A HOBBIT

Több
12 éve 7 hónapja #404381 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nem kisebb ember, mint George R. R. Martin is szentelt egy lelkesedő blogposztot a trailernek ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404380 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta: Ha ez a rátámadós jelenet Dol Guldur - támadó valóban emlékeztet egy elvadult törpre - abban a jelenetben nem látni a Glamdringot. Nem biztos tehát, hogy a korábbi, Gandalfot egyedül mutató jelenet Dol Guldurban játszódik. Bár nem kizárható.

Igen, ez már sokakban felmerült. Nekem is úgy tűnt, mintha a "törp" (?) ellen bottal harcolna.
Viszont ha kétszer mutatják Gandalfot egyedül (?) császkálni Dol Guldurban, akkor az két eléggé egyforma jelenet lenne.

Felagund írta: Az a kard szerintem nem egyértelműen a Glamdring, amúgy... :roll:

Itt van egymás mellett a két kép, csak az összehasonlítás kedvéért:
- Glamdring: www.elvish.org/gwaith/graphics/1738.JPG
- A Gandalf kezében lévő kard: fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-...618_1304321761_n.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404379 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Az a kard szerintem nem egyértelműen a Glamdring, amúgy... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404378 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: - Gandalf Dol Guldurban (?) már GLAMDRINGGAL a kezében mászkál!!! Ezek szerint: a) Glamdringot nem a trolloktól szerzi, hanem már régóta az övé, vagy b) amikor otthagyja a társaságot, akkor Fehér Tanács nélkül, egymaga megy kiűzni a Feketemágust, vagy c) minden korábbi kardja is pont ugyanúgy nézhetett ki, mint a Glamdring.
- Dol Guldurban (?) rátámad Gandalfra egy torzonborz figura. Nem hasonlít Radagastra, sem orkra, és nem hiszem, hogy a Feketemágus lenne. Ez valószínűleg Thráin lehet, aki félőrülten, szakadtan bujkál a romok között.


Ha ez a rátámadós jelenet Dol Guldur - támadó valóban emlékeztet egy elvadult törpre - abban a jelenetben nem látni a Glamdringot. Nem biztos tehát, hogy a korábbi, Gandalfot egyedül mutató jelenet Dol Guldurban játszódik. Bár nem kizárható.

Mindazonáltal én azt is el tudom képzelni, hogy a térkép - és a kulcs - megtalálását a forgatókönyv "előrecsúsztatta" a bakacsinerdei kalandozás idejére... (a GyU-filmek is vajmi keveset hagytak változatlanul - miért lenne ez most másképp?... :( )

EDIT: ergo csak ekkor derülne ki, hogy Necromancer = Szauron, és a kiüldözés a második részre esne.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404375 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Visszanézve a jelenetet ismét: lehet, hogy ez nem Gollam barlangja, hanem a Bakacsinerdő. Bilbó elejthette a Gyűrűt, és utólag vette észre, hogy leesett?


Sokkal valószínűbb, a Gyűrűtől balra pl. szerintem egy döglött pók hever.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404373 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta:

Gandalf írta: - A trollokon van ágyékkötő. Szerencsére nem pucérok. Hatvan év alatt persze elcsórhatták róluk.

No meg elég komoly csatajelenet a törpök és a trollok között: szó sincs egyenkénti, verekedés nélkül zajló csapdába ejtésről (miként fegyverük is van a törpöknek - ellentétben a könyvvel).


Az egyik trollt láthattuk is egy pillanatra, itt a kimerevített kép:
i.imgur.com/bgHCW.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404372 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: - Galadriel más szemfestéket használ.

:lol:

- A trollokon van ágyékkötő. Szerencsére nem pucérok. Hatvan év alatt persze elcsórhatták róluk.

No meg elég komoly csatajelenet a törpök és a trollok között: szó sincs egyenkénti, verekedés nélkül zajló csapdába ejtésről (miként fegyverük is van a törpöknek - ellentétben a könyvvel).

- Látszólag egyszerre több törp esik be a Zsáklak küszöbén, mint öt.

Lehet, hogy így próbálnak időt spórolni az elején. A kalap és zsebkendő nélküli futás viszont kipipálva...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404370 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta: A törpöket körbelovagoló tündék jelenet nekem úgy tűnik, mintha Völgyzugolyban lenne... :?

Igen, ott is vannak, de miután Galadriel is Völgyzugolyban bukkan fel, gondolom, a lórieniek átruccantak Elrondékhoz. Ez amolyan királynői kíséret lehet.

Gandalf írta: - Gollam barlangjában pókhálók vannak. Méghozzá nem is kevés. Fura.

Visszanézve a jelenetet ismét: lehet, hogy ez nem Gollam barlangja, hanem a Bakacsinerdő. Bilbó elejthette a Gyűrűt, és utólag vette észre, hogy leesett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404366 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A törpöket körbelovagoló tündék jelenet nekem úgy tűnik, mintha Völgyzugolyban lenne... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404364 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
No, megpróbálom kicsit összeszedni a gondolataimat. :lol:

Általános, spoiler-mentes benyomások:
- Rendkívül színes az egész. Hihetetlenül erős színárnyalatokat használ, ellentétben A gyűrűk Ura kicsit fakóbb tónusú kinézetével. Ez már a fotókon is feltűnt, de a trailer csak megerősítette. A produkciós videós infó alapján ez a 3D miatt van így, kíváncsi vagyok, hogy a spéci szemüvegeken keresztül is ilyen lesz-e majd (ha szerencsénk van, hamarosan a hazai mozik is adják a 3D-s változatát az előzetesnek).
- A Gyűrűk Urából visszatért színészek megváltoztak a 10 év alatt, szerintem érezhetően öregedtek, ez főleg a HD-felbontásban feltűnő. Én azért jobban örültem volna, ha sminkkel vagy digitálisan fiatalítanak rajtuk, de így is jó volt viszontlátni őket.
- A hangnem eltér A Gyűrűk Ura-filmekétől, vidámabb, meseszerűbb lesz. Ha hinni lehet a híreknek, a második filmben ez fokozatosan darkul majd be A GyU szintjére. Tehát egyszerre lesz ugyanaz a világ, mint a trilógiában, mégis egy más, eltérő arcát mutatja majd nekünk, új megközelítésekkel.
- A könyv(ek )beli ének(ek ) átvétele csak üdvözlendő. :)
- Örültem, hogy a legelső előzetes karakter- és hangulat-centrikus, nem az akciókra koncentrál és nem akar mindent megmutatni. Apróbb spoilereket ugyan tartalmaz, de ezek szerintem nem vészesek, és nyugodtan megnézheti az is, aki nem akarja elrontani a meglepetését.
- Külön öröm a saját zene használata a már elcsépelt trailer-zenék helyett.
- Ez csak az első rész előzetese, a második film jeleneteit nem tartalmazza.

És akkor a SPOILERES részletek:
- Az öreg Bilbó nappal és este is írja a könyvét, ezek szerint a születésnapi ünnepségének az elejét is lecsippenthette a naplóírás kedvéért. A Gyűrű Szövetsége szerint ugyanis csak aznap kezdte el írni, ezért elindulásáig nem sokáig írhatta.
- Gandalf egyszerre mutatja be mind a 13 törpöt, lehetséges volna, hogy mégsem szálingóznak, hanem együtt érkeznek? Vagy Gandalf csak tojik a törpök külön bemutatkozására, és inkább bemutatja őet, hogy Bilbó biztosan ne felejtse el a nevüket?
- A pókhálókkal borított Glóin egy picike képet hord magánál. A kedves felesége lenne, vagy a fiatal Gimli?
- A Bifur homlokából kiálló baltát a szemfülesek már eddig is észrevehették, most azonban mindenkinek feltűnhet.
- Gandalf Dol Guldurban (?) már GLAMDRINGGAL a kezében mászkál!!! Ezek szerint: a) Glamdringot nem a trolloktól szerzi, hanem már régóta az övé, vagy b) amikor otthagyja a társaságot, akkor Fehér Tanács nélkül, egymaga megy kiűzni a Feketemágust, vagy c) minden korábbi kardja is pont ugyanúgy nézhetett ki, mint a Glamdring.
- Dol Guldurban (?) rátámad Gandalfra egy torzonborz figura. Nem hasonlít Radagastra, sem orkra, és nem hiszem, hogy a Feketemágus lenne. Ez valószínűleg Thráin lehet, aki félőrülten, szakadtan bujkál a romok között.
- Gandalf elég gondterhelt, fáradt és meggyötört arcot vág, amikor Galadriel kisimít egy tincset az arcából.
- Vajon az éjszakai táborozás a fa és a szikla között milyen helyszínen lehet? Talán még Eriador?
- Fullánkon nincs rajta a tünde-írás, amely A GyU-ban rajta volt. Helyes, a nevet csak Bilbó kalandja után kapja meg.
- A páncélos tündék, akik körbeveszik a törpöket, szerintem lothlórieniek lehetnek, lehet, hogy Galadriel is éppen érkezik.
- Galadriel más szemfestéket használ.
- A trollokon van ágyékkötő. Szerencsére nem pucérok. Hatvan év alatt persze elcsórhatták róluk.
- Látszólag egyszerre több törp esik be a Zsáklak küszöbén, mint öt.
- Bilbót úgy kell két törpnek felraknia egy pónira.
- Gandalf epic pozőrséggel dobja fel a napfelkeltét a trollok kedvéért. Vagy nem is reggel van, hanem Gandalf csak a viharfelhőket tolja odébb a kővé változtatás kedvéért?
- Gollam barlangjában pókhálók vannak. Méghozzá nem is kevés. Fura.
- Gandalfnak ezüst sálja van. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404363 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta: Azon morfondírozok, vajon a könyv melyik fordítását fogják felhasználni a magyar szinkronhoz? Vajon vannak már erre nézvést tervek?


Ha a deep-elves nem "mélytündék" lesz, akkor tőlem bármelyiket használhatják. Akár az enyémet is :)
Versekből talán a Tótfalusi-féle fordítások lehetnének, ha nem lesz jogi akadálya a szöveg használatának (mint a GyU idején)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404362 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Namarie írta: Magyarországon mikor kezdik vetíteteni a mozik a filmet?


Az első részt 2012. december 13.-tól.


Ez biztos? Jelenleg tiltólistán vagyunk a nagy forgalmazóknál a sok illegális letöltés miatt, ezért minimum 2 héttel csúsztatják nálunk a nagyobb premiereket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404353 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Nem hiszem.

A Gyűrűk Urában is folyton ölelgették és csókolgatták egymást a szereplők, itt is biztosan közvetlenebbek lesznek egymással a megszokottnál.


Majd meglátjuk. Az a bensőséges hajigazítás, mindenesetre gyanús. A Fehér Tanács szóval jelentős szerepet fog kapni a filmben.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404352 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404351 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta:

Cerebrum írta: Két dolog, ami így első ránézésre "nem tetszik" (bár ez így erős kifejezés)...


Engem inkább az aggaszt, hogy mintha némi romantikus szálat fűztek volna Gandalf és Galadriel közé... :shock:


Nem hiszem.

A Gyűrűk Urában is folyton ölelgették és csókolgatták egymást a szereplők, itt is biztosan közvetlenebbek lesznek egymással a megszokottnál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404350 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Cerebrum írta: Két dolog, ami így első ránézésre "nem tetszik" (bár ez így erős kifejezés)...


Engem inkább az aggaszt, hogy mintha némi romantikus szálat fűztek volna Gandalf és Galadriel közé... :shock:

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404347 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Wow, nagyon fasza lett az előzetes! :shock: Mivel teaser trailert emlegettek, azt hittem kapunk majd egy húsz másodperces kis szösszenetet, aminek a felét a feliratok teszik majd ki, szóval néztem egy nagyot, hogy rendes, 2,5 perces trailerről van szó. Ááá, nem bírok betelni vele, legalább ötször megnéztem már... :D

Milyen jó az a jelenet, mikor Bilbó Völgyzugolyban nézi a kard szilánkjait, és az milyen jó volna, ha a kisgyerek Aragorn ücsörögne pont ugyanott a félhomályban, ahol a FotR-ben ül felnőttként, mikor Boromir nézi ugyanúgy a kardot, mint itt Bilbó. :)

Két dolog, ami így első ránézésre "nem tetszik" (bár ez így erős kifejezés), az egyik a törpök kinézete, legalábbis nekem még mindig szoknom kell, hogy ilyen nagyon különféle kinézetűek, páran közülük meg egyáltalán nem is törpösek (pl. Thorin). A másik Gollam, akinek szvsz sokkal fiatalabbnak kéne kinéznie (itt még a lelógó őszes hajtincse is pont olyan, mint a LotR-ben), vagy legalábbis kevésbé szakadtnak, hiszen itt még ugye a Gyűrű hatása alatt áll, pláne ha abból indulunk ki, hogy a filmben Bilbó is hogy megőszült, miután hátrahagyta a Gyűrűt.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404346 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hűűű! :D

Patiszon írta: Kiderül belőle valami spoiler? Nem merem megnézni, nehogy lelőjek magamnak valami "poént" :)


Csak apróbb spoilerek, egyik sem túl vészes. ;) Én a helyedben megnézném.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404345 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Annyira jó lett! Te jó ég, mióta várok erre! Gyönyörű nap ez a mai :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404344 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Kiderül belőle valami spoiler? Nem merem megnézni, nehogy lelőjek magamnak valami "poént" :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404343 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404335 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Namarie írta: Magyarországon mikor kezdik vetíteteni a mozik a filmet?


Az első részt 2012. december 13.-tól.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404334 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Magyarországon mikor kezdik vetíteteni a mozik a filmet?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404323 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ha minden igaz, akkor a hazai (Közép-európai) idő szerint szerdán hajnali négy órakor debütál az előzetes az interneten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404313 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Total Film szkennelések itt is:
aeonflux.freeblog.hu/archives/2011/12/18...bit_vadonatuj_kepek/
Itt legalább nem lóg bele a felirat Bilbó fejébe.

És az Empire képe, teljes valójában, BRUTÁL NAGY felbontásban is:
www-images.theonering.org/torwp/wp-conte.../12/HBT-008104r4.png

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404312 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A cikk az Empire magazinból:
cumberbatchweb.tumblr.com/post/1 ... his-joyous

A Total Film magazinnak is vannak új képei:
cumberbatchweb.tumblr.com/post/1 ... obbit-from
cumberbatchweb.tumblr.com/post/1 ... ins-in-the
cumberbatchweb.tumblr.com/post/1 ... ildered-at
Egy másik szkennelt verzió:
s288.photobucket.com/albums/ll18 ... th/Hobbit/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404306 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Grondir írta: Hát, ha harcolni fog, akkor gondolom nem Aragorn-t fogja alakítani.
Lehet mondjuk Bard fia?

Igen, Bain vagy Estel a legvalószínűbbek. De természetesen lehet "Valaki A Népből" is.


Twitterezés leplezte le apát és fiát:
Luke Evans és John Bell beszélgetéséből kiderült, hogy a kissrác Bard fiát, Baint játszhatja:
www.theonering.net/torwp/2011/12/17/5150...l-as-bain-bards-son/

Egyéb rövidhírek:
- A Warner hivatalosan is megerősítette, hogy az első előzetest a Tintin amerikai bemutatóján vetítik majd le.
- Az Empire újabb fotót mutatott meg Zsákos Bilbóról és a törpökről, feltehetőleg éppen Völgyzugolyba érkezhettek meg:
www.herr-der-ringe-film.de/v3/media/gale...o_empire-cb94874.jpg
www-images.theonering.org/torwp/wp-conte...piremagazinescan.jpg

:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404298 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Teaser-trailer hírek:

A Hobbit első előzetese "PG" korhatár-besorolást kapott, hossza 2:24!
(Magyarázat: az előzetesek külön korhatár-besorolást kapnak az USA-ban a filmhez képest, ettől még a filmek valószínűleg "PG-13" alá esnek, A GyU-hoz hasonlóan.)

A korhatár-besorolás indoklása:
"Suspenseful situations with short scenes or glimpses of scary characters or images usually in comedic, fantasy or historic setting
- Sensitive to scenes and situations related to child's security
- Tobacco use
- Restrained portrayals of limited violence
"


És itt az első leírása az előzetesnek!
SPOILER!


EXCLUSIVE: Hobbit Trailer Details Revealed

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404296 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta: Hát, ha harcolni fog, akkor gondolom nem Aragorn-t fogja alakítani.
Lehet mondjuk Bard fia?

Igen, Bain vagy Estel a legvalószínűbbek. De természetesen lehet "Valaki A Népből" is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #404295 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hát, ha harcolni fog, akkor gondolom nem Aragorn-t fogja alakítani.
Lehet mondjuk Bard fia?

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.669 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére