Versek

Több
14 éve 5 hónapja #387935 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek
Fülel az őz,
libben a szellő
dörren a puska

Így jobb, nem?
A de késő semmiképp se kell oda, a haikuba szerintem nincs ilyenfajta "ítélet":)
Vagy az első két sor cserélve, ilyesmi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387934 Írta: Elluin*
Elluin* válaszolt a következő témában: Versek
Nem tudom, megfelel-e ez pontosan a haiku követelményeinek, kérlek mondjátok meg mi benne a hiba.

Vadászat

Libben a szellő
Fülel az őz de késő
Dörren a puska.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387932 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Szerintem az teljesen belefér a "tolkieni" kategóriába. Nem az a cél, hogy mindenki happygon módjára újraírjon Tolkien-cuccosokat, úgyhogy nyugodtan lehet írni bármit, amiben jól felismerhető a tokieni ihletés vagy kapcsolat. Herio! ;)

Ja, és már csak 10 nap!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387929 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Versek
"Meg tudod csinálni" SÚ

Hmm, hát végülis lesz unalmas előadásom jövő héten is =D
Csak nem akarom rontani a színvonalat.

Bár téma jutott eszembe, elég sok nyelvészetet tanulok mostanság, és Tolkien nagyon benne volt ezekben a dolgokban is =) Gondoltam nem egy könyvből vett témáról írok, a szereplőkről, hanem így kicsit az elméleti munkásságáról meg a fonémák és nyelvek szépségeiről meg egyéb nyalánkságok.
Az még belefér? Kapcsolódik... szerintem :oops:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387924 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Igen. Emlékeztetőül:
  1. Az Eszmélet egy kiválasztott versszaka a mestervers.
  2. A mestervers adott számú sora a saját vers adott számú versszakának első sora
  3. A saját vers szerkezetében, rímképletében, stb. megegyezik a mesterverssel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387923 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Versek
De eredeti terv szerint fixen 8x8 sorosnak kéne lennie?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387921 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Elvileg lehet, de nem javaslom. Eleve ott kezdődik, hogy az Eszmélet versszakai nyolcsorosak, tehát eleve nyolc (+1 eredeti) versszakot várunk. Ebbe azért bele lehet férni. Másrészt, a formai megkötés itt ugyanúgy él, mint egy négysoros pályázatnál, vagy haiku-pályázatnál. Lehet több, a formai megkötéseknek eleget tevő pályamunkát beküldeni, de a tizenkétsoros "négysoros" nem felel meg a kiírásnak, ahogyan egy ötsoros "haiku" sem. ;)

Viszont, bár nem egyeztettem erről Szofival, de úgy vélem, hogy a megkötések már így is elég szigorúak, úgyhogy a túltermelést nem fogjuk rossz néven venni. Ha pedig az általad leírt megoldást követi (1 eredeti, nyolc saját, még egy eredeti, még nyolc saját versszak), akkor különösen nem.

A tömör válasz: lehet, de módjával

(Mi az, hogy nem tudod megcsinálni? De meg tudod.)
(Akár úgy gondolod, hogy meg tudod csinálni, akár úgy, hogy nem, mindenképpen igazad van.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387901 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Versek
Ha kiválasztok egy versszakot József Attila verséből, akkor amit én írok az csak annyi versszakos lehet ahány sor az ő versszaka volt. Lehet esetleg olyat, hogy két versszakot választok ki a versből, ha hosszabban akarok írni?
Esetleg úgy, hogy saját versszakok+ az első kiválasztott versszak; utána megint sajátok, utána a második kiválasztott versszak...
Hogy a két eredeti ne következzen egymás után.

Érthető volt valamennyire? :oops:
És persze csak feltételes módban kérdezem, nem biztos hogy meg is tudom csinálni... :?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387900 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Ugye emlékeztek még erre:

Sötét Úr írta: [center:16om42bk]VERSPÁLYÁZAT
a Költészet napja tiszteletére
[/center:16om42bk]

Akik voltak a legutóbbi verses talin, azok talán már tudnak róla, hogy a Verses Csoport újra pályázattal köszönti a Költészet Napját. Mostanra minden adott: megvan a pályázati kiírás, a határidő, sőt, még szép, erre az alkalomra létrehozott e-mail címünk is van! :)

A feladat: József Attila Eszmélet című ciklusának egy versszakát mesterversnek használva, a vers formai kötöttségeit betartva írni egy tolkieni témáról, eseményről, stb., vagy más, egyértelműen tolkieni ihletésű dologról.
A beküldési határidő 2010. március 31. éjfél, a pályaműveket a kolteszetnapja kukac tolkien pont hu e-mail címre várjuk.

Lényegesen részletesebb pályázati kiírás található a tolkien.hu címoldalán, pontosabban a Pályázat a Költészet Napja alkalmából című hírben. Várjuk a jelentkezéseket, jól!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387899 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Versek

Hamandin írta: A sült bárány illata érezhető a bográcsból.

Kar'sa írta: Bográcsban nem szokás sütni.


Szerintem nem értékelitek eléggé Hamandint! :D ;) Lehet, hogy bográcsban nem szokás sütni, de ez lehet egy költői eszköz is, mégpedig ellentét. :D :D :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387896 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Aeglos az egyik csapatelőadásban kiválóan mutatta be, milyen egy őrült tömeggyilkos. :D Nagyon meggyőzően! :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387885 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek
Az nem tudom milyen volt, ott nem voltam:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387883 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Finwe: Az Aegloszos haiku mintha egy kicsit visszautalna egy 2008-as tábori előadásra is... :D :D :D

És jé, végre! Olyan haikuk, amelyek a tartalmi megkötéseknek is megfelelnek! Suzper!

Ugye írtok nekünk a Pályázatra is? (Nem, nem haikut...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387881 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek
A tavaszi tali emlékére

Madarak csiripelnek,
elmegy az áram,
nyitva az ajtó

Ezt csak azok értékelik max akik ott voltak, a lényeg hogy folyton fáztunk, mérgelődtünk, hogy csukjuk már be az ajtót, meg az áram is egyfolytában elment

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387880 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek

fq írta: Ankalimonnak

cseresznyeszirmok
fedik ormótlan hullád,
s én boldog vagyok.


Aeglosnak

Jégcsap mered,
szemérem földre hull,
érik a bosszú.

(annak aki nem tudná Aeglos Ankalimon kedvese, s a neve tündéül jégcsapot jelent)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387878 Írta: Hamandin
Hamandin válaszolt a következő témában: Versek
Hát lényegre törő. :D

[center:1rrao6cc]Eorl Hamandin
[/center:1rrao6cc]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387876 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Űhe, fq, ez nagyon tetszik o_O

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387873 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Helló! Rég jártam erre, de ma sikerült írnom egy haikut :)

Ankalimonnak

cseresznyeszirmok
fedik ormótlan hullád,
s én boldog vagyok.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387821 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Versek
A válasz tényleg rövid és lényegre törő volt! :D ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387817 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
boti: A négysoros pályázat valóban lezárult már, de attól még írhatsz, ha van kedved, energiád. A pályázattal kapcsolatos kérdéseidet Szofi tömören, de teljes egészében megválaszolta. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387809 Írta: Hamandin
Hamandin válaszolt a következő témában: Versek
Kell egy kis kihívás. :D

[center:1rrao6cc]Eorl Hamandin
[/center:1rrao6cc]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387808 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: Ha nagyon sipítozik a nép, megpróbálhatjuk kevésbé magasra tenni a lécet.


Szerintem nem kell. Nem tudom, mások hogy gondolják, de szerintem pont attól lesz nagyon érdekes, hogy nehéz a feladat. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387804 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Versek
Köszönöm

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387798 Írta: Szofi
Szofi válaszolt a következő témában: Versek
boti írta:

Ez tehát azt jelenti, hogy minden általam írt versszak első sorának meg kell egyeznie az kiválasztott versszak aktuális sorával?

Egyébként az a másik, a négysoros él még? És ha igen, akkor bármilyen Tolkien-i tartalmú, négysoros, egyébként kötetlen mű lehet?

Több művel is lehet nevezni?


Igen, azt jelenti.
A másik pályázat tavalyi, már lejárt.
Igen, lehet több művel nevezni, de főleg az idei pályázatnak megfelelővel.
Ha nagyon sipítozik a nép, megpróbálhatjuk kevésbé magasra tenni a lécet.

"Ölelj örömödbe, Fényhozó!"
/W.S.: Médeia/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387793 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

"A vers egyes versszakainak első sora a József Attila-versszak megfelelő sora (tehát az első versszak a József Attila-versszak első sora, a második versszak első sora a József Attila-versszak második sora, stb.)"

Ez tehát azt jelenti, hogy minden általam írt versszak első sorának meg kell egyeznie az kiválasztott versszak aktuális sorával?

Egyébként az a másik, a négysoros él még? És ha igen, akkor bármilyen Tolkien-i tartalmú, négysoros, egyébként kötetlen mű lehet?

Több művel is lehet nevezni?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387785 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek
Utólág már biztos hogy jobban átgondoltad de az első megnyilatkozásod alapján egyértelműnek tűnik, hogy elsőre rosszul esett.
Persze nem baj az ilyen kritikus megnyilatkozás sem, nekem csak az a baj, hogy a kritikák többsége túl egyoldalú, ezért szóltam:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387783 Írta: Hamandin
Hamandin válaszolt a következő témában: Versek

Finwe írta: Hamandin, nekem nagyon tetszett a versed...


Hát örülök ha tetszett,örülök hogy észre vetted hogy a sorok mögé kell nézni,és hogy mit ír le a vers,ha ugyan term. nem profi módon. : D

Finwe írta: Én is írtam már ilyen kíméletlen kritikát, Neked persze nem tűnik annak, de látod hogyan fogadta Hamandin.


Én a kritikáját jól fogadtam,remélem ezzel a mondattal erre akartál célozni. :D
Talán voltak benne kedvlohasztó szavak,de építő jellegűként fogtam fel,nem pedig hogy "pff,kiez?!" ;)

a bográcsos bárányos dolgot meg reméltem nem veszitek észre,csak nem jutott más rím az eszembe. :D :D:D

[center:1rrao6cc]Eorl Hamandin
[/center:1rrao6cc]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387763 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek

Hamandin írta: Szép kis sorok,mivel új vagyok itt,én nem tudtam,hogy nektek ez csúnya.
Másrészt ez rögtönözve jött,ahogy így kipattant a fejemből,meg ugye nem verselő vagyok,csak időtöltés miatt,de köszi a sorokat.

Sötét Úr írta: Hamandin: készülj fel rá, hogy amit ide felteszel, az ki van téve a kritikának. Ettől persze felteheted, amit írtál, és ha odafigyelsz a reakciókra, megfontolod a tanácsokat, még annak is ki leszel téve, hogy fejlődni fogsz, és a végén még "verselő" leszel. Két alapvető szabály van: a kritika nem lehet bántó, és konkrétumokról kell szóljon – ezek betartására odafigyelünk.


Hamandin, nekem nagyon tetszett a versed. Nagyon szép dolgok vannak benne, bár valóban nem egy kiforrott mű, és vannak hibák benne, de ugyanúgy erények is. Nekem például örömet okozott az olvasása, főként a történetvezetés miatt. Nagyon szépen ráéreztél arra, hogyan épül fel egy ilyen hősi ének, és ahogyan ezt Tolkien is művelte kiválóan.
Ahogyan a tájleírások, a természet apróbb kis mozzanatai "szinkronban" vannak az aktuális történelmi eseményekkel, s ahogyan az elbeszélő végigtekint azon ami történt, a múlton, a jövendőn, érzéseken, a tájon, olyan szabadon jár kel időben és térben, és mindent együtt lát. Ez az amit én szeretek a Tolkieni elbeszélésekben, és mindezek mögött a hitet és az erőt ami a Te művedből is áradt még persze kiforratlanul.
Azért is írom ide ezt, mert meggyőződésem, hogy nem igaz az olyan kritika, amely csak a "szabályoknak" való megfelelést vagy egyáltalán csak a kiforrottságot veszi figyelembe, s nem éli bele magát a bírálat megfogalmazója a műbe (vagy igen csak arról bölcsen hallgat:P). Így túl egyoldalú lesz, és bármi furcsa, de túl szubjektív is. Csak kívűlről méricskéli, hidegen és racionálisan, s arról már nem szól, hogy egyáltalán miért is tartotta érdemesnek a művet arra, hogy bármit is írjon róla, pedig biztos hogy volt olyan, különben nem ragad billenytűzetet. Igaz Karsa?:))

A lehetőséget gondolom érezted benne, és ez nem kevés, hanem egy kezdő alkotónak minden, főleg ha érzékeny, ne adj isten még magányos is lehet, s jól esik neki a jó szó is. Is. Én is írtam már ilyen kíméletlen kritikát, Neked persze nem tűnik annak, de látod hogyan fogadta Hamandin.
Én egyébként még durvább fogadtatásra találtam, érthetően, s nem éreztem utána jól magam. Itt értettem meg, hogy figyelembe kell venni azt is, hogy kinek írod a kritikát, és olyan nyelven megfogalmazni, hogy azt értse és befogani tudja (ha nem is ismered az illetőt, azért a művéből lehet valami érezni, hogy milyen ember ő), különben nem érsz célt vele. Hacsak nem az volt a célod, hogy csak úgy bírálgass önmagában. De hiszem hogy nem.

Karsa írta: Ajj. Megint magamra vállalom a közutálat tárgyának szerepét, és kritizálok egyet.

Vagy pedig bírálj úgy, hogy ne légy az:) Csak fokozatosan és azt, ami célba ér. Verset is így írunk nem? Milyen mű lenne az, amit nem hagynánk szabadon formálódni és már rögtön az elején hoznánk ilyen kemény, egyoldalú bírálatokat egy még csak formálódó rímre, gondolatra vagy költői képre.
Ha már a művekkel így bánunk, akkor az egymással való kommunikációban duplán oda kellene figyelni, hogy nagyobb teret engedjünk az intuiciónak, a kiforratlanabb megnyilvánulásoknak is, mert hát bármi lehet belőle. Egy picit úgy mintha a saját versünk lenne, s érezzük, hogy dolgozni kell még rajta, de azért jó anyag ez. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387730 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Hát, mi tagadás, próbáltunk méltó kihívást találni azoknak is, akik régebb óta faragják a rímeket. :) De hajrá! A feladat nem megoldhatatlan, sőt, csak egy jó ötlet és némi farigcsálás kell hozzá! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #387706 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Versek
Huhh, nem kis feladat elé állítottátok a verselőket :)
Nekem személy szerint a ritmikai hasonlóság betartása és a vers hosszának "kitermelése" fog gondot jelenteni :)
De ez kihívás, ami tetszik, ezért dolgozni fogok az ügyön :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.815 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére