Éjjel jöttek e magányos lények
Állnak rendítetlen, a Föld kerek
Fényt sosem láttak bús könnyek végett,
Köd, sűrű sötét uralja őket.

Hány kar ölelte törzsüket fájón
Hány arc rázkódott a zokogásban
Hány könnyes szem tekintett fel rátok
Hány gondolat szállta koronátok!

Holdfény sem csillogja levelitek
Halál-tánc lengi a gyökereket
Rusnya élet, meghalnátok szívest?
Keress választ a koporsók mellett.

Ki volt az a galád, ki ültetett?
Ki rontotta el egész életed?
Csemeteként sírtál a meneten?
Régen féltél a kaszástól, kisded.

Zivatar próbált letörni ifjan
Nem hagytad magad, kis hársfa-gyermek
Szíved lassan megkövült, egyre csak
Megritkultak szemedből a könnyek.

Ápolód a halál, gyermeked magány
Fájdalmas éjszakán rád gondolok
Tavasszal élet fakad, napsugár
Világunkat áldják virágszirmok.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278020 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Elryn írta: Kar'sa: Soha utolsó vsz, a többit gyengének érzem. A temetés után nekem nem áll össze egésszé, de nem is igazán tört. On my funeral: tetszik amit mondasz, néhol az is, ahogy: Now it is up to me
To tell ye how to live
To Tell ye how to give ) de talán a kevesebb jobban hatna. Viszont az Ózonlyuk a maga őrültségével megfogott, azt nagyon eltaláltnak érzem (talán mert én is ilyen hangulatokban úszkálok mostanában:mrgreen:), még belekötni sem tudok. Yeh, kék napfény. :)

(tovább nem olvastam vissza, sorry)


A versedben nagyon megtetszett a málna vére :)

A halál-trilógia sorrendben van, bár kicsit összevissza írtam...
A temetés után szándékosan tört, mert a Sohára utal vissza.

Az Ózonlyukról annyit: Kinéztem az ablakon és azt gondoltam: "Te jó ég, mi van itt???" Annyira abnormálisan nézett ki a kék ég, meg a rügyező fák és a havon fekvő falevelek, hogy meg kellett, hogy írjak egy ugyanilyen abnormális verset... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278010 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Versek
Elryn: talán, mert arról szól nekem is...
A versed nagyon tecc, bár a magányról szól, van benne valami fennkölt csillámosság :P (nyugodtan ki lehet nevetni a nyáladzásért, de valalmiért ez jutott eszembe, mikor olvastam :oops: :mrgreen: )

És csak a te kedvedért: (nem az én versem, anyámé, de nagyon szeretem... :) )

[size=9:23b5lu6j]Ha éjszaka felperzsel a vágy,
És nincs melletted a kedves test
Mikor gyönyörű álmaidat
A mohó pénz zabálja meg.
Üvölts, ember! Üvölts!
Én megértelek.

Bársony szavad hiába száll,
Kapsz helyette fekélyeket.
Semmiért véredet kérik,
Húsodon nevelnek férgeket, hát
Üvölts, ember! Üvölts!
Én megértelek.

Feletted guggolva üvölt a magány,
Szemedben megkövült rémület.
Agyadban barázdát húznak
És gazzal, gyommal vetik be.
Üvölts, ember! Üvölts!
Én megértelek.

Hiába kérsz levegőt, végtelent
- lakótelep lesz börtönöd
Lábadra aranyból vernek béklyót
És elvárják, hogy megköszönd
Üvölts, ember! Üvölts!
Én megértelek.

A jelenben megrokkan tested,
S öklödet véresre rághatod
Röptödet acélháló fogja fel,
Így értelmed füvekkel kábítod
Üvölts, ember! Üvölts!
Én megértelek.

Egy napon, ha összebújva
Találkozunk mi – Vesztesek
Egymásnak igaz mosolyt ígérve
Fogom meg örökre kezed, addig
Üvölts, ember! Üvölts!
Így könnyebb neked.[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278000 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Versek
Idhren: ezek nem sikerültek annyira mint a vadkacsa:) de a Vonat azért tetszik. Föleg ez: Nyelvem szájpadlásomhoz tapad,
pupillám szűkölve lüktet.
Az ablakon vízcseppek torzítják
a folyamatos, szürke-fényű adást,
ez kicsit a Pestről hazafelé utakat idézi fel bennem.
(az előző aláírásod jobb tecc:))

Tegnap hangulat, jövő idő, remények:

Ősz után

Szürke sárrá gyúrt ködtelen homály
Vigasztalan, üres, belülről hideg
Elveszve kóborlok valami fáj
Őszről felejtett falevél vagyok

Hiányzik tested fény, arany Kedves
Téli álmom egyedül te adod
Ölelés-varázsszó, hótündér lettem
Ajkadon hópelyhet csókolok

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277945 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Versek
Bocsesz, ez a két szössz a vonaton született, hétfőn. Szörnyen fura hangulat érzett a levegőben... :?


[size=9:iozr1col]Vonat…

A VONAT menekít el innen…
Megbocsájtva, hogy idáig sokszor
akaratom ellenére hurcolt engem,
mint falevelet a szél. Tehetetlen toll,
amihez hasonlónak érzem magam,
sodor félelem-lélegzet.
Nyelvem szájpadlásomhoz tapad,
pupillám szűkölve lüktet.
Az ablakon vízcseppek torzítják
a folyamatos, szürke-fényű adást,
néma alakok kínjukat ordítják,
s a füstös város segítségért kiált!




Leesett a hó
Jótékonyan takarja a világ bőrhibáit
Mint alapozó
Legjobb barátunk, és ellenségünk; világít
A fehérség
Tisztasága éget, szinte fáj a szemnek
Nem is hinnéd
Az apró pelyhek mennyi csodát rejtenek
Puha takaró
Mit fázósan húzol magadra hideg éjszakákon
Leesett a hó…
Tán szívemet is belepi, s elfedi magányom…[/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277939 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Versek

Elryn írta: Málna vére ajkam kéje
hol van a nyár...


Hű, ez a kis töredék tetszik a legjobban! Van benne valami József Attilás... :) (A Nyár c. versének van hasonló hangulata.) Nagyon kircsi!!!

Kripli: Neekm nagggyon tetszik! Főleg az, hogy

Kripli írta: Áttetsző alakod
Emlék marad.
Elsírtalak.

Érzek ebben valamit, amivel nagyon tudok azonosulni... Megfogott.

És ha már a véleményezésnél vagyunk; Ben , a te versed is nagyon tetszett, de főleg az utolsó három versszaka!!! Főleg amit Istenről írtál. Van benne valami nagyon szomorú. Úgy értem, szomorú Isten részéről és az ember részéről is. És ez nagyon bejön.

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277929 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Versek
hoztam egy lüke kisizét. hangulatkép-elmebaj két felvonásban :) [size=9:162dvmtk]nem sikerült beljebb kezdenem a sorokat:( [/size]

Tegnap Lughnasadhnak éje
eltűnt s a ma
fényt kér érte;
Málna vére ajkam kéje
hol van a nyár,
erdők mélye?

Hol van a tegnap?



Bocs ha vkit túlkritizálnék, mikor én se tudok jobbat:)

Kripli, ezt vhogy semmitmondónak (nem olyan nagyszabásúnak) érzem az eddigi verseidhez képest. Lehet, h csak engem nem fogott meg.
Kasztrub: tetszik. Sodró, tele van ismétlésekkel, feszültséggel, illik a hangulatomhoz, szeretek ilyen verseket olvasni :)
Kar'sa: Soha utolsó vsz, a többit gyengének érzem. A temetés után nekem nem áll össze egésszé, de nem is igazán tört. On my funeral: tetszik amit mondasz, néhol az is, ahogy: Now it is up to me
To tell ye how to live
To Tell ye how to give ) de talán a kevesebb jobban hatna. Viszont az Ózonlyuk a maga őrültségével megfogott, azt nagyon eltaláltnak érzem (talán mert én is ilyen hangulatokban úszkálok mostanában:mrgreen:), még belekötni sem tudok. Yeh, kék napfény. :)

(tovább nem olvastam vissza, sorry)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277857 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
Kripli: Ez megint igen jó....

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277851 Írta: Kripli
Kripli válaszolt a következő témában: Versek
Köszönök mindenféle kritikát.

Kasztrub: Igazán... megfoghatatlan, áttetszően tiszta, légies, és... nem ajnározlak. Hozod, amit hozni szoktál. Szép.
És egy újabb:

Egy csepp még, és kisimítja
Ráncait a tenger. Súlya húzza,
S töri a fényt a csepp. Áttetsző alakod
Emlék marad.
Elsírtalak.

hehe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277771 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
Elryn: Mikor Halálvirág lettem, még nem ismertem a verset és a csókkal is előbb köszöntem :D A sors fintora. :)

csók
GemO

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277769 Írta: Dingir
Dingir válaszolt a következő témában: Versek
mert elhagyatnak akkor mindenek?
elhagyatnak akkor mindenek
vándorok vértek kardok
leesnek széttörnek
de marad a markolat
mert van mi megmarad

meghaltál? meghaltam
örök a csönd
és örök a hazugság
arcom nem néz többet s én nem felelek
de az örök némaságban örökké veled neked miattad
az marad aki voltam
aki sosem leszek:
tiszta és igaz

nem csodálatos?
két szempár egymást fürkészi
beleágyazódva az idő
oly megfoghatatlan töredékébe
mert "ami keletkezik az el is múlik"
de ami keletkezett az már soha többé nem tűnhet el
bár maradsz és maradok
a kettétört kard dobog
avagy a szív
ahogy tetszik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.826 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére