Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 4 hónapja #384463 Írta: Kincső
Onlinewebes levelek letöltése:

Ankalimon írta: Aki a régi postafiók tartalmát szeretné az új szerverre költöztetni, a következő lépéseket kell végigcsinálnia:

1. lépés: A régi postafiókra fel kell csatlakozni egy lokális mail klienssel, IMAP protokollal. (A szerver neve: mail.onlineweb.hu, a felhasználó név és jelszó a szokásos). Ekkor a kliens szép csendben szinkronizálja az összes a mappát a kliens gépre. (Thunderbird hasnálatánál a szinkronizálást külön el kell indítani menüből.)
2. lépés: Ha befejezte, akkor a mappákat a kliensen archiválni kell egy külön levél archívumba.
3. lépés: A levelező klienst át kell állítani az új szerverre (a szerver nevét át kell írni "mail.tolkien.hu"-ra). Ekkor elvileg a korábban letöltött mappák eltűnnek (mivel az új szerveren ezek nincsenek) a kliensből.
4. lépés: Az archívumból vissza kell állítani a mappákat a kliensben. (Ezek aztán automatikusan
visszaszinkronizálódnak az új szerverre - ha nem, akkor kézzel el kell indítani a szinkronizációt.)

Thuderbirdben nekem a következőképpen sikerült:
I.
Eszközök/Postafiókok beállításai
Postafiók hozzáadása
Levelező postafiók --> a név mindegy, a mélcím a to.hu-s címed --> a POP/IMAP közül IMAP, a szolgáltató ahogy Ankalimon írta mail.onlineweb.hu --> a felhasználónév a to.hu-s címed (a @tolkien.hu végződéssel együtt!)
II.
visszamégy a postafiók beállításai fülre
"Hálózat nélkül és lemezterület" fül: "A Bejövő üzenetek elérhetővé tétele kapcsolat nélküli munkához"
III.
Baloldalt megjelenik egy plusz postafiók, kattintsd rá, mire kéri a jelszavad. Ha megadtad, áttölti az összes leveled. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384436 Írta: Ankalimon
Nálam az is előfordul, hogy mindkettőbe megérkezik. Szerintem ennek az az oka, hogy a címváltozás még nem gyűrűzött végig a világ összes levelező szerverén, és néhányan routing még a régi szerverre mutat. Elvileg ennek a jelenségnek néhány napon belül el meg kell szünnie.

Ha továbbra is fennáll, akkor kitalálunk valamit...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384431 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Gandalf írta: Néhány levelem, amit kukac tolkien pont húra címeznek, a régi, onlinemailos fiókba érkezik, néhány pedig az új szerveres fiókba.

Ezt én is tapasztaltam. Még rágódok a problémán, elvileg már csak az új postafiókoknak szabadna élni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384428 Írta: Gandalf
Néhány levelem, amit kukac tolkien pont húra címeznek, a régi, onlinemailos fiókba érkezik, néhány pedig az új szerveres fiókba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384095 Írta: Gandalf
Nos, mivel részben itt a topicban, részben élőszóban több moderátor is támogatásáról biztosította a topicot, és Ankalimon személyesen is rábólintott, azt hiszem, felesleges még egy kört futnunk az e-maillel, megyek, és megnyitom a topicot.


Szerk.
Utólagos kiegészítés: már megtörtént, megtaláljátok a Kreatív Szekción belül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #384087 Írta: zs.gothpunk

zs.gothpunk írta: Sziasztok,

KétEgy topik javaslatom van, gondolom mindkettőről volt már szó róla. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy kihez kell fordulni, hogy ilyenek legyenek?


Fotózás: kérdések-válaszok, szervezkedés és hasonlók.

zs.gp

Ezt szeptember 3-án írtam, és mivel 2009-et írunk, itt vagyunk a web2.0 korában és szabadon áramlik többmilliárd bit ebben a másodpercben is a világháló káprázatos sugárútjain, gondoltam megint előhozakodom a témával. Lehetne elindulni valamerre az ügyben? Már ha tudjuk, hogy a) melyik fórumban kell jelezni, ha nem itt; b) milyen dokumentumok (kockázatelemzés, marketing-terv, cash-flow), személyi állomány (moderátor, admin, prókátor vagy okleveles fotográfus), jóváhagyás, pecsét és okirat kell a fórum szavazásra bocsátásáról (majd létrehozásáról); c) kik szavaznak és hol; d) ki hagyja jóvá a szavazás eredményét; e) ki fogja a végén bekattintani az új téma opciót a fórum-motorban?
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384054 Írta: Kincső

Gandalf írta:

Kincső (Thilanna) írta: Ugye nem gondoltuk komolyan, hogy a TLV nem főhír?...

Esetleg:
"Kedves Aeglos! Szeretnélek megkérni Téged, hogy rakd ki a Tolkien.hu főoldalára az új TLV-s írást!
Köszönettel: Kincső"


Szerintem hatékonyabb! ;)

Valóban, de aki a KÖMT-öt kirakta, az ezt is ki tudta volna rakni... és tudod, három év után igenis zavar, ha mellékes kis elrejtendő apróságnak van kezelve, ha nem is szándékosan, de figyelmetlenségből.
Ha a KÖMT is és a TLV is csak cikként jelenik meg, akkor arra a következtetésre jutok, hogy olyan engedélyezte, aki nem tudja főoldalra tenni. De így sz@rul esett, és igen, ennek hangot is adtam, hiába lehet, hogy hatékonyabb, ha lenyelem. Sorry.

(Nem magam miatt. Azok miatt, akik az egész évet végigdolgozzák kategóriafelelősként, és azok miatt, akiknek a rendezvényére eljönnek a volt TLV-sek. Pl. KÖMTre.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384053 Írta: Gandalf

Kincső (Thilanna) írta: Ugye nem gondoltuk komolyan, hogy a TLV nem főhír?...

Esetleg:
"Kedves Aeglos! Szeretnélek megkérni Téged, hogy rakd ki a Tolkien.hu főoldalára az új TLV-s írást!
Köszönettel: Kincső"


Szerintem hatékonyabb! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384051 Írta: Kincső
Ugye nem gondoltuk komolyan, hogy a TLV nem főhír?...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383952 Írta: Nóli i linantea
A moderátorok elviekben tudják hogy ők szavaznak és Ulmo végrehajt, én csak azt nem tudom hogy hol és hogyan kéne szavaznom :P

Szóval engem megkereshetsz akár ezzel, remélem hamarosan tájékozottabb leszek :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383845 Írta: Sötét Úr
Ulmo, én arra is emlékszem, hogy amikor a Pratchett és Gaiman topikokkal szó volt erről, akkor a moderátorok visszairányítottak hozzád. Így aztán ne csodálkozz, ha senki nem tudja, hogyan kell normálisan intézni a dolgot. Sőt, tovább megyek: valahová jó lenne feltenni erről egy egyértelmű, és valós tájékoztatást. Könnyen megtalálható helyre.

De az is segítség, ha megmondod, ki az a moderátor, aki el tudja végezni ezt a feladatot, és nem fog visszaküldeni hozzád. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383804 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383802 Írta: Nóli i linantea
És a moderátorok milyen helyszínen vitassák meg a témát? A fotósat én is támogatom...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383764 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
SÚ, Gandalf: ugye senki nem felejtette el az alábbiakat?

Ulmo írta: aki új topicot szeretne, [...]az a moderátoroknak írjon ezügyben. Aki véletlenül mégis itt terjesztené elő a kérését, azt felfedezés után, figyelmeztetés nélkül törölni fogom.
Vita bereketsztve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383751 Írta: Sötét Úr
Csatlakozom a kéréshez: fotóstopik! (Ha nincs rá más, a topikgizdaságot is vállalom, de nem ragaszkodom hozzá, ha más csinálni akarja. Vagy akár társ-TG formában is benne vagyok.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383721 Írta: Gandalf

zs.gothpunk írta: Sziasztok,

Két topik javaslatom van, gondolom mindkettőről volt már szó. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy kihez kell fordulni, hogy ilyenek legyenek?

Szerepjáték-társasjáték? Élő vagy asztali szerepjátékok, szervezkedések és hasonlók.

Fotózás: kérdések-válaszok, szervezkedés és hasonlók.

zs.gp

Az első téma kapcsán már van két hasonló - ha nem is a kérttel teljesen azonos - topic:

Tolkien és a Szerepjáték:
tolkien.hu/index.php?option=com_ ... opic&id=22

LOTR kártyajáték és számítógépes játékok:
tolkien.hu/index.php?option=com_ ... opic&id=34

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen témákban új topic nyílhatna. De a meglévőket átnevezhetjük-kibővíthetjük igény szerint.

A másik téma még új, én támogatnám az ötletet! A Kreatív Szekció-csoporton belül szerintem is helye lenne egy fotós topicnak. :cool: Amennyiben moderátortársaim megszavazzák, nyílhat is egy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383720 Írta: zs.gothpunk
Sziasztok,

Két topik javaslatom van, gondolom mindkettőről volt már szó. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy kihez kell fordulni, hogy ilyenek legyenek?

Szerepjáték-társasjáték? Élő vagy asztali szerepjátékok, szervezkedések és hasonlók.

Fotózás: kérdések-válaszok, szervezkedés és hasonlók.

zs.gp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382470 Írta: InsanekismanO
Mai nyertes oldaldobáló próbálkozó a fórum frissítésénél:
scanriteweb.com/scan.php?affid=18802 [NE KLIKKELJ RÁ VAZZEG!]
Köszönöm, hogy lerohasztotta a gépemet! Finom volt...

Пиф-паф ой-ой-ой • Умирает зайчик мой

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382334 Írta: Sötét Úr
Úgy tűnik, hogy nem böngécőfüggő a dolog, mert nekem ma Opera és IE8 alatt is megpróbálkozott ilyesmikkel. Lehet, hogy a szerverre férne rá egy biztonsági ellenőrzés? Eddig egyébként nem találkoztam ezekkel, csak a ti elbeszélésetekből.
Ami nagyon fura volt, az a biztonsági szoftver telepítési kísérlet. A "Windows biztonsági központ" (-nak látszó tárgy) egy Symantec szoftvert akart telepíteni, amiről sosem hallottam, még a Symantec oldalán sem találkoztam vele... Á, cseppet sem átlátszó, dehogy!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382303 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
igen, most munkahelyen indulás előtt nekem is ez volt, portable firefox alatt. az mondta trójaim van és mindenáron installálni akart valamit, de becsuktam az ablakot nagy nehezen.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382300 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Én most Firefox alatt is tapasztaltam az átirányítást (most először, konkrétan egy neborin.info nevű oldalra akart átirányítani), de kilőttem, mielőtt betöltötte volna. Igaz, itt a cégnél nem volt frissítve a Firefoxom, mert mostanában nem volt rá időm. Az otthoni még sose csinálta.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382297 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Manó, nálunk is idebent az irodában IE6 van ugyanezen okokból, de fel tudtam tenni egy portable Firefoxot, próbáld ki Te is! (portableapps.com) a file-okat az általad megadott helyre pakolja, lehet az a C:/My documents is, és nem kellenek rendszergazda jogok sem az installhoz.
amúgy én ezt a másik linkre továbbítósdit még - koppkopp - nem tapasztaltam. remélem nem is fogom.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #382296 Írta: Araniel
Őőőő...rákattintottam a mentésre, de küldte el a hsz-emet, ha igen, vagy valami hülyeséget csináltam, akkor bocsi.
Szóval nekem is bejött úgy 10 perce IE7 alatt. FF alatt még nem tapasztaltam.

Na most jó^^

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382293 Írta: InsanekismanO
Nekem is bejött az idegen linkre küldés és a trójai tosz (I-Worm.Trojan.b).
Otthon még a tábor előtt Tűzróka tökömtudjahányas alatt, itt bent a hivatalban IE6 alatt.

Otthon azóta ez nem fordult újra elő, itt bent meg nem tudok mit kezdeni vele, policy az IE6, merthogy az van betesztelve a belső alkalmazásokra és készkuss :(

Пиф-паф ой-ой-ой • Умирает зайчик мой

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379565 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Lyona írta: Amúgy meg csak én hiányolom, hogy ha üzenetet kapok, nem jelzi ki az oldal?
L.

Kijelzi, csak alapból nem látszik ez a rész. Ha visszalapozol kicsit pl a Beszélgetős topicban (jelenleg a második oldalon van), ott is volt szó róla, hogy hogy lehet előcsalogatni a brdwelcome-ot különböző böngészők esetén.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #379564 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Nyilván százszor kérdezték már, de... Mikor lesz végre lehetőségem avatart beállítani magamnak?

Amúgy meg csak én hiányolom, hogy ha üzenetet kapok, nem jelzi ki az oldal?
L.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378799 Írta: Sötét Úr
Nálam csak az elmúlt egy-két napban jelentkezett hasonló: vagy 404, vagy hálózatválasztás. Trójai szerencsére nem - vagy csak simán bejött, és a biztonsági szoftverek lesegítették még a kabátját is. :)

Amúgy a fejlesztés zajlik még mostanában? Nagyon régóta semmi hír felőle...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378792 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Alyr: az idegen linkekre való elküldést már én is tapasztaltam, de csak IE6 alatt. Erre sajnos csak egy igazán jó ellenszer van: nem szabad ezt a böngészőt használni, tele van biztonsági hibával.

Milendoria: ilyennel még nem találkoztam, esetleg tudsz egy képet küldeni mailben a jelenségről?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378752 Írta: Milendoria
hogy van az, hogy nekem mindig amikor újratölti a böngészőm a tolkien.hu-t, megjelenik egy "hálózati kapcsolatok" ablak és megkér, hogy válasszak hálózatot?
amúgy működik mindenem, semelyik másik netes oldalnál nem akar más hálózatot rámerőszakolni, csak itt, itt viszont minden egyes klikk után... ez mi a fene?

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378746 Írta: Aeglos

Alyr Arkhon írta: Már kb egy hete eléggé rosszalkodik az oldal, 404, üres lap betöltés, mi több idegen linkre akar elküldeni. (nemtommi.beladen.net)
Nem lehetne mondjuk, hogy ezt ne?
A fórum, a főoldal, a mail, vegyesen produkálja.

Tegnap este Ankalimonnál meg nálam is trojanokat adott ajándíkba...
Egyébként dettó uezek a problémák voltak, de mindig csak időszakosak.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.808 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére