Filmzene

Több
16 éve 11 hónapja #325159 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta:

Attila írta: A címe az, hogy Requiem for a Dream és ez a főcím-betét vagy végfőcím dala a Napfény című filmnek. Legalább is a bemutatóban ez szólt!

Ez a Requiem for a Dream (Rekviem egy álomért) c. film filmzenéje.


Mellesleg a fix pont tv-n adtak le valami trailert, aminek Napfény, vagy Napsütés? a címe, és a Requiem egy átkottázott változatát lehet hallani. Kicsit gyorsabb és más a hangszer.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325062 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Attila írta: A címe az, hogy Requiem for a Dream és ez a főcím-betét vagy végfőcím dala a Napfény című filmnek. Legalább is a bemutatóban ez szólt!

Ez a Requiem for a Dream (Rekviem egy álomért) c. film filmzenéje.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325060 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Tudjátok szerintem az össze GYU zene fantasztikus!
Nem tom, hogy ti már hallgatátok-e de meghallgattam az eddig nekem legjobban tetsző GYU darabot.
Hallgattátok már?
A címe az, hogy Requiem for a Dream és ez a főcím-betét vagy végfőcím dala a Napfény című filmnek. Legalább is a bemutatóban ez szólt!

Hátborzongatóan jó!

MINDENKI halgassa meg aki tudja!
Aki nem tudja az írjon nekem e-mailt és eljutattom neki!
E-mail címem:tolkien0814@freemail.hu
vagy az attila@besse.hu
De inkább az elsőre küldjétek!

Kössz

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324997 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: A szöveget megtalálod itt:
KLIKK
(meg még jónéhányat)

Illetve ott az Annotated Score, ami ingyenesen letölthető a hivatalos oldalról:
www.lordoftherings-soundtrack.co ... plete.html
(Pont egy oldallal ezelőtt is volt róla szó, ugyanezzel a számmal kapcsolatban.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324994 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: üdv, a fotr extended ost-on szereplő passing of the elves szövege nem egyezik meg a varda himnusszal vagy csak nem ismerem a kiejtést eléggé vagy az de nagyon összekeverték? néhány szót felfedezek, de az egész nem kompatibilis :? köszi :wink: (egy héttel később; ilyen elhagyatott lett ez a fórum?) második hét után khm :roll:

De, tulajdonképpen megegyezik, bár az Elbereth-himnuszból (elterjedtebb címe, először azt se tudtam mi a frászra is gondolsz te most akkor) több változat is van, ez az ének az egyik a könyvben angolul lévők egyike... ("Snow White! Snow White! O Lady clear!" kezdetű)
Ezt fordította David Salo sindára, ezért lehet ismerős és egyben szokatlan...

A szöveget megtalálod itt:
KLIKK
(meg még jónéhányat)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
17 éve 1 hete - 16 éve 11 hónapja #323030 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene
üdv, a fotr extended ost-on szereplő passing of the elves szövege nem egyezik meg a varda himnusszal vagy csak nem ismerem a kiejtést eléggé vagy az de nagyon összekeverték? néhány szót felfedezek, de az egész nem kompatibilis :? köszi :wink: (egy héttel később; ilyen elhagyatott lett ez a fórum?) második hét után khm :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321138 Írta: csudi
csudi válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Figyelem, SOS!

Egy sajnalatos tevedes soran kisse sok jegyet rendeltem a Becsben bemutatasra kerulo LOTR Symphony-hoz. Akinek van kedve Becsbe jonni es meghallgatni ezt a csodas darabot, az legyen szives dobjon egy emailt, vagy itt jelezze. (csudi kukac mimox pont com). Szoval elado jegyeim vannak, egeszen pontosan 3 darab. Nomarmost, az utazas kocsikkal lesz, igeny szerint osszebb huzzuk magunkat.

Idopont: 19.30, 2007. aprilis 13.
Helyszin: Wiener Stadthalle
Ar: 42,9 Euro / db.

De aki kesobb tudja csak kifizetni, vagy reszletekben, az ne keseredjen el, mert mar ezek ki vannak fizetve, tehat most mar csak a vesztesegeimet szeretnem csokkenteni... :(
Aki hallja, adja at!!!

Csudi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319330 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Filmzene
Úgy irigylem azokat akik el tudnak menni a bécsi előadásra!! :wink:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319311 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Phaedra/Namarie írta: Van rá esély. hogy ezt megjelenteteik CD-n? MMint a bécsi előadást.

A szimfónia - nem konkrétan a bécsi előadás - előreláthatólag a RotK bővített zenéje után jelenik meg majd CD-n.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319310 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Filmzene
Van rá esély. hogy ezt megjelenteteik CD-n? MMint a bécsi előadást. Esetleg arra, hogy kies hazánkba is jönnek? Komolyan, írni kéne azoknak, akik a tolkieni világgal kapcsolatos zenéket szereznek, hogy ide is jöjjenek már, itt is lenne érdeklődés a zenéjükre.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319278 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmzene
Egy eltévedt hozzászólás, talán OneRingnek segítség lesz! :wink:

archer írta: Helló Mindenkinek.

Csak azt szeretném mindenki tudomására juttatni, hogy hatalmas erőfeszítések árán, sikerült jegyet vennem a bécsi Stadthalle-ban bemutatandó Lotr szimfóniára. Ha valaki szeretne még menni, azt ajánlom, hogy a jegyet a www.howardshore.com oldalon rendelje meg, majd' 20 euróval olcsóbb, mint a jegyirodákban!!! És már csak nagyon kevés hely van...
Sok sikert!


Szegény archernek ez volt az egyetlen eddigi hozzászólása a fórumon, az is rossz helyen (most töröltem). Azért remélem, még benéz errefele. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319050 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Filmzene

Onering írta: Óóóó Istenem...a zene mennyivel szebb élőben, főleg ha komolyzene! És szimfónikus zenekar...ezt nem kéne kihagyni, Howard Shore CD-n keresztül is kimondhatatlanul meghatott és megérintett (nemcsak drámai értelemben, mindenféle szépérzést kihozott belőlem, amit zenével lehet...), akkor így elég komoly hatása lenne a szívemre :D És Bécs nincs is messze annyira :P
Köszönet a hírért!


Sajnos rossz hírem van... Valószínűleg nincs már rá jegy :cry:
Több, mint egy hónappal ezelőtt körbekérdeztem itt a fórumon, ki szeretne jönni, néhányan össze is jöttünk és megyünk, viszont 5 jegyet alig tudtak nekünk összeszedni :?
De próbáld meg, lehet, hogy a Ticket Expressnél még van néhány!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #319017 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Filmzene

Ankalimon írta: 2007. április 13-án a Bécsben bemutatják A Gyűrűk Ura film zenéjének felhasználásával komponált világsikerű szimfóniát.


Óóóó Istenem...a zene mennyivel szebb élőben, főleg ha komolyzene! És szimfónikus zenekar...ezt nem kéne kihagyni, Howard Shore CD-n keresztül is kimondhatatlanul meghatott és megérintett (nemcsak drámai értelemben, mindenféle szépérzést kihozott belőlem, amit zenével lehet...), akkor így elég komoly hatása lenne a szívemre :D És Bécs nincs is messze annyira :P
Köszönet a hírért!

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318847 Írta: nadava
nadava válaszolt a következő témában: Filmzene
Nekem meg van a Gyűrűk ura trilógia filmzenéje!
Akinek kell el tudom juttatni, vagy megadni honnan szedtem le!!

"Neked csak arról kell döntened mihez kezdesz idővel amely megadatik"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318578 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Filmzene
IMÁDLAK BENNETEKEEET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :bounce:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318518 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmzene
annyira megható.. érezni lehet a dallamból is, de ez.. felemelő.. Köszönöm!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318514 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene

Missy írta: Kiszhobbit: Még anno Ulmo és Olórin :) Köszönet fiúk, nagyon szép fordítás.

www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... cde04ebd99


Köszi :oops: Első próbálkozásom volt itt a fórumon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318308 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Filmzene
Kiszhobbit: Még anno Ulmo és Olórin :) Köszönet fiúk, nagyon szép fordítás.

www.tolkien.hu/forum/viewtopic.p ... cde04ebd99

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318256 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Filmzene
May it be an evening star
Shines down upon you
May it be when darkness falls
Your heart will be true
You walk a lonely road
Oh! How far you are from home

Mornie utúlië (darkness has come)
Believe and you will find your way
Mornie alantië (darkness has fallen)
A promise lives within you now

May it be the shadows call
Will fly away
May it be you journey on
To light the day
When the night is overcome
You may rise to find the sun

Mornie utúlië (darkness has come)
Believe and you will find your way
Mornie alantië (darkness has fallen)
A promise lives within you now

A promise lives within you now

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #318254 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Filmzene
Én most tudtam megszerezni az első részt kazettán (mert cd-t nemtok mivel hallgatni :x ) lenyűgöző volt így együtt hallani...még most is a hatása alatt vagyok.
Valaki nem tudja nekem leírni a Mae it be szövegét magyarul v angolul is jó! Lécci...*szépennéz*

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315945 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmzene
óó... szipp-szipp, én decemberben láttam a plakátját, de mivel semmi konkrétabbat a dátumnál nem tudtam, nem írtam be.. úúgy meghallgatnááámmm... dehát sokfelé utazom és ez már nem fér bele.. :( DE TI MENJETEK!!!!!!!!!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315858 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Filmzene
2007. április 13-án a Bécsben bemutatják A Gyűrűk Ura film zenéjének felhasználásával komponált világsikerű szimfóniát.

Zenszerző: Howard Shore

Előadja:
Bécsi Fiúkórus
Wiener Singakademie - A Wiener Konzerthaus kórusa
A Bécsi Rádió Szimfónikus Zenekara
Vezényel: Markus Huber


2007. április 13.
Wiener Stadthalle - Halle D

A koncert 19:30-kor kezdődik.

Jegyek vásárolhatók:
www.oeticket.com
www.stadthalle.com

Igény esetén az MTT szervez közös jegyvásárlást, meg utazást.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315767 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Filmzene
Nessa:eddig nem találtam meg máshol a neten,de ha ráakadok,szólok.
Sil:köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315765 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Filmzene
Nekem bárhogy jó, csak meglegyen :wink:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315763 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Acho: privi megy a kottákról.

Nessa: ha mp3-ban is megfelel, akkor gyere MSN-re. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315758 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Filmzene

Acho írta: próbáld meg megnézni,hogy milyen verziójú van a gépeden,és milyet akar letölteni.ha végképp nem megy,próbáld meg azt,hogy letörlöd a régit,és letöltöd az újat!

azt írja, hogy a legújabb van telepítve. nem értem sehogyse...csak itt lehet ezt meghallgatni?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315753 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Filmzene
próbáld meg megnézni,hogy milyen verziójú van a gépeden,és milyet akar letölteni.ha végképp nem megy,próbáld meg azt,hogy letörlöd a régit,és letöltöd az újat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315752 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Filmzene

Eleniel (csillaglany) írta:


OFF
valami áldott jó lélek mondja már meg nekem, hogy mit tegyek azért, hogy lejátsza?? azt írja ki,hogy új verziót kéne telepítenem Flash Playerből...
De nem tudok, mert utána meg azt írja, h telepítve van.
pedig ez nagyon kéne :cry: :cry:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315750 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Filmzene
abban ki tudna nékem segíteni,hogy honna lehet letöteni a filmzene kottáit?egy-kettőt már sikerült,se örülnék,ha valaki tudna segíteni!előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.791 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére