Tolkien Levelező Verseny

Több
12 éve 5 hónapja #403892 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Pontosan, szóval egyelőre ne utaljatok sehová! Az első levéllel/e-maillel küldjük a tudnivalókat! :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403891 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A számlaszámot/csekkeket az első fordulós levélben szokták küldeni, ha nem csal az emlékezetem...

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403888 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nyí, nem tudtuk beküldeni a díjat, de már neveztünk!!! Elfogadjátok még késve...??? :( :oops: :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403861 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Akkor most egy nem véleményes, hanem biztos válasz is, bár nagyjából ugyanaz :)
Szóval: jövő héten is lehet még nevezni, DE a késve nevezők vállalják, hogy kevesebb idejük lesz az első feladatsorra ÉS a kedd után beérkező nevezésekre nem vonatkozik az "egy iskolából több csapat" kedvezmény (és persze azokra se, akik ugyan időben neveztek, de csak a késő csapat miatt kapnának kedvezményt - ugyanis kicsit nehéz lenne adminisztrálni, pl. ha valaki már fizetett, aztán hirtelen eszébe jut valaki másnak is az iskolából, hogy jelentkezne).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403856 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszi!

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403855 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Éogil: Szerintem nevezhetnek utána is. A lényeg, hogy időben visszaküldjék a feladatlapokat!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #403852 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A suliból akart indulni egy másik csapat, de a srác aki szervezte őket lebetegedett, és most kisebb gondja is nagyobb a nevezésnél. Az szeretném megérdeklődni, hogy ha esetleg jövő héten el tudnák küldeni a nevezést, akkor még beszállhatnának a versenybe? (Amúgy sajna semmit sem tudok róluk, se csapatnevet, se semmit.)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403714 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Éogil írta: Tettem ki plakátot a suliban (Dobó-Esztergom), a könyvtárban meg a gyerekkönyvtárban is. Sőt a suliból már tudok is egy másik csapatról. akik kedvet kaptak, remélem összejön nekik!


Nagyon köszi :) nyaggasd őket, h. végül neveztek-e már, végülis az nektek is jó a kedvezmény miatt :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403713 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Gandalf írta: És idén meg ne lássam, hogy Facebook-on vagy e-mailen vagy egyéb úton kérdezősködtök egy-egy kérdés kapcsán! :twisted:

Tessék becsületesen küzdeni!

Asszem én vagyok a hibás, Gandalf. Én írtam azt a feladatlapok bevezetőjében, hogy bármilyen segédeszköz megengedett, bárkitől lehet kérdezni, csak tőlünk, kategóriafelelősöktől nem. Aki kérdez, dolgozik, keresi a megfelelő embert, aki jó választ ad - legfeljebb nem válaszol a kérdezett. Sok-sok feladatnál eleve belekalkulálunk ilyeneket.
Abban meg a válaszolók lelkiismeretében bízunk, hogy mennyi nyaggatást és direkt kérdést viselnek el. (Legyetek szigorúak!)

Ja, és idén ismét a hobbitok retteghetnek tőlem. De Patiszonnal együtt vezetjük a kategóriát, úgyhogy lesz esélyük. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403702 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: Közkívánatra beszorítottuk az öt fordulót a szűkös időkeretekbe, de ez erőteljesen a reklámozási időtartam kárára ment, szóval terjesszétek a hírt nagyon sürgősen, légyszi :)


Tettem ki plakátot a suliban (Dobó-Esztergom), a könyvtárban meg a gyerekkönyvtárban is. Sőt a suliból már tudok is egy másik csapatról. akik kedvet kaptak, remélem összejön nekik!

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403694 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Rabyn írta: Halkan jelezném, hogy én leszek az egyik dunadan kat. felelős, szóval nem lesz ám olyan egyszerű:)
Nem tudom van-e valaki, aki akkor volt ebben a kat.ban amikor én voltam a felelőse:)))


Mikor voltál?

És nem baj ha nem lesz egyszerű, ezért jövünk, nem? :D

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403693 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: De tekintve a kreatív feladatok számát és pontértékét, szerintem nem kell annyira geeknek lenni az élvonalhoz


Sajna :D De meg se szólalok, az eddigi feladatok döntő része kifejezetten tetszett, jó (és sok esetben kimerítő) volt a megoldásukkal elszórakozni :lájk:

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403692 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
És idén meg ne lássam, hogy Facebook-on vagy e-mailen vagy egyéb úton kérdezősködtök egy-egy kérdés kapcsán! :twisted:

Tessék becsületesen küzdeni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403689 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Grondir írta: De nem (csak) magamra gondoltam elsősorban, hanem úgy általánosságban, van az pár ember/csapat, akiknek nagyon jól megy, majd egy határrész, és a versenyzők másik (nagyobbik) része, akik miattunk nem tudnak nyerni! :D

Ettől nyugodtan alhatsz, a határrész után lévők nem miattatok nem tudnak nyerni, az első csak a többi dobogóstól veszi el a helyet. Általában van néhány csapat, akik az egész versenyt rendesen végigcsinálják, igényesen kidolgozzák a feladatokat, viszonylag rendesen tudnak írni és olvasni magyarul, ők vetekednek az első helyekért - amin persze a döntő még jó nagyot csavarhat. Aztán van néhány csapat, akik vagy kezdeti lelkesedés után leeresztenek, vagy hullámzóan teljesítenek, vagy folyamatosan közepesen, de még bejutnak a döntőbe. Meg van a maradék, akik rendszeresen félig üres feladatlapokat küldenek be, vagy feladják félúton. De tekintve a kreatív feladatok számát és pontértékét, szerintem nem kell annyira geeknek lenni az élvonalhoz, csak komolyan venni a dolgot, és rászánni az időt. A szuperdöntő más, ahhoz tényleg geeknek kell lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403688 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: amíg nem lesz maxpontos az egész versenyed, addig nem kapsz külön kategóriát :D


Most már nem is lesz, mert ezek után biztos találtok valamit, amiért levonjatok csak egy fél pontot is! :twisted:

De nem (csak) magamra gondoltam elsősorban, hanem úgy általánosságban, van az pár ember/csapat, akiknek nagyon jól megy, majd egy határrész, és a versenyzők másik (nagyobbik) része, akik miattunk nem tudnak nyerni! :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403687 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Grondir írta: Én majd csak most megyek! De szerintem jó ez így! Vagyis igazából külön kellene egy olyan verseny, amiben a nagyon geek-ek mennek, mint Elendur, meg én. Meg kellene egy másik, ahol hagyjuk érvényesülni a kevésbé profikat. Remélem értitek! :)

Tudod, erre vannak a kategóriák ;)
És az egy dolog, hogy szuperdöntőben tarolsz, de amíg nem lesz maxpontos az egész versenyed, addig nem kapsz külön kategóriát :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403686 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Halkan jelezném, hogy én leszek az egyik dunadan kat. felelős, szóval nem lesz ám olyan egyszerű:)
Nem tudom van-e valaki, aki akkor volt ebben a kat.ban amikor én voltam a felelőse:)))

Ha a Valák is úgy akarják, akkor még ma elkészül a videó is.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403684 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Metaflora írta: meg hát így EMK-val bővítve nem tudom, ki marad a noldában


Én majd csak most megyek! De szerintem jó ez így! Vagyis igazából külön kellene egy olyan verseny, amiben a nagyon geek-ek mennek, mint Elendur, meg én. Meg kellene egy másik, ahol hagyjuk érvényesülni a kevésbé profikat. Remélem értitek! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403683 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
@Éogil: megértem, nekünk ebből a szempontból mázlink van (bár én így is indulok két csúnya tanulmányi versenyen...). Mondjuk tavaly olyan volt az áprilisom, hogy pénteken döntő, szombat-vasárnap döntő, egy (vagy kettő, nem emlékszem...) hétre rá TLV... :o

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403681 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Visszaversenyzés nem szép dolog ám (régen elvben tilos volt, csak hát úgyse tudtuk megakadályozni, szóval leszoktunk erről a szabályról), meg hát így EMK-val bővítve nem tudom, ki marad a noldában (a második részt én is most leszek kénytelen gyorsan elolvasni, hogy tudjak belőle feladatot írni :P ). Valamint nem biztos az se, hogy a dúnadanban egyszerűbbek vagy kevesebb időt igénylőek a feladatok, egyszerűen csak kevesebb könyvet kell használni hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403680 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: Mondd, hogy nem noldába jöttök :D


Még nem biztos, de lehet, hogy teljesül a kívánságod... :cry:
Tudod, az utolsó fordulók már nagyon az érettségi-hajrába esnek, és az sajnos elsőbbséget kell hogy élvezzen. Az első fordulók meg az OKTV első fordulókkal esnek egy időbe, és a töritanárom leharapná a fejem, ha nem jutnék tovább az elsőből.
Amúgy meg dúnadan első helyünk még nincs, csak második. :)

De persze még megbeszéljük a csapattal, mert eddig csak lehetőségnek merült fel a "visszaversenyzés". Most, hogy aktuális, persze mindjárt más...

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403675 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: Dúnadanban nincs Egy Gyűrű :twisted:


Hát vigyél egyet, és akkor lesz! ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403674 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Így nem ér negatív meglepetés :P

Dúnadanban nincs Egy Gyűrű :twisted:

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403673 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mi ez a pesszimista hozzáállás? ;)
Akkor menjetek Dúnadan-ba, ott biztos nyertek! :twisted:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403672 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Harmadikok még úgyse voltunk, kell a változatosság :?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403670 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Pedig szerintem ők is oda fognak... :D

Legalább lesz kit legyőzni :twisted:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403669 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mondd, hogy nem noldába jöttök :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403668 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szuper, már alig győztem kivárni!!! Háromszoros hurrá!!!
:lájk:

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403666 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ilyen szarvashibáért már minimum mínusz tíz :o :oops:

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #403664 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Elendur Parmandil írta: a dúnadán bővült a Húrin gyermekeivel

Mínusz egy pont a Griffendéltől, az dúnadan, nem dúnadán! ;) :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.558 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére