Haldír (Craig Parker)

Több
18 éve 11 hónapja #252444 Írta: Nelia
Nelia válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Hát szó ami szó, a szinkron tényleg egy kicsit kényessé tette Haldírt.
De a könyv meg tiszteletet parancsólóvá, tehát a kényesség eltűnt.
Craig nagyon good-ul megcsinálta ezt az alakot. Aki azt a cikket írta, nem tudja hogy menyire fegyelmezettek a tündék, milyen okosak, meg ilyenek. Nagyon tok mérges lenni az ilyenekre! :evil:

Nelia, aki odavan Faramirért. Imádja a lovakat, és szeretne találkozni a színészgárdával.
GYŰRŰK URA 4EVER!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252142 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Sajnos sem az újság címére,sem a "szerző" nevére nem emlékszem már.
Az ilyen Dinkák gyorsan kimennek a fejemből .

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252139 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Hát ezzel egyetértek, amúgy ki volt ez az iq-betyár? :)
Ezek szerint még nem látott igazi tünde harcost ijjal célozni ;)

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252138 Írta: +Earendil+
+Earendil+ válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Az egyik újság agyonművelt kritikusa "homoszexuális SS rohamosztagosok" -ként írt a tündék seregéről. :rmad2:
Szegény hülye teljes fogalomzavarban szenved.
Jackson fantasztikus kreativitását bizonyítja ez a jelenet.Mindenképp a
film egyik csúcspontja.

Az Útnak vége nincs soha,
Ha egyszer az ajtón kifut;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252055 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Andoron írta: végére ha jól láttam, mind meg is halt,


Szerintem nem halt meg mind, mert amikor visszavonultak a toronyba sok tünde futott felfelé a lépcsőn, majd lövöldözött a falakról...

Legalábbis nagyon remélem. :cry:

Felagund!
Nekem így jött le a tündék szerepe a filmben.
Másnak biztosan más a véleménye.
Off

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252052 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Milyen NAGYON boldogok voltunk, hogy viszont legalább Arwent utólag kisatírozták a Helm Szurdokból :lol: , ugyanis ő is ott lett volna ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #252040 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Bár a könyvben csak az entek jönnek segíteni, nekem azért tetszett a megoldás, hogy belevonták az tündéket is. Végülis történetileg elképzelhető, még ha Tolkien nem is így írta meg. Haldír pedig nekem is ott vált a kedvenc szereplőmmé :)

Egyébként nekem tetszett az üde színfolt, hogy a tündéjk is harcoltak, a végére ha jól láttam, mind meg is halt, ezzel köszörülték ki a csorbát, hogy elvileg egyetlen tünde harcolt Helmnél, és az Zöldlomb Legolas volt :)

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250649 Írta: Borgil
Borgil válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Sziasztok!
Mivel én előbb a könyvet olvastam (mit olvastam, faltam!!), ezért hozzászólnék. Nekem Haldír a könyvben nagyon szigorúnak tűnt, ami persze ott, abban a helyzetben helyénvalónak tűnt (Lórien határát kellett ugyebár védeni a gaz orkoktól). Meg kell hogy modjam azonban, hogy ha a film második részében nem bukkan fel ismét (a könyv szerint ott semmi keresnivalója), akkor nem is lennék itt ezen a fórumon. A Helm szurdoknál történtek nagyon megkedveltették velem a figurát, egész pontosan inkább a színészt. Aki pedig az első részben nem kedvelte, annak biztosan változott a véleménye. Nekem például egyáltalán nem emlékezetes a felbukkanása az első részben.

A bátorságot a legváratlanabb helyeken szokta megtalálni az ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250598 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Felagund írta: Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:

[...]

Mert van a sztoriban elég főszereplő, nem kellene még mellékszereplőkkel is előhozakodni (ráadásul az előbbiek kárára... :roll: )


Bármennyire is fáj, hogy PJ látásmódja nem egyezik a miénkkel ;) , nekem A két torony ezen plusz jelenete kifejezetten tetszett, és igazándiból a film eszközeivel nem is lehetett volna jobban kifejezni, hogy a tét egész Középfölde sorsa. Számomra az igazán fájó dolog az volt, hogy A király visszatér tényleg nagyon félresikerült... :roll:


És hogy én is megválaszoljam a kérdésemet 8) :
Nekem nagyon szimpi volt Haldír már első olvasáskor is, de talán akkor kezdtem el igazán megszeretni és tisztelni, amikor annak a tudatában olvastam újra, hogy film készül belőle. Ehhez képest az első film elég nagy csalódást okozott, különösen a moziverzió, abból is a szinkronos változat nagyon brutális volt 8O A bővített nagyjából helyrerakta Haldírt, de aztán a megérkezése Helm-szurdokba elsöpört minden negatív érzést :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250594 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

olorin.papa írta:

Felagund írta:

Niph/Elentári írta: Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????


Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:


Csak azért rakta be a filmbe, hogy meghalhasson... meg hogy elmondhassa: valaha szövetség volt tündék és emberek között, közös volt az életük és közös a haláluk is, tisztelegni jöttünk e szövetség előtt...
:oops: kb ennyi... :oops:
:itscool: Ez mintegy főhajtás a Beleriandi háborúk előtt... :heu:


Kötve hiszem, hogy PJ-t ilyen hátsó gondolatok vezérelték volna... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250593 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Gilgolwen Nimrandir írta: Ebben a témában nem nyilatkozhatok/m, mert (sajnos) előbb láttam a filmet, minthogy olvastam volna.

Szerintem nyilatkozhatsz, a kérdés második fele azoknak szól, akik a filmet látták előbb ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250539 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Sztem is naon szimpi karakter volt, valahogy a régmúlt időkre emlékeztetett. De a cuki debil kis uruk-hai barátunk hátba szúrta, szép elegánsan :twisted:
Mondjuk, ott jól játszott Viggo, át tudta adni azt a fájdalmat, amit abban a pillanatban kellett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #250510 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Felagund írta:

Niph/Elentári írta: Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????


Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:


Csak azért rakta be a filmbe, hogy meghalhasson... meg hogy elmondhassa: valaha szövetség volt tündék és emberek között, közös volt az életük és közös a haláluk is, tisztelegni jöttünk e szövetség előtt...
:oops: kb ennyi... :oops:
:itscool: Ez mintegy főhajtás a Beleriandi háborúk előtt... :heu:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250507 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Niph/Elentári írta:

Felagund írta:

Niph/Elentári írta: Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????


Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:


Most miért???? :evil:


Mert van a sztoriban elég főszereplő, nem kellene még mellékszereplőkkel is előhozakodni (ráadásul az előbbiek kárára... :roll: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250504 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Felagund írta:

Niph/Elentári írta: Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????


Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:


Most miért???? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Bár igaz Bombadill Toma lehetett volna helyette......

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250500 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Niph/Elentári írta: Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????


Én azt nem értem miért rakta bele a filmbe... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250498 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Penngaladiel írta: Nem, Haldír a könyvben nem hal meg, legalábbis nem kapunk hírt róla, ugyanis a filmmel ellentétben Lórienben marad annak határait védeni.

És ha már előkerült a téma, és már régen volt kérdésfölvetés, most én kérdeznék:

Mi volt az első benyomásotok Haldírról a könyv alapján? Persze ez azoknak szól, akik előbb olvasták a könyvet, mint ahogy a filmet látták volna, illetve a film alapján, ha az volt az első találkozás vele?

Változott-e az első benyomás a film/könyv hatására?


Hogy egy kiváló tünde!
/me előbb olvastam a könyvet és ott a figurája nagyon tetszett. Ellentétben a filmben ahol kissé hűvős volt Haldír és mintha kissé tartozkodó is volt.(akárcsak Galadriel) Amúgy én kedveltem a könyvben és nem értettem P.J. miért ölette meg a filmben?????

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250495 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Penngaladiel írta: Nem, Haldír a könyvben nem hal meg, legalábbis nem kapunk hírt róla, ugyanis a filmmel ellentétben Lórienben marad annak határait védeni.

És ha már előkerült a téma, és már régen volt kérdésfölvetés, most én kérdeznék:

Mi volt az első benyomásotok Haldírról a könyv alapján? Persze ez azoknak szól, akik előbb olvasták a könyvet, mint ahogy a filmet látták volna, illetve a film alapján, ha az volt az első találkozás vele?

Változott-e az első benyomás a film/könyv hatására?

Nos én a Gyűrű Szövetségét hamarabb láttam mint olvastam volna a könyvet, a Két toronynál ez fordítva volt. a szövetségében (film, könyv) nem igazán éreztem a hatását Haldírnak. A Két torony valahogy fontosabbá tette őt, szerintem. na nem mintha Lothlorien védelme nem lenne olyan fontos. Egyébként számomra kedves Haldír, de ezeket a dolgokat vontam le.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250445 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Máskor mindig ellenőrzöm mielőtt elküldöm a hozzászólást. Szóval a 2. link csak a böngészőbe bemásolva jön be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250443 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Ebben a témában nem nyilatkozhatok/m, mert (sajnos) előbb láttam a filmet, minthogy olvastam volna.

Viszont talátam néhány szép rajzot: www.meanyhead.com/images/haldir.jpg
www.angelfire.com/cantina/lyijyk ... Haldir.jpg
gapofrohan.com/gallery/haldir.jpg
ez már kicsit érdekesebb, de azért nem rossz:
ew2.lysator.liu.se/pic/fanq/s/a/ ... haldir.jpg
viszont ez... :)
www.tolkiengathering.com/artgallery/art131.jpg
www.ambar-eldaron.com/fonds_ecra ... ir1024.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250406 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Nem, Haldír a könyvben nem hal meg, legalábbis nem kapunk hírt róla, ugyanis a filmmel ellentétben Lórienben marad annak határait védeni.

És ha már előkerült a téma, és már régen volt kérdésfölvetés, most én kérdeznék:

Mi volt az első benyomásotok Haldírról a könyv alapján? Persze ez azoknak szól, akik előbb olvasták a könyvet, mint ahogy a filmet látták volna, illetve a film alapján, ha az volt az első találkozás vele?

Változott-e az első benyomás a film/könyv hatására?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250096 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Én úgy emlékszem, hogy nem. Legalábbis nem említették... (ha jól emlékszem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #250066 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Talán,hogy életét adja a többiekért...szegény :cry:
:oops: :oops: :oops: Egy nagyon-nagyon-nagyon bugyuta kérdés(amire sajnos milliódszori olvasás után se emléxem):Haldír a könyvben is meghal? :oops: :oops: :oops: (me egyébként egy Haldír-fan....)

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248067 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Miért kellett Haldirnak meghalnia?! Annnnyira igazságtalan! :haldir1:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #246247 Írta: Luine Baenre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #243717 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Néhány klipecske a 2004-es bonni Ring*Conról:

leaysaye.tripod.com/parker-blue/media/booty.zip - Craig és Mark belépője :lol: Quicktime progi kell a lejátszásához, 2.8 MB.

Ezek valamivel nagyobbak:
leaysaye.tripod.com/parker-blue/ ... _word1.zip
leaysaye.tripod.com/parker-blue/ ... _word2.zip

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239513 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Haldír tesói, Rúmil és Orophin:
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=1165
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=1164

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237265 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Van egy új Craig Parker fansite: www.parker-blue.com/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236199 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Úgy tűnik, Craig legközelebb egy amerikai vígjáték-/horror-/áldokumentumfilmben fog feltűnni, saját magát alakítva... A film még készítés alatt, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle. Az IMDB infója:

us.imdb.com/title/tt0436717/combined

Itt pedig egy keveset meg lehet tudni a sztoriról:

www.platovision.com/jackalope/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236178 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Gil-Celeb írta: Kösszi!!!! :wink:


Na és sikerült megnézni? :)

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.666 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére