Legolas (Orlando Bloom)

Több
21 éve 8 hónapja #93798 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Alyr Arkhon írta: Hmmm...
A német cikkről: Vic jól foglalta össze, és én is pont ezt írtam nem rég.

Legolas tünde, azt csinál amit akar.

ebből a szempontból igaza van PJ nek.


Hát, PJ úgy látszik sok hibát vétett ebben a második filmben. :shake:
De szerintem az elvárásaink is túl magasak voltak. De Legolas még ezeket a túlzott elvárásokat sem bírta alulmúlni. :-) Az már más kérdés, hogy az animációról nem ő tehet. Szerintem visítana, ha látná és letagadná, hogy ő az.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93786 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Azt is fogom! :) Igen, és szegénykének egy ronda heg is van a hátán...juj, én annyira bírom sajnálni azt aki megsebesül...Jó édesanyám mondogatja nekem..Te meg az a mimóza lelked... :)

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93785 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Tedd azt Selina! Egyébként a balesetéről én is hallottam. Kizuhant valahonnan asszem :( és össze-vissza törte magát. De szívesen ápoltam volna!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93784 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Én majd a video kazit veszem meg, és azt fogom reggeltől estig nézni.. :wink:

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93783 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Naná, hogy nem a legegyszerűbb, de hát ugye ez a minimum, ami egy tündétől, főleg Legitől elvárható. Komolyan ezt a részt vártam a legjobban mikor másodszor néztem (és hétvégén megnézem még kétszer) :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93782 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Én a moziban csak tátott szájjal néztem hogy ugrik fel a lóra...ráadásul az rtl klubban írták hogy a forgatás előtt egy évvel volt egy súlyos balesete, és így is minden trükköt megcsinál, szóval fantasztikus. Én nem mertem volna..amilyen besz#*i vagyok... :cry:

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93780 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Gandalf:köszi a cikket :wink:

hát tényleg nem a legegyszerűbb módja a lóra való felszállásnak amit Legsie előadott :P 8)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93779 Írta: Selina
Selina válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Boccs ezt nem kritikaként mondom de az aranyos volt, hogy már ezért is megérte Aragornak leesnie... :) Egyébként nekem is Legolas a kedvencem, mind a könyvben mind a filmben. Én is szeretem amikor más nyelven beszélnek, mert olyan szép a tünde nyelv, és a törpe káromkodás meg vicces, az ork beszéd pedig biztos félelmes lesz.... :)

Jó édesanyám mondogatja ezt nekem:

"Aki h&#@, az h&@# mint te édes fiam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93760 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
És igen...
Megtaláltam a két kedvenc jelenetem Legolastól A két toronyban...

1.
Jön Aragorn.-A tünde elállja az útját.-'Elkéstél.'-Végigméri.-'Nem festesz túl jól...'
És közben végig az a fény a szemében! És az a mosoly az ajkain!!!
Már ezért megérte Aragornnak leesnie.
(Egyébként sem gáz.)

2.
Mikor összevesznek Aragornnal. Szerintem Legolas egyátalán nem kétségbe esik! Az aggodalma jogos. Kölyköket és aggastyánokat küldenek harcba tízezrek ellen - és mind oda is vesznek...

Szóval imádom, mikor elkezd tündéül kiabálni - bár tartott volna tovább, ANNYIRA szeretném üvölteni hallani... :oops:
(Dühösként, mielőtt Észi félreértené...)
8)

Egyébként annak idején sokat beszélgettünk arról Vickel és ÉSzAHhal, hogy vajon miért van, hogy Völgyzugolyban nem tündéül beszélnek egymás közt. Hát most kijutott a jóból.
Rettenetesen élveztem az egész filmben a tünde nyelvet hallgatni.
Remélem, a harmadikban Gimli elereszt még néhány törp káromkodást, az orkok pedig megszólaltatják a fekete beszédet... :!:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93695 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
...Bontom a chips-es zacskót, remélem lesz benne valami. És azt is remélem hogy nem csak chips, hanem legnagyobb kedvencem, Legolas. Amit a múltkor ettem, abban semmi sem volt. Kiöntöm a tálba. Várok, kártya semmi. Még maradt némi chips a zacsiban. Belekukkantok. Igen! Ő az! Legolas volt benne.

A GYu-s poszterem olyan nagy,hogy nem fér fel a falra.

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93693 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezzel en is egyetertek.
Szerintem jobb volt igy Legolasnak lora pattannia mint hetkoznapi modon.
Szep volt! Igazan!

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93691 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hmmm...
A német cikkről: Vic jól foglalta össze, és én is pont ezt írtam nem rég.

Legolas tünde, azt csinál amit akar.

ebből a szempontból igaza van PJ nek.





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93667 Írta: Undómiel Arwen
Undómiel Arwen válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Maffia:mind a kettőn lehet kérni, bár szerintem az amcsi címen most több esély van rá.

,,Even the smallest person can change the course of the future''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93643 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Jobbat mondok: Innen szedjétek le inkább a filmből a képeket, mert nagyon jó a minőségük és igencsak sok van belőlük:

www.theorlandobloomfiles.com/pictures/ttt5.html

Miért nincs minden jelenetből még kép fent a neten??? Én ezt nem értem... Alszanak mindannyian, vagy mi a szösz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93642 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Berakok még gyorsan egy szép nagy posztert:
www.elflady.com/legolasgreenleaf ... sgimli.jpg

Ezt az újságot is érdemes lenne begyűjteni 8) :
www.warofthering.net/movies/phot ... age1.shtml
Több kép belőle itt, de ezek már nem Legsie-sek:
www.warofthering.net/movies/photos/starlog/

A filmből találhattok itt képeket:
www.elflady.com/legolasgreenleaf ... ndex_2.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93639 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Gandalf írta: Richard Taylor erzählt: Ich sagte ihm, dass wir Legolas normal aufs Pferd steigen lassen sollten. Peter aber sagte: "Nein, nein! Ich will etwas komplett anderes. Trotz allem ist Legolas ein Elb, er muss auf eine ganz besondere Art und Weise aufs Pferd aufsteigen."


Gandalf,
én is remélem, hogy lefordítod a cikket, ha időd engedi. 8)
Én időhiány miatt most csak a lényeget szedem ki belőle: A rajongók többsége ugyanúgy természetellenesnek és rossz számítógép-grafikának érezte ezt az ugrást, s bár Richard Taylor normálisan szerette volna "feltenni" Legsie-t a lóra, PJ kötötte az ebet a karóhoz, hogy ezúttal teljesen mást akar látni, mert Legolas tünde és pontosan ezért akarta különleges módon és jelleggel felugrasztani arra a lóra.
Én is erre tippeltem... :wink:

Utólagosan én is beírom ide, hogy
Boldog születésnapot, Orli
de természetesen én is megünnepeltem a szülinapját tegnap és koccintottam is rá. :wink: 8) Tényleg nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott tegnap. Bocsi. :oops:

Dae: valóban meseszép a versed, és ígérem, hogy nemsokára válaszolok Neked a prividre is. 8)

Adósotok vagyok egy halom Legsie idézettel és elemzéssel, nem felejtettem el, csak időm nincs rá... Elkapkodni pedig nem szeretném. De addig lehet ám elkezdeni nélkülem is... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93587 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae, hihetetlenül szép a vers. Engedelmeddel bementettem a többi, Legolasról szóló kedvencem közé. (Már van ott egy-két munkád! :-) )
Engem is az utolsó versszak fogott meg leginkább, de az egésznek a témája nagyon ott van. Ha lehet egy apró kritikai észrevételem: a ritmikáját nézd át kicsit, abban van egy-két csúszás. Bár, ha jól tudom a XX. századi - hát még a XXI. századi - versnek nem követelménye a ritmika, sőt, még a rím sem. Egyébként szerintem nem is találhattál volna méltóbb ajándékot Orlandonak a szülinapjára. És mi is nagyon köszönjük.

Gandalf, kérlek fordítsd le nekünk a cikket. Lécciléccilécci. Biztos vagyok benne, hogy többünket is nagyon érdekelné, mit írnak erről, de németül kevesen tudunk. Előre is nagyon köszönjük, ha fárdsz vele.

Aki meg szeretné venni a filmzenét, nézzen jól körül, mert a special edition-ök között van egy, aminek Legolas van az elején. Igaz, az drágább is, mint a normál változat. Én még a normált vettem meg, majd egy ezressel olcsóbban.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93536 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae: a vers gyönyörű, mint mindíg:))) nagyon nagyon szép!!
BOLDOG SZÜLINAPOT ORLANDO, BÁRHOL IS JÁRSZ MOST!!!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93512 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Isten éltessen Orlando Bloom!

Boldog születésnapot!

Köszönöm az általad formált Legolast és sok sikert a továbbiakban!
Csak légy hű Önmagadhoz!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93497 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae: szép a vers

jah:

Valin nostare Orlando Bloom!!!! :D :D

Mien jó, hogy a némettudásom a Guten Tag-ra terjed ki :D :P

Nem fordítaná le vki??

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93487 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Németül tudóknak egy cikk a lóra ugrásról:

Wie Legolas ein Pferd besteigt
13.01.2003 by Cirdan Quelle: IGN

An einer Szene im zweiten Teil der Trilogie scheiden sich die Geister: In einer rasanten Action-Szene schwingt sich Legolas überaus artistisch auf sein Pferd, nun äußerte sich Effekt-Verantwortlicher Richard Taylor zu dieser Szene.

In den meisten Kinos gab es bei dieser Szene spontanen Applaus, aber im Nachhinein bewerten die meisten Fans diese Szene als zu unrealistisch und einige werfen ihr vor, dass man ihr zu sehr den Computer-Trick ansehe.

Richard Taylor erzählt: "Ich zweifelte immer, wollen wir so eine Szene wirklich? Diese Aufnahme ist eher nebensächlich, aber Peter wollte keine einfache Lösung. Ich sagte ihm, dass wir Legolas normal aufs Pferd steigen lassen sollten. Peter aber sagte: 'Nein, nein! Ich will etwas komplett anderes. Trotz allem ist Legolas ein Elb, er muss auf eine ganz besondere Art und Weise aufs Pferd aufsteigen.'" erzählt Taylor weiter, "Und genau das ist Peters Begabung: Er weiß genau, welche Stellen man betonen muss und worauf es ankommt, vom Publikum einen Szenenapplaus zu bekommen. Als wir es das erste Mal einem Publikum zeigten. Wow!"

(Danke moviefans.de!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93466 Írta: Death
Death válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Helló!

Az előttem írókhoz csatlakozva én is boldog szülinapot kívánok Orlando-nak és még sok szuper filmszerepet és boldogságot!
Akartam még vmit írni, de elfelejtettem. Majd legközelebb.

Puszi.

"Most tél van és csend és hó és halál."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93465 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae naon szép, erre nem tok mást mondani.Főleg az uccsó versszak.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93464 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Számból vettétek ki a szót. Csatlakozom.
Happy 26th Birthday Orli :!:
(bocsi az offért, de ha már személyesen nem tehetem meg.)

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93462 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ave! Hoztam egy versikét, ha netalántán észreveszi vki, legyen kedves kommentálni ;) :

Hová mész, tenger jövendő királya?
Eltűnök a csillagok világába.
Lábam nyomán virágokat ne keress,
Elhervadtak,
Eltapostam,
S rongyokat te ne szeress.

Merre jársz, arctalan éjek gyermeke?
Lábam nyomán fakad Végzet tengere.
Tengermélyből, csillagnép, nem szabadulsz,
Tengermélyén,
Egek szélén,
Te szörnyeteg! ott lapulsz.

Hol lehetsz most, remény hervadt hercege?
Vagyok most a hajnali nap gyermeke.
Lábam nyomán virágokat ne keress,
Ébredj most fel,
zárd a kaput-
S halhatatlant ne szeress.


Ja, a csávónak amúgy boldog születésnapot! :evil3:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93439 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Boldog születésnapot Orlando!

Már kétszer láttam a filmet. Még mindig tetszik. Haldír arca civilben nem hasonlít (szvsz) a filmbeli figurára.
Ma vettem egy újságot (Szegedi Műsor asszem) Legsie van az elején. :wink: 8)

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93429 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ezen a képen nagyon szép...pont olyan, mint egy igazi tünde :arrow:
www.bagendinn.com/images/legstotalfilm.jpg

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93425 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Undómiel Arwen: ahol autogramot lehet tőle kérni :oops: :heu:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93414 Írta: Undómiel Arwen
Undómiel Arwen válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Boldog Születésnapot Orlando! :bounce:

Maffia:nem tudom melyik címére gondolsz, azért leírom mind a kettőt.

c/o Artist Management Group (AGM)
9465 Wilshire Blvd.
Beverly Hills, CA90212

c/o ICM Oxford House 76 Oxford Street
London W1N OAX
England UK

,,Even the smallest person can change the course of the future''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93413 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Penngaladiel írta: ÉSzAH, megtaláltam a bizonyítékot, de nem tudom belinkelni, mert gőzöm sincs, honnan töltöttem le a képet. Amikor Gimli felveszi a láncinget (ami a bokájáig ér) akkor Legolas már páncélban van, vagyis Helm szurdokban öltöznek át.


Igen, tegnap megnéztem újra a filmet és én is láttam. Nem tudom, miként kerülte el a figyelmemet, teljesen egyértelmű, hogy páncélban van. Hiában na, azok a szemek ... nem könnyű az embernek lejjebb vinnie a tekintetét.

Én is ittam már Orlando egészségére és nagyon sajnálom, hogy nem tudok ott lenni a találkozón. De azért így is ér, nem?
Viszont kárpótlásul bontottam a Lay's-ből egy Legolas kártyát. Úgy látszik Orlando elfogadta a születésnapja alkalmából neki felajánlott ital-áldozatot.

Ja ... és Haldír nagyon ott van. Annyira ott van, hogy már majdnem itt.

Lányok, több fiú ismerősöm erősen készül megalapítani a "Boyfriends against Legolas" frontot. :disagree: Ha gondoljátok szóljatok a barátaitoknak. :evil3:

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.572 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére