Lassi Laurië szerkesztőség

Több
15 éve 5 hónapja #374455 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tudom, hogy falvédő-szöveg, de a jelen gazdasági helyzetben ez elég antiszoc húzás lenne. Inkább annak kellene utánaszámolni, hogy fele mennyiségű Lassi mennyivel lenne összességében olcsóbb, fajlagosan meg drágább, és annak a költségeiből faragni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374450 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A LASSI-kedvezmény pártoló tagoknak MINIMUM 5%, szerintem kaphatnák olcsóbban. Tekintettel a jelen körülményekre, úgyis jó lenne szerintem valamiféle tagdíjemelést eszközölni.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374444 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tünde, ne jajgass a "lélekzet" szón, nem hibás, csak régies. (Ej-ej, ezek a fiatalok... ;) Bezzeg az én időmben!) Azért is nem javítottam ki, mert nem tudtam, hogy nem szándékos-e, arra meg nem volt idő, hogy utánajárogassak. (Elég utolsópillanatos dolog volt a képregény átírása, és még büszke is vagyok rá, hogy két este készen lettem vele.) Igazság szerint épp nem volt itthon magyar nyelvű Hobbit sem, csak angol, hogy azt megnézzem, hogy nem a könyv írásmódját követi-e a rajzoló.

Orsie: ne fényezzél túl, szerintem Nudli is simán megcsinálta volna, ha nem szorítja annyira az idő.


[később]
Tünde, azt azért még elmondom, hogy a lektorálás egy furcsa állatfajta... A KEMET-en mindig mindent két-háromszor újra átolvasunk, és úgy kerül fel, sőt, ki szoktam adni ismerősnek átfutásra, mert hajlamos az ember annyira akarni, hogy minden rendben legyen, hogy ott is a helyes szöveget olvassa, ahol helytelen van. Ezek után természetesen a már felkerült anyagokban nem győzöm javítani a hibákat... :) Szóval óhatatlan, hogy valamennyi mindig marad. A célunk persze az, hogy ez a mennyiség egynél kisebb pozitív egész szám legyen. ;) :)
[/később]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374434 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Halihó!

Itten már többször bizonytalanság volt, hogy mennyi kedvezményt is kapnak a pártoló tagok a Lassiból, és csak "szokásjogra" tudtunk bizonyosan hivatkozni. Nos, most megtaláltam, hogy ez a szokásjog nem önkényes volt, hanem, az Alapszabály szabályozza így:

A Magyar Tolkien Társaság Alapszabálya írta: A TÁRSASÁG MŰKÖDÉSE ÉS GAZDÁLKODÁSA
27. §
(2) A Társaság az általa szervezett díjtételekkel terhelt rendezvények, programok, illetve az általa kiadott kiadványok árából pártoló tagjai számára minden esetben minimum 5 % kedvezményt biztosít.

[size=9:3fv9pg8p]A kiemelés tőlem.[/size]

Szóval most már minden érintett tisztában lehet vele ;)

p,k.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374391 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
köszi a dícséretet és a kritikát is.
korrektúra: Nido és én szoktuk átnézni, de ha későn jönnek be a cikkek, akkor már nincs rá túl sok időnk...
a képregényt SÚ-nak adtuk oda, hogy az eredeti kézzel írott szövegbuborékok helyett gépelje oda, (mert ilyesmit csak ő tud csinálni), hogy jobban lehessen olvasni.
szvsz csak véletlen elgépelte.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374387 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Végre kezembe került a Lassi, Nido jóvoltából köszi :)

Szuper, tartsátok meg az írókat is. Különösen tetszett Ring cikke :) grat

egy kis kötekedés (tudom, túl sokat korrektorkodom, de...): van valaki aki kimondottan helyesírási szempontból átnézi az anyagokat? Vannak benne hibák.
Ami nagyon zavaró pl az a TLV-s képregényben a : lélekzet - jajj

amúgy mindenkinek nagy nagy gratula nagyon színvonalas :up: :bounce:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374272 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Snuffles írta:

Orsie írta: Snuff, privit nem kaptam :(

Igen, mee' egy perccel a hsz-ed előtt írtam meg :P de már ott van.

és tényleg :) válasz is ment ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374270 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Orsie írta: Snuff, privit nem kaptam :(

Igen, mee' egy perccel a hsz-ed előtt írtam meg :P de már ott van.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374268 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
SÚ drága, írok mailt, és köszi!
Snuff, privit nem kaptam :(

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374266 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Megnézem, hogy mikre vagyok képes, és lehet, hogy összehozok zűrös határidőn belül egy elsőtáboros benyomások írást. Terjedelem? (E-mailbe is jöhet, a Sočás visszaigazolást rendben megkaptam.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374265 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Orsie írta: hmm, eddig sajnos úgy néz ki, de még elkapom Snufflest hátha mezei táborozóként írna róla mert ő szívesen szokott nekünk segédkezni. ha beszéltem vele, szólok!

Jelenleg úgy néz ki, hogy egyéb elfoglaltságaim akadnak a közeljövőben, és remélem, minél tovább, de priviben részletezem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374241 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta:

Orsie írta: (...) táborral kapcsolatban már kértem nyáron is a népeket cikkírásra, végül senki se csápolt így Gandalf lett a megmentőnk (...)
Gandalf, főleg szervezői de ha volt mezei táborozói szemszöged is közben akkor abból is egy picit :D


Ez azt jelenti, hogy végül csak én fogok írni a táborról a Lassiba?
Mert akkor eleve másként írom meg.

hmm, eddig sajnos úgy néz ki, de még elkapom Snufflest hátha mezei táborozóként írna róla mert ő szívesen szokott nekünk segédkezni. ha beszéltem vele, szólok!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374240 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Orsie írta: (...) táborral kapcsolatban már kértem nyáron is a népeket cikkírásra, végül senki se csápolt így Gandalf lett a megmentőnk (...)
Gandalf, főleg szervezői de ha volt mezei táborozói szemszöged is közben akkor abból is egy picit :D


Ez azt jelenti, hogy végül csak én fogok írni a táborról a Lassiba?
Mert akkor eleve másként írom meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374239 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
nyugi, március 15 a megjelenés időpontja, tehát lapzárta előtte másfél hónappal, vagy is január végén lesz (hogy Nudlinak/SÚnak és Póknak is legyen elég ideje rá). ez a legeslegkésőbbi dátum, kérem hogy mindenki ha lehet már idén adjon le mindent, hogy ne kelljen kapkodni. a rendezvényeket illetően így is a friss élmény lenne jó, ez a KÖMF esetében még áll, táborral kapcsolatban már kértem nyáron is a népeket cikkírásra, végül senki se csápolt így Gandalf lett a megmentőnk, a szlovéniai happeningről szóló cikket meg SÚ megírta és meg is érkezett - ezúton is köszi - csak még lehet, hogy Kincső valamit hozzá fog tenni (?). ez utóbbit angolra kell fordítani (valamint a KÖMF-ről szólót is) tehát ezért kellett mihamarabb.

egyéb cikkötletekkel megkeressük az illetékeseket mailben.

ja és ami kimaradt az előbb: ELTE dolgozatunk is van több, ezek kerülnek a tudományos részbe, ha pedig kapnak az illetékesek újat ami színvonalas azt várjuk szeretettel a lassis emailcímre.

Gandalf, főleg szervezői de ha volt mezei táborozói szemszöged is közben akkor abból is egy picit :D

Nudli: a január vége jó neked? az már elvileg vizsgaidőszak vége. akkor van rá kb 2-3 heted és még Pók is beleteheti a képregényét és remélhetőleg a nyomda se tol ki úgy velünk mint idén nyáron :P ha az segít akkor elküldjük előbb azt ami már megvan és korrektúrázott.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374235 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hm, ezt én is kérdem, végül mi a véglegesre lefixált határidő a leadáshoz?

Eseménynaptárban nem vagyok biztos, hogy lesz, mert elnökségi döntés se volt róla még.

Tábori beszámoló mennyire kell szervezői szemmel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374232 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
nekem mikorra kell kész lennem és mikor kapom meg? karácsony idén is lesz és még mindig állati sok rokonom van, úgyhogy ha lehet minél előbb.

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374225 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Nos, akkor milyen anyagok kellenének még a köv. számhoz és mikorra?

kéne egy következő félévi ICS-s eseménynaptár, egy tábori beszámoló Tőled, Gandalf, a szlovén rendezvényről már írt SÚ (és Kincső?) tehát az már OK, KÖMF ügyben meg felkértem Bent. a többi az sorozat következő darabja Esgaltól, meg képregény, és vers, mesterdarab, novella van dögivel. ami most nem ugrik be azt meg otthon megnézem a gépen.

angol cikkfordításra meg felkértük Siss-t és vállalta :)
köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374223 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nos, akkor milyen anyagok kellenének még a köv. számhoz és mikorra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372551 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Köszönjük a Lassit! Gyönyörű a dizájn! És Esgal képregénye... wowwwwwwwwwww :eek2: :sleepy: :up:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372533 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Ugyan még alig olvastam bele az újságba, de amibe bele néztem az alapján naon jónak tűnik!Grat a csapatnak!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #372418 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sil írta: Az a bizonyos elmaradt Lassi, ami már elvileg rég kész van, csak múltkor a nyomda nem nyomtatta ki, hozzáférhető lesz KÖMT-ön?

igen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #372406 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Az a bizonyos elmaradt Lassi, ami már elvileg rég kész van, csak múltkor a nyomda nem nyomtatta ki, hozzáférhető lesz KÖMT-ön?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370591 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nekem meg épp az jutott eszembe, hogy a KÖMF/T-re lehetne csinálni egy ilyet, pár oldalas A5 formátumban, amit akár egy lézernyomival ki lehetne nyomtatni (pár) tíz példányban. Ezzel egyrészt a külföldiek tájékozódását tudnánk segíteni az MTT-n belül, másrészt tesztelni tudjuk, hogy mit lehet érdemes, és mit kell feltétlenül beletennünk egy későbbi, általánosabb célú kiadványba. Ha érdekes lehet, összeszedem, hogy konkrétan mire is gondoltam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370585 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Az angol nyelvű kiadvány érdekes elképzelés, bár én egyelőre inkább támogatnám az elektronikus formát (mondjuk egy pdf) mint a nyomtatottat, mert ez utóbbi jelentős költséget jelentene erősen bizonytalan "megtérüléssel".

A külföldieknek valószínűleg eleve könnyebb lenne letölteni egy ilyent, mint postán kérni egy nyomtatott változatot...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370540 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Ankalimon írta: Ha jövő őszre vissza akartok térni a közgyűlési megjelenésre, akkor inkább kora tavasszal jelenjen meg a következő szám. Célozzuk meg a tavaszi talit (március közepe), akkor a lapzártát valamikor január végére kellene időzíteni...

Ankalimon, válaszoltam prividre és e-mailt is írtam a témában.
a lapzártát megoldjuk a magunk ütemterve szerint, ami attól függ, mikor kell kijönnie a Lassinak. a tavaszi megjelenést (március közepe, esetleg április eleje) abszolút támogatom - ezesetben valóban január vége, illetve február eleje lenne javaslott, mert ekkorra a többség túlvan a vizsgákon és a karácsonyon is.

de ugye senki se akarja akkorra hagyni az idei tábori beszámolót?

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370529 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Ha jövő őszre vissza akartok térni a közgyűlési megjelenésre, akkor inkább kora tavasszal jelenjen meg a következő szám. Célozzuk meg a tavaszi talit (március közepe), akkor a lapzártát valamikor január végére kellene időzíteni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370525 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

nido írta:

Gandalf írta: Én kompromisszumos javaslatként felvetnék egy december eleji lapzártát a LEP-es számhoz, akkor a vizsgaidőszakban csak a nyomdászoknak lesz dolga (na jó, a zh-időszakba belenyúlhat még a tördelés, de nem feltétlenül). Hm?


ez lepes megjelenéshez az ideális lapzárta ;) tavaly is ez volt.

pontosan.
a lapzárta és a megjelenés között legalább egy hónap szükséges. de ahogy mostanában a nyomda a munkáját, végzi, inkább másfél hónap :P /ezért szajkózom folyton, hogy mindent időben/.
én változatlanul úgy gondolom, hogy LEP-re akkor érdemes megjelenni, ha a követlező szám jövő ősszel jelenik meg. csak így tudunk visszaállni a régi rendre.
vagy a következő szám csak tavasszal lesz, és akkor normál ütemben követi az őszi. sajnos egyik sem tökéletes megoldás, de mást jelen körülmények között nem nagyon lehet mit tenni.

mellesleg még senki se csápolt azért, hogy a Táborról írhasson.
Ti írjátok a Lassit, nélkületek nem lesz kész...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370522 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Én kompromisszumos javaslatként felvetnék egy december eleji lapzártát a LEP-es számhoz, akkor a vizsgaidőszakban csak a nyomdászoknak lesz dolga (na jó, a zh-időszakba belenyúlhat még a tördelés, de nem feltétlenül). Hm?


ez lepes megjelenéshez az ideális lapzárta ;) tavaly is ez volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370505 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Akkor épp a nagykereskedőknek van "vizsgaidőszaka"... ;) De azért jó ötletnek tartom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370488 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Én kompromisszumos javaslatként felvetnék egy december eleji lapzártát a LEP-es számhoz, akkor a vizsgaidőszakban csak a nyomdászoknak lesz dolga (na jó, a zh-időszakba belenyúlhat még a tördelés, de nem feltétlenül). Hm?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.856 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére