Éomer (Karl Urban)

Több
21 éve 2 hete #114708 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Ilmen írta: Nagyon régen olvastam már a könyvet és lenne két kérdésem:
1. Éomer milyen rokonságban állt Theodennel?
2. A filmben hol látható az arany csarnok? :oops:


1:Eomer anyja és Theoden testvérek voltak(ha jól emlékszem :oops: )
2:Az arany csarnokban trónolt Theoden,meg ott űzték ki belőle Szarumánt,nem?

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #114689 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Mikor először láttam Edorast.. szóval valahogy másképpen képzeltem el, :? de eszembe jutott, hogy ez egy lovas nép. Ráadásul olyan érzésem volt mintha ezeket az épületeket, építészeti stílust már láttam valahol, de azóta sem jut eszembe, hogy hol. :?

Nagyon régen olvastam már a könyvet és lenne két kérdésem:
1. Éomer milyen rokonságban állt Theodennel?
2. A filmben hol látható az arany csarnok? :oops:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114532 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

mîr írta: Hát igen, nem abból kellene kiindulnunk, hogy milyen volt egy középkori város, hanem abból, hogy Tolkien milyennek írta le EZT a bizonyos várost... Amelynek, mint tudjuk, semmi köze a földi középkorhoz, hanem csak és kizárólag Középföldéhez. Az arany csarnok bizony nem így kellett volna, hogy kinézzen, a szalmatetejű házat Tolkien valószínűleg szalmatetejű házként jellemezte volna, ha ez a szándéka.

én csak arra próbálok rávilágítani, hogy értsétek meg PJ. indítékait. Azt, hogy honnan vette ezt az ötletet.
Én is egyetértek abban, hogy nem ilyennek képzeltem el, de ez van. Ilyen lett, s bizonyára eltelik még 50-100 év, míg valami újra filmre viszi azt a csodát, amit a könyv lapjain élünk át, mikor azt olvassuk. (Ha ugyan filmre viszi mégegyszer valaki)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114526 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Hát igen, nem abból kellene kiindulnunk, hogy milyen volt egy középkori város, hanem abból, hogy Tolkien milyennek írta le EZT a bizonyos várost... Amelynek, mint tudjuk, semmi köze a földi középkorhoz, hanem csak és kizárólag Középföldéhez. Az arany csarnok bizony nem így kellett volna, hogy kinézzen, a szalmatetejű házat Tolkien valószínűleg szalmatetejű házként jellemezte volna, ha ez a szándéka.

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114525 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Sorel írta: Bizony teljesen kihalt, lepusztult és szegényes a P. J. -féle Edoras. Lehet akármilyen egy középkori település, a tolkieni Edorast a leírások alapján én fenségesebb, városiasabb helynek képzeltem. A könyvben szó sincs erről a nyomorúságról.

Értem már. Mindenki másképp képzelte Sorel! Én is 8)
De - ha megnézitek a LOTR könyv legújabb díszkiadását, az tele van Alan Lee rajzaival. Ott megtalálhatjátok az épp ugyanilyen Edorast. Kísértetiesen hasonlít a filmbeli megjelenés a könyvben szereplő festményhez. Az adta PJ-nek az alapötletet. Ezek után nem kell csodálkozni, hogy ilyen lett. Ráadásul ne feledkezzünk meg arról, hogy ez egy nomád kor! Nem voltak annyira "városiasabb" helyek. Mint amit ma városnak nevezünk.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114493 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Bizony teljesen kihalt, lepusztult és szegényes a P. J. -féle Edoras. Lehet akármilyen egy középkori település, a tolkieni Edorast a leírások alapján én fenségesebb, városiasabb helynek képzeltem. A könyvben szó sincs erről a nyomorúságról.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114477 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Nefadar írta: Mért ne lehetett volna élet. Attól, hogy meghal a trónörökös Théodred, az életnek tovább kell mennie, nem állhat meg...

nem, nem állhat meg. Life goes on.
De Theodred halála miatt, Theoden, a király örököse Eomer lett.
Miért néptelenedett volna el? Ezt ki mondta nektek?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114423 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Igen, teljesen fölösleges volt. Még egy olyan háborúról sem halottam amikor páran meghaltak és egész város néptelenedett ki...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 hete #114419 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Sztem,amikor Theodred megsebesült,mások meghaltak,úgyhogy gyászolhattak,de akkor se kellett volna elnépteleníteni az egész várost :roll:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114405 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Mért ne lehetett volna élet. Attól, hogy meghal a trónörökös Théodred, az életnek tovább kell mennie, nem állhat meg...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114393 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Élet? Hiszen gyászoltak!!! :?

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114117 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Arden Borough írta: szerintem úgy nézett ki mint egy kisebb város (nagyobb falu) , ahol van egy nagyon szép királyi épület, ami viszont kívül-belül nagyon szép
még az az érzésem is támadt hogy ez egy falu aminek a központja a királyi épület a többi ház/emberek meg azért vannak hogy megtermeljék ami a királyi családnak kell
bár lehet hogy ez hülyeség :?
csak egy vélemény


Ó, nem, egyátalán nem hülyeség, sőt! Abszolút a lényegre tapintottál.
A rohaniakat, ugye, egyfajta hős-középkori környezetben jelenítették meg. Nos, a középkorban csak későn indult meg a városiasodás, a vidéken (mondjuk: nem királyi székhely) élő nemesek kb. így éltek vagy így sem. Volt egy nagy lakótorony, esetleg valami fallal, és ott élt minenki(!). Cseléd, család, állatok. A várakat csak később, a tehetősebbek kezdték el építeni, akkor is gyakran a városon kívül, s ott csak a katonák és a személyzet élt velük.

A keltáknál is valami hasonló volt a helyzet. Ha építettek is várat, az inkább erődített fal volt (gyűrűvár), védekezés esetére. Egyébként szétszórt tanyákon éltek, s a fontosabb eseményekre gyűltek össze.

Ld.: Rohanban az orkok támadása.

8)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113950 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Örülök,hogy elnyerte tetszésed a kép,Nef :lol:

Edorast én is nagyobbnak képzeltem és Meduseld köré több házat kellet volna építeni.
Egyetértek Niph-fel,túl kihalt volt.

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113948 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
szerintem úgy nézett ki mint egy kisebb város (nagyobb falu) , ahol van egy nagyon szép királyi épület, ami viszont kívül-belül nagyon szép
még az az érzésem is támadt hogy ez egy falu aminek a központja a királyi épület a többi ház/emberek meg azért vannak hogy megtermeljék ami a királyi családnak kell
bár lehet hogy ez hülyeség :?
csak egy vélemény

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113930 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
A várost és az Aranycsarnokot is sokkal nagyobbnak képezeltem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113922 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Az Aranycsarnok alapvetöen szép volt, de maga a város kicsi, és kevés volt benne az ember is. Bár lehet, hogy ez csalóka, mert amit látunk belöle, az már csak a Meduseldhez közeli rész, a többi lejjebb van. Igaz, a zászló meg ki tudott repülni a városból...
Nekem a fö gonodm az, hogy úgy nézett ki, mintha nem is lenne benne élet, ahogy Gimli mondta. Persze, gondolom, ezt ilyenre tervezték
.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113876 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Edoras nekem is pici és sötét. Elsősorban Kürtvárhoz képest tűnik istállónak.... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113865 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Én sem képzeltem sokkal, csak egy icipicit nagyobbnak.
8)
A középkori városok sem voltak sem nagyobbak, sem 'szebbek', csak a filmekben szinte Állandóan reneszánsz környezetként (ruhák, viselkedés, berendezés stb.) mutatják...
Viszont a germán hatás szerintem átjön. Csak egy icipicit nagyobb lehetett volna. És zöldebb.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113860 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Az tény,hogy a pasas egyben helyesebb.Különben meg aki kérdezte,hogy mikor esett le,hogy ki volt vlem ennyire rendes,nem sokkal utána.Különben tényleg nagyon jó fej! :) Tudtátok,hogy gitározik is én eddig nem is tudtam róla.
Ami meg Edorast illeti szerintem egyáltalán nem hasonlít egy piszkos kis falura.

Téodwyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113846 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Nem gondoljátok, hogy Edoras a filmben inkább hasonlít egy koszos falura, mint egy fővárosra (akárki rajza alpján készült?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113489 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Na jó... Szóval mi is volt a topic altémája?...
Rohírok?
Gyorsan! Témafeldobást várok!

Ui.:fujfujfujfujfujfujfujfujfujfujfuj...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113486 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Én már elmondtam a véleményemet... És készüljetek, hogy ez még csak a lightosabb része annak, ami történik vele. :-(

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113482 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Hát jó,ti akartátok(pontosabban Nef,de kíváncsi vagyok a véleményetekre) :lol: :lol:

www.humina.com/kurban/articles/fangoria04.jpg

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113420 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Én még nem láttam a filmet. :(
Agoura keresd meg a képet... :lol: :lol:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113347 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Jaj, ez iszonyú! Inkább megnézném jó sokszor a Xénában, mint így... Ugye majd lesznek "rendes" filmjei is?
www.humina.com/kurban/ :arrow: jó kis oldal

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113346 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Off: Alapvetően nem szeretem a horror és horrorszerű filmeket, ahol direkt arra megy ki a játék, hogy minél több szereplőt minnél látványosabb körülmények között irtsanak ki. Nem a feszült és a vér miatt, hanem a módszer miatt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113277 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Mikor olvastam, hogy ő egy "egyszerű" technikus lesz a filmben, rögtön gondoltam, hogy hamar vége lesz. Az ilyenek mindig töltelékfigurák a horrorokban, akiket jó látványosan és gusztustalanul meg lehet ölni.
No comment....
:?

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113141 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Én is inkább egyben szeretem Karlt. Lebeszéltetek a filmről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113096 Írta: mîr
mîr válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Nnnneeeeeeee....!!!!! 8O

Inkább ne keresd meg, jó? :D :D :D
Különben bosszúból kerítek egyet, amin le van szakadva a pofija...

mîr

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113095 Írta: Agoura
Agoura válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Azok kukacok?? 8O Fújj!!
Majd megkeresem azt a képet,hogy ti is "gyönyörködjetek" :lol:

Mesés kaland az élet,s benne a legnagyobb rejtély Te vagy!
Niq

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.651 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére