Film <-> Könyv különbségek

Több
18 éve 8 hónapja #284476 Írta: Momo
Momo válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hali! Újra itt-..

Bocsi csak elvoltam foglalva...
Baszki itt voltak a filmek:'( és nem láttam őket:'(

hát én már sose látom a bővítettet???:(
nah pá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja - 18 éve 8 hónapja #284453 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.


Gandi amúgy sem volt ott! Ha vissza emlékszel, ő nagyban harcolt Gondoron belül, meg Boszorkányúrral kűzdött amikor megszólaltak a rohani kürtök, meg Faramirt mentegetett őrül apucik karmai közül... :lol: Nem volt ideje még a rohírokkal is rohamozni!

Mellesleg nekem is ez a kedvenc részem, egyrészt a lovak miatt, másrész meg amúgyis! :D De szerintem igenis féltek, és nem "gondolkodás nélkül" mentek neki a múmakoknak sem, de mégis megtették, és ezért nagyon tisztelem őket!! Biztos volt bennük lelkesedés is Théoden beszéde miatt /ez OFF, de tavaly, mikor felvételiztem, nagyon sokat segített ez a rész! Mielőtt elmentem megírni a központi felvételimet :deal: , beraktam otthon a DVD-t és megnéztem Théoden buzdító-lelkesítő beszédét, és végülis ez adott erőt :) / de ez magában nem lett volna elég, ha nem annyira elszántak és bátrak, és nincs bennük annyi akarat, hogy véghez vigyék! És szerintem a félelmük is hajtotta őket, mert félelem is lehet éppoly ösztönző!

/Én is szívesen ott vágtattam volna köztük, de azért nem az első sorban :oops: ...mondjuk úgy a közepe tája megfelelt volna! :wink: /

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284441 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azon vitatkozhatnánk, hogy a normannok ártottak vagy segítettek az angol gazdaságon. Mindenestre a szászok gyengék votlak, elbuktak. Ilyen a világ :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284440 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Öööö...
Ti félre értettek... Nem a normann hódítók vesztettek.
Nekik volt lovasságuk amivel elsöpörték az angolokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284438 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.


És Pippin sem volt ott, hogy kitámassza Gandit Keselyüstökön. :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284434 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.

OFF Basszus, hirtelen Gandhira asszociáltam. :D :P ON

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284432 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284427 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Na én a hastingsi csata?
Ott egy ország bukott el egy lovas lerohanós csata elvesztése miatt.


Biztos nem voltak elég ügyesek. Meg aztán ők nem is voltak rohírok. :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284426 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Na én a hastingsi csata?
Ott egy ország bukott el egy lovas lerohanós csata elvesztése miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284422 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Nem a taktikára gondolok, inkább a lelkesedésre.

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284421 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én akkor libabőrösödok el amikor a rohírok gondolkodás nélkül nekimennek a Mumakoknak. Ahhoz aztán kellett bátorság.
Veszély ide veszély oda, én akkor is ott vágtattam volna az 1. sorokban.

/Ez a 100. hozzászólásom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284419 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284409 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Akkor is amikor többezer nyilat lőnek rájuk és ott hullanak a becsapódás előtt? Hm.. ez nagy bátorságra utal amit nagyra szoktam értékelni.


Köszi :) ...ez eszembe sem jutott, mert csak a lovakra koncentráltam. De sztem ők sem nagyon gondolkoztak ezen, hiszen a lelkesedés valamilyen szinten biztos elfelejttette velük, hogy milyen veszélyben vannak. Egyébként mindíg csodálom épp ezért ezt a részt, mert biztos, hogy anno a mi harcosaink is ilyenek lehettek, amikor pl.: a törökök ellen harcoltak.

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284375 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akkor is amikor többezer nyilat lőnek rájuk és ott hullanak a becsapódás előtt? Hm.. ez nagy bátorságra utal amit nagyra szoktam értékelni.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284352 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Noredhel (Voronwë) írta: A stáblistát én is mindig végignyomatom, anyám meg morog. Viszont nálam kétféle nézés van: a "leülök négy órára és nem lehet szólni hozzám" (Anyám: Ez ki? Miért? Hogyan? Ez még él? Mért nincs benne a hosszú szőke rosszember, kígyós bottal? "Anyu, az a másikban van!!!") illetve a "csak a kedvenc jeleneteimet nézem meg" (Ilyenlkor rohírok vágtája 10x, meg néhány ilyesmi)


Anyámmal nekem is vannak ilyen problémáim, de ő legalább nem szól bele és Frodót meg Samut (akit a legjobban bír józan paraszti esze miatt) már meg is tudta jegyezni.
A rohírok vágtája nekem is a kedvenc részem, mert imádom nézni a lovakat, hogy mennyi erő van bennük, gyönyörűek...olyan szívesen ott lennék olyankor közöttük. :) (Mármint a rohírok között) :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284330 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megoldás: ne anyáddal nézd.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284316 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A stáblistát én is mindig végignyomatom, anyám meg morog. Viszont nálam kétféle nézés van: a "leülök négy órára és nem lehet szólni hozzám" (Anyám: Ez ki? Miért? Hogyan? Ez még él? Mért nincs benne a hosszú szőke rosszember, kígyós bottal? "Anyu, az a másikban van!!!") illetve a "csak a kedvenc jeleneteimet nézem meg" (Ilyenlkor rohírok vágtája 10x, meg néhány ilyesmi)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284223 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta: Hát, ha a többiek nem dobnak ki vele... :roll: :oops:

Tessék, én így számoltam:

1. befejezés: Frodó és Samu a Végzet hegyén fekszenek egy sziklán és Frodó azt mondja: "Örülök, hogy itt vagy velem Csavardi Samu! Itt, mindennek a végén!" SNITT

2. befejezés: A Sasok elviszik Frodóékat a Végzet hegyéről! SNITT

3. befejezés: Frodó felébred, mindenki beront hozzá a szobába, és örülnek egymásnak! SNITT

4. befejezés: Frodó, Bilbo, Gandalf és a tündék elhajóznak Szürkerévből! SNITT

5. befejezés: Samu hazamegy és azt mondja: "Hát, hazaértem!" SNITT És ez a legutolsó lezárás! :wink:

Na, hát nekem valahogy így jött ki! :wink:
(Bár ha kukacoskodni akarok, akkor azt mondanám, azt is bele lehetne számolni, amikor Frodóék már otthon vannak a Megyében, Frodó befejezi a könyvet, és mikor jön Samu, és megkérdezi, hogy elkészült-e, akkor azt mondja, hogy "Nem egészen! Van még néhány üres lap hátra!" SNITT)


Ha bármelyikkel nem értesz egyet, köss belém nyugodtan! :wink:


Mondjuk némelyik nem annyira erős, de rá lehet fogni.
Én is teljesen úgy éreztem. Pláne, amikor elfehéredik vagy elfeketül (ez milyen szó már :D ) a kép.
Még szerencse, hogy a könyvnek csak 1 vége van :D

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez OFF!
Én is többször láttam a filmet, de van olyan rész, ahmit csak egyszer. :? Amikor Gollam samu kabátkájáról beszél, és érdeklődik mi is van rajta. :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282858 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer... :wink:


OFF:
Az 1 sem több a 34-nél. :P :tongue:


:lol: :lol: Egynél azért kicsit többször láttam!

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282857 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer... :wink:


OFF:
Az 1 sem több a 34-nél. :P :tongue:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #282855 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer láttam a RotK-ot... :wink: :)

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282843 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282838 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: mi nem tapsoltunk a végén de a stáblistát végignéztük... ketten maradtunk a teremben.


Mi se voltunk sokkal többen! :wink: Ha jól emlékszem, összes 3 vagy 4 ember maradt bent velem együtt!

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282835 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
mi nem tapsoltunk a végén de a stáblistát végignéztük... ketten maradtunk a teremben.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282821 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez off!
Amikor vége lett a filmnek, mindenki felállt és elindult kifelé, én megálltam, és végignéztem a stáblistát és a grafikákat.
Többen is megálltak, és amikor minden lement, megtapsoltuk a filmet! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282810 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:


Áááááá..... Én ültem ott még vagy 10 percet. Fel sem tuttam fogni h milyen gyönyörü ez a film.
:wink:


Hát, ezután a partizánakció után én se mertem felállni többet... :roll: :wink: De nem is nagyon akartam, tényleg annyira gyönyörű volt!
Végigültem az egész szereplőlistát, vagy minek hívják a végén azt az izét... :wink: Meg nézegettem a grafikákat! :roll: :wink:

/eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot, de eddig minden egyes alkalommal elsírtam magam a végén annál a Szürkerévi résznél... :oops: /

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282793 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:


Áááááá..... Én ültem ott még vagy 10 percet. Fel sem tuttam fogni h milyen gyönyörü ez a film.
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282779 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Noredhel (Voronwë) írta: Niph: és akkor a koronázást még nem is említetted... :twisted:


Tényleg, ez kimaradt! :twisted: Igazad van! Akkor ez így már 7! :wink:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #282714 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Momo írta: Amúgy szerintetek, baj hogy kihagyták a filmbő a megye háborúját(lásd: A király visszatér/8.fejezet:A Megye megtisztítása)?
Szerintem kárérte... :(
Megnéztem volna, hogy sok kis hobbitka harcol... :D ehehehe


Jaja,azért tényleg nagyon kár...olyan szép lett volna aztán,ahogy a mallorn kihajt a tanácstéren..... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.720 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére