Lassi Laurië szerkesztőség

Több
16 éve 6 hónapja #357405 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Az NCA kiírta a nyomtatott sajtótermék fejlesztésének és létrehozásának támogatását célzó pályázatot. Leadási határidő2008.05.21.elektronikus úton nem lehet sajnos leadni. Nézzétek át kérlek!

Tudnivalók ITT

Ha ez sikerül, akkor a Lassival többet nem lesz gond.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #357014 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
nagyon köszönöm mindenkinek, Ulmoval átíratom a főoldalon

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356984 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Na, II/1, III/1 beszkennelve, Tündének linkek elküldve. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356980 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Eddig összesen 10 Lassi jelent meg:
tolkien.hu/category.php?m=35 (képekkel)

ezt linkeltem én is ;)

Orsie / Fraktál írta: itt az összes megjelent Lassi és a III. évfolyamból csak 1 szám van: www.tolkien.hu/category.php?m=35


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356976 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356974 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Tünde írta: III. évf/ 2. szám - nem rendelhető, elfogyott, utánnyomás nincs
III. évf./ 3.szám - nem rendelhető, elfogyott, utánnyomás nincs

Ez a kettő szerintem nem volt sose (hacsak nem valami Lassi Tittë lett így beszámozva). A 2005 májusi IV/1-ben szó van róla, hogy az előző szám megjelenése óta több mint 1 év telt el, és a 2004-es táborról is ebben a számban van beszámoló. Ezenkívül Brisa mondta 2004 decemberben, hogy addig 5 szám jelent meg összesen - és pont a III/1. az ötödik, ha megnézed.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356968 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
archiválásról sajnos nem tudok, és én se értem, hogy miért nincs digitális formában archívum erről..

nekem a "mi első számunk" word-ös verziója van meg, de az csak szöveg. a kész újság képekkel, tördelve Corel programmal készült és Nodleenál lehet róla érdeklődni.

az előző szerkesztőség munkájáról nem tudok semmit.

Sil, akkor tudnál segíteni, megoldható lenne, hogy ma szkennelj és elküld Tündének? persze ha tisztáztátok, hogy pontosan melyiket.
itt az összes megjelent Lassi és a III. évfolyamból csak 1 szám van: www.tolkien.hu/category.php?m=35

Gandalfék pedig csak megmondják, hogy hogyan lehet egyezkedni a szakdolgozóval :)

köszönöm!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356966 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
2004 óta vannak Lassik nálam ami a sajátom
A rendelésnél ezt az infót kaptam
I. évf./ 1.
II. évf./ 1. szám - nem rendelhető, elfogyott, utánnyomás nincs
II. évf./ 2.
II. évf./ 3.
III. évf./ 1.
III. évf/ 2. szám - nem rendelhető, elfogyott, utánnyomás nincs
III. évf./ 3.szám - nem rendelhető, elfogyott, utánnyomás nincs
IV. évf./ 1.
IV. évf./ 2.
V. évf./ 1.
VI. évf./ 1.
VII. évf./ 1.

Akkor valaki segítene a nem rendelhetőben tisztázni, hogy mi az ami sose volt, és ami volt, és megvan valakinek, de nálam nem rendelhető, akkor szkenben megkaphatnám, vagy kölcsön és beszkennelem?????

Előre is örök hála mindenkinek. :D
Azt mondjuk nem értem, miért nincsen meg a wordos változat az előző szerkesztőség munkája. Nincs nekünk semmi archiválásunk semmiről? OK, nem nektek morgok, hisz nem ti tehettek róla.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356963 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sil írta: A II/1 az a 2003 januári (Galadriel+Frodó)...

bocs Sil, igazad van, Galadriel és Frodós nekem nincs is meg. nekem 2003 áprilisi és októberi van, ezt jól írtam az előbb is. nekem sincs meg mindegyik szám.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356958 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Tünde írta: II/1 szám, III/1-2 szám

III/2? 8O Annak mi van az elején? :keres: Nekem elvileg mind megvan, de ilyet nem találok...
(Szerk.: A 2005 májusiban, ami a IV/1, van beszámoló a 2004-es táborról, és több mint egy évvel az előző szám után jelent meg, szóval jelenleg eléggé kétlem, hogy lett volna III/2... És 2004 decemberben mondta Brisa ebben a topicban, hogy eddig 5 Lassi jelent meg.)
Ha kell, szkennelni is tudok holnap, csak szóljatok, mi az, ami már megvan. :wink:

Orsie / Fraktál írta: nekem bescannelve a 2002 októberi van, illetve a 2003 április és október. tehát I/1, és II/1 és 2. szóval a II/1 megvan, a III/1-2 még nincs...

A II/1 az a 2003 januári (Galadriel+Frodó)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356957 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
nekem bescannelve a 2002 októberi van, illetve a 2003 április és október. tehát I/1, és II/1 és 2. szóval a II/1 megvan, a III/1-2 még nincs... én a héten sajna nagyon elfoglalt vagyok, keveset leszek otthon, a hétvégén meg elutazom, úgyhogy azt biztos nem tudom megígérni, hogy most azonnal bescannelem a többit, sorry. és munkaidőben sem tudok elrohangálni..

viszont szép sorban be fogok scannelni mindent, és akkor hozzáférhetővé tudom tenni. (tehát kb 1-2 hónapon belül.)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356955 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
a srác ezt erre a hétre kérte és fizet is érte ha valaki lefénymásolja, csak gondoltam egyszerűbb ha megvan a készítőknek pl wordben, neki bármennyit megér, csak legyen
ha valaki ideadja nekem 1-2napon belül, beszekennelem, de csak jpg-ben

vállalkozó? kedd, szerda, 15-20ig a ferenciek terén dolgozom :szépennéz:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356947 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Kincső (Thilanna) írta:

Panni írta:

Gandalf írta: Mivel a Lassi minden tag számára járnának ingyen


Ez a pártoló tagokra is érvényes, vagy csak a rendes tagokra? :oops:


Megnéztem az alapszabályt, és nem találtam benne konkrétan, csak az, h. a pártoló tagot "korlátozott mértékű" kedvezmények illetik meg. Én eddig úgy jártam el, h. csak 5% kedvezményt adtam nekik a Lassi árából, mivel ha még az évi 2 db Lassit is ingyen hozzájuk vágjuk (az teljes áron 2*500=1000 Ft), akkor már a teljes évi tagdíjukért kaptak ellenszolgáltatást, és akkor még plusz a tábori kb. 1500 Ft kedvezmény ami Lassi nélkül is több a pártoló tagsági díjnál, plusz ha jönnek más rendezvényre... na ne, azért szerintem nem jótékonysági egylet vagyunk, hogy még mi adjunk nekik pénzt, annyival többet nem nyerünk a pályázatokon attól, hogy több a tagunk...
Ezt most a "pénzügyi vezető szájaként" (kezeként?) mondtam, de a pü. vez tudta nélkül, szal a száj (/kéz) önálló életre kelt :P :D


Köszönö, a választ!

Igazság szerint már 1000 éve meg akartam ezt kérdezni, mert az alapszabályban én sem találtam bővebb infókat, de mire idáig jutottam, valahogy mindig kiment fejemből :roll:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356946 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Más kérdés, h. a Tolkien.hu rendszerében mindhárom tagsági forma egy csoportnak számít, és ha csak MTT-tagoknak tennénk hozzáférhetővé a bedigizett újságokat, azt pártoló tagok is látnák...


Szerintem a bedigizett újság egy dolog, a nyomtatott meg egy másik. ;) Az előbbi ugyanis előellításilag is ingyen van :P és talán aki elolvassa digitálisan, az utána kézzelfogható formában is meg akarja szerezni :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356945 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Más kérdés, h. a Tolkien.hu rendszerében mindhárom tagsági forma egy csoportnak számít, és ha csak MTT-tagoknak tennénk hozzáférhetővé a bedigizett újságokat, azt pártoló tagok is látnák...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356944 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Panni írta:

Gandalf írta: Mivel a Lassi minden tag számára járnának ingyen


Ez a pártoló tagokra is érvényes, vagy csak a rendes tagokra? :oops:


Megnéztem az alapszabályt, és nem találtam benne konkrétan, csak az, h. a pártoló tagot "korlátozott mértékű" kedvezmények illetik meg. Én eddig úgy jártam el, h. csak 5% kedvezményt adtam nekik a Lassi árából, mivel ha még az évi 2 db Lassit is ingyen hozzájuk vágjuk (az teljes áron 2*500=1000 Ft), akkor már a teljes évi tagdíjukért kaptak ellenszolgáltatást, és akkor még plusz a tábori kb. 1500 Ft kedvezmény ami Lassi nélkül is több a pártoló tagsági díjnál, plusz ha jönnek más rendezvényre... na ne, azért szerintem nem jótékonysági egylet vagyunk, hogy még mi adjunk nekik pénzt, annyival többet nem nyerünk a pályázatokon attól, hogy több a tagunk...
Ezt most a "pénzügyi vezető szájaként" (kezeként?) mondtam, de a pü. vez tudta nélkül, szal a száj (/kéz) önálló életre kelt :P :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356925 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Mivel a Lassi minden tag számára járnának ingyen


Ez a pártoló tagokra is érvényes, vagy csak a rendes tagokra? :oops:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356906 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Erről volt szó pár éve valahol, meg nem mondom, hol.

Mivel a Lassi minden tag számára járnának ingyen (igaz, csak a belépéstől számítva, de mivel ezt nem lehet technikailag megoldani itt, az újonnan belépők is láthatják a régebbi számokat), ezért a Tolkien.hu-ra a régi számok feltölthetőek CSAK MTT-tagok számára hozzáférhetően. Mivel azonban sem ideje, sem energiája nem volt senkinek a digizéshez, ebből nem lett semmi.

Én nagyon szépen megköszönném, ha ezt a munkát valamelyikőtök megoldaná, és beállítaná, hog csak MTT-tagok láthassák.

A szakdolgozóval nem tudom, tehetünk-e kivételt, amennyiben nem MTT-tag, és megengedjük-e neki, hogy ő is lássa. De szerintem nem lesz belőle gond. :wink:

Mindazonáltal majd megkérdem Ankalimont is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356905 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Részemről nincs akadálya, hgoy a már nem kapható számok be legyenek scannelve és korlátozott formában hozzáférhetőek legyenek.

Szívesen készítenék pdf-et a nyomdakész digitális verziókból, de az elmúlt pár szám kivételével a régebbiek nincsenek már meg sajnos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356903 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
sztem Ankalimont kellene megkérdezni és nekem az alant felsorolt számok kellenének tegnapra :lol:

(Póknak szóltam msn)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356902 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
nálam majdnem mindegyik megvan és elkezdtem őket bescannelni (tulajdonképpen magáncélra, de gondoltam hátha jól jön ha megvan elektronikusan, hátha másnak is szüksége van rá) de még van jópár hátra.. azt hiszem az első 3-4 számmal végeztem már. egyelőre jpg-ben van oldalanként, de megpróbálok majd belőle pdf-et csinálni.

kérdés, mikorra kéne, és pls valaki okos hozzáértő mondja meg, hogy elektronikus formában odaadhatom-e őket egyáltalán (ingyen), nehogy baj legyen belőle hogy itt simán odaígérem.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356901 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Üdvözletem!

A raktáron lévő számokból majd valami úton-módon beszerzek (elkérem kölcsönbe, horribile dictu megveszem, az úgyse árt :D = ), de valószínűleg kéne majd egy teljes referencia, azok a számok is, amelyek már nincsenek készleten, ezért köhögtem ide ezt az alábbit :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356900 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

icke írta: Üdvözletem!

Ha így szóba került, ez engem is érdekelne, én ugyanis magából a Lassiból írok szakdolgozatot :) =

icke


és neked is csak ez hiányzik?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356899 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Üdvözletem!

Ha így szóba került, ez engem is érdekelne, én ugyanis magából a Lassiból írok szakdolgozatot :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356898 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Kérdés:
Van egy megrendelő, aki a nem kapható számokból is szeretne, mert szakdolgozatot ír a fantasyból és Tolkienből. Esetleg megvan valakinek elektronikus formában? Mert akkor nem kellene fénymásolgatni illetve postázni egy csomó költséggel.
II/1 szám, III/1-2 szám

Köszönöm

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355783 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
kedves mindenki!

a következő Lassi várható megjelenése július eleje-közepe, tehát a Táborban tudjátok majd a legtöbben kézhezkapni az újságokat. (ennek a logisztikájával kapcsolatban majd megkeresem az illetékeseket.)

voltak akik szerették volna a május 1-et a KGY-n: mi is gondoltunk rá, de nem kivitelezhető, mert nincs rá elég idő és nem szeretnénk, hogy a minőség rovására menjen a dolog. legutóbbi alkalommal is hónapokig dolgoztunk rajta mi szerkesztők és a cikkírók is, tehát kérlek fogadjátok el a döntést.

a közeljövőben fogjuk megkeresni a cikkírókat az ötleteinkkel.
akinek már most van ötlete, irománya amit szeretne, hogy megjelenjen, az kérem a lassi'kukac'tolkien.hu címre küldje el.

köszönjük.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #352533 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
:oops: :oops: :oops:

nagyon köszönjük! igyekeztünk..

került bele sajnos pár tipográfiai baki, amikért elnézést kérünk. (nem részletezem hol vanak és mik azok, mert ha nem veszitek őket észre, akkor mázlink van :D )
viszont Nodlee most tanulta ki a szakmát és elsőre nagyon klassz munkát végzett, úgyhogy ezt a pár dolgot pls nézzétek el!


"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #352529 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nagyon jó lett az új Lassi...Congratulation! De tényleg. Főleg azért, mert nem láttam magam viszont az oldalakon. Szóval nagyon jó! :itscool:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #352525 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Tényleg jó!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #352524 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Profi az új Lassi! Csajszik! Le a kalappal, csak így tovább!!! Nem hittem volna, hogy még képesek vagyunk ennyire megújulni! Szóval gratula!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.617 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére