Zene

Több
19 éve 11 hónapja #220473 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Hm, hát a hétköznapok úgy tűnik nem jönnek össze (nekem a csütörtök semmiképp sem jó, a többit tudom úgy szervezni, hogy jó lenne).
Szombat koradélután? Ha KÁJnak fél kettőtől jó, nekem pedig fél5-re az Oktogonnál kell lennem táncon, közte lehetne. :idea:
Netán vasárnap, de azt senkitől sem akarom elvenni... :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220440 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Zene
Kincső, és a többi kis gitártanonc: Már tudom részletesen, h mikor érek rá:
Hétfőn fél 4 után
Kedden fél 3 után
Szerdán-Csütörtökön fél 4 után
Pénteken: fél 4 után (sőt ez még később, de leghamarabb fél 4 után)
Szombaton: fél 2 után
Vasárnap: Egész nap (de h stílusos legyek: fél 10 után :wink: )

ez még módosulhat, mert nem tudom mikor lesznek a szalagavatós táncpróbák.

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220151 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Zene
Bocsi,csak azt néztem,hogy zene... :oops:

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220123 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Zene
Tindomiel, az ilyeneket a Filmzene topicba... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #220118 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Zene
Egy kis reklám,bár lehet,rosszkor (a próbák megbeszélése közben :wink: ).Azt nem tudom,ide írtam-e már, szeretném népszerűsíteni a Barroquejón nevű formációt. Jeligéje: Symphony epic music based in J.R.R.Tolkien's high-fantasy.

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219075 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Lyra írta: hát nekem nagyon szar az órarendem, úgyhogy ha más időpontokat találtok, akkornyugodtan :wink:
:arrow: szerda 2-4igkb
:arrow: hétfő 3-tól fél5ig
:arrow: csüt 3tól :? ha nagyon muszály

de tényleg nem muszály hozzám igazodni, csak ha esetleg találnátok olyan időpontot, mint ezek, az jó lenne :lol: , de még úgy se tudnék mindig elmenni :cry: :(


És a hétvégével hogy állsz?
És a péntek semmiképp nem megy?
Légyszi áruld el azt is, hogy merrefelé laksz, mert ugye az utazás idejét is bele kell számítanunk a "ráérés"-be... :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218995 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Zene
hát nekem nagyon szar az órarendem, úgyhogy ha más időpontokat találtok, akkornyugodtan :wink:
:arrow: szerda 2-4igkb
:arrow: hétfő 3-tól fél5ig
:arrow: csüt 3tól :? ha nagyon muszály

de tényleg nem muszály hozzám igazodni, csak ha esetleg találnátok olyan időpontot, mint ezek, az jó lenne :lol: , de még úgy se tudnék mindig elmenni :cry: :(

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218779 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Zene
Kedves Emberek!

Csak, hogy el ne feledjétek:

szombaton 15.00tól kórusfelvételi annak, aki szeretné megpróbálni.
Találkozó 14:30kor Határ út, PIROS 54-es megállója.
Részletek a Kórus topikban.

Üdvözlet

kriszana

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218499 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Kedves gitár-önképzőkörös népek!
Azt hiszem, mostanra már kialakult mindenkinek az órarendje és egyéb időbeosztása. Kérekszépen időpontokat itt, priviben vagy e-mailben, hogy kinek mikor lenne jó (a hét mely napján és hány órakor, ja és azt sem árt tudni, hogy a város egymástól 2órányira lévő részeiben lakunk-e avagy közelebb). :wink:
[size=9:3qopudah](Megj.: már tudok Am, Em, E, A és D akkordokat 8) )[/size]
Kincső

[size=9:3qopudah]u.i.: Leguán, főzöl még vagy már elkészült? :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #217995 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
No, mégsincs megbeszélés, Vagy megcsináltátok, csak itt nem látszik? (nem mintha engem cseppet is érintene... csak gazdiként kérdem)

Leguán: jó fortyogást :D

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216872 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Zene
Musical megbesz. : szvsz vmikor a jövő héten, vagy utána egy teázóban, amikor a legtöbbeknek jó. Ne csütörtök vagy péntek este legyen, és akkor megegyezhetünk ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216860 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
MTT-Aldeon topikban megtalálható az MTT szerveződését elősegítő(nem hátráltató!), a közösségi munkát hatékonyabbá tévő csoportok rendszerének leírása. Olvassátok át többször is, figyelmesen, nem kell mindjárt felfortyanni rajta.

Egy ötletem már kavarog is, szépen fortyog, ha kifő, majd közzéteszem.
Izzítsátok a hangszereket!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216802 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Zene
Az ötlet nekem is tetszik. Mikor hol?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216780 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Zene
Én benne vagyok, csak egy időpontot kellene találni...
Meg ööö helyet, vagymit.
Nem ártana azt is kitalálni majd, hogy hogyan mozgunk a szinpadon...vagy azon a cuccon, ami ahelyett lesz :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216776 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Zene
Juhé.

Akkor egy javaslat:

akik mjúzikelből szeretnénk énekelni és _előadni_ valamit, nem akarunk összegyülni és megbeszélni néhány dolgot? Mert egyrészt nem lehetetlen, h többen is választanák ugyanazt a részletet, illetve, ha valakinek több emberre lenne szüksége, akkor akár begyűjthetné őket. Gondolok itt Valahol Európában meg Dzsungel könyve tömegre... :roll:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #216711 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Zene
Szia Mindenki!

Ősszel végre megrendezésre kerül a tavasszal oly nagy port fölkavart - és elmaradt - Musical-est névre keresztelt, táncos-zenés (kulturális) este.
Ideje: 2004. november 20. (szombat) 19.00.
Helyszín: Ipartestületi Székház, 1077 Budapest, Wesselényi u. 73.
(Ott, ahol a legutóbbi közgyűlés, a farsang, és a tábori találkozó is volt.)

Tehát, mindezek fényében várom egyéni és csoportos előadások/előadók jelentkezését bármilyen műfajban. Lehet énekelni, zenélni, szavalni (verset vagy prózát), mini színdarabot előadni, táncolni, és bármit, ami még eszetekbe jut, fedi a "zenés/táncos/verses/kulturális" kategória és közérdeklődésre tarthat számot. Itt most rendhagyó módón nem kötelező kapcsolódni a Tolkien-i mitológiához az egyes előadásoknak, daraboknak, számoknak, hisz még egyetlen Tolkien-i műből sem készült musical… Természetesen lesz meghallgatás, de ettől ne ijedjetek meg, csak a színvonalas műsor érdekében szükségesek ezek az óvintézkedések.

Ígérem, hogy ezúttal nem marad el, hisz a hely, és az időpont is le van foglalva ;-)

A jelentkezéseket E-MAILBEN várom a kriszana@tolkien.hu -ra, s feltétlenül írjátok meg az alábbiakat:
- pontos nick és valódi nevetek
- az előadás műfaja
- tervezett hossza
- írója és pontos címe

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215926 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Hm szerintem ha tudok normálisan akkordozni, akkor megpróbálom majd azt is amit Leguán ajánlott. [size=9:2tjld8qj](Mondjuk nekem a szolfézs nem jelent gondot és szerintem ha már belejöttem akkor gitáron is akármilyen dallamot lejátszom, amit le tudok szolmizálni, zongorázni sose tanultam és amit le tudok szolmizálni azt simán lejátszom, igaz hogy nem szabályos ujjrenddel de az mellékes. :) )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215864 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Zene
én, őszintén szólva azt tudnám ajánlani, hogy egy akkordtáblázat alapján gyakorold ki az akkordokat, az interneten van egy csomó kotta, és találsz köztük olyanokat, amikben könnyűek az akkordok, először gyakorold be őket, és jön minden magától....persze ez nálam bevált, nekem ez jött be, lehet, hogy te tudod kezelni, a könyveket is :wink:

A muszty-dobay elég jó, de a másikat én nem is ismerem :oops:
(talán nekem az volt a baj a könyves dologgal, hogy már amikor a kezembe került valamennyire tudtam akkordozni.... és így már nem tudtam honnan kezdjem el a könyvet.... :oops: :oops: )

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215863 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Zene
Üdv mindenkinek!

Jó látni, hogy folyik az öntevékeny szervezés! Gitáriskolából nem ismerem az Andrássy-félét. A Muszty-féle egész jó, csak kissé komolytalan. Ezt úgy értem, hogy laza, kevés szolfézzsal. Ez nem baj, csak szerintem nagyon hozzáköt az ő daloskönyvükhöz(Csalamádék), és ez persze nem véletlen. Ismeretlen kottákhoz, hallás utáni lejátszáshoz, hangoláshoz, több gitárossal együtt történő zenéléshez fontos és sok segítséget nyújt a Puskás-féle (elsős)gitáriskola. Ez az a nagyalakú, halványsárga füzet, amelyet minden zeneiskolás ismer a saját hangszerén keresztül. Hangonkénti tanulás, népdalok, ujjgyakorlatok. Hasznos, na.
Amit írtam, az ajánlat. Ha Csalamádézni szeretnétek, akkor bőven elég a hozzá kapcsolódó okítófüzet.
Sok sikert nektek!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #215819 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!

De jó ötlet ez a gitáros dalárda! :D Idővel majd én is csatlakozom.
Most pedig lenne egy kérdésem: Én elég műveletlen tuskó vagyok még ilyen téren, de ti melyik gitár iskolát ajánljátok? Kincső már említette a Muszty-Dobay-t, de nekem az Andrássy-féle lenne a legkönnyebben beszerezhető. (Lesz tanárom, de azért egyedül fogok a legtöbbet haladni. Ha igaz. :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215263 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

KÁJ írta: Most hogy elkezdődik a suli, nem tudom melyik időpontot tudnánk rendszeresíteni, lehet, h ezzel várni kéne, mig mindenkinek megvan az órarendje, meg minden egyébje.


Persze, mindenképp várjuk meg az órarendet meg ilyesmit. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215164 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Zene

Drizzt írta: Elsősorban Ádám és Pók a tudorok ezen a téren...

drizzt, te pedig szerényen meghúzod magad? :)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #215089 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!

Hú de rég voltam itt! :wink:

Lyra: Nagyon köszi a táblázatot!
Kincső: Ez nagyon jó ötlet, én is valahogy így gondoltam, csak úgy látszik nem sikerült értelmesen beterjesztenem! :oops: :wink:
sokat segítene néha egy személyes találka, már csak azért is, mert a táblázatot nézve kicsit kikerekedt a szemem ! :wink: :oops: :lol:
Most hogy elkezdődik a suli, nem tudom melyik időpontot tudnánk rendszeresíteni, lehet, h ezzel várni kéne, mig mindenkinek megvan az órarendje, meg minden egyébje.

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214424 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Zene
Nekem OKs!!!!!! :wink:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214421 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Drizzt írta: Elsősorban Ádám és Pók a tudorok ezen a téren...


Ne mondd :D
Najó, komolyra fordítva a szót: ha megcsinálnánk ezt az önképzőkört, akkor időnként elcsábíthatnánk a "tudorokat" is segíteni. Úgy értem mi rendszeresebben találkozhatnánk közös gyakorlásra, ami mellett persze mindenki otthon is gyakorol. Ja és persze semmi "kötelező" jelleg, megegyezünk egy időpontban, hasamraütök: minden páros pénteken talizunk, és mindig az jön aki akar. Mit szóltok?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214417 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Zene
Elsősorban Ádám és Pók a tudorok ezen a téren...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214415 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
KÁJ, Lyra: Én az eredeti felvetést is úgy értettem, hogy ez egy önképzőkör-szerűség lenne. Ha jól értettem, akkor akik eddig érdeklődtek, mind önállóan is szeretnének tanulni (máshogy úgyse megy), viszont vannak kezdők és haladóbbak, és ha egyszer-egyszer összejönnénk páran akár valamelyikünk lakásán, és tapasztalatokat cserélnénk, az szvsz hasznos lenne. Ahogy Lyra mondta, csak megmutatna pár dolgot, amivel valakinek gondja van, ennyi úgyis elég, ha melletted ül egy tanár, akkor is csak úgy megy, ha gyakorolsz, gyakorolsz, gyakorolsz. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #214149 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Zene
Üdv!

Lefordítotam a Nightfall in M-E szövegét (a Time Stand Still -ig) úgy, hogy illeszkedjen a zenére; már csak csiszolgatni kell rajta kicsit. Ha vkit érdekel, írjon rám egy privit!

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #213836 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Sil írta:

Léli írta: Most pontosan melyik pontjára célzol? Mer ha valamivel itten megszegjük, akkor szólj nyugodtan :) (amúgy meg ne OFFolj ennyire feltűnően, mert azt muszáj lennék kitörölni... ha észreveszem :) )

Arra gondol, és jogosan, hogy a szabályzat életbe lépése óta illegális dolgokat (pl mp3) nem linkelünk be a fórumra (csak priviben, illetve chaten :P )... :wink:


Jah, jó... Akkor így, hézagosan meghagyom ezt, hogy aki később jön, az is tudja, mi van :) A szabályzattal kapcsolatban.

Akkor akinek kell a Remember, az keresse meg priviben Sil-t :D

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #213832 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Zene

Léli írta: Most pontosan melyik pontjára célzol? Mer ha valamivel itten megszegjük, akkor szólj nyugodtan :) (amúgy meg ne OFFolj ennyire feltűnően, mert azt muszáj lennék kitörölni... ha észreveszem :) )

Arra gondol, és jogosan, hogy a szabályzat életbe lépése óta illegális dolgokat (pl mp3) nem linkelünk be a fórumra (csak priviben, illetve chaten :P )... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.641 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére