Tolkien Levelező Verseny

Több
11 éve 11 hónapja #405397 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Estelwen: én is kb. úgy oldanám meg, ahogy Kincső. Az egyik oldalra 1x1, 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, 9x9-et tennék (az első a db, a második a kupac száma), a másik oldalra meg 10x10, 8x8, 6x6. Ha egyenlő, akkor a 7-es kupac az, máskülönben pedig az eltérés megadja, hogy melyik kupacról van szó.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405396 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Estelwen: nem ismerem a feladatot, de az a tippem, hogy az első kupacból 1-et, a másodikból 2-t, ... a tizedikből 10 db-ot teszek a mérlegre. Annak a súlya ugye 55x g kellene legyen, ehelyett (55-n)*x+n*(x-1) a súlya, próbálgatással remélhetőleg kiderül, hogy x mennyi 1 és 10 között. (de rég volt a gimis matek, szóval lehet h. van vmi logikai bakim :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405394 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Most csak röviden, mert holnap megyek Középfölde Hétvégére, és még el se kezdtem pakolni... :D

Szóval én is köszönök szépen mindent!!! És hihetetlenül jó érzés volt most mindent megnyerni, csapattal is, meg szuperdöntőt is (végre először). És eszméletlen jók a nyeremények is!!! Bár őszintén picit csalódtam, mert szerettem volna Egy Gyűrűt, de sebaj, mert ezek nagyon jók!!!

És izé, majd írok bővebben még valamikor! :D :lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405390 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Először is!
Köszönöm, hogy ott voltatok és hogy ilyen jól vettétek a Tabu kártyás akadályt.

És igen gyertek Tolkien Klubra, meg MTT születésnapra! (Ez a két legközelebbi program)

A nyerteseknek pedig gratulálok!

Estelwen: Van megfejtése, rémlik is, mert nekem volt feladat az egyetemen (kvázi vizsgakérdés-szerű volt). Amint eszembe jut beírom!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405389 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Még valami: meg tudná valaki adni a logikai feladatos állomás nolda kategóriás kérdésének a megfejtését? Azóta ezen agyalunk a családdal, mióta hazaértem, de nem jutottunk semmire, és nagyon idegesít... :roll: :?
(Azoknak, akik nem noldáztak, ellenben meg tudnák válaszolni: van tíz kupac érméd, minden kupac tíz érméből áll. Tudod, hogy az egyik kupacban az összes érme hamis; ezek egy grammal kevesebbek, mint az igaziak. Namármost, a kérdés az lenne, hogy hogy tudod megállapítani egy méréssel, hogy melyik ez a kupac. Lehet ám, hogy rosszul emlékszem, mert a családom nagyon azon a véleményen van, hogy ehhez minimum két mérés kéne... vagy mégis van megoldása? :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #405388 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszönöm én is mindenkinek, nagyon jó volt ott lenni a versenyen, nagyszerű élmény volt. :D :lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405387 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Alyrhoz hasonlóan én is köszönöm mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy a mai nap ilyen emlékezetes lehessen számunkra - szervezőknek, versenyzőknek segítőknek egyaránt. :D Az, hogy MTTs programról totál felpörögve és rengeteg élménnyel gazdagodva térek haza, alap, de minden alkalommal rácsodálkozom, mennyire jó Veletek... ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405386 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszönöm mindenkinek a mai TLV-t
- Aki szuperdöntőzött (hasonlóan a tavalyihoz felteszem ide a kérdéseket és ami rossz azt lehet javítani, két kérdés legalább ilyen volt (jellemzően mindkettő a "hát ezt olyan jól tudom utána se nézek" kategória volt nálam... :P ).

- Köszönöm mindenkinek akivel akár egy szót is válthattam.

- Köszönöm a többi szervezőknek a szervezést

- Akik sütit hoztak azoknak a sütit

- Mindenkinek aki jött, hogy jött.


Alyr, szuperdöntő-felelős

UI: És gyertek Tolkien Klubra!
Az egy jó dolog, magatokfajta érdeklődő egyének szoktak jönni, a Tolkien Klub topikban lehet olvasni (vagy a facebookon) hogy mik szoktak lenni, de ha van valami másra igény és megvalósítható, akkor megcsináljuk.
Belépő nincs.
A köv. alkalom május 12.

UI2:
És tegezzetek le minket. A Tolkien rajongók egy nagy család :)
(van aki tavaly óta váltott ezen, és rettentő jól esett, tényleg.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405377 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

MTI-hír írta:


Kultúra-könyvtár-gyerekek-program-életmód
Sárkányos Mesenap és Tolkien-vetélkedő a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban

Budapest, 2012. április 26., csütörtök (MTI) - Sárkányos Mesenap és Tolkien vetélkedő várja a gyerekeket szombaton a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárában.


A Sárkányos Mesenapon az érdeklődők a reneszánsz világával, viselkedéskultúrájával és a lovagi kiképzéssel ismerkedhetnek meg, ezen kívül betekintést nyerhetnek a középkori udvari ceremóniákba. A gyerekek jelmezbe öltözhetnek, táncot tanulhatnak, elsajátíthatják a kardvívást vagy az apródok és udvarhölgyek tudományát. A program fénypontjaként a király udvarában fogadja a résztvevőket és lovaggá üti őket. A középkori ceremónia után Gryllus Vilmos koncertje vezeti vissza a gyerekeket a jelenbe, "a hétköznapok mesevilágába" - közölte az intézmény az MTI-vel.
A felsőtagozatosok és a középiskolások ezen a napon Tolkien fantáziavilágához kapcsolódhatnak a Magyar Tolkien Társaság és a könyvtár közös akadályversenyén. Az olvasást népszerűsítő, ismeretterjesztő és az alkotóművészeteket népszerűsítő Tolkien Levelező Verseny csapatai több előforduló után élő döntőben mérik össze tudásukat és ügyességüket a könyvtár Wenckheim-palotájának patinás termeiben. Idén az előfordulóban körülbelül 180 diák vett részt az ország minden tájáról, közülük 30 csapat kapott meghívást a döntőre.
A hagyományos akadályverseny állomásai mellett hozott feladatokról is számot kell adni a versenyzőknek, többek között saját készítésű jelmezekben járják végig az állomásokat. Az akadályok végigpróbálása mellett a résztvevők rövid jeleneteket és színdarabokat is előadnak.

bse \ ksb

MTI 2012. április 26., csütörtök 12:48


Egy kis merítés a sajtómegjelenéséből - a teljesség igénye nélkül:

- www.lenolaj.hu/gyermekeknek/sarkanyos-me...o-ervin-konyvtarban/
- www.nyest.hu/hirek/tolkien-nap
- www.kulturkalandor.hu/index.php?option=c...ew&id=8572&Itemid=67

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405373 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszi a választ, akkor mi megyünk egyedül. Szerintem a könyvtár előtt utol tudjuk érni a csapatot.

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405363 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Éogil: Ha nincs szükségetek kísérőre, akkor szerintem rendben van, ha e-mailben is jeleztétek, az még jobb :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405358 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Léli: A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Palotatermében lesz kb 10-16 óráig.

Éogil: Mi az előtte lévővel megyünk.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405345 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Engem kéremszépen az érdekelne, hogy mikor, mettől, meddig és hol lesz a döntő? mivel én nem vagyok versenyző, csak annyi infóm van a dologról, hogy most szombaton.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 órája #405241 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Egy kérdés: az még jó, ha a 8:09-es esztergomi vonattal megyünk? Az sajna fél 10 után ér be pár perccel, és ez még csak a hivatalos menetidő, és mindig késik... Viszont ha úgy jön, akkor odatalálunk a könyvtárba egyedül is.

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #405232 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mindenféle, amit tudnak valahogy Tolkien-hoz és világához kapcsolni! :) Tavalyi konkrét feladat volt pl: egy zsákba voltak különböző tárgyak, tapintás alapján ki kellett találni, hogy mi; majd ehhez kötni eseményeket vagy személyeket Középföldéről. Vagy szokott lenni olyan, hogy gyurmából kell kialakítani valamit; vagy rejtvények; vagy A GyU-ból vett szövegrészletekben hibát keresni, és kijavítani őket, stb. De nem kell aggódni, mind megoldható. ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 napja #405223 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Milyen jellegű feladatok szoktak lenni, illetve valaki tud mondani tavalyi konkrét feladatot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 napja #405220 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Azt jelenti, hogy külön szedik a csapatokat. Általában ilyenkor egy kis előadást kell csinálni.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 napja #405215 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A döntőlevélben a ,,12 fős vegyes csapatokban" kifejezés azt jelenti, hogy a csapatokat különszedik, vagy hogy több csapat van egy csapatban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #405152 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szerintem menő, ha van csapatidentitás, meg nem csak random gyűrűkurás jelmezekbe öltöztök, én többet adnék rá 8)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hete #405151 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A ruhának kapcsolódnia kell a csapatnévhez (ér több pontot ha kapcsolódik, mintha nem), vagy van valami ilyesmi kikötés a ruhához? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #405122 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A levelet a döntôs értesítôvel mikor külditek ki? Csak hogy mire számítsunk :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #405115 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Simbelmynë írta: A döntőn külön értékelik az általános iskolás és középiskolás csapatokat?

Igen.

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hete #405099 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A döntőn külön értékelik az általános iskolás és középiskolás csapatokat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #405076 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Lezártuk az ötödik forduló pontozását is, hamarosan felkerülnek a végleges pontszámok a honlapra. A Hiriennos csapat elveszett megfejtéseit is sikerült még leszedni időben, és értékelni - ezzel voltak olyan technikai problémák, ami miatt késtünk két napot.

FRISSÍTÉS: Az 5. forduló pontszámai itt találhatók!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405036 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Elendur: Igen. A környékén lévő szombatok nem lennének jók, mert vagy munkanap van, vagy nagyon közel az érettségi és a ballagások.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405013 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A döntő időpontja pedig bebetonozott? :|

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #405011 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404868 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Állás

(E-maileseknek mind ma ment ki a forduló. A postaiak kiérkezési idejéhez szoktuk becsülni a mailes kiküldést.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404862 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Az igen... 5. fordulót mi sem kaptunk :!: :roll:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Adrianna
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #404861 Írta: Adrianna
Adrianna válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Lenne egy problémám.. :| Megbízható forrásból tudom, hogy már kiküldték az 5. fordulót, viszont a csapatunk (Az elveszett entasszony és megtalálói - Dúnadan kategória) még nem kapta meg.. Lehetséges ennek valamilyen módú orvoslása? =)
(E-mail-es versenyzők vagyunk.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.576 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére