Tolkien Születésnap 2010

Több
14 éve 4 hónapja #385780 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Kósza ötlet egy moriquendtől? Nem semmi! :)
Már javasoltam Ringnek (meg talán Alyrnak is), hogy a koccintást kellene kivinni a Gödör környékére. Jól megmutatni a világnak, hogy a Professzornak születésnapja van! Mivel az azonban hosszabb idő, amíg a vers elhangzik, meg izé, szóval lehet, hogy azt jobb lenne bejelenteni. Nyilván van, aki jobban tudja, hogy ez hogy működik, kell-e egyáltalán - no meg azt is, hogy jó-e az ötlet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385778 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010

Melyanna írta: Izé... ez csak egy kósza ötlet, de nem szervezhetnénk valami hasonló flashmobot, mint tavaly? Mondjuk a közelben, a Gödörnél? Oda-vissza-sétával kb. 20 perc alatt le lehetne zavarni :)

Ez eszünkbe jutott nekünk is még régebben, sőt, azzal fűszerezve, hogy a raktárból egynémely tünde zászlókat is kivihetünk meg efféléket.
(fegyverek természetesen kizárva)

Nem tudom, végül megmaradt-e ez az ötlet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385760 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Izé... ez csak egy kósza ötlet, de nem szervezhetnénk valami hasonló flashmobot, mint tavaly? Mondjuk a közelben, a Gödörnél? Oda-vissza-sétával kb. 20 perc alatt le lehetne zavarni :)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385758 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Egy info az idei leppel kapcsolatban:
Attól még, hogy nem lesznek színpadi előadások (a főnixben nincsen színpad, és egyelőre nincsen használható előadásunk sem) lesz esti program! Kb. annyi időt fog igénybe venni mint ha egy szépen összerakott színpadi est lenne. Reményeim szerint lesz annyira igényes is:)

De ehhez továbbra is szükségem lenne azokra a videókra:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385756 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Ezúton is kérek elnézést mindenkitől a plakátmizéria miatt, mert annak egy jó részben én voltam az okozója.
(Ahogy Bill mondotta volt a Kill Bill c. örökbecsűben: Kicsit túlreagáltam...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385722 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010

Rabyn írta: Viszont ha még mindig én csinálom az esti blokkot, ahogy ezt a múltkor megbeszéltük akkor szeretnék kérni mindenkit akinek van 2003, 2004, 2005,2006,2007,2008, 2009 es lep videója, illetve bármilyen olyan videó ami a lepekhez kapcsolódik vagy a társaság eddigi előadásiahoz (táboros nem kell az van, de egy khenek örülnék illetve kapcsolosnak is) akkor azt örömmel fogadnám.
Főleg az Alcar féle videókat keresem 2004ből, mert azok nekem sajnos tönkrementek:(

!!!

Plusz.

Aki úgy érzi, hogy
1. szívesen jönne LEP-re, de 4-én/5-én vizsgája van, és szeretne 1-2 órát tanulni
2. aki a vizsgaidőszak előtt szeretne még a legfrissebb mtt-s pletykákról trécselni barátnőjével, vagy barátjával
az bátran jelentkezhet ruhatárosnak! párosával is lehet! : )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385721 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Ring: ezek szerint én érthettem félre valamit.
Mindegy téma lezárva.
A segítségem továbbra is fennáll:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385720 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
No.
A plakáton fog némi változtatás történni, ez fel fog kerülni hamarosan a honlapra.
Nem külsős a rendezvény. Pont. Többféle szempontból sem lesz az, és ezek közül a "leganyagibb" az az, hogy nincs se szellőzető gép, térnövelő bűbáj stb. Természetesen, ha jön egy érdeklődő nem fogok rá ujjal mutogatni, hogy segítség külsős van köztünk!!..
Sajnálom, ha eddig nem sikerült lekommunikálnom a dolgot (igen, úgy látszik ez történt, főleg nem Alyrnak és Rabynnak akik annyit segítettek végig).
De Rabyn, van egy plakát verzió (ugyanabból a plakátóból ami hamarosan felkerül, nem másik), és azt ha írsz nekem egy mailt akkor elküldöm neked, ha berakod a kari lapba akkor köszi!

Téma lezárva. A többit GOMUNCS-on.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385719 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Teljesen. Éppen most beszéltem Ringgel MSN-en, és mindjárt nekiállok az újabb változatoknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385717 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
SÚ: Ravasz, visszaolvasva sem volt teljesen egyértelmű, hogy magadról beszélsz. :lol:
De akkor ezek szerint a vita végére pont került és felesleges is tovább csócsálnunk a kérdést, igaz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385715 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Kicsit olvass vissza, eddig is megnyikkantam, eztán is megnyikkanok! :) Azt is megírtam, hogy a plakátot Ringgel konzultálva csináltam, és mivel kifejezetten belsős plakátról beszéltünk, elégnek tűnt a LEP. Főleg az után, hogy a megelőző beszélgetésekkor kilométer hosszú szövegek voltak tervben, amik inkább hasonlítottak egy 1989 előtti választási felhívásra, mint egy rendezvény plakátjára. :) Kicsit túlegyszerűsítettük, az tény. Nemrég beszéltem Ringgel, már megoldotta, szerintem időben el is fog jutni a jelenlegi plakát helyére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385712 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Tisztázzunk pár dolgot!

1. Ring nem most vállalta el, hanem korábban már, de kgy után volt az első személyes szervezői megbeszélés, amit tartott. Időben elkezdte és megfelelő ütemben halad.

2. Az MTT elnöksége már október eleje óta csak egy kis méretű, elsősorban nekünk szóló (de nem kirekesztő - ilyet soha nem mondott senki) rendezvényt szeretne a hagyományos LEP helyett, bőven volt tehát idő mindenre eddig is.

3. A vita itt a plakát feliratán ment, mielőtt bárki bármilyen egyéb pletykákat indítana útjának az egészről. A plakát készítője - meg merem kockáztatni - nem kirekesztő szándékkal vagy elitizmusból írta le, hogy LEP, nyilván fel sem merült benne, hogy ez problémát fog jelenteni.

Emberek, nem azt mondta, hogy JEHOVA, nem kell rögtön megkövezni így ismeretlenül is (ezek után nem csodálkoznék, ha meg se merne nyikkanni).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385711 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Ring előtt le a kalappal - de tényleg. Ennyivel hamarabb elvállalni...

Bennem felötlött a gondolat, hogy az is lehet a hiba a főszervezősséggel ( a vizsgaidőszakon kívül - ne fogjunk mindent arra) hogy itt az események után mindig a főszervező van bántva, akkor is ha a siker amúgy nagy. Mert valamibe valakik mindig belekötnek és ez igencsak letöri a vállalkozó szellemet. Tán ha hamarabb készülődne rá mindenki... De ez már GOMUNCS téma azt hiszem, és többször említettem is már.
Befogtam...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385705 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
nincs kapacitásunk szép igényes nagy rendezvényt csinálni, így helyette kicsiben csinálunk igényeset - egy elfuserált, kapkodásban, sebbel-lobbal összedobott helyett. Most komolyan a plakát miatt vitázunk? szerintem nincs értelme még háromszor átmenni a témán, megbeszéltük, megvan a jó megoldás, kár egymásnak esnünk (akár kicsiben és jelképesen sincs értelme)
nyugi skacok. inkább segítsünk Ringnek nagyon, mert igencsak bátor és kedves tett volt a részéről, hogy amit senki nem mert elvállalni, ő megtette, időszűkében is.

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385704 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Rabyn, felindultnak tűnsz. Nem olvastál figyelmesen, az elnevezés szerintem is fontos.
Tradicionálisnak a külsősöknek készülő és hirdetett, délelőtt ismeretterjesztő és játékos, este pedig színpadi előadásos, rengeteg szervezővel, nagy helyszínen működő Tolkien Születésnapot hívom, és az elnökségi döntéskor is ezt értettük alatta. Ez idén nem lesz.
Lesz helyette más, kisebb helyen, nagyon szuper ötletekkel, a közösségünknek, meg Tolkiennek, szülinapjára. És bárki bejöhet az utcáról. Ebben mi olyan fájdalmas?
Nem látom se a szövegben, se másutt a lemondást a szép, igényes dolgokról, ez így sosem merült fel, inkább ellenkezőleg, akartuk a szép, igényes rendezvényt, de nehézkes lett.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385696 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
most csúnya leszek de:
baszki Ádám attól még tradicionális a rendezvény, hogy nem 5000 lesznek rajta csak 100an...
A tradicionális nem azt jelenti, hogy többszázan vannak, hanem azt, hogy hagyományörző. A hagyományőrzés pedig a NÉVVEL kezdődik...

Mért van nekem olyan érzésem, hogy már lemondtuk róla? Hogy lemondtuk arról, hogy kicsiben is szépet, jót, igényeset alkossunk?

Ettől még mindig baromira becsülöm Ringet és segítek neki megszervezni a rendezvényt, hiszen nekem is fontos, hogy jól sikerüljön.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385686 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Úgy látom, nagyon mélyen gyökerezik többünkben a LEP, mi több, úgy, mint indikátoreseménye a Társaság életképességének. Ez túl erősre és sötétre festett kép szerintem. A hagyomány megszűnéséről, megszüntetéséről szó sincsen, még nem is sugalltunk ilyet. Egészen egyszerűen a tradicionális rendezvénynek nem akadt szervezője, és az utóbbi években -érthetően amúgy- a külső érdeklődés is hanyatlott (meg a mi ötleteink). Szüneteltetjük ezért, és tudunk majd előre, időben, gondosan felkészülni az újabb filmtermésre pár év múlva.

Konkrétan pedig: jó, ha kiírjuk a nevet, és fontos is.
De nem látom be, hogy ezen múlna, hogy ki jön el és ki nem. Az összes rendezvényünk mindig kint van a főoldalon, továbbá a fórumokban utána lehet kérdezni, nincs senki se elzárva attól, hogy megjelenjen egy rendezvényünkön. 2010 elején aki külsőssel szerintem egyáltalán számolni lehet, azok olyanok, akik már voltak korábban, tehát ismerik a menetet (és gondolom a rövidítést is).

Azt javaslom, ha elegen leszünk pénteken, az egyik Gomuncs-téma legyen a LEP és célja és jelentősége, mint aktuális és markáns önkép-eleme a társaságnak. Írok még témákat oda, apropó.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385684 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
A külsősökről:
Én minden Tolkien rajongóval szívesen találkozom, különösképpen január 3-án, és bár most a vezetőség úgy döntött, hogy a tavalyi megfogyatkozott érdeklődést és az idei megfogyatkozott kasszát figyelembe véve, eltérően az eddigi évektől nem rendez nagy rendezvényt, ezt nem tartom megfelelő oknak arra, hogy az esetleges érdeklődőknek esélyt se adjunk a tudakozódásra és megjelenésre.

A LEP volt mindig is a legfontosabb, egyértelműen a külvilág felé prezentáló rendezvényünk, a boldog Óidőkben és Aranykorban amikor a Filmek arany és ezüstfénye beragyogta a Corvin mozit, még fel sem merült, hogy ne így legyen.
Az Óidők elmúltak. Múlóban a Középidők is.
De ez nem ok arra, hogy ezt a hagyományt teljesen megszüntessük.

Minden valószínűség szerint kevesen lesznek, sőt, lehet, hogy mi MTT-sek (ezalatt most az eddigi LEPen szervezőként-résztvevőként-miegyéb megjelenő MTTközeli egyéneket is értem) sem leszünk ott olyan számban mint eddig.

De azért esélyt szeretnék adni.



(és csendben jegyzem meg, hogy lehetséges, hogy ha megjelenik(nnek) a Hobbit film(ek), akkor újból lesz okunk egy grandiózusabb rendezvényt szervezni. És az is lehetséges, hogy nem így lesz.
Én benne voltam az eddigi 6 LEP szervezőcsapatában, és szeretnék benne lenni még legalább ötször ennyiében. Mert ez kell.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385683 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Skacok, mielőtt elmérgesedne a vita (még eddig nem tette de a "kiakadtam"/"panaszkodtam" szavak engem kicsit megijesztenek), olvassátok újra, h. milyen építő megjegyzések születtek. Vagy olvassátok el ezt, én gyorsan összefoglalom, meg hozzáteszem a magam részét.

Rabynnak teljesen igaza van abban, hogy ha csak a Tolkien iránt érdeklődő haveroknak akarjuk megmutatni, hogy van-e kedvük jönni, meg hagyománytiszteletből is, akkor megéri ráírni, hogy Rég Várt Ünnepély. Ebben mindenki (azaz SÚ, Idhren, Meta) egyetért és senki nem látja akadályát.

TOVÁBBMEGYEK:
Ring még nem nyilatkozott. Én nem gondolom, hogy ez egy tudatos, átgondolt lépés volt azzal a célzattal, hogy csak belsősök értsék, és csak egy plakát legyen. SÚ ugyan azt sugallja lentebb, hogy ez a belsős plakát, lesz/lehet még másik.

Én sürgettem azt a dolgot, hogy LEGYEN a főoldalon infó (mint MTT rovatfelelős). Mert november végén a belsősöket (és ide sorolom a ritkán erre járókat, akik viszont LEPre szoktak jönni és ilyentájt idenéznek, h. kell-e segítség stb.) már érdekli, hogy idén minden nehézség ellenére MÉGIS LESZ LEP. Aki először jönne, az úgyis majd 1-2 héttel előtte dönti el, amikor már kialakulnak a családi látogatások és vizsgák. (Persze a kari lap miatt nem lehet addig várni a másik plakáttal, én ezt értem, de nincs is elkésve.)

Még egy dolog.
Én el tudom képzelni, hogy mivel Ring először szervez egyedül nagyobb rendezvényt, egyszerűen nem gondolt bele néhány dologba azonnal. Akár abba, hogy a LEP szót csak mi értjük. (Azért, mert a vezetőség-szervezőség már hatszor átrágta ezt a problémát, és megszoktuk, h. ki kell írni magyarul is, nem jelenti azt, hogy mindenkiben tudatosodott.) Másrészt abba, hogy bizony ha főszervezőként dönt is valamit (amihez akkor is joga van, ha az alszervezők nélkül nem tud dolgozni, tehát fontos az egyetértésük), akkor azt minimum illik tudatni az összes érintettel.

Persze most én is csak hipotéziseket írok Ring fejéről, mint itt lejjebb mindenki, szóval majd ő megmondja, mi az igazság : )

DE.
Aki már volt ilyen szervezői pozícióban, és vissza tud rá emlékezni, hogy elkövetett bármilyen jellegű hibát, amiről azóta már tudja, h. nem szabad, az próbáljon ezért megértő, segítőkész és konstruktív lenni (utóbbi nem hiányzott most sem!).
Aki meg még nem volt, az próbálja elképzelni, hogy ha ő kerülne ilyen helyzetbe, akkor biztosan mindent elsőre jól csinálna-e, és ha felmerül benne a kétely, hogy nem, akkor azért próbálja azt visszajelezni, hogy figyelj, kérlek ezt és ezt ne így csináljuk.

Biztos vagyok benne, h. pl. Ring nagyon jól venné, ha szólnátok neki h. ne feledkezzen meg arról, h. Ti is tudni szeretnétek a dolgokról. (De pl. talán az sem egyértelmű, h. a lepes megbeszélésen jelen lévők közül kit érdekel annyira h. mindent tudni akarjon mert segíteni akar, sokat, és ki az aki csak épp ráért még maradni kgy után és ötletelt kicsit.)

De kicsit az az érzésem, hogy a (fő)szervező szerepéhez társultak sztereotípiák, hogy "egy szervező mindig elb*sz valamit és az nekem sz@rul esik h. már megint nem figyeltek rám vagy kihagytak valamiből", és elfelejtjük, hogy néha aki éppen valójában szervez, az nem tudhatja az összes mindent amit a szervezőktől KOLLEKTÍVE már úgy gondoljuk, h. tudják. Ne zúdítsuk rá az eddigi összes negatív tapasztalatunkat egy emberre.

Pedig ha Ring nem vállalta volna, NEM LENNE lep...

(és RIng, bocsi a fogadatlan prókátorkodásért...)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385675 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Igen én a lepes megbeszélés miatt is akadtam ki egy kicsit ezen a dolgon, mert ott még arról volt szó, hogy igenis valamilyen szinten örülnénk neki ha külsősök is jönnének (nem hiszem, hogy túl sokan, de 10-15 ember szvsz még elfér a főnixben is, és mivel szervezett progi lenne nem gondolom, hogy baj lenne a helyszűke, és ha jól rémlik gondoltunk rá, hogy lesz valami "mini városbújocska" ami a gödör és környékét foglalná magába, de lehet, hogy ezt időközben elvetettétek)

Viszont ha még mindig én csinálom az esti blokkot, ahogy ezt a múltkor megbeszéltük akkor szeretnék kérni mindenkit akinek van 2003, 2004, 2005,2006,2007,2008, 2009 es lep videója, illetve bármilyen olyan videó ami a lepekhez kapcsolódik vagy a társaság eddigi előadásiahoz (táboros nem kell az van, de egy khenek örülnék illetve kapcsolosnak is) akkor azt örömmel fogadnám.
Főleg az Alcar féle videókat keresem 2004ből, mert azok nekem sajnos tönkrementek:(

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385673 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010

Sötét Úr írta: Meta, ha egy tisztségviselő nem tud jelen lenni a vezetőségin, az még nem jelenti azt, hogy amit előtte eltervezett, az de facto úgy is van. ;)

Ezt a mondatot most nem biztos, hogy teljesen értem, mindenesetre akkor az előző indoklásomat vedd úgy, hogy én panaszkodtam, aki nem vagyok tisztségviselő, tehát nem értesülhettem róla, hogy nem úgy vannak már a dolgok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385672 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Meta, ha egy tisztségviselő nem tud jelen lenni a vezetőségin, az még nem jelenti azt, hogy amit előtte eltervezett, az de facto úgy is van. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385670 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Helyszűke teljesen jogos, nem véletlenül mondtam én is. Viszont azon a megbeszélésen, ahol Rabyn is ott volt és tervezgettünk, ez még nem merült fel, és szóba került a hogyan reklámozzunk külsősöknek, meg ez a kari lapba betétetés például, tehát az ő felvetése is jogos. A probléma, mint mindig, a különböző megbeszélések résztvevőinek információhiánya egyéb megbeszélések eredményéről :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385668 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Alapvető korlátot jelent a Főnix befogadóképessége (pontosabban annak hiánya). Már a Halloween is feszegette azt a határt, amikor a hely túl szűknek bizonyul. Ringgel ötletelve én tettem különféle javaslatokat, hogy hogyan lehetne a rendezvényt kivinni a külsősök felé (egészen pontosan az volt a javaslatom, hogy bizonyos dolgokat a Deák téren csináljunk, szabadban), de több problémát is felvetett az ötlet, ami miatt végül nem kapott támogatást. Ezek fényében, Ringgel konzultálva készült a belsős változat - és ha jól tudom, ő meg közben Alyrral is konzultált. Azért ilyen a plakát, amilyen most.

A másik oldala a dolognak, hogy megvan az alap, amin már sokkal gyorsabban lehet változtatni, tehát ha a szervezők felkérnek, rövid időn belül tudok külsősöknek szóló plakátot készíteni belőle. Nem azonnal, nem tegnapra, de egy-két (esti-éjszakai) órán belül. Szóval a szervezőkön múlik, hogy bevállalják-e néhány külsős érkezését a túlterhelődni hajlamos helyszínre.

A vezetőségin a leghatározottabban arról volt szó, hogy - ahogy Ádám írta - belsős, de nem zárt rendezvény legyen a 2010-es LEP, és izomból gyúrjunk arra, amikor a Hobbit filmek megjelennek jól, mert majd akkor megmutatjuk, hogy újra meg tudjuk tölteni a Corvint (vagy mást) pár ezer, de legalábbis sok emberrel. Ez a döntés nem zárja ki, de nem is feltételezi azt, hogy a LEP-et külsősök felé is hirdetnünk kellene, így azt sem lehet állítani, hogy a szervezők hibát követtek volna el azzal, hogy belsős rendezvényként, a szélesebb körű hírverés mellőzésével képzelték el a dolgot. Aki mást várt, szólt volna előre. Rabyn, mint (akkori) FB, pontosan tudhatott az ügyről (bár azt hiszem, akkor éppen igazoltan távol volt a vezetőségiről?) és élhetett volna a tanácskozási és véleményezési jogával akár e-mailben is. Szerencsére mostanában működik a kommunikáció a vezetőség és az FB tagjai között, nem úgy, mint amikor még vez.tag voltam én is. :D
Mindenesetre ezen kár utólag rágódni, csak a számonkérő hangnem miatt tartottam fontosnak megjegyezni. Fontosabb, hogy most mit csináljunk? Ez pedig a szervezők döntésén múlik. Ha azt mondják, hogy legyen publikus plakát, csak a kívánt szöveget kérem, és egy kis időt.

Még valami: a külsősöknek szánt plakáton szerintem feltétlenül rajta kell lennie a "Rég Várt Ünnepély" és a "Tolkien-születésnap" szövegeknek, mert teljesen jó meglátás, hogy a külsősöknek a LEP semmit nem mond. (A szöveg elhelyezését már én megoldom, az a kisebb gond.) Sőt, a Főnix nevét is a hivatalos formájában kellene feltüntetni (Főnix Klub?), és a honlapot (tolkien.hu) is meg kell adni, mint információforrást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385667 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Nem tudom, hogy most végülis a főszervezők hogy képzelik pontosan, de a megbeszélés alapján úgy tűnt, hogy nem hangsúlyozottan belsős rendezvény. Nem nagyrendezvény, ahova tolongania kell a népeknek, és örökre elmegy a maradék kedvünk is a LEP-szervezéstől, ha nem lesz tömeg, de egyértelműen úgy beszéltük a dolgokat, hogy az esti nosztalgiázást kivéve ugyanúgy élvezze emtétés és nememtétés. Attól még méretre nem nagyobb, csak más, mondjuk LEP-szerűbb :) Amit ott beszéltünk, nekem nagyon tetszett, megvalósíthatónak és használhatónak tűnt, ha tényleg úgy lesz, az külsősök előtt is vállalható, talán még időben is össze lehet szedni.
Ennek kapcsán egyébként érdekelne is, hogy úgy létszámra, minimum és maximum, hány főre tervezünk? leginkább hogy mi az a létszám, amit elbír a hely - mert az eddigiek ismeretében szerintem csak ettől függő, hogy mennyire reklámozzuk külsősöknek.
(Ami az utóbbi két alkalmat illeti, én korábban nem voltam itt, csak kívülről láttam LEPet, viszont a legutóbbi az nekem nem úgy tűnt, mintha próbálkozás lett volna külsősöknek szervezett LEPre, a színpadi est inkább csak nekünk volt már. 2008-ban viszont, amikor nagy csalódás volt, hogy mi minden nem stimmelt, annyi lelkesedés és jó ötlet volt utána a fórumban, hogy nagyon elkezdtem várni a következőt, hogy vajon sikerül-e, de végül nem derült ki, remélem, egyszer majd még kiderül és jó lesz. És az ideit sem úgy kell elkönyvelni, akár jó lesz kisrendezvénynek, akár nem, hogy ez megint egy olyan eset volt, hogy elbénáztuk a nagy LEPet.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385664 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Megint borzasztóan népszerűtlen leszek.
Tudjuk, hogy jan 3 LEP. Már egy évvel előtte. MINDEN jan 3.
Miért későn kezdjük mindig el? Miért nem január negyedikén már a következőt?

Kell még LEP? Vagy csak csináljuk, mert mi vagyunk az emtété? :roll:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385660 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Sztem sem kéne kizárni a külsősöket, még ha pesszimistán nem is várunk nagyon senkit...
Azért lesz a rendezvény belsős, mert nem számítunk nagy érdeklődésre, de ki tudja :P
A plakát sztem nem gáz, csak meg kell kérni SÚt, hogy kicsit buherálja meg reklám céljára.
Ennyi sztem...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385657 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Az, hogy kvázi belsős rendezvénynek készül kizárja azt, hogy külsősök, olyanok akiknek nincsen köze az mtthez jöjjenek?
Mert a plakát ezt sugallja! Hiszen egy abszolúte "idegen" nem tudja mi az a LEP...
Ellenben a Rég Várt Ünnepély ismerősen csenghet neki.

Arról nem is beszélve, hogy egészen tavalyig minden ilyen ünnepség ÜNNEPSÉG megkapta ezt a nevet.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385655 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
Szóljatok, ha rosszul tudom, de ez egy
BELSŐS rendezvény lesz, ez a terv vele.
Nem zárt ugyan, mint az MTT szülinapja (ami utóbbi időben amúgy nem az), hanem csak annyira nyitott külsősök felé, mint a KÖMT, meg a tavaszi tali. Azaz kint van a főoldalon, meg a helyszínén esetleg, és ennyi.
Hanna korábbi összefoglalóját én világosnak és pontosnak tartom.
Most akkor idemásolom az előzményeit is egy vezetőségi levelezésből:

Kincső írta október 11-én:
"Az jutott eszembe, hogy használna vajon a közhangulatnak egy "miért is jó emtétésnek lenni" jellegű szabad műfajú pályázat, illetve ennek eredménye a LEPen prezentálva? Ha már úgysem külsős. Kedvenc és
nosztalgikus zenékből, videókból, képekből, megörökítve képző- és iparművészeti alkotásban, stb.
Mi mindent csináltunk már együtt.

(...)Hanna ki fogja írni, hogy keresünk LEP főszervezőt, de úgy látjuk, hogy csak (egészen) kisrendezvényre van (szervezői) igény - ha lesz Turambar, akkor lehet színpadi est, ha nem,
akkor valami alternatív közösségi közösendolgozós katarzisélményt kellene valahogy prezentálni(...) (Ha Hanna kiírására hirtelen nekibuzdulás történik nagyobb rendezvényre, annak örülünk majd, persze.)"

Írtam erre október 13-án:
"Jó ötlet szerintem is, és most felvállalok egy kissé kellemetlen szerepet:
Október közepe van. NE buzduljunk neki semmi nagyobb rendezvénynek,
hanem az alábbi dolgot fogalmazzuk meg pontosan, és indítsuk be. Erre is
készülni kell, és a blogszférában nagyon erős ezirányú igények tükröződnek mostanság.
FELEJTSÜK EL IDÉN A KÜLSŐS/NAGY/ELŐADÓS LEP-et! Legyünk őszinték
magunkhoz, az utóbbi két alkalommal ez nem jött be már annyira."

Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk egy rendezvény céljával, hogy tudjuk, mit szeretnénk, mert nyilván annak alapján, annak érdekében szervezünk.

Tehát, mi ennek a LEP2010-nek a célja? - kérdezem aktív szervezőitől.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385646 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Születésnap 2010
A plakátot nem lehetne megváltozatni? Süt róla, hogy ez egy belsős rendezvény, így nem tudom beraktani a kari lapba, és nem tudom reklámként sem felhasználni, így pedig az esélyt is elvesszük a külsősöktől, hogy esetleg talááán benézzenek a főnixbe jan.3-án.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére