Film <-> Könyv különbségek

Több
18 éve 11 hónapja #276905 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Remzy_mama/Eldawen írta: Azon gondolkoztam, milyen furi, hogy a filmben egyáltalán nem voltak állatok. Vagy csak én emlékszem rosszul?
Erdőben a fákon madarak? Ilyesmi...
Hal volt, lovak és crebainok. Aztán annyi.

Van ott állat bőven + így is kevés volt az idő. Persze az lehetett volna, hogy egy jelenetben egy pillanatra megvillannak a madárkáid - de nem volt. Én nem is hiányoltam. Ez a film nem róluk szólt :wink:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276879 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Meg hobbitfalva bemutatásánál volt disznó is. Vagy ez is csak bővített FOTR?

A simában is benne volt...100%

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276850 Írta: Anyatünde
Anyatünde válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Meg hobbitfalva bemutatásánál volt disznó is. Vagy ez is csak bővített FOTR?


Megelőztél, Gandalf! Hiába, egy mágus sosem késik :) A bővítettben tutira volt disznó, a hobbitfalvi részben. Egy beállításban terelgetik, egy másikban "őrzi" egy hobbit, és alszik közben. Mármint a hobbit, nem a disznó... Tehén is van, épp feji egy hobbit-asszonyság. A moziverziót már nagyon rég láttam.
És a nazgulok repülő hátasa? Kicsit tanácstalan vagyok, hogy az állatokhoz sorolható-e. Keselyüstökkel úgyszintén - mármint hogy egy meara állat vagy nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276848 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Meg hobbitfalva bemutatásánál volt disznó is. Vagy ez is csak bővített FOTR?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276830 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Noredhel (Voronwë) írta: Kutya a fát aprító hobbitnál (Zsizsik?) mikor jön a nazgul, hogy Megyeeeeeeeeeee... Zshááákoooosshh...
Banyesz. (Bár ő nem egy átlagos állat...)


Hát nem. De én erdőben madarakra, faluban tyúkokra ... gondoltam. Hogy ettek ezek, ha nem volt háziállat?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276822 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kutya a fát aprító hobbitnál (Zsizsik?) mikor jön a nazgul, hogy Megyeeeeeeeeeee... Zshááákoooosshh...
Banyesz. (Bár ő nem egy átlagos állat...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276795 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bocsi, én a bővítettet nem láttam. Így OK

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276782 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Éjjeli lepke, sasok, olifántok, kukacok (Gollam kajája a bővítettben), nyulackák, szúnyogok (Szúnyogos mocsár a bővítettben), szarvas (Aragorn ejtette el a bővítettben), mindenféle féreg meg pók, mikor a nazgúl megfogja a farönköt a hobbitok fölé hajolva... most hirtelen csak ezek ugrottak még be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #276760 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azon gondolkoztam, milyen furi, hogy a filmben egyáltalán nem voltak állatok. Vagy csak én emlékszem rosszul?
Erdőben a fákon madarak? Ilyesmi...
Hal volt, lovak és crebainok. Aztán annyi.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #274030 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta:

Gandalf írta:

J. R. R. Tolkien A Hobbitban írta: Orc is not an English word. It occurs in one or two places but is usually translated goblin (or hobgoblin for the larger kinds). Orc is the hobbits' form of the name given at that time to these creatures, and it is not connected at all with our orc, ork, applien to sea-animals of dolphin-kind.

:wink:


ok, most ezt magyarul. Lusta vok lefordítani!


off:Majd elmondom élőben, ne fáraszd itten a többieket is.
Na jó, de tényleg: komolyan mondtam.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #273999 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta:

J. R. R. Tolkien A Hobbitban írta: Orc is not an English word. It occurs in one or two places but is usually translated goblin (or hobgoblin for the larger kinds). Orc is the hobbits' form of the name given at that time to these creatures, and it is not connected at all with our orc, ork, applien to sea-animals of dolphin-kind.

:wink:


ok, most ezt magyarul. Lusta vok lefordítani!

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271827 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

J. R. R. Tolkien A Hobbitban írta: Orc is not an English word. It occurs in one or two places but is usually translated goblin (or hobgoblin for the larger kinds). Orc is the hobbits' form of the name given at that time to these creatures, and it is not connected at all with our orc, ork, applien to sea-animals of dolphin-kind.

:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271826 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Alyr Arkhon írta: 2. Ott hol említenek goblint? Én Moria orc-ra emlékszem

Én ezt a vitát rátok hagynám, mert nem tudnék semmi okosat hozzátenni.
De a bővített FotR-ben amikor belépnek Mória kapuján, és Legolas kihúz egy nyílvesszőt egy halott törpből, akkor azt kiáltja: "Goblins".
Itt általában az eredeti nyelvet veszitek alapnak, és abban igenis elhangzik a "goblin" szó.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271805 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Felagund írta:

cortez71 írta: A goblinok külsőre szebbek mint az orkok, bár mondjuk szépségversenyen ne induljanak. Meg testfélépítésben is különböznek: az orkok zömökebbek, mint a goblinok.


Ezt így mire alapozod?

LotR szerepjáték alapkönyv, a bővített DVD-k, van szemem, meg mondjuk fantasy témával foglalkozom már jó 7 éve :P :D


1. Nem számít forrásnak

2. Ott hol említenek goblint? Én Moria orc-ra emlékszem

3. Szintén nem számít.

ööö, goblin scavengers, goblin runner, goblin wallcrawler, soroljam még? szintén decipher... meg használd a szemed, nézd már meg a klasszikus néven vett orkot (mordori) meg egy móriai szerencsétlen csótányfejű goblint...
jó, ha már belemegyünk, mi a klasszikus, az már nézőpont kérdése. Véleményt írtam, nem definíciót, de ha ti olyan hűdeokosak vagytok, akkor rajta, tiétek a terep...
És amúgy ha azt nézed, akkor semmi nem számít forrásnak manapság Tolkien művein kívül, és mégis hányan vesznek alapul filmet, filozófiai munkát, Tolkien elemzést, stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271799 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta:

Felagund írta:

cortez71 írta: A goblinok külsőre szebbek mint az orkok, bár mondjuk szépségversenyen ne induljanak. Meg testfélépítésben is különböznek: az orkok zömökebbek, mint a goblinok.


Ezt így mire alapozod?

LotR szerepjáték alapkönyv, a bővített DVD-k, van szemem, meg mondjuk fantasy témával foglalkozom már jó 7 éve :P :D


1. Nem számít forrásnak

2. Ott hol említenek goblint? Én Moria orc-ra emlékszem

3. Szintén nem számít.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271788 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Felagund írta:

cortez71 írta: A goblinok külsőre szebbek mint az orkok, bár mondjuk szépségversenyen ne induljanak. Meg testfélépítésben is különböznek: az orkok zömökebbek, mint a goblinok.


Ezt így mire alapozod?

LotR szerepjáték alapkönyv, a bővített DVD-k, van szemem, meg mondjuk fantasy témával foglalkozom már jó 7 éve :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271749 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta: A goblinok külsőre szebbek mint az orkok, bár mondjuk szépségversenyen ne induljanak. Meg testfélépítésben is különböznek: az orkok zömökebbek, mint a goblinok.


Ezt így mire alapozod?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271712 Írta: Telperien(Ithil)
Telperien(Ithil) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Raia Aiwart írta:

olorin.papa írta:

Raia Aiwart írta: Mi ennek a könyvnek a címe? Ha egy jót akarnék öklendezni... :D
Na, de kömolyan: Mi a címe?


John Caldwell: A káosz szava, Káosz szíve... a Káosz sorozat... van vagy 6-7 regény


Kössszönönm szépen! :D A címe alapján aranyos könyv lehet!



Némelyiken jókat lehet röhögni. :up: Szakandár Guru,a Két Lábon Járó Tepsi :wink: Nekem is kedvencem.

"Hol a ló,a lovas?Hol a kürt,mely megharsant csatajelre?...""...Nyerget a lóra,a kürt szava zengjen!Hajrá,Éorlfiak!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271458 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Raia Aiwart írta: Mi ennek a könyvnek a címe? Ha egy jót akarnék öklendezni... :D
Na, de kömolyan: Mi a címe?


John Caldwell: A káosz szava, Káosz szíve... a Káosz sorozat... van vagy 6-7 regény


Kössszönönm szépen! :D A címe alapján aranyos könyv lehet!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271294 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Raia Aiwart írta: Mi ennek a könyvnek a címe? Ha egy jót akarnék öklendezni... :D
Na, de kömolyan: Mi a címe?


John Caldwell: A káosz szava, Káosz szíve... a Káosz sorozat... van vagy 6-7 regény

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271291 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Aragond írta: Maradjunk annyiban, hogy az ork meg a manó köznapi nyelven nem ugyanaz.


Ez így van, :D második kedvenc könyvemben Skandar Graun egy brutális kinézetű félork vot, aki girhes, kampósorrú fekélyes manókat szeletelt, és vert pépesre... :D


Mi ennek a könyvnek a címe? Ha egy jót akarnék öklendezni... :D
Na, de kömolyan: Mi a címe?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271147 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta: Maradjunk annyiban, hogy az ork meg a manó köznapi nyelven nem ugyanaz.


Ez így van, :D második kedvenc könyvemben Skandar Graun egy brutális kinézetű félork vot, aki girhes, kampósorrú fekélyes manókat szeletelt, és vert pépesre... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #271056 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Maradjunk annyiban, hogy az ork meg a manó köznapi nyelven nem ugyanaz.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #270868 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta:

Angwen írta:

Aragond írta: Meg vicces, hogy az orkokat manónak titulálják. Azért úgy gondolom, a manók kicsit szebbek.

Nem az orkokat titulálják manónak; hanem az angol goblin szót fordítják így. Ekkor még Tolkien maga sem nevezi ezeket az ocsmány teremtményeket orkoknak (a szó a könyv legkésőbbi kiadásaiban is mindössze kétszer szerepel egész végig), így hát nyilván a magyar fordítás sem fogja. Az alternatíva a kobold és a manó.


De a manók a könyvben akkor is megegyeznek az orkokkal, ezt szilárdan tartom. És a manók akkor is szebbek, mint az orkok. Vagy mondjam úgy, hogy:melyikkel futnál szívesebben össze a sötét éjszaka közepén az utcán? Bár az ork gyors halált ígér.

A goblinok külsőre szebbek mint az orkok, bár mondjuk szépségversenyen ne induljanak. Meg testfélépítésben is különböznek: az orkok zömökebbek, mint a goblinok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #270855 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Angwen írta:

Aragond írta: Meg vicces, hogy az orkokat manónak titulálják. Azért úgy gondolom, a manók kicsit szebbek.

Nem az orkokat titulálják manónak; hanem az angol goblin szót fordítják így. Ekkor még Tolkien maga sem nevezi ezeket az ocsmány teremtményeket orkoknak (a szó a könyv legkésőbbi kiadásaiban is mindössze kétszer szerepel egész végig), így hát nyilván a magyar fordítás sem fogja. Az alternatíva a kobold és a manó.


De a manók a könyvben akkor is megegyeznek az orkokkal, ezt szilárdan tartom. És a manók akkor is szebbek, mint az orkok. Vagy mondjam úgy, hogy:melyikkel futnál szívesebben össze a sötét éjszaka közepén az utcán? Bár az ork gyors halált ígér.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 17 éve 9 hónapja #270854 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tökmindeggy, mert a lényeg, hogy a gyerek halálos beteg, és hallucinál, méghozzá egy rémkirályt.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264939 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Irodalmár körökben is megoszlanak a vélemények Erlkönig-ről , sokféleképpen értelmezik az ezt az alakot: rémkirály, a Halál, a gyermek fantáziájában megjelenő árny ...

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264814 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Anglachel/Gurthang írta: Ez nekem új 8) Én eddig úgy tudtam, hogy Erl lidérc...


Lidérckirály?! Hmmmm... :twisted: :)
Nem tudom, nekem így tanították... :oops: Akkor elnézést. Inkább Anglachelnek higgyetek! :)
OFF vége. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264756 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Silima írta:

Aranill írta: a tündérek sincsenek mindig valami barátságosan ábrázolva, néha kifejezetten visszatetsző, ahogy egy gyereket elemelnek, elcserélnek. Lásd még váltott, illetve cserélt ygerek címszónál.


Off: Ld. még Goethe - Erlkönig című verse. Erl is tündér, rém (hogy lett belőle Villi?! 8O )
Nekem manónak marad pl. Puck, de semmi esetre sem vmi orkszerű lénynek képzelem őket...


Ez nekem új 8) Én eddig úgy tudtam, hogy Erl lidérc...

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #264530 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aranill írta: a tündérek sincsenek mindig valami barátságosan ábrázolva, néha kifejezetten visszatetsző, ahogy egy gyereket elemelnek, elcserélnek. Lásd még váltott, illetve cserélt ygerek címszónál.


Off: Ld. még Goethe - Erlkönig című verse. Erl is tündér, rém (hogy lett belőle Villi?! 8O )
Nekem manónak marad pl. Puck, de semmi esetre sem vmi orkszerű lénynek képzelem őket...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.660 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére