Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Több
15 éve 5 hónapja #373083 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
priv

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373081 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Celebrom írta: Szóval, most olvasom, h mi folyik itt és nem értem.


akkor olvasd el Annist figyelmesebben...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373079 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Szóval, most olvasom, h mi folyik itt és nem értem. Szerintem mindenki megnézte előtte azokat az alkotásokat (amik még az én reál szemléletem szerint is csodálatosak voltak), és mivel véletlenül kimaradt, akkor is ki lettek utánna küldve az emberek, tehát javítva lett a hiba, uhogy nem értem mire ez a nagy felháborodás. Bár ésszerübb lett volna akkor már egy műsorral odébb kiküldeni az embereket, de gondolom, sürgős volt....
Én ezt lazán el tudom nézni a szervezőknek, és ilyen legyen a legkisebb próbláma, mert szerintem annyit pörögtek, h csoda, h ezenkívűl minden folyékonyan ment. Akármelyik előadás v rend ilyen kicsi csúszása elnézhető, mert szerintem mindegy, h a harcosok elött v után táncolnak az entcsajok vagy miegymás.
A fordítás az más, igen arra azért jobban kellett vna figyelni.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373064 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Szerintem van egy nagy gond: kulturális egyesület vagyunk, de mintha csak most kezedenénk rádöbbenni, hogy protokoll is van a világon. És sokszor pont ennek figyelmen kívül hagyása képes elcseszni egy egész rendezvényt.

Egy ötlet: a jövőben legyen egy meber, aki ezekért a protokolárisnak is mondható dolgokért felel.

Szerintem alapjában jó volt ez a rendezvény, csak egy helyen, pont a lehető legrosszabkor megcsúszott az egész. Nme bűn, hanem egy olyan hiba, aminek bekövetkezésére nem gondoltak a szervezők.

Szerintem igenis jó lett. Köszönet érte mindenkinek!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373060 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Kincső látom nem érted a lényeget. Nem az a fontos, hogy végülis meg lett oldva, meg a művészetet nyelvek nélkül is lehet érteni. Az a fontos, hogy annak ellenére, hogy itt rettentő sokat lehetett olvasni arról, hogy jujdejó jönnek a külföldiek és lesz tolmács és lesz izé és lesz bigyó, annak ellenére a rendezvény kb. fénypontján el lett cseszve az egész mert nem készültek fel rá rendesen... Mert ha én tudom, hogy 15 olyan ember fog ott ülni a közönségben aki nem beszéli az én nyelvemet akkor igenis teszek róla, hogy ne hirtelenjében legyenek ott szinkronfordítók, hogy minden két nyelven legyen, és ha egy színdarabról vagy írásról nem lehet normális fordítást készíteni akkor is elmondani nekik, hogy most ezt fogjátok látni, erről szól ennek a novellája alapján, ennek a fejéből...
De ez valahogy elmaradt! Pedig én azt gondoltam, hogy jujdekészülés van itten akkor biztosan meg lesz oldva...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373056 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Megjegyezném, hogy egy jó színielőadás megértéséhez nem kell nyelvismeret. Jó, nyilván a színjátszósaink nem profi színészek, de szerintem a hangsúly nem azon a pár mondaton volt, hanem az egész történeten, amit a látvánnyal jelenítettek meg. Azt, hogy kútról van szó, simán meg lehetett érteni azelőtt is, hogy elhangzott volna. Segít rajtad a törbénet megértésében, ha a Rómeó és Júliából annyit tudsz, hogy két ellenséges család gyerekei egymásba szeretnek és végül meg kell halniuk? Nem, de ha látod a történetet idegen nyelven, de ELJÁTSZVA, akkor sokmindent meg fogsz érteni a mozgásból, hangsúlyokból, gesztusokból. Pláne ha mozgásszínházi feldolgozásról van szó. De én láttam Shakespeare-darabot Oxfordban aminek a szövegéből alig értettem valamit, mert még az angolok is nehezen értik a Shakespeare-korabeli nyelvet, és magyarul se ismertem a történetet, és értettem és élveztem... és nem emelt volna az élvezeti értékén ha vki elmondja magyarul, köznyelven hogy miről szól, pláne ha egy közvetítő nyelven ami se neki, se nekem nem az anyanyelvem...

Ugyanígy ha a kedvenc versed tartalmát összefoglalod két mondatban prózában, a lényege vész el. Egy novellánál ugyanígy. Nyelvi játékoknál, hiszen az írórend felolvasmányainak jórésze az volt, szintén. És akkor még nyelvet sem váltottunk - ha mindezt közvetítőnyelven próbálod megtenni, mégkevesebbet ér... Vagy azért ne legyen írórend, hogy jaj jönnek a külföldiek, nem fogják érteni?

Ellenben a szlovének és az osztrákok sem hülyék, és pontosan tudják, hogy egy éppen létrehozott irodalmi próbálkozáshoz nem lehet azonnal műfordítást is írni, pláne értelme nem lenne mert ők sem tudnák értékelni egy közvetítőnyelv akármilyen mesteri alkalmazását, és azt is tudják, hogy a színháznak igen kis jelentőségű eszköze a beszéd azon része, ami a szavak jelentése... a hangsúly, hanghordozás, a hanglejtésben kifejeződő érzelem meg átmegy másik nyelven is... szóval szerintem nekik nem volt problémájuk azzal, hogy ezek nem voltak lefordítva, ha egyszer nem lehet. Angwen még bocsánatot is kért ezért az elején, tehát arról sincs szó, hogy levegőnek lettek volna nézve...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373055 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Rabyn írta: Felci: szó sincsen mundér becsületéről... De én spec. elég szarul érezném magam ha meghívnak valahova és a rendezvény fő estéjén nem tesznek meg annyit a kedves szervezők, hogy lefordítsák olyan nyelvre is az egész estét, hogy én is értsem...


tény, h nem igazán volt megszervezve és ez gáz. de! a külföldiek úgy emlékszem két csoportban ültek, az egyiknek kb a közepén voltam, és az egész est alatt volt nekik szinkrontolmácsolás, igaz, h nem előre megbeszélt módon. (ezúton is köszönet ickének a színészek előadásának az összefoglalásáért)

tudom, ez olyan szintű szöveg, mint h "hangulatos volt azért az az ének", de végeredményében csak a szövegírókét nem értették, amivel viszont nagyon sokat szerintem se lehetett volna kezdeni (legfeljebb gesztusértékkel pl. lefordítani legalább a feladatot, hátha tanulságos nekik a saját rendezvényeikre nézve)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373053 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Szvsz ha előre lehet tudni, hogy xy novelláját csináljuk meg darabban akkor előre le lehet fordítani, vagy legalább MELLÉKELNI nekik papíroson, hogy miről is szól ez a tosz...

Egyébként nem tudom mihez kezdetetek volna ha hozzátok is kerül egy két külhoni....

Felci: szó sincsen mundér becsületéről... De én spec. elég szarul érezném magam ha meghívnak valahova és a rendezvény fő estéjén nem tesznek meg annyit a kedves szervezők, hogy lefordítsák olyan nyelvre is az egész estét, hogy én is értsem...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373040 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Sirgon: zseniális az ötleted. :) Annyira kézenfekvő, hogy nem bírtunk eddig rájönni...

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373037 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Sirgon Esgalnor írta: Egyet értek tünde felvetésével: Kéne gyűjteni a többször előforduló, vagy komoly hatást gyakorló hibákat. A megoldást nem, különben megkötnénk a szervezők kezét.


ezzel nagyon egyetértek én is. sokat segített volna, ha több-részletesebb tavalyi értékelést-élménybeszámolót kapunk. (ez nem célzás, mert valamennyire kaptunk a tavalyi anyagokból, meg szóban-mélben is eljutott hozzánk egy-két ilyen dolog, ami meg nem, az nem tudom, h létezik-e egyeltalán írásban.)

A helyszínkereséssel pl. elsőre igencsak meg voltunk lőve, h h csináljuk uborkaszezon kellős közepén... (ez pl. eléggé jól oldódott meg.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373028 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
A kreatív műhely munkáinak kellően hangsúlyos bemutatása nem csak a KÖMT-ök problémája, hanem a táboroké is. A puszta kiállítás könnyen elsikkad, az extrovertáltabb, hangos, látványos bemutatók között. Nem véletlen, hogy a mostani helyzetből, mint pozitívum, a gyertyafényes látvány és a közös éneklés maradt meg. Erre fele kéne tovább vinni a dolgot, és egy műsorszám szerű performanszot vagy bemutatót szervezni az alkotások köré, és ezt így helyezni el a programban. Lehet vásárira venni a figurát, ahol két kikiáltó egymással versengve dicséri a portékát. Vagy ál komoly művészeti bemutatót csinálni, ahol a (nagy) művész nevét is megemlítve fq stílusban magasztalják az alkotást. Vagy mint most, mikor a mécsesek domináltak, egy éneklős tünde mécses felmutatást, elől a díszes fadobozokat meg más tündék hordozzák körbe a nép előtt / között. Vagy… de hiszen ti sem szorultok az én fantáziámra. Lényeg, hogy kommunikatív és műsorszerű legyen legközelebb. Legföljebb majd nem csak a kreatívok segítik ki díszlettel, jelmezzel a többieket, hanem a többiek is őket a bemutatáson. És ha nem csak egy asztalhoz terelésről és pár "köszönjük, izé ez itt látható" mondatról van szó, akkor a szervezők fejéből sem esik ki oly könnyen.

Egyet értek tünde felvetésével: Kéne gyűjteni a többször előforduló, vagy komoly hatást gyakorló hibákat. A megoldást nem, különben megkötnénk a szervezők kezét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373020 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Rabyn írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Végülis tök logikus, hogy az a két rend amit angoltanár vezetett, hátrányban lett volna a nyelvi nehézségek miatt...
Érdekes, mi többiek megoldottuk.


Jajj, Alyr, pihenj már. Mind az íráshoz, mind a színészethez egy nyelv anyanyelvi, de minimum _roppant_ alapos ismerete szükséges. Természetes, hogy az író és a színész rendben ezt nem lehet megoldani...

Alyr Arkhon írta: Amúgy nekem sem esett jól, hogy amikor már beültek az emberek a rendi előadásunkra, mi meg beöltöztünk, hirtelen kikergettek mindenkit, hogy jaj de gyorsan nézzék meg a mécseseket.


Ez mondjuk valóban elég gázul jött ki.


Khm... egy angoltanár meg egy végzős angolszakos véleményem szerint eléggé behatóan tud angolul ahhoz, hogy lefordítsa azt a pár mondatot...



Emberek, milyen pár mondatról beszélünk??? Most komolyan az a probléma, hogy nem mellékeltem angol (és esetleg szlovén és német) nyelvű műfordítást minden egyes felolvasott novellához? Tévedés ne essék, igen, angol szakosként (az angoltanárt kikérem magamnak) meg tudnám csinálni - ha óhajtjátok, legközelebb rendvezetés helyett szívesen töltöm az időmet fordítással... Úgy viselkedtek, mintha nem lenne fogalmatok róla, hogy egy szöveg akár csak élvezhető fordítása pontosan mennyi idővel jár (a munkáról nem is beszélve), angol tudás ide vagy oda. Piha.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #373017 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Rabyn írta:
Khm... egy angoltanár meg egy végzős angolszakos véleményem szerint eléggé behatóan tud angolul ahhoz, hogy lefordítsa azt a pár mondatot...


Jajj, Rabyn, én értem, hogy Alyr, meg mundér becsülete, meg minden, de gondolkozz már egy kicsit!
Szrinted mennyire kellene angolul tudnod, hogy egy olyan szintű novellát írj, mint amilyet mondjuk Hanna írt (ami fel lett olvasva)

Újra:

TÉTEL: A színjátszó, de főleg az író/költő rend _MAGAS_ szinten beszélt közös nyelv (és pláne: kulturális hagyományok) nélkül _NEM_ működik.

A harcosoknál a "twist your waist when you hit" tökéletesen elég, és ez kb egy gyenge középfokú-szint

De a fentebbieknél _NEM_

Ennyi

*kifúj*

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373015 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Ursa fotói:
www.facebook.com/album.php?aid=9 ... 1314372261

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373013 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Végülis tök logikus, hogy az a két rend amit angoltanár vezetett, hátrányban lett volna a nyelvi nehézségek miatt...
Érdekes, mi többiek megoldottuk.


Jajj, Alyr, pihenj már. Mind az íráshoz, mind a színészethez egy nyelv anyanyelvi, de minimum _roppant_ alapos ismerete szükséges. Természetes, hogy az író és a színész rendben ezt nem lehet megoldani...

Alyr Arkhon írta: Amúgy nekem sem esett jól, hogy amikor már beültek az emberek a rendi előadásunkra, mi meg beöltöztünk, hirtelen kikergettek mindenkit, hogy jaj de gyorsan nézzék meg a mécseseket.


Ez mondjuk valóban elég gázul jött ki.


Khm... egy angoltanár meg egy végzős angolszakos véleményem szerint eléggé behatóan tud angolul ahhoz, hogy lefordítsa azt a pár mondatot...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372983 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
A magam részéről lezárásként hozzátenném, hogy köszönöm mindenkinek aki megértette a helyzetünket, és nem csak vitatkozásra használta föl...
Időközben több bocsánatkérés is érkezett, ezeket szintén köszönöm. Én a magam részéről senkire nem haragszom, csak csalódott vagyok, de természetesen túl fogok lépni rajta és nem fogom fölemlegetni vagy ujjal mutogatni senkinek.
Megtörtént, tanuljunk belőle, lehetőleg ne ismételjük meg, de amikor valaki valamit szóvá tesz azt ne támadjuk le, főleg nem ha nem ingünk, vagy nem láttuk át a szituációt.

Szerintem ezt a témát kár tovább ragozni, mert így is épp elegen félreértettek, és úgy érzem hogy akiknek tényleg szólt, azokhoz eljutott.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372975 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Virág írta: Elég furcsa, hogy két oldallal ezelőtt még mindenki nagyban köszöngette a szervezőknek a munkájukat, meg hogy milyen jól megszervezték ezt az egész rendezvényt, most meg itt szidjátok őket, hogy mennyire elszúrták...sztem meg ezer felé állt a fejük, és egy ilyen estet megszervezni, figyelni minden egyes ember kérésére, óhajára sóhajára, összeállítani a zenéket, a sorrendet, a bemondásokat...stb. azért elég nagy munka...és csak hálásak lehetünk nekik, hogy amennyire tőlük tellett mégis összehozták, nekem személy szerint nagyon tetszett az egész est...abban viszont igazatok van, hogy amikor kiterelték az embereket, be kellett volna mondani, hogy a kreatívosok előadása következik...ez igaz, de azért mégsem kellene ennyire haragudni rájuk egy ekkora kis hiba miatt...biztos tanultak a hibáikból, és nem kell ezerembernek a szemükre hánynia...
bocs, de muszáj volt leírnom...most biztos énis megkapom majd a magamét...sajnálom...ez a véleményem, és én felvállalom...ha leszedik miatta a fejem akkor is...


Először is én is szervező voltam és azzal kezdtem, hogy jól éreztem magam (egészen a bemutató estig, külön köszönet azoknak akik utána tartották bennem a lelket)

Másodszor azért van külön programfelelős, hogy összehangolja a rendek munkáját, és programmá szervezze. Az már más kérdés hogy idén ő egyben rendvez is volt, és a kettő együtt túl sok energiát igényelt tőle.

Harmadszor, "ekkora kis hiba"???? Nem magam miatt emeltem szót, hanem ez rajtam kívül még 10 ember kétnapi folyamatos munkájának az eredményét érintette. Kíváncsi vagyok ha titeket hagytak volna ki, akkor is csak kis hibának titulálnád-e vagy megértenéd, hogy ez ennél kicsit több...

Negyedszer fqqdk tapintott rá a lényegre azzal, hogy a tavalyi után végképp megalázó volt ami történt, mert idén lett volna megoldás, csak nem mutathattuk be.

Kincső: elhiszem hogy hangulatos, volt de ezzel továbbra sem változott az, hogy nem azt kaptuk amit kértünk.

Virág: kritika nélkül fejlődni, javítani sem lehet... sajnálom ha te csak a köszönőlevelekkel tudsz mit kezdeni...
Én javarészt azért szóltam, hogy ez többet lehetőleg ne forduljon elő.

És végül, azért írtam le, mert nem szeretném ha eltűnne ez a probléma a süllyesztőben, ergo megkérnék mindenkit hogy ne bagatelizálja el.
Szerintem minden művész érzületű embernek fáj a lelke ha a szeme láttára hullik darabokra amit csinál, és mert most épp a kézművesekkel történt nem kell úgy tenni mintha ez nem lenne érdekes...

Az már más kérdés hogy nyílván mivel én láttam át a dolgot első sorban az én lelkembe tapostak (tapostatok) bele... főleg miután voltak kézművesek akik megkédezték hogy hova lett a műsorunk...
A reakciók után pedig azt kell mondjam, hogy csalódtam...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372962 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Amúgy nekem sem esett jól, hogy amikor már beültek az emberek a rendi előadásunkra, mi meg beöltöztünk, hirtelen kikergettek mindenkit, hogy jaj de gyorsan nézzék meg a mécseseket.


Ez mondjuk valóban elég gázul jött ki.


Üdvözletem!

De legalább volt időm begépelni Mandos második jóslatát :D =
OFF OFF

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #372960 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Alyr Arkhon írta: Végülis tök logikus, hogy az a két rend amit angoltanár vezetett, hátrányban lett volna a nyelvi nehézségek miatt...
Érdekes, mi többiek megoldottuk.


Jajj, Alyr, pihenj már. Mind az íráshoz, mind a színészethez egy nyelv anyanyelvi, de minimum _roppant_ alapos ismerete szükséges. Természetes, hogy az író és a színész rendben ezt nem lehet megoldani...

Alyr Arkhon írta: Amúgy nekem sem esett jól, hogy amikor már beültek az emberek a rendi előadásunkra, mi meg beöltöztünk, hirtelen kikergettek mindenkit, hogy jaj de gyorsan nézzék meg a mécseseket.


Ez mondjuk valóban elég gázul jött ki.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372956 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Így kívülről belepof

Azt hiszem az a legnagyobb probléma azzal, hogy "tanuljunk az előző rendezvény hibáiból" az az, hogy mindig más a felelőse ezeknek az alkalmaknak.
Hogyan is lehetne tanulni abból, amit talán el sem olvastál vagy elolvastad ugyan tavaly, de annyi minden történt azóta, hogy kiment a fejedből.

Nem akarok mindent a vezetőség nyakába varrni, de ötletszinten: nem lehetne, hogy MINDEN MTTs rendezvény egy elnökségi tag "felügyelete" alá esik és nem beleszól a koncepcióba stb, hanem megkeresi a buktatókat egy igen jól kidolgozott rendezvénytervben és segít a hibákat kiszűrni? És ezt a szervezők nem kekeckedésnek fognák fel, hanem segítési szándéknak? És mindenképpen olyan ember kell erre a szerepre, aki sokat sokat rendezett, hisz ő tudja ezeket a legjobban.

Vagy ha nem akarjátok a személyes kekec szerepét, akkor írjunk, szedjünk össze egy "bibliát" az összes eddig elkövetett hibával. Tegyük fel valahova, vagy minden szervező csapat kapja meg amikor megnyeri a pályázatát és annak fényében le tudja ellenőrizni, hogy mindenre gondolt e. Hisz nem lehet elvárni senkitől, hogy minden, előre fel nem merülő eseményre fel tudjon készülni.

Esetleg létrehozni egy topikot és fél évig vagy kevesebb ideig gyűjtögetni az emberek által összeszedett "hibákat"
Hisz csak azok képesek a fejlődésre, akik szembe tudnak nézni önmagukkal...

Nos???
Ádám, mint GOMUNCS?

Belepof vége

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372948 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Nemtom, én győzködtem az osztrák lányt, hogy menjen színjátszani, majd amikor nem ment, és mondtam miért nem, Cue, fogtad a fejed. Hogy is van az a dolog a plusz energiával?

Író rendnél megértem (én) mert tudjak bármilyen jól angolul, nem tudnék úgy, olyat alkotni. (Mondom én, a negyedéves angolszakos.)
Anyanyelven meg nem érti senki.

Beosztott tolmácsokat a köv. alkalomra. Spec azért jelentkeztem, hogy megyek, csak szóljatok hová, mert úgy is gondoltam. Egyszer nem csipogott senki.
Ja, meg neves kitűzőket. Vagy csak engem zavart, hogy nem tudom a nevüket? És őket? Ott csász 100 ember, és azt se tudják, hogyan szólítsák meg őket. Talán érdemes átgondolni.

Csak reszelgetem a körmöm és Lyona vagyok.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372942 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Őszintén szólva szerintem egészen kulturált hangnemben folytatunk eszmecserét arról, hogy mit lehetett volna jobban csinálni - Idhrennek igaza van, egy nagyszerű rendezvényen, amilyen a mostani is volt, szintén vannak hibák, amiket fontos megjegyezni és legközelebb igyekezni elkerülni. Pont azért, amit efkú írt az imént: egy korábbi hiba után egy újabb hasonló elkövetése nem várt nagyságú keserűséget okozhat olyan emberekben, akik nem ezt érdemelnék a munkájukért.

Én örülnék neki, ha minden rendezvény után ilyen aktív és építő szándékú eszmecsere indulna, mint most itt de főleg a Gondolatokban, mert nagyon fontos, hogy meghallgassuk egymást, segítsünk egymásnak a véleményünkkel, tanuljunk a hibákból, felmérjük mások nézőpontját, stb.

Annak viszont külön örülök, hogy pl. Virág, aki még nem szervezett, átlátja, hogy mennyi felelősséggel és odafigyelnivalóval jár ez, és azt mondja h. minden hiba ellenére az össz jót kell figyelembe venni. Köszi Virág, mert sajna többnyire épp az ellenkezője történik: aki nem szervez, az okoskodik hogy ő hogy csinálta volna jobban, de abba nem gondol bele h. milyen nehéz mindenre figyelni.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372937 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Annis, ami történt, azért mindenekelőtt én tartozom bocsánatkéréssel.

A többi a Gondolatok topicban.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372936 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
A dolgokhoz még hozzátehetjük azt is, hogy egy régi sérelmet mélyített el a dolog, amiért nyilvánosan még nem kértünk igazából bocsánatot.

Talán kevesen tudják, hogy a tavalyi kömftön, ami szintén majdnem minden szempontból egy rendkívül hangulatos eseménynek sikeredett, a kézművesek, akiket akkor is Annis vezetett, alárendelt rabszolgaszerepbe kényszerültek, egy teljesen hibás koncepciónak köszönhetően, ugyanis mást sem csináltak, csak jelmezeket és díszletet gyártottak minden más rendnek a bemutatóra, és nem is nagyon volt lehetőségük csak úgy szabadjára ereszteniük a képzeletüket, és úgy alkotni, ahogy azt egyébként minden más tevékenységnél teljesen evidensnek fogtuk fel.

Ez megbocsáthatlan hiba volt, és sokkal nagyobb mint az idei szervezési gikszer, és ennek fényében talán még jobban érthető Annis keserűsége, hogy idén sem sikerült teljes értékűen részt vennie a kézműves rendnek a bemutató esten.

Én ezúton kérek szeretnék elnézést kérni Annistól, annak tudatában, hogy a szavaim tökéletesen súlytalanok.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372933 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
szerintem ez a legcukibb:
... hugger.htm


Annis: sajnálom ami történt, gyönyörűeket alkottatok...

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372931 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Én így éltem meg, ami történt:

Ott voltam, részese voltam, aktív befolyásolója voltam és szenvedője voltam. Szenvedője voltam, mert észleltem és átéreztem a csalódást, Annis, ami érintett Téged. Csak későn.
Egy régi kedves barátom segített megnyugodni utána (ti. az Est után) egy mély beszélgetés keretében, itt is köszönöm Neki.

Azt lehet itt látni, hogy négy embernek volt, lehetett szándékos, aktív befolyása az eseményekre. Azért nekik, mert ők rendelkeztek az információkkal.
Aki nem rendelkezett az infóval, és mégis befolyásolt, az Ami volt, önkéntelenül ő indította el az eseménysort, utolsó köszönő szavait azzal zárva, hogy akkor fáradjon le mindenki a tornaterembe, nem tudván a kézművesek készülődéséről.
Itt jöttem én, aki hallottam a dolgot, de mire eszméltem, és felfogtam, már 85 ember volt előttem a folyosón. Három dolog miatt nem reagáltam időben: izgatott voltam a feladattól, és kicsit bosszús, mert 30 perccel az Est előtt kértek fel rá, hogy vezessem le; az én fejemben még úgy volt, hogy a szakácsokat lefelé menet, az ebédlőben köszöntjük; eltűnődtem mindenfélén, nem vettem még fel az Est házigazdája szerepet. Ha koncentráltabb vagyok, akkor megoldom a helyzetet, és úgy lesz, ahogy Annisszal megbeszéltük előtte.
Aztán következel te, Annis, hiszen lent álltál, és a helyzetedbe beleképzelve magam, szerintem hasonlóan hozzád nem tudtam volna lereagálni a szituációt, hogy készültem egy hangulatos eseménnyel a többieknek, megbeszéltem a szervezőkkel, azán pedig látom a tömeget beözönleni a terembe és leülni. Ezt a csalódást, zavartságot, talán haragot nem lehet egykettőre leküzdeni, és kiállni a tömeg elé egy szónoklattal, hogy elnézést, rosszul mondták valószínűleg, mert mi következünk.
Nem tudom, ki lett volna képes erre, de a lehetőség ott volt.
Aztán jött a mi párbeszédünk, amelyben már csak feldühítettük meg elkeserítettük egymást, a felfokozott érzelmi állapot következtében.
Te amint láttam, magadban tartottad, sírdogáltál talán, én pedig Cueddón vezettem le, hogy azonnal csináljon valamit, és szegény Amin, aki semmiről nem tehetett, hogy fordítson, és küldje ki a népet. Ennyi tellett tőlem.
Aztán már, aki kint volt, részese lehetett egy meghitt szemlélődésnek, nekem a velemi táborokat idézte fel a sok festett üveg mécsestartó, a fények és a közös ének.
Utána folytak tovább az események.

Természetesen Cue és Nido azok, akik még beavatkozhattak volna (túlnyomórészt az Estet megelőzően, prevenciós céllal), de az ő hátterük annyi szálon fut, hogy most terjedelmi és egyéb okokból nem próbálkozom meg a rekonstruálással, majd ők megteszik, ha gondolják.

Talán szokatlan ilyesfajta bejegyzés a fórumon.
Azért írom ki ide, mert Annis is így tett, és egyetértek vele, hogy megosztotta; illetve remélem, megvilágít néhány emberközi, közösségi és szervezéstechnikai dolgot is. Nagyon igyekeztem tárgyilagos maradni, mégis beleérző.

Annis, bocsánatot kérek a mulasztásomért.

u.i.: Még azt jó lenne tudnom, hogy valósan érzékeltem-e a dolgokat a helyzetben. Volt-e olyan, ami elkerülte a figyelmem, vagy másképp történt, mint ahogy leírtam?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372928 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008

Nóli i linantea írta:

Virág írta: Elég furcsa, hogy két oldallal ezelőtt még mindenki nagyban köszöngette a szervezőknek a munkájukat, meg hogy milyen jól megszervezték ezt az egész rendezvényt, most meg itt szidjátok őket, hogy mennyire elszúrták...

OFF Csak visszaállt a megszokott rend az MTTben ON


Sztem nem ez van.
Én sztem a főszervezők remek rendezvényt alkottak, ellenben voltak benne hibák.
A bemutató est mint olyan, hibának minősül, többek közt azért is, mert nem volt mikorofon, és kb a trokát kellett kiüvölteni a konferálóknak, ha akartak vmit. És valóban, nem volt megalkotva rendesen a sorrend, meg minden.
Ha ez meg lett volna csinálva, nem maradt volna ki a kézműves performansz sem.
De ez nem leprázás, hanem figyelem-felhívás.

Azt meg gondolom, megértjük, hogy ez a kézműveseknek rosszul esett, ezért nem tudják könnyen venni, még ha jószándékúan vígasztaljuk is őket. (Amúgy az a legjobb, hogy amúgy a kézművesek ilyen szempontból mindig is meg szokják szívni, mert nem nagyon van lehetőségük bemutatni rendesen a munkáikat, max kiállításban, és tavaly még kötelezően is kellett a jelmezeket, miegymást gyártaniuk, szóval ez már elgennyedt probléma szerintem, ami orvosolásra vár. De sztem a szervezők ezt már levették, és a továbbiakban lehet reménykedni :) )

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372925 Írta: Nóli i linantea

Virág írta: Elég furcsa, hogy két oldallal ezelőtt még mindenki nagyban köszöngette a szervezőknek a munkájukat, meg hogy milyen jól megszervezték ezt az egész rendezvényt, most meg itt szidjátok őket, hogy mennyire elszúrták...

OFF Csak visszaállt a megszokott rend az MTTben ON

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372918 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Egy rendezvény sem lehet tökéletes, csak törekednünk kell felé. :wink:
Jól lehet, voltak problémák, amik nem okvetlenül a szervezésnek, mintsem a mindenre szétterjedő precizitásnak tudható be. :idea:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372912 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó 2008
Elég furcsa, hogy két oldallal ezelőtt még mindenki nagyban köszöngette a szervezőknek a munkájukat, meg hogy milyen jól megszervezték ezt az egész rendezvényt, most meg itt szidjátok őket, hogy mennyire elszúrták...sztem meg ezer felé állt a fejük, és egy ilyen estet megszervezni, figyelni minden egyes ember kérésére, óhajára sóhajára, összeállítani a zenéket, a sorrendet, a bemondásokat...stb. azért elég nagy munka...és csak hálásak lehetünk nekik, hogy amennyire tőlük tellett mégis összehozták, nekem személy szerint nagyon tetszett az egész est...abban viszont igazatok van, hogy amikor kiterelték az embereket, be kellett volna mondani, hogy a kreatívosok előadása következik...ez igaz, de azért mégsem kellene ennyire haragudni rájuk egy ekkora kis hiba miatt...biztos tanultak a hibáikból, és nem kell ezerembernek a szemükre hánynia...
bocs, de muszáj volt leírnom...most biztos énis megkapom majd a magamét...sajnálom...ez a véleményem, és én felvállalom...ha leszedik miatta a fejem akkor is...

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.497 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére