Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 4 hónapja #190583 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hmmm...
és még egyszer hmmm...

Arra kérnék mindenkit (de tényleg mindenkit) aki erre téved és végigolvasta az eddigieket, esetleg részt vett benne, esetleg részt szeretne venni benne, leírni a véleményét, egyebek, hogy álljon meg egy pillanatra.
Álljon meg, dőljön hátra, nézzen ki az ablakon (ha van) nézzen egy fát, ahogy a szél fújja a leveleit, nézzen egy kandalló tüzébe, (ha egyik sincs a közelben, akkor hunyja le a szemét és képzelje el valamelyiket.) És gondolkodjon el. Gondolkodjon el, mindaz amit le fog írni, milyen következményekkel fog járni...
Gondolkodjon el, hogy létezik más fontos dolog a saját személyén, és annak bajain kívül...
Gondolkodjon el, érdemes-e azt beírnia amit első felindulásából írt volna.
Tolkien hez kapcsolódóan egy rész jut eszembe. A FotR filmből a Tanács. Akkor viselkedtek így egymással a résztvevők. De akkor ott volt mindennek az oka, a Gyűrű.
Lehet hogy vak vagyok, de bárhogy nézem, nem látom a Gyűrűt. Akkor meg miért is csináljuk ezt?

"Tűznél ülök, s elgondolom,
mi szépet láttam én,
pillangókat s virágokat
nyári gyep szőnyegén;

aranyleveles őszöket
dús túlérett nyarat;
hajnali köd, napfény-ezüst,
szél járja hajamat.

Tűznél ülök, s elgondolom,
milyen lesz a világ,
ha jön a tél, amelynek én
nem látom már tavaszát.

Mert annyi minden van ma is,
mit nem láttam soha,
minden ligetnek más zöld színt
hoz az új év új tavasza.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

De míg ülök, s elgondolok
sok hajdan-volt időt,
visszatérők halk neszeit
várom ajtóm előtt."

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190580 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Léli

Úgy vélem a pardon most nem elég.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190579 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdvözletm népek!

Végigolvastam az öt oldalt, és úgy érzem, hogy egy kicsit én is hozzászólnék az egészhez.
Nem értem miért kellet személyeskedni (mert volt az is)
Persze vannak problémáink, melyik társaságnak nincsenek? Megoldani is meg tudjuk őket, anélkül, hogy másokat bántanánk.
Én csak attól tartok,hogy ezek után szétesik ez az egész. Mert ha mindig ellenségeskedünk akkor szét fog esni.
A probléma gyökere azt hiszem ott van, hogy -egy pár ember kivételével- mindeki szuttyongatja magában a problémáit a másikkal szemben. Nem mondja el enki rögtön hanem vár amig felhalmozodik és vár és vár és vár.. És egyszercsak bumm kiborul az egész és rázuditja a másikra, és akkor a többiek is rázuditják arra az egy emberre a bajukat és ha az védekezni probál akkor jól össszevesznek vele!!
Ennek nem így kellenne lennie. Ennek az lenne a módja, hogy mindenki mindig megmondja ha a másikkal vagy az egésszel gondja van. Akkor elkerülhetőek lennének a sértődések a viták stb.

A tagságos cucchoz: Én a magam részéről nemtudok tagdíjat fizetni (szánom bánom de jelenleg ez a helyzet), hogy miért nem azt már elmondtam. tudom sokaknak elvi kérdés, hogy mtt tagok-e vagy sem. Én büszke vagyok rá, hogy mtt-s vagyok s ezt sokszor el is mondom a nem tolkienes emberek között. az, hogy beléptek-e vagy sem szuvenir jogotok mindannyitokonak. (bár pár dologban télleg eléggé rossz, hogy vki mtt-s e vagy sem pl a tábor plusz4ezer forintja de ez igazán kibirható dolog! hisz mtt táborrol van szó)

Nemtudom, hogy ennek az egész beírásnak van-e vagy lesz-e értelme. Csak arra szeretnék kérnimindenkit, hogy gondolkozzonmielőtt valamit leír, hisz nem is olyan régen volt egy hasonlo nagy vita ahol sokan gondokodás nélkül estek egymásnak, pedig csak véleménynyivánitásrol volt szó még is személyeskedésbe haragoskodásba ment át. (az már más dolog, hogy a végén megoldodtak a dolgokés remélem senkiben nem maradt tüske)
És remélem, hogy most, hogy kiadtátok magatokbol az összes mérgeteket bennetek maradnak majd tüskék és legközelebb már nem fogtok fél évet várni arra, hogy elmondjátok ha gondotok van!

Ja és mégvalami: A musical esttel az volt a gond, hogy május 7én ballag a legtöbb középsikolás.. ráaádsul este. Szóval emiatt nem volt elég jelentkező...

Pusszantás Rabyn

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #190542 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Néhány szó (nem a vitához)a legnagyobb őszinteséggel

Minden közösség alakul, változik. És azok változtatják és alakítják akik benne vannak. Lassan ž éve töltök veletek egyre több időt. Ti lettetek a barátaim, a közösség ahová tartozom. Sok lehetőséget látok benne, sok új alkotást, sok új barátot. De építenünk kell ezt a közösséget. Oda kell figyelnünk egymásra és magunkra. Ez nagyon fontos! Tiszteletben kell tartanunk egymás döntéseit.és el kell fogadnunk egymást, mert ilyenek vagyunk és lassan változunk. Nem kell feltétlenül szeretnünk mindenkit, de nem szabad senki sem megbántanunk. egy társaság élete során sok buktató és akadály van, amiken át kell jutni, meg kell oldani, ezért is van szükség vitákra, mert így változik, fejlődik minden, de csak tiszta őszinteséggel és rosszindulat nélkül. A változás után már nem ugyanaz a közösség mint előtte, más lesz, de változások vannak és szükség is van rájuk. Ahogy észrevettem itt jó emberek vannak, viselkedjünk is jó emberekhez méltóan!
Laurelen

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190533 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Na, én ma úgy jöttem haza, hogy Batti és Lam leszedik a fejemet. Örülök neki, hogy visszafogottan csinálták :)

Lehet, hogy mondtam olyat, amit nem kellett volna - ha igen, akkor pardon. De ez csak annak tudható be, hogy én soha nem tudtam jól megfogalmazni azt, amit akarok. Valószínűleg most sem tudnám, ezért inkább meg sem próbálom. Arra a bizonyos "Hibák, amiket már elkövettünk" listára felvésem ezt az esetet is, és igyekszem nem újra elkövetni (hanem inkább gyorsan kitalálok újakat :) ). Bár nem érzem, hogy mi hibát követtem volna el, de hát ha már hárman is mondják, akkor csak lehet benne valami.

Telcontar írta: Léli: nem tudom, hogy van-e régebbi ellentéted Kriszanával, de úgy tűnik, igen, és ezt vezetted le. Ha azért nem mersz énekelni, mert a felvételi elvette a kedved, akkor magadba kell nézned, hogy az önbizalmadat veszítetted el a korábbiakhoz képest vagy a hangod? De egyik esetben sem lehet a felvételit folytató személyeket felelősségre vonni. Gondolj bele: te mondtad nekem, hogy jó a hangom, csak képzetlen. Feltételez, így gondoltad: most vessed össze a saját hangoddal.

[size=9:1gg5xtbo]Félreértés ne essék, én soha nem mondtam, hogy van jó énekhangom (hm.. najó, 10 évesen még hittem anyuéknak). Csak azt, hogy van hallásom hozzá, hogy énekeljek. A felvételi csak megerősített a hitemben, hogy nincs jó hangom. [/size]

Telcontar írta: Azt kívánom, találd meg önmagad újra.

[size=9:1gg5xtbo]Újra? Én szvsz soha nem vesztettem el önmagam, mert még soha nem voltam önmagam. Most sem vagyok. Az vagyok, akivé az MTT tesz.[/size]

És mielőtt bárminemű elméletek szárnyra kapnának: én nem sértődtem meg ezen [size=9:1gg5xtbo](a Földön egy személy képes igazán megsérteni)[/size], tudom, hogy ugyan olyan jól együtt tudok továbbra is dolgozni veletek, ahogy eddig, igen, kriszanával is, mert ugyan úgy elismerem a tehetségét ezekhez a szervezői dolgokhoz, ahogy mások.
És remélem, nem lesz ez az eset Dínen megtorolva (rajtam lehet, engem nem zavar :) ), mert ez most jobb, hogy meg lett beszélve, minthogy odáig fajuljon a dolog, hogy újabb értékes embert veszítünk el emiatt - amire már volt példa.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190512 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Telcontar írta: Áfonya: valójában van egy komolyabb fan clubod csak diszkrét emberekből áll. :) Lehet, meglepődnél... (Elnézést a fanoktól, de ha már így előjött, nem hagyhatjuk magára.)


Telco: jesszus, na ebből tuti nem jövök ki jól, :D esküszöm nem ezért hoztam fel a dolgot. :D

Egyébként meg köszönet az épületes és objektív hosszászólásért - kicsit az én agyamról is letisztogattad a ködöt. :itscool:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190511 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos Kedveseim

Először dühös, majd elkeseredett végül szomorú lettem. S szomorú vagyok most is.

Miért is? Amit itt láttam az előző 5 oldalon, az legyen bármennyire is része a tagok és nem tagok habitusának, semmiféle módon nem szadadna, hogy része legyen az MTT-nek mint közösségnek. Életem során már sok ilyen esetet láttam , kissebb és nagyobb résztvevői létszámmal. Sőt résztvevője is voltam egyiknek-másiknak. S emlékszem egyik-másik, maximum kétes "eredményétre". Ennek az "eredményére" sem lennék büszke. Ezért minimum egy "elnézést kérek" járna minden megsértett vagy megbántottnak. De gondolom ezt mindenki megtette már írásban, ha másként nem privát levélben vagy üzenetben. UGYE !!!

Azt gondolom az MTT az és az lesz, amivé mi tettük és tesszük. Előttem már a mérsékeltebb hozzászólók elmondták, amit az MTT-ről el szerettem volna mondani. Ha valami jó vagy rossz van a társaságunkban azt mi visszük bele. Kivétel nélkül mindenki. A magam részéről egy olyan közösséget szeretnék amiben mindenki megtalálná a helyét és az érdeklődési köréhez a társaskat. Ehhez Tolkien a munkáját, hogyne mondjam a keretet adja. Becsüljük meg. Az MTT pedig a ragasztót.

Elitizmus? Ugyan már! Mégis ki gondolhatja ezt komolyan? Milyen elit? Tudományos vagy pozicionális? Ha komolyan belegondoltok és megnézitek mi történt velünk (az MTT-vel és a tolkien.hu fórumozóival), és megvizgáljátok a saját szerepeteket (mert mindenki csak a saját szerpével lehet tisztában teljes mértékben), akkor az elitizmus már csak egy fura szó marad. Ami semmiképpen sem alkalmazható az MTT-re. Nem is értem honnan vettétek (vagy csak nem akarom).

Nem vagyunk egyformák, tökéletesek meg aztán végképpen nem, de van valami ami vonz bennünket egymáshoz és összeköt. Sőt több dolog is, de minimum kettő. Az egyik, hogy szeretjük Tolkien Műveit (igen így nagybetűvel). A másik, hogy szeretünk az MTT tagjai lenni (elnézést a nem MTT-sektől ez nem akar kirekesztő lenni). Őrülnék neki, ha mindenkiben erősödne az egymás iránt érzett barátság, megértés, tolerancia és nem csak az úgynevezett kemény magban. Hiszen erről, erről is szólnak Tolkien művei. A világ, akárhogy is nézzük nem vagy nem mindig barátságos hely. Kellenek olyan helyek ahol " Otthon vár a család, meleg tűz, étel és ital".

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190496 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Nekem semmi bajom sincs az új célokkal, új feladatokkal, csupán azt szeretném, ha jobban odafigyelnénk az egyensúlyra. Mert azt látom, hogy egy-két fontos dolog látszólagos érdeklődés vagy aktivitás hiányában elsikkad. És én is azt szeretném látni, hogy az MTT mindent a szárnyai alá vesz.


Basszuskulcs, Dín - hát figyeljünk oda! Kényelmes dolog belekiabálni az éterbe, hogy nincs egyensúly, meg hogy néhány dolog elsikkad. Ám a dolog természete az, hogy egy ilyen felkiáltásnak nem azok a valódi cimzettjei, akik most is csinálnak valamit a mérleg egyik serpenyőjében, hanem Te magad, aki hiányolod az aktivitást a másik serpenyőben.

Léli írta: Oké, így már értem. Csak azt nem értem, miért lett kriszana a csoport vezetője? Sokkal logikusabb lett volna, ha egy elnökségi tag vezetné a csoportot. Ez most nem kriszana ellen szóló dolog, mielőtt annak vennéd, ha Alcar vezetné, azt is megkérdezném (bocsi, Bácsi), mert annak se látnám a logikáját...


Ez egy tisztán technikai kérdés. Mivel csak a csoport vezetője tud új tagokat hozzáadni, ezért a csoportot technikailag mindig az vezeti, aki éppen frissíti az adatokat. Mivel ezt most Kriszana vállalta, ideiglenesen ő lett a csop.vez. Ám ennek sem hierarchikus, sem ideológiai funkciója sincs.

Dínchamion írta: Mert ezeket a dolgokat meg kellett beszélni, még akkor is, ha ki kellett provokálni a választ. Habár nem a kérdezettől, de megkaptam azokat az információkat, amelyekre kíváncsi voltam.

...

Így kell ezt csinálni. Megmondani, mi a helyzet, érthetően, világosan. Pusztán erre lettem volna kíváncsi, és az utóbbi öt oldalt akár ki is hagyhattuk volna. Valahol baj, hogy nem így történt (nyilván nekem is részem van benne, nem tagadom), de talán ebből is tanulunk.


Én továbbra is úgy gondolom, hogy a létező legrosszabb ötlet volt ezt a dolgot ebben a formában, ezen a helyen felvetni.

Ha legközelebb ehhez hasonló, a tolkien.hu működésével kapcsolatos problémája, kérdése, felvetése akad bárkinek, akkor mindenképpen keressen meg engem mondjuk e-mail-ben vagy priviben, vagy urambocsá' telefonon mielőtt összeesküvés elméleteket kreál vagy nemzethalált vizionál. :twisted: :twisted: :twisted:

Ha aztán nem kap választ a privát csatornákon keresztül, még mindig nem késő a nyilvánossághoz fordulni, rendkívüli közgyűlést emlegetni, ENSZ békefenntartókat kérni, stb...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190493 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Telcontar írta: Felagund: a stílusodat már ismerjük, ilyennek fogadtunk el és szerettünk meg.
Az MTT tagsággal kapcsolatos hozzáállásod viszont maximálisan a magánügyed és kérlek, ne hozzad fel semmilyen fórumon. Mert ha felhozod, kénytelen vagyok azt gondolni, hogy valójában csak narcisztikus egód kívánja, hogy ez téma legyen.


Hihi... Kedves :D

Meg kell nyugtassalak: én szóba se hoznám az MTT-belépést (be nem lépést), mint ahogy majd' egy évig nem is hoztam, ha nem volnának (sajnos egyre többen), akik erkölcsi kérdést csinálnak ebből, és hovatovább engem rongy embernek tartanak azért, mert nem lépek be.

Azt mondod. ismersz. Akkor azt is tudod, hogy ha provokálnak, felveszem a kesztyűt. Hát most ez történt. Nagyon sajnálom, hogy ez lett belőle, mert visszaolvasva úgy érzem, hogy sajnos én indítottam el a lavinát (és hozzá nagyobbat, mint gondoltam volna :? ) ezért minden érintettől szeretnék itt és most nyilvánosan bocsánatot kérni!

A témához sem eddig, sem a továbbiakban nem kívánok hozzászólni, de kialakult véleményem van az ügyről, amit (ha valakit borzasztóan érdekel), hajlandó vagyok priviben megosztani bárkivel.

[size=9:2ffutpfu]Végre kezdem megtudni, hogy mit jelent az a szó, hogy elitizmus... :roll: [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190491 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én a magam részéről kevésbé bármi konkrétra akarok reagálni (és rögtön dekonstruálom is majd ezt a mondatot, mikor reagálok), hanem röviden felvázolni, mit gondolok. Én ti. az égvilágon semmilyen problémát nem látok, amit valami aprócska elgondolkodással ne lehetne megoldani mindenkiben; és elsősorban úgy látom, ez a probléma nem az MTT-é, hanem egyes embereké. Úgyhogy Alcarral (aki talán az egyik legfontosabb hozzászólást írta ebbe a rohadt hosszú 5 oldalba) tartok abban, hogy felhívlak titeket, h gondolkodjatok ezen, de ne felejtsétek el közben, h a vélt vagy valós sérelmek olyanok, amik minden közösségben léteznek, és nem teszik az MTT-t semmivel sem különbözővé bármilyen más hasonló csapattól. Az MTT intézményes keret (praktikus okokból) egy olyan baráti társaságra, akiket épp ez, a barátság, meg szeretet, meg ilyesmik fűznek össze. Úgyhogy én ennek jegyében akarok hozzászólni. Alapvetően szerintem (is) érzelmi alapú dolgokról van szó, és (logikusan) érvelni szerintem nem segít sokat.

Kriszana kérdésébe talán kevéssé látok bele, de meg kell mondjam, azért legalább egy kicsit én is méltatlannak találom ezt a bánásmódot (Dín, Léli és mások részéről). A dolog egy része igenis róla szól, ne tereljünk. Viszont: ha van Anával probléma, akkor az személyek problémája, és ezért kéretik személyesen elintézni; nem összeszedni lehet kevésbé személyesen a dolgokat, hanem írásban (és itt) sokkal biztonságosabb... Viszont sokkal csúnyább is. Én úgy gondolom, h Kriszana tevékenysége igen nagy elismerésre méltó, és még ha ő is elkövet hibákat (amiknek a természetét nem látom tisztán, de legyetek szívesek, ne is informáljatok róla itt), hát az vesse az első követ, aki.

Az elitizmus szerintem nem jó szó. Az MTT-ben semmilyen formában nincs jelen elitizmus, még tendenciaként sem, és ezt a legkomolyabban gondolom. Persze, h nem azok vagyunk, akik voltunk. Hála Istennek sokkal többek vagyunk, és ennek én nagyon örülök.

Tudományos tevékenységről szólva: ezt nem az MTT, hanem egyes tagjai (vagy nem tagjai) végzik, és nem is lehet számon kérni az MTT-n. De hozzátenném, hogy amíg egy tudományos konferencia fél közönsége röhög és levelezik az előadások alatt, és utána szóvá teszi, hogy a terminusok egy része nem magyar és érthetetlen, addig nem is nagyon van alapunk számonkérni. Ki is ítéli itt meg a tudományos munkát, és milyen alapon??

A tehetségfeljesztő és közösségfejlesztő projekt igazából azért nem lett a nagy nyilvánosság relé terjesztve, mert nincs kész. De látok olyan (félig-meddig spontán) tendenciákat pl. a Verses topicban, amelyek eleve a projekt részei voltak, tehát paradox módon még be sem indult, már elkezdett magától megvalósulni. De amit mi központilag tudunk hozzátenni, az nincs kész, és annak nincs időbeli és infrastruktúra-beli háttere; nagyon sajnálom, h nem tudok többet dolgozni, de egyszerűen nem tudok, és ez tény marad. De a tehetséggondozást és a kreatív tevékenység támogatását továbbra is nagyon fontosnak tartom, ezért a projekt nem vész el, csak átalakul. Nem zár ki senkit, nem elitista, nem arrogáns és sznob 'fiatal művészeket' akarok látni, hanem titeket, nagyjából úgy, ahogy vagytok, csak szeretnék kereteket nyújtani, h még jobbak legyetek.

Összefoglalva: nem látok igazán problémát. Talán túl sok az időnk ezek szerint.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190475 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Minerva írta: Éljen a két táborra szakadás! Hajrá gyerekek, így kell ezt csinálni!


Teljesen egyet értek! :?

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190474 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csak egyetlen dolgot szeretnék hozzáfűzni az alábbiakhoz:

Igazatok van, valóban beleestem abba a hibába, hogy én is rosszul kommunikáltam dolgokat -- ezért mea culpa, még ha részben szándékos volt is. Mert ezeket a dolgokat meg kellett beszélni, még akkor is, ha ki kellett provokálni a választ. Habár nem a kérdezettől, de megkaptam azokat az információkat, amelyekre kíváncsi voltam. És bár néhány dolog továbbra sem tetszik, ezt megpróbálom nem nyilvánosan megoldani.

A flame-stílusért még egyszer bocsánat a legtöbbektől, valóban nem lett volna ide való. Mindössze a mellébeszélés idegesített fel annyira, hogy nem láttam más megoldást. Köszönöm mindazoknak, akiknek sikerül higgadtan, objektíven látni a problémát.

Csupán egyetlen megjegyzés:

Telcontar írta: Te azt sajnálod, hogy az MTT-nek nem az a hangulata, mint két éve. Ahogy a másik hozzászólásomban írtam, ez a dolgok rendje és a konzervativizmus nem segít. El kell fogadnod, hogy az eredeti célok mellett újak is vannak. Az elitizmust ugyan senki nem határozta meg, aki felvetette, te sem, mégis azt érzem, te érzed magad alapítóságod folytán különbnek, mint a később csatlakozók.


Ezt az egy dolgot látod rosszul. Nekem semmi bajom sincs az új célokkal, új feladatokkal, csupán azt szeretném, ha jobban odafigyelnénk az egyensúlyra. Mert azt látom, hogy egy-két fontos dolog látszólagos érdeklődés vagy aktivitás hiányában elsikkad. És én is azt szeretném látni, hogy az MTT mindent a szárnyai alá vesz.

Köszönöm még egyszer mindenkinek, aki hozzászólt, és a helyére tette a dolgokat. Így kell ezt csinálni. Megmondani, mi a helyzet, érthetően, világosan. Pusztán erre lettem volna kíváncsi, és az utóbbi öt oldalt akár ki is hagyhattuk volna. Valahol baj, hogy nem így történt (nyilván nekem is részem van benne, nem tagadom), de talán ebből is tanulunk.

Riszpekt. 8)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190465 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szándékosan külön hozzászólásban a személyeskedések. Objektív tudok lenni, mert nem lettem megszólítva (és remélem, okot sem adtam rá, nem csak kifelejtődtem). :)
Ez a vita tisztán személyes problémák kivetítése és mivel mindeninformáció elhangzott itt, bátorkodom nyíltan összefoglalni.

Kriszana: Te presztízskérdést csinálsz a közösségi munkából. Akkor érzed eredményesnek a tevékenységedet, ha ennek köszönhetően fürdesz a népszerűségben. Ha nem kapod meg, kierőszakolod az elismerést és konkrétan ez nem tetszik néhány embernek. Van, akinek azért, mert úgy gondolja, te csak az elismerésért teszel dolgokat, nem önmagáért az értékteremtésért. Másnak pedig azért, mert az önmagad harsányan központba állítása az ő személyét zavarja.
Megoldás: Lehet, hogy senkinek nem kötelező mindenkit szeretni, de ezzel a kijelentéssel csak bagatellizáljuk a problémát. Valójában meg kell nézni, tehetünk-e azért valamit, hogy jobb legyen a helyzet. Szerintem igen. Tudd, hogy akkor is hálásak neked a munkádért, ha ezt nem pajzsra emeléssel fejezik ki, "csupán" legközelebb is téged keresnek meg a feladatok elvégzésével. Tudd és hidd el, ne erőszakold ki az elismerést.
Tagság kérdés: az is GÁZ, hogy Répás Ági nem MTT tag? Pedig ő igazán azok között van, akik a legtöbbet tették a LEP-ért... (a Budapest Film egyik főnökéről van szó). Egyébként szerintem tökéletesen értelmetlen kifejezés az, hogy egy ilyen állapot gáz, mert miért lenne az? Gáz az, ha ha nyitva a gázcsap, nem tudod a sötétben, hol lehet elzárni és csak gyufád van... na az gáz.

Dín: Te azt sajnálod, hogy az MTT-nek nem az a hangulata, mint két éve. Ahogy a másik hozzászólásomban írtam, ez a dolgok rendje és a konzervativizmus nem segít. El kell fogadnod, hogy az eredeti célok mellett újak is vannak. Az elitizmust ugyan senki nem határozta meg, aki felvetette, te sem, mégis azt érzem, te érzed magad alapítóságod folytán különbnek, mint a később csatlakozók. Igazad van abban, hogy az MTT az "alapítók gyermeke", de ez a gyermek már kamasz és nem a szülein lóg, még ha ők is tartják el. És egyszer fel fog nőni. És hogy milyen felnőtt lesz, azok határozzák meg, akik dolgoznak érte. Te is. Én is. Kriszana is. És elitizmusnak vádolni a féltékenységet szerintem rossz ötlet.
Az elitizmus amúgy létezik, de az MTT-hez semmi köze, egyszerű társasági jelenség, ami már 10-12 főnél is jelentkezik, hát még 150-nél. A társaság magját (több hozzászólással, gyakoribb talimegjelenéssel bírók, akiknek adott esetben többen hallgatnak a szavára) érzik elitebbnek azok, akik szeretnének oda tartozni de nem gondolják magukról, hogy teljes értékűként ott vannak.

Áfonya: valójában van egy komolyabb fan clubod csak diszkrét emberekből áll. :) Lehet, meglepődnél... (Elnézést a fanoktól, de ha már így előjött, nem hagyhatjuk magára.)

Léli: nem tudom, hogy van-e régebbi ellentéted Kriszanával, de úgy tűnik, igen, és ezt vezetted le. Ha azért nem mersz énekelni, mert a felvételi elvette a kedved, akkor magadba kell nézned, hogy az önbizalmadat veszítetted el a korábbiakhoz képest vagy a hangod? De egyik esetben sem lehet a felvételit folytató személyeket felelősségre vonni. Gondolj bele: te mondtad nekem, hogy jó a hangom, csak képzetlen. Feltételez, így gondoltad: most vessed össze a saját hangoddal.
Azt kívánom, találd meg önmagad újra.

Felagund: a stílusodat már ismerjük, ilyennek fogadtunk el és szerettünk meg.
Az MTT tagsággal kapcsolatos hozzáállásod viszont maximálisan a magánügyed és kérlek, ne hozzad fel semmilyen fórumon. Mert ha felhozod, kénytelen vagyok azt gondolni, hogy valójában csak narcisztikus egód kívánja, hogy ez téma legyen.

Remélem, voltam olyan összefoglaló és alapos, hogy erre már ne kelljen ráflamelni. Utóirat a vitakultúrához: abból soha nem lesz veszekedésen kívül semmi, ha mindenki csak még egyet visszaír, korábbi szavait átfogalmazva vagy a másikét támadva. Mert az öt oldal fele ilyen volt. Ahogy elkezdeni megy, úgy abbahagyni is menni kéne és nem tíz üres, semmitmondó bejegyzés után.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190463 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A vita tartalmi részéhez hozzászólva:

Az MTT változik, a céljai is fejlődnek. Ezt egyetlen módon lehetne megakadályozni: senkit nem szabad beengedni, nincs tagfelvétel, vagy ha van, az alapítók fenntartják a teljes kontroll jogát.

Na ez elitizmus lenne.

Ahogy jöttek az új tagok és külsős támogatók, új elképzelések és lehetőségek születtek. A tolkieni képzeletteremtő forrás, ahogy megihleti az embereket, látható mennyiségű kreatív energiát ad és segít a megformálásban. Ezt a kincset félredobni az emberiség ellen elkövethető legsúlyosabb bűnök közé tartozik - pontosan megegyezne pl. a Louvre lebombázásával. Nincs kétségem, hogy 150-200 év múlva a huszonegyedik század első felének jelentős alkotói között a "tolkienes csoport" tankönyvekben szereplő fogalom lesz és most nem sarkítok, ezt beláthatja bárki, aki tudja, milyen óriási tehetség és tiszta humanizmus van ezekben az emberekben.
A tolkieni világ alkalmas ezen erő keretbe foglalására, de nem szabad, hogy egyúttal korlátot is jelentsen. Jónak tartom, ha az MTT tevékenysége egyre szélesebb.

Az eredeti célok bővülése jó és szükségszerű. Ha valaki kap egy kölyökkutyát, bizony fel kell készülnie, hogy az megnő és nem dobhatja ki egy másik kölyökkutyáért. Ezt jelenti a felelősség. Ezzel minden alapítónak tisztában kell lennie, de legalábbis el kell fogadnia.

Soha semmilyen tevékenységet nem tiltott meg az MTT vezetősége, se a tagjai. Egyetlen efféle kritérium volt: az MTT hivatalosan nem adja a nevét olyanhoz, amelynek a színvonala nem ér el egy adott szintet. Énekelni lehet és jó, de én sem járulnék hozzá, ha valaki az én énektudásommal közönség elé akarna lépni a nevemben.
Ha bármi is volt, ami nem jött létre, az azért volt, mert nem volt, aki megcsinálja.
Felelősségre vonni konkrétan valakit vagy általánosságban mindenkit azért, mert nem vállal el valamit, amit nincs lehetősége megtenni, botor dolog.

Ha valaki ért valamihez és van kedve azt jól csinálni, ki és milyen jogon kötelezi őt arra, hogy ugyanezen képességét használva mást kelljen megtennie?

Ezen gondolkodjanak el azok, akik objektív, a Társaság részét vagy egészét érintő problémákat látnak. Azt hiszem, elég mélyen ismerem a részleteket és _nem_ látom, hogy a felvetett problémák valóban általánosságban léteznek. Ezek személyes érzelmekből (és személyi ellentétekből) fakadó, fel nem dolgozott és kivetített szubjektív problémák. Léteznek, de csak annak a számára aki tudatosan generálja és valamiért nem jutott el az eredetéhez - remélem, a fenti kis elemzésem segít helyre tenni ezeket.[/b]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190459 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Éljen a két táborra szakadás! Hajrá gyerekek, így kell ezt csinálni!

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190454 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hmm... :roll: :? Elolvastam, de inkább nem folynék bele ebbe a vitába... :roll:
[size=9:37urjp2p]Csak halkan ehhez tennék hozzá egy kicsit, javítsatok ki, ha tévednék:[/size]

Léli írta:

Ankalimon írta: Legjobb tudomásom szerint a mai napig sem volt olyan hogy bárki aki szervezni szeretett volna bármit is az MTT berkein belül, az el lett tiltva ettől, vagy akár csak azt mondhatta volna, hogy nem kapta meg a kellő támogatást a vezetőségtől.

hm.. és Cue színdarabja? Elkezdte a Túrint tavaly ősszel, hogy most nyárra megcsinálja, elkezdődött a felkészülés a LEP-re, és semmilyen támogatást nem kapott a darabhoz, az emberek meg megntek a FEanorba meg az NHE-be szerepelni.... és tudtommal azóta se próbálkozott senki újra a Túrinnal (bár ebben nem vagyok biztos).


[size=9:37urjp2p]A Túrint tavalyelőtt ősszel kezdtük el... :roll: Akkor még teljesen más helyzet volt, de egyszerűen nem jöttek össze az emberek a próbákhoz. Így utólag (szvsz) nagyon nagy fába vágtuk a fejszénket ahhoz képest, hogy csak néhányan voltunk akik igazán lelkesen csináltuk volna. A Túrinhoz szvsz legalább 20, de inkább több lelkes (és idejét feláldozni tudó) ember kellett volna. Egy teljes évig húzódott a dolog úgy, hogy lényegében semmi se történt (azon kívül, hogy teljesen kiveséztük a szöveget, és volt 1 próba, amin 4-en voltunk. :roll: ) A tavaly nyári táboros tali előtti színműves talin még úgy volt, hogy csináljuk, de ugyanakkor a LEP-re is kellett előadás. Hiába támogatja a vezetőség, ha nincs ember rá!... Sztem (így utólag) úgysem tudtuk volna megcsinálni a Túrint (pláne nem a többivel párhuzamban), viszont így lett egy fantasztikus Feanorunk és NHE-nk. És utána sem állt meg a világ (ld. Szkíták, nincs köze Tolkienhoz, de vagyunk páran akik szeretnénk is csináljuk). És tudtommal nem azért nincs Túrin, mert a vezetőség nem támogatná, hanem mert nincs rá ember/energia/stb. És sztem kérdezz meg akárkit, aki benne volt a Feanorban vagy most benne van a Szkítákban, hogy szeretné-e inkább, hogy ezek helyett legyen egy félig kész, kínszenvedéssel összehozott próbákon összerakott Túrinunk. :roll: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190452 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
*sóhaj* szép összefoglaló ;)

Ankalimon írta: 1. A fórumos "MTT csoport"

Oké, így már értem. Csak azt nem értem, miért lett kriszana a csoport vezetője? Sokkal logikusabb lett volna, ha egy elnökségi tag vezetné a csoportot. Ez most nem kriszana ellen szóló dolog, mielőtt annak vennéd, ha Alcar vezetné, azt is megkérdezném (bocsi, Bácsi), mert annak se látnám a logikáját...

Ankalimon írta: 2. Felagund eredeti felvetése az MTT tagságról

Ezzel tökéletesen egyetértek.

Ankalimon írta: 3. Változások az MTT-n belül

Ma kb 10-szer annyi tagja van, sok-sok tudományos, ismeretterjesztő és "fan club" szerű programja, létező társadalmi befolyása.

Szerintem főként ismeretterjesztő dolgok vannak, és a tudományos ág halódik. Vagy csak olyan titkosan működik, hogy nem látjuk. Mert mi látszik? Az, hogy most volt a második Konf., és a LEP-en vannak tudományos előadások... ennyi. A Tolkien Klubot (bocsánat) én főként az ismeretterjesztő előadások közé sorolnám.
Én még azon nagyon kevesek közé tartozom, akik tudnak is erről valamit (Lam révén), hogy fordítások készülnek, de nagyjából ennyi. Nincs az MTT-nek más tudományos tevékenysége. Vagy van, csak én nem látom?

Ankalimon írta: Legjobb tudomásom szerint a mai napig sem volt olyan hogy bárki aki szervezni szeretett volna bármit is az MTT berkein belül, az el lett tiltva ettől, vagy akár csak azt mondhatta volna, hogy nem kapta meg a kellő támogatást a vezetőségtől.

hm.. és Cue színdarabja? Elkezdte a Túrint tavaly ősszel, hogy most nyárra megcsinálja, elkezdődött a felkészülés a LEP-re, és semmilyen támogatást nem kapott a darabhoz, az emberek meg megntek a FEanorba meg az NHE-be szerepelni.... és tudtommal azóta se próbálkozott senki újra a Túrinnal (bár ebben nem vagyok biztos).

Másra most inkább nem reagálnék, meghagyom Dínnek. Biztos lesz még holnap mondanivalója.

Jóéjt!

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190451 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kemény öt oldalt olvastam végig, figyelmesen. A személyes jellegű problémákról semmit nem tudok, hiszen nem rég léptem be a Társaságba, alig két hónapja regisztráltam a Fórumon... A gondokat mind meg kell beszélni ez igaz, de osztom Ancalimon véleményét, miszerint nem lehet valakit ilyen durván támadni, mégha NEM az volt a lényeg a hozzászólásokban, akkor is!
De legyetek már egy kicsit óvatosabbak! Ne határoljátok el magatokat, a régieket, akik jól ismeritek egymást! Itt vannak olyanok is, köztük én, akik nagyon-nagyon szeretnének beilleszkedni közétek, abba a közösségbe, amit egy darabig csak távolról csodáltak. Én beleszerettem ebbe a Társaságba, és regisztrálásom után nem volt nálam boldogabb ember, mikor annyian felkaroltatok. Igen, ez egy nyitott közösség! Ez látszott ebből. És én - amennyire belebolondultam az MTT-be - most is úgy gondolom, hogy fantasztikusak vagytok! De könyörgöm, aki most töpreng azon vajon belépjen-e, és idetéved, nem gondolja meg magát rögtön?! Aki még nem érezte azt, amit én?!
Én folyamatosan segíteni próbálgatok az újabbaknak, talin ismerkedni, biztatni őket (és így magamat is). Ne tegyétek már tönkre ezt a lökött buzgólkodásomat! Gondoljatok azokra, akik szeretni szeretnének Titeket! És ne...bántsatok senkit egy nyilvános Fórumon. Nem gondoltok bele, hogy esetleg már rögtön így fog viszonyulni az ember ahhoz a valakihez? Nekem Kriszana nagyon szimpatikus volt a Kgy-en, mikor odajött hozzám, de nem ismerem eléggé, ezért nem is vagyok hajlandó ez ügyben hallgatni rátok!
Ha tényleg nyílt közösség vagytok (mert azok vagytok, én tudom, [size=9:13vuf00p]legalábbis tudni szeretném[/size]), akkor figyeljetek azokra, akik most kívánnak csatlakozni hozzátok. Szvsz jó itt ez a vita, és probléma felvetés, ill. megoldás, de a hangnem, kérem a hangnem...!! Ne legyen ebből veszekedés, mert mondhattok amit akartok, ez már igenis az! Priviben az ilyet, szerintem! Ne tegyétek tönkre a saját gyönyörű képeteket az újak...és az én szememben! Ettől fognak igazán megijedni tőletek! Szeretném továbbra is teljes meggyőződéssel leírni nekik, hogy semmit se kell félniük, ez a Társaság fantasztikus!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190434 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Akkor most próbáljunk túllépni Kriszana nyilvános meghurcolásán és koncentráljunk a lényegre.

1. A fórumos "MTT csoport"

Ami most kirobbant ahhoz speciel Anának semmi köze.
Az MTT csoport immár fél éve létezik a fórumban (ha eddig nem is tűnt fel senkinek). A dologhoz kell tudnotok egy technikai részletet: jelen pillanatban a tolkien.hu web és a tolkien.hu fórum ugyanabból a felhasználói adatbázisból dolgozik. Az MTT csoportot a tolkien.hu web oldalaihoz hoztuk létre annak idején, mivel feltett szándék volt kezdettől fogva, hogy bizonyos tartalmak a web lapunkon csak az MTT tagok számára legyen elérhető. Ebben nincs semmi elitizmus, kizárólag praktikus elvek:
- bizonyos tartalmak szerzői jogi okokból nem tehetők nyilvánossá, ám egyszerűen letörölni nem akartuk őket
- vannak kifejezetten a szervezet belső életére vonatkozó információk, amik nem tartoznak (és adatvédelmi okokból sokszor nem is tartozhatnak) másokra.

Ana most mindössze annyit tett, hogy mivel az MTT-ről írt szakdolgozata kapcsán szeretett volna a Web oldalunkon keresztül egy felmérést végezni ezért a Battitól kapott aktualizált lista alapján nevekkel töltötte fel a listát. Mindennek semmi köze a fórumhoz.

Kriszana nem moderátor a fórumban. (Nem mintha ez különösen nagy dicsőség, vagy elismerés lenne bárki számára, aki az.) Mindössze a táborszervezők zárt fórumában rendelkezik bizonyos jogkörökkel. Hogy erre miért van szükség, annak bonyolult technikai okai vannak, amit az érdeklődőknek priviben szívesen ismertetek részletesen.


2. Felagund eredeti felvetése az MTT tagságról

Az MTT mindig is nyitott volt a külsősök felé. Majdnem minden nagyobb programunk szervezői között mindig is voltak külső segítők. És pont az a tény, hogy Felagund és Angwen jelen pillanatban is a táborszervező csapat két oszlopos tagja (annak ellenére, hogy elvi kérdést csinálnak abból, hogy nem lépnek be) a legvilágosabb bizonyíték erre. És ezen a helyzeten nem kívánunk változtatni: szívesen látjuk a külső segítőket a szervezésben És természetesen a programjaink továbbra is nyitottak minden külsős számára, sőt a programok egy jelentős része kifejezetten nekik szól.

Nem kell belépni az MTT-be. Ha valaki elvi, anyagi vagy pusztán kényelmességi okokból ezt nem kívánja megtenni, az a szíve joga. A közösségünknek aktív, megbecsült tagja maradhat így is.

Azonban az is ferdítés, ha azt mondjuk: tökmindegy, hogy valaki tag vagy nem tag. Látni kell, hogy a programjaink túlnyomó többségét ma már az MTT szervezeti keretei között csináljuk, az MTT pénzéből. Az pedig teljesen egyértelmű, hogy azok akik ennek a szervezetnek a fenntartásához tagdíjforintjaikkal hozzájárulnak és elvégzik a senki számára sem kellemes szervezetépítési és szervezetfenntartási bürokratikus feladatokat is, azok némi megkülönböztető bánásmódra igényt tarthatnak, azokkal szemben, akik ennek csak a kellemesebb, könnyebb, napfényesebb részét tekintik magukénak (ami persze szívük joga, mint már említettem).
Ez nem elitizmus. Remélem senki sem gondolja annak...

3. Változások az MTT-n belül

Vajon ugyanaz-e ez a szervezet, mint egykor volt?
Nem. Biztosan nem.

Panta rhei.

Ma kb 10-szer annyi tagja van, sok-sok tudományos, ismeretterjesztő és "fan club" szerű programja, létező társadalmi befolyása. Nagy, tekintélyes szervezet, amit általában minden külső szereplő komolyan vesz.

Az MTT a kezdetektől fogva azt az elvet követte, (és ezt a vezetőség nagyon bölcsen és következetesen érvényesítette), hogy az MTT ernyője alatt mindenfajta tevékenység végezhető ami:
- akár csak áttételesen is, de kapcsolódik a Professzor által ránk hagyományozott örökséghez,
- nem ellentétes a tolkieni művek szellemiségével
- közvetve vagy közvetlenül hozzájárul a Tolkien iránt érdeklődők szellemi, lelki, testi ( :) ) igényeinek kielégítéséhez
- az adott rendezvény színvonalához mérten kellően professzionális, hogy ne kelljen "szégyenkeznünk" miatta
- nincsenek a Társaság lehetőségeit meghaladó anyagi vonzatai

Ennek eredményeként roppant változatos tevékenység bontakozott ki: a LEP-hez és a Nyári Táborokhoz hasonló megaprojektek mellett szép számmal voltak kis és közepes rendezvények (találkozók, előadások, konferenciák, fesztiválok, Tolkien-Klub stb.) E tekintetben semmiféle törést vagy változást nem érzékelek az MTT életében: Legjobb tudomásom szerint a mai napig sem volt olyan hogy bárki aki szervezni szeretett volna bármit is az MTT berkein belül, az el lett tiltva ettől, vagy akár csak azt mondhatta volna, hogy nem kapta meg a kellő támogatást a vezetőségtől.


4. Az MTT Kórus és Színjátszók

A közös éneklés igénye régóta benne van a közösségben, részben erre építve, részben ettől függetlenül merült fel, hogy a második LEP-re készítsünk elő olyan előadásokat, amelyek külső közönség számára szólnak, és ebből következően "professzionális" szinvonalúak. Kezdettől fogva el kívántuk különíteni ezt a fajta felkészülést az MTT közösségi életében egyébként megjelenő hasonló tevékenységektől. Ezt a munkát folytatta Kriszana a LEP után. Az MTT elnöksége az általa vállalt projekttel kapcsolatban azt az elvárást fogalmazta meg, hogy mind a Kórusnak, mind a színjátszóknak időközönként elő kell állniuk olyan magas szintű produkciókkal, amelyeket nagyközönség előtt is bemutathatunk.
Ez nem elitizmus. Ez egy megadott cél elérésére irányuló tudatos törekvés.

Azonban alapvető tévedésben van az, aki azt gondolja, hogy ezzel megszünt a lehetősége minden más énekléssel, vagy színjátszással kapcsolatos dolognak az MTT-ben. Továbbra is lelkesen támogatni fogunk minden olyan kezdeményezést, amely ezzel párhuzamosan rendezvényekre, bemutatókra vonatkozik, akár teljesen amatőr, belső megmozdulásokról van szó, akár félprofi, vagy teljesen professzionális előadásokról.

Sem Kriszana, sem a vezetőség nem gondolta soha azt, hogy csak mert profi tevékenyésget is végzünk, bármilyen módon háttérbe kell szorítani a közösségi tevékenységi formákat.

És ilyesmi természetesen nem is történt. Függetlenül az MTT nagy, profi vállalkozásaitól (LEP, Tolkien-klub, Tábor, Konferencia, Lassi és talán a most szerveződő kapolcsi Tolkien fesztivál), folyamatosan zajlanak az MTT karakterét meghatározó közösségi programok (Várgesztes, Farsang, Beltain, középiskolai és egyetemi rendezvényeken való részvétel, stb.). Sem Kriszana, sem senki más soha nem korlátozta az ilyen rendezvények szerveződését, sőt...

Felmerült a vitában a Musical Est kérdése. Ezt a programot egy meghatározott szervezői kör, egy meghatározott cél érdekében tervezte meg. Amikor kiderült, hogy ezt az eredeti célt (egyébként pont a kellő aktivitás hiánya miatt) nem lehet elérni, az eredeti szervező csapat úgy döntött: nem csinálja meg.
Baj ez? Elitizmus?
Szerintem nem. Abban az elvben, hogy az MTT mindenki számára a fenti elvek mentén lehetőséget biztosít az öntevékenységre, az is benne van, hogyha valaki az általa tervezett célt a kívánt szinten nem tudja teljesíteni, akkor senki sem kényszerítheti arra, hogy mégis megszervezze... (Ám mást sem akadályoz meg abban, hogy ezt helyette mégis megcsinálja, ha ehhez van kedve...)


Aki ezt nem hiszi el, az legegyszerűbben úgy győződhet meg az általam elmondottak igazáról, ha ilyen irányú kezdeményezéssel él. Ha tényleg vannak olyan törekvések, amelyeket a profi vállalkozások úgymond "elnyomtak", olyan tehetségek, akik az elitizmus megjelenése miatt nem kapnak elegendő teret, akkor nosza rajta, itt az alkalom: lehet jelentkezni szervezőnek alternatív, nem profi, belső közönségnek szóló, a magunk örömét szolgáló programokhoz.

Elitizmus hatja át az MTT kórust? Nosza, vegye át bárki a dalárdát, és szervezze meg... Nem tetszik, hogy nem lesz Musical Est? Rajta, lehet szervezni, az MTT vezetősége minden segítséget megad, amit az eredeti rendezvénnyel kapcsolatban adott volna... És így tovább.

Vagy ezzel az elitizmus dologgal igazábol (tudatosan vagy tudattalanul) az a célunk, hogy leépítsük az MTT tevékenységét? Talán jobb volna, ha az örömdalolást nem szervezi senki, akkor a profi kórus sem működne?


5. A nem "tolkieni" tevékenységek

Amellett, hogy a fent ismertetettek szerint egy nagy, komoly befolyásos szervezet épült ki a tolkieni témákhoz kapcsolódóan, a szervezet tevékenységeihez így vagy úgy kötődő módon létrejött egy 70-100 fős szorosabb emberi közösség is, amely alapvetően a szimpátián, az egymás iránti tiszteleten alapul. A két dolog között valójában nincs közvetlen kapcsolat, a közösségi létmód általános szervező elvei tényleg függetlenek az MTT alaptevékenységétől. (Talán annyi a kapcsolat, hogy úgy tűnik a tolkieni világ iránti vonzódás valamiféle szűrőként viselkedik, és az ilyen módon összeverbúválódó emberek közösségében a társadalmunkban megszokottnál többen vannak, akik a többeiket az átlagosnál érdekesebbnek, szimpatikusabbnak, szeretetre- és tiszteletre méltóbbnak gondolják.)

Mindenkinek meg kell érteni, hogy egy ekkora közösség életbentartása komoly feladat, és sok-sok olyan tevékenységet, aktivitást jelent, aminek közvetlen köze nincs az MTT kitűzött céljaihoz. Azonban ezt én mégis értékes dolognak gondolom, olyannak ami a megfelelő emberek együttműködéséhez szükséges alapfeltétel. Soha eszembe sem jutna olyasmit mondani, vagy akárcsak sugallni, hogy aki ilyesfajta tevékenységet végez, az az MTT alapvető céljaitól vonja el az energiát.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190419 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Alcarcalimo írta: Drága Léli... Én elolvastam a hozzászólásodat, méghozzá figyelmesen. Meg mindenki másét is. SENKIT nem vádoltam, senkit nem védtem - azaz ez utóbbi nem igaz, mert mindenkit védek... SEMMI olyasmi nem maradt meg bennem, amit említettél. Most én kérlek meg, hogy olvassál figyelmesebben...
Pussz MINDENKINEK (na jó, a fiúknak parola :wink: )
Alcar


:) akkor átfogalmazom... Ezzel a résszel foglalkozik mindenki, nem pedig azzal, amit a végén írtam (illetve Dín írta, én csak idéztem). És ez a baj. Hogy az marad meg, hogy volt egy "jeláratóvita" Anáról, nem pedig az, hogy itt a lennt említett problémák léteznek...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190417 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Léli írta: Alcar: Igen, igazad van. És szerintem engem kihagytál, nyugodtan említhettél volna, mert valszeg én is írtam olyat, amit nem biztos, hogy kellett volna...

Csak egy dolog fáj most ezzel kapcsolatban. Hogy benned is csak ez maradt meg, meg Ankalimonban is, hogy itt letámadtunk Anát.... pedig nem csak ez van benne! A vége már konkrétan nem erről szól!!! Szeretném, ha figyelmesebben elolvasnátok az előbbi bejegyzésem: Mert úgy tűnik, a lényeg eltűnt előttetek, és ez sajnálatos... Az egy dolog, hogy hogyan kezdődött, de hogy mik vannak a háttérben, azt nem akarjátok meglátni.


Drága Léli... Én elolvastam a hozzászólásodat, méghozzá figyelmesen. Meg mindenki másét is. SENKIT nem vádoltam, senkit nem védtem - azaz ez utóbbi nem igaz, mert mindenkit védek... SEMMI olyasmi nem maradt meg bennem, amit említettél. Most én kérlek meg, hogy olvassál figyelmesebben...
Pussz MINDENKINEK (na jó, a fiúknak parola :wink: )
Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190414 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
igaza van Calimonak: gondolkozzunk mielőtt írkálunk.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190412 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Alcar: Igen, igazad van. És szerintem engem kihagytál, nyugodtan említhettél volna, mert valszeg én is írtam olyat, amit nem biztos, hogy kellett volna...

Csak egy dolog fáj most ezzel kapcsolatban. Hogy benned is csak ez maradt meg, meg Ankalimonban is, hogy itt letámadtunk Anát.... pedig nem csak ez van benne! A vége már konkrétan nem erről szól!!! Szeretném, ha figyelmesebben elolvasnátok az előbbi bejegyzésem: Mert úgy tűnik, a lényeg eltűnt előttetek, és ez sajnálatos... Az egy dolog, hogy hogyan kezdődött, de hogy mik vannak a háttérben, azt nem akarjátok meglátni.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190404 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Emberek... Főleg Ana és Dín...

Órák óta olvasgatom olvasgatom a topicot, s megvallom, eléggé elszomorodtam. Nem a (létező) probléma miatt, nem is amiatt, hogy felmerült a dolog. Nem is amiatt, hogy megvitatjuk/megvitatjátok (ugyan, hol lehetne máshol ezt megvitatni? Mások kizárása nélkül?)...
Én nem vagyok régóta MTT-s, csak szeptemberben regisztráltam, s csak a LEP-en léptem be a Társaságba. Azóta is azt mondom: ilyen közösségben még sose voltam... s ezt fenntartom, s fenn is szeretném tartani. Nyilván, hogy minden társaságban - a mienkben is - vannak nézeteltérések, súrlódások, ez teljességgel természetes, nincs is vele gond. Ellenben a stílus... Nem arra gondolok, hogy bárki durva hangnemet engedett volna meg magának: pusztán arról van szó szvsz, hogy időnként bizony mindkét fél képviselője a kelleténél erősebb hangnemet ütött meg... s ezzel jó alaposan megbántotta a másikat. Ezt nem kéne. Főleg, hogy ezt nem'tom hány ezer ember látja, s valakit megbántani ekkora közönség előtt, azért... khm... elég erős... Nem csodálkozom cseppet sem, ha az érintett felek közül bármelyik megsértődne, mert igaza lenne. Véleményütközésről van szó. Nem lehetne számolni kicsit, mielőtt beírtok valamit? Tudom, nagy a szám - én is beírtam valamit nemrég, amit nagyon megbántam, s azóta is van bennem egy rossz érzés, nem a véleményemmel kapcsolatban, hanem az "ahogy"-gyal", mert tudom, hogy bántottam vele embereket, akiket nem akartam. S ezzel nem azt akarom mondani, hogy jaj persze, szeressük egymást gyerekek, hagyjuk a gondokat... Nem... Pusztán azt, hogy ne tessék hirtelen haragból írni... próbáljuk meg! Kérlek Titeket...
Befejezem a litániát (amire amúgy senki se kért, pusztán azért írom, mert szeretlek titeket).

Ana, Dín (s hozzátenném: Felagund...): mindannyian hihetetlen mértékben járultatok hozzá eddig az MTT-hoz... kivétel nélkül. Rangsort nem állítok fel, mert nem is lehet, s értelme sincsen. S ezért mindenki nagyon hálás Nektek, ebben biztos vagyok. Nem tudok több elismerést adni Nektek, csak azt, hogy a kalapom megemelem előttetek. S éppen ezért tiszteljétek már a másikat annyira, hogy - legalábbis megpróbáljátok - nem megbántani a másik felet. Mert mindannyiotok szavaiban bizony van igazság, bár néha meglehetősen sarkítottátok a problémát.
Nem török lándzsát senki mellett, sem pálcát senki felett, de a magam személyes véleménye megvan. Ha valaki kíváncsi rá az érintettek közül, akkor megtalál priviben, e-mailen, vagy messengeren: mert ITT, EZEN A FÓRUMON NEM VAGYOK HAJLANDÓ EZT KIFEJTENI... remélem megértitek!

S tudom, hogy a legközelebbi találkozón jóbarátként üdvözlitek egymást, mert ezt érdemli itt mindenki... talán nem???

Szeretlek Titeket, s kérlek, picit gondolkozzatok...

Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190387 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta:

Áfonya írta: Ha jól látom, sem ebben a topicban, sem máshol a fórumon, sem nyilvánosan nem terjesztett senki negatív propagandát kriszanáról, csak bizonyos elvek megjelenéséről és jelenlétéről vitatkozunk. Ez nem "meghurcolás".


Minek nevezed ha állítólagos "elvek" megjelenése kapcsán, egy konkrét személy van a célkeresztbe állítva? Mi ez, ha nem személyeskedő támadás... Én itt mindenkiről feltételezem, hogy van olyan IQ-ja és EQ-ja, hogyha valóban elvi kérdésekről vitatkozna, akkor azt kellően árnyaltan, "elvi síkon maradva, személyeskedéstől mentesen is meg tudná fogalmazni.


Még egyszer elmondom, hogy Anának egyetlen egy olyan kommentárja volt, amivel nem értettem egyet, erre reagáltam. Hogy mások miként nyilatkoztak, azért kéretik nem engem felelősségre vonni. Személyes véleményem pedig egyezik Léli előttem tett hozzászólásával.

Az elvi síkon maradáshoz pedig az is hozzátartozik, hogy pozitív irányba se diszkriminálunk.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190382 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon: Csak hogy tisztán látsd a valódi problémát, itt van. És egyetértek Dínnel, ez már rég nem Ana ellen szól, ez az MTT-ben végbement változások miatt lett ilyen. Hogy már nem azok vagyunk, akiknek megalakultunk...

Dínchamion írta: Az MTT alapvetően úgy alakult, hogy egy alulról építkező, koordináló és nem irányító szervezet. Ez jó ideje úgy néz ki, hogy iszonyú kálváriát kell járni sok olyan cél érdekében, ami pedig az Alapszabályban van lefektetve. Ehhez képest sok olyan dologra megy el energia és anyagi forrás, ai önmagában szép és jó, de alapvetően nem Tolkienhez és az MTT-hez kapcsolódik. Mégegyszer hangsúlyozom, nem baj, h ezek vannak, csak olyasmiktől veszik el a helyet, amik viszont az MTT céljai érdekében történnek. Ez egy.

Kettő: tele vagyunk lelkes és tehetséges emberekkel, akiknek vannak ötleteik, és energiájuk is, hogy megvalósítsák őket. Én azt is elfogadom, hogy szükség van koordinátorokra, akik segítenek nekik és felügyelik a dolgot. De ez változatlanul alulról kell működjön! Semmi értelmét nem látom annak, amit újabban tapasztalok: hogy egy emberen múljon egy program, amihez megvan az anyag, megvannak az emberek. Véleményem szerint ez meg fogja ölni a kreativitást, és az MTT-t egy merev, bürokratikus dologgá változtatja, amiben mindenhez engedély kell, és semmit sem lehet autonóm módon csinálni.

Három: az elitizmus. Ez egy nyílt társaság. Ennek megvannak a jó és rossz oldalai egyaránt, de szerintem nem túl sűrűn kellett a rosszakat megtapasztalnunk. Nyilván vannak problémák, de érdekes módon a legrégebbi tagoktól (akik esetleg nemhogy régi tagok, de tul.képpen létrehozták az MTT-t) nem tapasztalom ezt, sőt. Nem azt modnom, h tőlük elfogadható lenne -- de másoktól főleg nem az. Éppen emiatt az elitizmus miatt mentek el néhányan, és teljes mértékben meg tudom őket érteni. :? Én még látok esélyt a javulásra, bár lehet, h reménytelenül naiv vagyok.

További problémám, hogy eltolódtak a fókuszok. Elismerem, h szükség van a tehetséggodozó programra, de nem azon az áron, hogy semmi más nem létezik. Ugyanez a helyzet azzal, hogy jó dolog a LEP, meg a tábor, meg a többi "nagyközönségnek" szól dolog, de mi van azokkal a dolgokkal, amik benne vannak az alapszabályban? Mert sok program már nem Tolkienről szól.

És legfőképpen: elegem van van abból, hogy egy vagy két ember dönt mindenről. Van egy vezetőség, van egy tagság. És ha valakinek valami nem tetszik, akkor hadd legyen meg a joga, hogy elmondja -- és nem a közgyűlésen, mert za ritkán van, hanem minden szóba jöhető fórumon.


"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190380 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta: Ha jól látom, sem ebben a topicban, sem máshol a fórumon, sem nyilvánosan nem terjesztett senki negatív propagandát kriszanáról, csak bizonyos elvek megjelenéséről és jelenlétéről vitatkozunk. Ez nem "meghurcolás".


Minek nevezed ha állítólagos "elvek" megjelenése kapcsán, egy konkrét személy van a célkeresztbe állítva? Mi ez, ha nem személyeskedő támadás... Én itt mindenkiről feltételezem, hogy van olyan IQ-ja és EQ-ja, hogyha valóban elvi kérdésekről vitatkozna, akkor azt kellően árnyaltan, "elvi síkon maradva, személyeskedéstől mentesen is meg tudná fogalmazni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190376 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Miért nem veszed észre, hogy a stílus nem választható el a lényegtől? Hogy a támadás hangneme, módja, formája önmagában taszító? Hogy elehtnek, akik ezek után azt mondják, köszönik ők ebből az MTT-ből nem kérnek?

Hogy félelmetesebb negatív hatást szabadítottatok el, mint amit Kriszana állítólagos elitizmusa valaha is okozott? Nem tűnik fel, hogy magatok idézitek fejünkre azt a jelenséget, amit Kriszanának tulajdonítatok?

[size=9:jq3oxq5c]Csak hogy világos legyen: ennek a vitának az eredményeként már most vannak, akik jelezték: ilyen hangulatú közösség életében a továbbiakban nem kívánnak részt venni.[/size]


Jó. Akkor moderáljátok ki, rohadtul nem érdekel, és kezdjük el újra. De a probléma megvan, és ahelyett, hogy elkezdenénk védeni a másikat, talán arra kellene koncentrálni. Ne személyeskedjünk? Oké. De a továbbiakban sem fogok máshogy hozzáállni emberekhez, mint ahogy ők állnak (akár közvetve akár közvetlenül) hozzám. Ez van.

De mondom: töröljétek az egészet, akkor elkezdhetjük újra, tiszta lappal. Nekem nem az a lényeg, hogy flémelhessek egy jót, hanem az, hogy megoldás szülessen a problémára, ami a jelek szerint nem csak az én mániákus rögeszmém.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #190374 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Ankalimon: alapvetően igazad van, de ez a vita már rég nem kriszanáról szól. Az egy másik dlog, hogy egy cso problémás dologban bene van, de nem személyesen ellene beszél itt senki, hanem a stílusa és a hozzáállása ellen. Ez különbség!

Viszont a valódi problémákat úgy tűnik kevesen akarják észrevenni. :roll:



Dín:

Miért nem veszed észre, hogy a stílus nem választható el a lényegtől? Hogy a támadás hangneme, módja, formája önmagában taszító? Hogy elehtnek, akik ezek után azt mondják, köszönik ők ebből az MTT-ből nem kérnek?

Hogy félelmetesebb negatív hatást szabadítottatok el, mint amit Kriszana állítólagos elitizmusa valaha is okozott? Nem tűnik fel, hogy magatok idézitek fejünkre azt a jelenséget, amit Kriszanának tulajdonítatok?

[size=9:d9eyvdkn]Csak hogy világos legyen: ennek a vitának az eredményeként már most vannak, akik jelezték: ilyen hangulatú közösség életében a továbbiakban nem kívánnak részt venni.[/size]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #190367 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Áfonya:
Kriszana SZVSZ nem arra utalt, hogy több elismerést vár, hanem arra, hogy megalázó, hogy a közösségért végzett munkát ilyen nemtelen támadásokkal honoráljuk.


Nem tudom, nekem a "nem kaptam érte semmit" pedig eléggé így hangzott.
Hozzáteszem, hogy én erre az egy hozzászólásra reagáltam, és semmi egyéb negatívumot nem fogalmaztam meg Anával kapcsolatban.
Egyébként fenntartom, hogy Ana van olyan okos és felnőtt ahhoz, hogy maga védje meg a saját álláspontját. Nem besértődni kell, hanem megkeresni a lehetséges megoldásokat.

Lehet, hogy nincs mindenkinek topicja, fanclubja, stb, és nagyon sokan vannak, akik legalább annyit dolgoztak az MTT érdekében, mint Kriszana. Azonban az MTT történetében még senkit nem támadtak meg nyilvánosan ilyen durva módon.


Bocsánat, de ettől a legszigorúbban elhatárolom magam.

Áfonya:
Őszintén, szerinted reális ez? Beleillik a közösségről magunkba dédelgetett képbe az ilyen fajta nyilvános meghurcolás?


Ha jól látom, sem ebben a topicban, sem máshol a fórumon, sem nyilvánosan nem terjesztett senki negatív propagandát kriszanáról, csak bizonyos elvek megjelenéséről és jelenlétéről vitatkozunk. Ez nem "meghurcolás".

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.919 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére