Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 7 hónapja #241227 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem meg nem mindegy, hogy valaki egy ténylegesen létező és komoly problémát tesz szóvá, vagy csak meg van sértve, mert valakinek nem tetszik az írásműve ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241226 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Felagund írta: Ha figyelmesen elolvastad volna az előzményeket, láttad volna, hogy Batti véleményezte Szürke Zarándok esszéjét, az inkriminált post erre reagál.


Tökmindegy milyen előzményekkel, de ez egy aktuális probléma, amit meg kellene beszélni.

És semmi köze esszékhez, meg sértett önérzetekhez, a lényeg az, hogy mit fogalmaz meg, és van-e alapja ennek. Szerintem van. Ezért hoztam át ide, különben csak töröltem volna.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241223 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Felagund: oly megerőltető lenne arra koncentrálni, amiről az idézet szól? :?

Csak azért kérdem, mert semmi köze ahhoz, hogy Zarándok írása micsoda. Egy kritika az MTT-vel szemben, ami kevésbé sarkosan és részleteiben ugyan, de bennem is felmerült, szóval esetleg nem ártana reagálni rá, nem terelgetni a témát.

Azért hoztam át ide, mert ott offtopik. Erre nekiállsz itt offolni. Ezt a kritikát vidd a Mitológiába, itt meg próbájunk arra koncentrálni, amiről szó van.


Ha figyelmesen elolvastad volna az előzményeket, láttad volna, hogy Batti véleményezte Szürke Zarándok esszéjét, az inkriminált post erre reagál. De igenis, átrakom a Mitológiába. De akkor légyszi intézd el, hogy innen töröljék!

Amúgy ki itten a nagy OFFforradalmár ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241222 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Felagund: oly megerőltető lenne arra koncentrálni, amiről az idézet szól? :?

Csak azért kérdem, mert semmi köze ahhoz, hogy Zarándok írása micsoda. Egy kritika az MTT-vel szemben, ami kevésbé sarkosan és részleteiben ugyan, de bennem is felmerült, szóval esetleg nem ártana reagálni rá, nem terelgetni a témát.

Azért hoztam át ide, mert ott offtopik. Erre nekiállsz itt offolni. Ezt a kritikát vidd a Mitológiába, itt meg próbájunk arra koncentrálni, amiről szó van.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241220 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Szürke Zarándok (és Dín, ha már így belefolytál ;) ):

Figyelmesen elolvastam az esszédet, és meg kell mondanom, hogy Battinak igaza van...
A műved gyakorlatilag egy Ainulindalë/Valaquenta-összefoglaló, ha én írnék egy ilyet, nem nevezném tanulmánynak, mert semmi újat nem nyújtottam volna vele.
Nem tudom mi volt a célod vele, de attól tartok a Középfölde topicokban ténykedő egyetlen embernek sem mondtál újat vele... Sorry

Amúgy meg Battinak annyiban is feltétlenül igaza van, hogy egy ilyen "tanulmány" végére oda szokás írni, hogy miből dolgozott az ember.

Ha most ezen megsértődsz, és a homokba dugod a fejed, és az MTT genetikusan kódolt adottarroganciájának tartod azt, hogy erre (OK, talán nem a legkedvesebb stílusban) figyelmeztetnek, hát lelked rajta.

Felagund (megjegyzem: NEM vagyok MTT-tag ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241217 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nesztek kritika, lehet vitatkozni róla, van benne igazság (még ha sok helyen borzasztóan sarkos is szerintem):

A Szürke Zarándok írta: Engedj meg egy kis "OFF"-ot, ahogy itt hívjátok. Amikor Tolkien iránti rajongásom elkezdődött, rögtön elkezdtem az interneten is keresgélni. A Tolkien HU fórumait és írásait olvastam szinte egész nap. Tolkien iránti érdeklődésem mit sem változott azóta, ám a Tolkien HU iránti annál többet. Nem tudom, mit képzelnek magukról a MTT tagjai (főleg ők, persze biztos mások is), de szerintem eszméletlen, mit művelnek itt. Itt mindent csak kritizálnak, tulajdonképpen mást nem is nagyon csinálnak, de azt olyan professzionális módra fejlesztették, hogy le a kalappal előttük. Nem akarom rabolni a fórumozók idejét és türelmét, ezért most nem fejtem ki bővebben a MTT-ról és a Tolkien HU-ról alkotott, kizárólag tapasztalatokra alapozott véleményemet. Az azonban biztos, hogy ha valaki most kezdene csak érdeklődni Tolkien iránt, azt a tanácsot adnám neki, hogy fel ne keresse az internetet. Olvasson el mindent, ami magyarul megjelent tőle, ha tud angolul, akkor még többet tud olvasni, s aztán hagyatkozzon saját gondolataira és érzéseire, s akkor biztosan tisztán fog látni Középföldét illetően.

"Van-e szárnya a balrogoknak?" "Vajon PIZSI (!) ezt miért tényleg így akarta-e, vagy nem, ezt vajon miért hagyta ki, ezt miért változtatta meg, stb.?" "Felvételek a Mordori Hang Archívumból"

Nevetséges. A lényeg szempontjából teljesen közömbös kérdésekről vérre menő viták, ostoba pletykálkodások, hogy a paródiákról meg egyebekről ne is beszéljünk. Tessék: ez a magyar Tolkien-élet fellegvára. És akkor a Subcultures nevű részlegbe még be se mertem nézni.

Az egyetlen igen tiszteletreméltó munka, amelyet a MTT működésében találok, a fordítások. Két nagyszerű könyvvel ajándékozta meg a közönséget. A többi viszont szánalmas.

Ajánlanám a MTT figyelmébe a következő két szót: "kulturális egyesület".

Érdemes elgondolkozni azon, hogy nem kellene-e a nevet is erre változtatni: "subcultures". Így angolul, az most még divatos is.

És elnézést az "OFF"-ért, ígérem, többet nem írok a Tolkien HU fórumra se "ON", se "OFF".



My two cents: tán tényleg el kéne gondolkodni egy-két dologról... :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241182 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Estel Adániel írta: ... and proud of it? ;)


Certainly he is :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #241178 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Irunien írta: Emberek!!!
Felhívnám a figyelmet, hogy szavazzatok minél többen a MATHOM-díj ügyében!!! mathom_dij@yahoo.com
A szabályok terén viszont pár változás lép életbe, amiről nemrégiben döntött a vezetőség:
1. Nem MTT tagok is szavazhatnak.
2. Elnökségi tagra nem lehet szavazni!!!!
(Ankalimon, Áfi, Batti, Brisa, Gumipók, Lamorak, Morgana, Sötét Úr, Ulmo, )

Iru.
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241002 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha meg a neten fellelhető, ki nem adott (és törvénytelen) fordításra, akkor azt ne itt keresd! :wink: :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #241001 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lehet, hogy az illető a Hobbit új angol kritikai kiadásának fordítására gondolt. Ha jól tudom van érdeklődő magyar kiadó, de hogy hol tart az ügy, nem tudom. SZVSZ embrionális szakaszban lehet :)

Ja, és biztosan nagyon szorgalmasak és ügyesek voltatok Veszprémiek! Sajnos én nem tudtam eljönni, de gondoltam rátok. 8) [size=9:33dqfit3]Egy tolvajjal itt a táska, hol a táskát játszottam Budapesten.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240988 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: Az Elnökségnek tisztelettel jelentem, hogy megjelentünk Veszprémben,
:arrow: felléptünk a Kórussal - szerintünk jól sikerült.
:arrow: Az infopultot Mirrand, Panda és Patiszon (besegített még Estel és Kincső is) vitte nagy-nagy lelkesedéssel, köszönet érte nekik!
:arrow: előadást tartottak Alcar, Felagund és Neo, hogy öregbítsék az MTT jóhírét (mindegyik tökjó előadás volt, komolyan)
:arrow: sok-sok kép volt kiállítva
Szóval teljesítettük a tervet
gratuláljatok (a jelenlévőknek, fellépőknek, előadást tartókank, infopultosoknak, ...stb)
köszi 8)
Kriszana

Egyetértek, a Kórus ferrgeteges volt :)
Jajj, ugyan Kriszana, nem kell köszönni semmit, én köszönöm, hogy beülhettem :) ;)
Az előadások (már amennyit hallottam belőlük - legközelebb, ígérem, jobban figyelek!) nagyon jók voltak!!! Lesz még? :)
És köszönöm a sok kedves embernek, akik ott voltak, hogy ott voltak ;)
Jah, és egy kérdés: az egyik ilyen kedves ember megkérdezte, hogy lehet-e kapni a Babó új fordítását vhol. Erre azt mondtam, hogy itt nézze meg, mert (ha emlékeim nem csalnak) Ulmo belekezdett a fordításba, és ez igaz, avagy megvan valahol a fordítás? (nem tudom, hogy jó helyen kérdem-e)
Köszönöm: Patiszon

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240972 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Abdul írta: szerintem néha kicsit hajmeresztő dolgokat mondott.

Pedig milyen szimpi újításai voltak már! :wink: Pl tudtátok, h Éowyn eredetileg Eowen? :wink: Én nem, szóval most gyarapodhatott a tudásunk... :wink:

Abdul: /me örül, hogy tetszett.

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240849 Írta: Abdul
Abdul válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hejhó!

Bár nem vagyok Tolkien világának nagy ismerője (csak a "szentháromságot" :wink: (Szilmarilok, Babó, Gyűrűk Ura) olvastam), és így csak egyszerű laikusként keveredtem oda, szeretnék köszönetet mondani a Veszprémi Tolkien Nap rendezőinek / előadóinak. Nagyon szimpatikus rendezvény volt (bár egy picivel több emberre számítottam), Alcarcalimo, Felagund és Neo előadása is tetszett (sajnos az átfedés miatt Cerebrumot nem tudtam megnézni / végighallgatni, pedig kíváncsi lettem volna rá). A kiállított munkák is nagyon pofásak voltak helyenként, a kórust meg lelkesen végigvigyorogtam, annyira jó volt. Egyedüli, aprócska negatívumként az utolsó úriember előadását említeném meg, aki - talán azért, mert be kellett ugrania Réz András helyett? - szerintem néha kicsit hajmeresztő dolgokat mondott. De ettől függetlenül nekem, és a barátnőmnek is nagyon tetszett a rendezvény, és ha a jövőben is lesz ilyen Veszprémben (vagy Debrecenben, esetleg Békéscsabán, ugyanis mindketten kollégisták vagyunk 8) ), mindenképpen ott leszünk. :)

Köszönet még egyszer a kellemes napért! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240792 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Felagund írta:

kriszana írta: :arrow: előadást tartottak Alcar, Felagund és Neo, hogy öregbítsék az MTT jóhírét (mindegyik tökjó előadás volt, komolyan)


Valamint Cerebrum is ;)
Ráadásul mindketten úgy, hogy nem vagyunk MTT tagok :P


Azért puszi a ti buksitokra is az elnökségtől. :D

Szóval, dagad a keblünk a büszkeségtől, és köszönjünk a Kórusnak, az infópultosoknak és az előadóknak, hogy Veszprémben is öregebbítették közös gyerkőcünk, az MTT nevét. :D

A viccet félretéve: gratula Nekik!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240748 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
... and proud of it? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240745 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

kriszana írta: :arrow: előadást tartottak Alcar, Felagund és Neo, hogy öregbítsék az MTT jóhírét (mindegyik tökjó előadás volt, komolyan)


Valamint Cerebrum is ;)
Ráadásul mindketten úgy, hogy nem vagyunk MTT tagok :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240606 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az Elnökségnek tisztelettel jelentem, hogy megjelentünk Veszprémben,
:arrow: felléptünk a Kórussal - szerintünk jól sikerült.
:arrow: Az infopultot Mirrand, Panda és Patiszon (besegített még Estel és Kincső is) vitte nagy-nagy lelkesedéssel, köszönet érte nekik!
:arrow: előadást tartottak Alcar, Felagund és Neo, hogy öregbítsék az MTT jóhírét (mindegyik tökjó előadás volt, komolyan)
:arrow: sok-sok kép volt kiállítva
Szóval teljesítettük a tervet
gratuláljatok (a jelenlévőknek, fellépőknek, előadást tartókank, infopultosoknak, ...stb)
köszi 8)
Kriszana

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240034 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Eltévedt hozzászólás:

Narbeleth írta: Ajjjjajajajajjj!!! :cry:
Imént kaptam kézhez a VISSZAKÜLDÖTT csatlakozási nyilatkozatomat, mondván h a "Cím elégtelen" (Budapest, 1071, PF. 79)
Pedig én ezt a Tagfelvétel címszónál néztem...
Aztán egy másik helyen azt találtam, hogy a pontos címet Batti elnök úrtól kell elkérni, hát megtettem.
Ha valaki jogosult beletúrkálni a tagfelvétel szövegébe, akkor tegye meg és oda is írja a helyes infot, mert h két helyen két különböző info van, és ez így nem az igazi...

(Elnézést az off hozzászólásért, de úgy éreztem fontos)


És a válasz:

Gandalf írta: Az irányítószám 1701 és nem 1071, legalább is én ezt a címet találtam (s erre a címre adtam fel az InfoCsoport alakulóiratát is, remélem, megérkezik...) :roll: De ezt inkább az Aldeon-topicba kéne írni...


NAGYON KÖSZI!!!

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239988 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
egy hülye kérdés: akkor most hol és mikor lesz aza bizonyos táborszervezői meghallgatás? (bár nem hiszem, h elér hozzám a hír, mert kb. ez az utsó pillanat este előtt, h nethez tudok jutni...) :?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239906 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves lekes és kevésbé lekes népek!

Ki tervezte úgy, hogy eljön Veszprémbe a Tolkien napra? (Persze olyan emberkéket is szívesen látunk, akik eredetileg nem tervezték úgy, de szívesen jönnének :) )
Mert szükségünk lenne 3-4 (esetleg több) megbízható emberkére, akik infopultoznának.
Aki kedvet érez magában a dologhoz, az legyen oly jó, hogy küld egy e-mailt, vagy felhív telefonon ( kriszana@tolkien.hu 06-70/510-6698) mielőbb, ha lehet.
Indulás szombaton korán reggel, 06:05-kor a Déliből Veszprémbe. Visszaindulás (legkésőbb) 20:15-kor, érkezés a Délibe 21:58-kor.
(Retúr diákjegy 742 Ft. 33%-os retúr jegy 1530 Ft.)

Köszönöm.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239699 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha csoport alakítást lehetővé tvő papíros érkezik a postafiókba akkor szinte azonnal megszületik a topik. De nem , még nem érkeztek meg a papírok

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239603 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

igen, én is szeretnék érdeklődni továbbra is a színjátszókörös papirosról.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239555 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Érdeklődni szeretnék a tisztelt vezetőségnél, hogy az InfoCsoport alapítóirata megérkezett-e a postájukba?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238983 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Eltévedt hozzászólás:

Narbeleth írta: Ajjjjajajajajjj!!! :cry:
Imént kaptam kézhez a VISSZAKÜLDÖTT csatlakozási nyilatkozatomat, mondván h a "Cím elégtelen" (Budapest, 1071, PF. 79)
Pedig én ezt a Tagfelvétel címszónál néztem...
Aztán egy másik helyen azt találtam, hogy a pontos címet Batti elnök úrtól kell elkérni, hát megtettem.
Ha valaki jogosult beletúrkálni a tagfelvétel szövegébe, akkor tegye meg és oda is írja a helyes infot, mert h két helyen két különböző info van, és ez így nem az igazi...

(Elnézést az off hozzászólásért, de úgy éreztem fontos)


És a válasz:

Gandalf írta: Az irányítószám 1701 és nem 1071, legalább is én ezt a címet találtam (s erre a címre adtam fel az InfoCsoport alakulóiratát is, remélem, megérkezik...) :roll: De ezt inkább az Aldeon-topicba kéne írni...


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238724 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

de előtte lefénymásolom még - biztos, ami biztos.


én is megtettem :D

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238615 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ahha...

Köszi, sok sikert!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238608 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

A csoport tevékenysége:
- A tagok tájékoztatása a szervezet működéséről, kisebb-nagyobb szabályairól, közgyűlési határozatokról, vezetőségi döntésekről, hivatalos programokról, valamint igény szerint az Egyesület és a tagság életéhez köthető egyéb rendezvényekről.
- A vezetőség munkájának segítése a szükséges információk begyűjtésével
- A nem tagok tájékoztatása az Egyesület fő tevékenységeiről, amennyiben kérik, illetve az Egyesületbe való belépés körülményeinek ismertetése, ha ez nem lenne egyértelmű számukra
- Minden egyéb tevékenység, amit az Egyesület tagsága szükségesnek ítél a jobb informálás és informálódás érdekében

Felagund, konkrétabban majd csak akkor, ha akad valami konkrét feladat, aminek elvégzése csak ránk vár! :wink: Igyekszünk javítani az információáramláson, amennyiben ez rajtunk múlik! Most első lépés az információk begyűjtése, rendszerezése lenne, először tájékozódunk, aztán tájékoztatunk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238600 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ömm...

És mi lesz a csoport tevékenysége???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238380 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Örömmel jelentem, hogy megalakult az InfoCsoport, ma a Tolkien Klub folyamán a Zöld Macska Diákpincében.
Alapítótagjai: Léli, Panda, Nienna Táralóm, icke, Ery és én (Gandalf), a koordinátor én lettem egy évre. Be is mutattam Ankalimonnak a papírt, de azt mondta, inkább adjam fel postán a vezetőségnek, mint az ő kezébe, az biztonságosabb! :lol: Hétfőn ezt meg is fogom tenni, de előtte lefénymásolom még - biztos, ami biztos.
A csoportba jelentkezni egyenlőre csak e-mailben lehet az alábbi címen:
mtt.infocsoport@freemail.hu
ide várjuk az észrevételeiteket, kéréseiteket, kérdéseiteket is (mindig írjatok tárgyat a levélnek)! Tag lehet bárki, de a felvétel érkezési sorrendben történik, s a taglétszám max. 30 fő (még jöhettek 24-en). Jelentkezésnél kérjük a polgári és nicknév megadását, valamint lehetőség szerint minél több személyes elérhetőség (e-mail cím, mobilszám, MSN Messenger, akármi egyéb) megadását is, ha ez nem gond! Az alapítóirat szövege megegyezik az előző bejegyzésben véglegesített változattal, jelentkezés előtt célszerű azt is átolvasni! Várunk kreatív ötleteket, elképzeléseket is, de nálunk lehet panaszkodni a döcögő információáramlás miatt is ezentúl! :wink:
Kérdéseket, kommentárokat csak e-maiben, így is telebeszéltük ezt a szegény topicot már erről az utóbbi időben. Majd ha az elnökség jóváhagyása megérkezik (jelezni fogom itt), lesz saját topic is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #238280 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Köszönöm a kijavításokat, akkor Léli és Panda javaslatait figyelembe véve itt a végleges változat:

MTT - munkacsoport megalakítása



A csoport neve: Információs munkacsoport (röviden: InfoCsoport)

A csoport céljai:
- Az Egyesület (MTT) kommunikációs problémáinak, kihívásainak, feladatainak a megoldása
- Az Egyesületen belüli információáramlás biztosítása
- Az Egyesület tagjai számára a tájékozódási/tájékoztatási lehetőségek biztosítása

A csoport tevékenysége:
- A tagok tájékoztatása a szervezet működéséről, kisebb-nagyobb szabályairól, közgyűlési határozatokról, vezetőségi döntésekről, hivatalos programokról, valamint igény szerint az Egyesület és a tagság életéhez köthető egyéb rendezvényekről.
- A vezetőség munkájának segítése a szükséges információk begyűjtésével
- A nem tagok tájékoztatása az Egyesület fő tevékenységeiről, amennyiben kérik, illetve az Egyesületbe való belépés körülményeinek ismertetése, ha ez nem lenne egyértelmű számukra
- Minden egyéb tevékenység, amit az Egyesület tagsága szükségesnek ítél a jobb informálás és informálódás érdekében

A csoport első koordinátora (polgári név, nicknév):

Egyéb tudnivalók a csoportról:

- Nincs különbség az alapítótagok és a később csatlakozottak között, mindenki egyenlő (egy, azaz 1) szavazati joggal rendelkezik
- Felvételi kritérium: tag lehet bárki, aki a koordinátornál jelentkezik, legyen az Egyesület tagja vagy szimpatizáns
- Maximum 30 fős tagsága lehet a csoportnak
- A csoportba való belépés jelentkezési sorrendben történik
- A koordinátort évent választják (ha lemond, azonnal kell újat választani), a szavazás csak akkor érvényes, ha a teljes csoporttagság 50%-a + 1 fő részt vesz benne és a résztvevők 50%-a + 1 fő azonos jelöltre adja le a szavazatát. Koordinátor csak csoporttag lehet, és csak akkor, ha teljes jogú tagja az Egyesületnek
- A koordinátor hatásköre: a jelentkezők felvételének elbírálása, valamint a csoportgyűlés által ráruházott feladatkörök


Az igényelt fórumos topik neve: InfoCsoport


Az alapító tagok:

Polgári név (olvashatóan): Nicknév: Aláírás:







Kinyomtatom és holnapra elviszem a TK-ra.

Lehet, hogy késni fogok, de mindenképpen megyek. Várjatok meg! :wink:

Módosítás: a bejegyzést utólag módosítottam, Léli javasolt néhány pontot, ahol a jogi oldalát lefektetjük a dolognak (tagság, koordinátor, stb.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.451 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére