Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 2 hónapja #97763 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Biztos, hogy kivágták ott egy részt. :roll: :)
:eowyn2: + :faramir1: : Addig még egy csomó minden fog történni velük, biztos másképp látjuk majd. :roll: Különben meg ők tudják, hogy "illenek-e" egymáshoz... :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97754 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Imrahil Fejedelme írta: Hát ez a Faramír(mármint a filmes) valami igazán hatalmas tudású ember ha annyiból rájön hogy a hatalom Gyűrűje van Frodónál hogy ''Drágaságom''.Ehez még a filmes Gandalfnak is segítséget kellet hogy kérjen.


Mivel ott egy vágás van -> lehet még faggatták Gollamot utána...

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97700 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta:

Gandalf írta: :faramir1: + :eowyn1:

Vajon ez az új Faramir jobban illik majd Éowynhez?


Szerintem mire találkoznak, az új Faramir a régire fog hasonlítani teljesen. :)


Hát remélem,mivel a TTT-s Faramir nagyon nm illik Éowynhoz :roll: :? Meg az a szőkésbarna haj.... :evil: :evil: mennyiből állt volna beszerezni egy fekete parókát???? :x :x

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97643 Írta: Imrahil Fejedelme
Imrahil Fejedelme válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát ez a Faramír(mármint a filmes) valami igazán hatalmas tudású ember ha annyiból rájön hogy a hatalom Gyűrűje van Frodónál hogy ''Drágaságom''.Ehez még a filmes Gandalfnak is segítséget kellet hogy kérjen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97618 Írta: Penngaladiel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97613 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: :faramir1: + :eowyn1:

Vajon ez az új Faramir jobban illik majd Éowynhez?


Szerintem mire találkoznak, az új Faramir a régire fog hasonlítani teljesen. :)

Más: a LOTR jelmezei nagyon ott vannak a topon, de eddig Faramir mellvértje a csúcs (szigorúan szvsz persze :) ), isten ahogy kinéz! :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97609 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta:

Kincső írta: Hát, nem tudom, hogy egy laikus abszolút pozitív véleményt vont le szegénykémről... :roll: :)


A kedvedért leírom tegnap a cimborám hogy kommentálta a moziban: :)

"Ez még hülyébb, mint a tesója!"

Kicsit később

"Na végre... csak rendes gyerek ez!" :)


:) Hát ez igaz. :roll: :faramir1:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97606 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
:faramir1: + :eowyn1:

Vajon ez az új Faramir jobban illik majd Éowynhez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97604 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Hát, nem tudom, hogy egy laikus abszolút pozitív véleményt vont le szegénykémről... :roll: :)


A kedvedért leírom tegnap a cimborám hogy kommentálta a moziban: :)

"Ez még hülyébb, mint a tesója!"

Kicsit később

"Na végre... csak rendes gyerek ez!" :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97602 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lord Maul: Hát szvsz PJ meg tudta volna oldani, hogy a "beszélgetős" rész jó legyen. Csak nem akarta. :roll: :) Különben biztos nagyon vívódik, de sajnos ebből csak az látszik, hogy a segítségkérésre, ahol egyértelműen a tudtára adják, hogy Mordorba kell menniük, az a válasza, hogy elviszi őket az ellenkező irányba. :roll: A másik probléma, hogy a könyvben Henneth Annún az utolsó barátságos hely, ahol meg tud pihenni a Gyűrűhordozó és társa. Szívesen látják és élelemmel látják el őket, biztonságban érezheti magát és segítenek nekik; míg a filmben bizalmatlanul fogadják őket, gátolják, és félteniük kell a Gyűrűt. :roll: Hát, nem tudom, hogy egy laikus abszolút pozitív véleményt vont le szegénykémről... :roll: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97590 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

ÉSzAH írta: Ami miatt itt te felkaptad a vizet, az kb. olyan, mintha azon veszekednénk, hogy jó-e a töltött káposzta. Talán neked ízlik, talán nekem nem, de ettől még nem feltétlenül jó vagy rossz.


Nem egészen erről van szó, igazából arra próbáltam rámutatni, hogy ami működik könyvben/a gondolataidban, az nem biztos, hogy működik filmben. Ez nem ízlés kérdése - ha nem lett volna ott előképnek a könyvbeli Faramir, akkor szerintem Neked se lenne bajod a filmbelivel. Arról megy a vita, hogy hogyan lehet illetve kell adaptálni egy filmet... :)

Persze én értelek titeket.. csak nálam pont az ellenkező folyamat ment végbe - amikor megtudtam, hogy film készül a GyU-ból, azt gondoltam, ez nem egy jó filmes alapanyag, tuti bukta lesz.. egy rossz filmet vártam.. ehhez képest a FOTR letaglózott, de nem annyira, mint a TTT. Én valahogy úgy tekintem az egészet, hogy megtörténtek ezek a dolgok, Tolkien lejegyzett egy változatot, Jackson egy másikat. :) De attól még mindkettő igazi, mindkettő GyU. Egyébként szerintem egyértelműen a Fellowship Extended változata állította fel ezt a hatalmas mércét, amit sokan elvártok. Tényleg hihetetlen a könyvhűsége.. hátha a TTT Extendedben is lesz ilyen tendencia.

Más: megint megnéztem a filmet, és.. igazából egy nagyon unszimpatikus megnyilvánulása van Faramirnak szerintem, Gollam elfogását ahogy egy vigyorral nyugtázza.. különben végig vívódik.. és amit eddig észre se vettem, őt is a fiúkórus hangjával csábítja a Gyűrű, mint a bátyust.. király a párhuzam! :)

A felvetésre, hogy beszélgetős Faramir is kitöltené az időt: igazán nem a beszélgetés (ami egyébként rohadt unalmas lenne, irreleváns infokkal - nem olyan, mint amikor a FOTR-ben Gandalf beszél a Gyűrűről, Szauronról, stb) vagy akció témán van a hangsúly (egyébként ki akar a tündékről hallani, amikor LÁTHATJUK is őket) - a probléma az, hogy a film HANGULATA nem bírná el ezt a jelenetsort. Mert akkor mi pótolná, amit ezekben a jelenetekben benne van: 1. az emberek GYENGÉK, Helm szurdok is el fog esni, az emberek világának vége lesz 2. Frodóék kétségbeejtő slamasztikában vannak, amiből nem keverednek ki.

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97575 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Teljesen igazad van.
Viszont egy-egy apró dologgal mégis meg lehetett volna oldani, hogy azonnal belopja magát az emberek szívébe...
Mint Haldírnálaz ölelős jelenet, vagy Boromirnál, mikor a hobbitok ledöntik a lábáról...ott is csak egy apróság kellett..

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97566 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Szerintem meg lehetett volna jól csinálni a "beszélgetős" részt is. :roll: Ugyanis abba egy csomó információt bele lehet csempészni az "átlag mozinéző" számára is. Hiszen pont tündékről, messzi tájakról, vagy pl. Minas Ithil/Morgul történetéről (is) beszélnek.


Szerintem meg épp, hogy untatná őket...engem sem nagyon kötne le, ha olyan helyekről, élőlényekről, személyekről beszélnének teljes átéléssel, akiről még csak nem is olvastam, azt se tudom, ki-kicsoda, nem ismerek egy nevet se, s már az első mondatnál elveszíteném, a fonalat... :roll: :?
nekem ez a véleményem...

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97528 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Igazából nekem sem tetszet az "új" Faramir, viszont úgy hiszem értem a rendezői koncepciót, ezért megértő vagyok, és bízom benne, hogy a RotK-ban (vagy már a bővített verzióban) sok mindenre fény derül.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97369 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
De valószínű, hogy ugyanazt csinálták Faramirral, mint Celebornnal a FotR-ban. Hát nem tudom, én ki tudtam volna vágni ebből a moziváltozatból néhány részt, és akkor maradt volna idő arra, hogy Faramirról kicsit többet lehetett volna megtudni az átlag mozinézőnek is (bár nem hinném, hogy a legtöbbjét érdekli).

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97367 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ha a hivatalos rajongói klub még rosszabb, mint mi, nem csodálom, hogy PJ úgy döntöt nem hagyja magát befolyásolni...egyenes út lett volna az idegösszeroppanáshoz...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97365 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Gandalf: Erre nem (sem?) tudok mást mondani, mint hogy remélhetőleg a bővítettből kiderül... :roll: :) Tényleg túl sokat várunk attól a szerencsétlen DVD/VHS-től... :roll: :)

Tényleg igaz, szvsz annyira nem lehetne elrontani, hogy teljesen utáljuk... :roll: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #97364 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ery:Nem, szerintem csak azok, akik beírnak nem mindig ugyanazok :D
Abban persze nagyon iagazd van,h ogy eleinte fagyos volt a közhangulat, de ez nem igazi nemtetszés volt szerintem, csak még kellett egyet aludni a változásokra, meg kellett emészteni az "új" Farit...

Az olyan fanatikus Fariistáknál a könyvnél, mint pl. én is viszont nagyon el kellett volna rontani a filmben ahhoz, hogy ne szeressük...ennél sokkal jobban...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97348 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Az említett jelenet tényleg szép, de akkor sem érthető, mitől futamodott meg a nazgúl.... :roll:
Faramir végig belül vívódik, mi ebből alig érzékelünk valamit. Látszik, hogy kétségek gyötrik, de nem derül ki, miért dönt úgy, ahogy döntött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97319 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Örömmel látom, hogy a közhangulat Faramir irányába változni látszik :) :faramir1:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97315 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azon gondolkodom, hogy egy általunk "átlag mozinézőnek" tit. valakit nem zavar-e össze, hogy miközben Gondorról mint szövetségesről beszélnek(meg ugye Aragorn...), pont a kapitány akarja a hobbitokat "elrabolni"...de nem valószínű...
Szerintem már eleve az, hogy ilyen megtisztelő címet visel, mutatja, hogy nem akárkiről van szó...és egy "átlag moziéző" ilyenkor akár érzésből, akár, mert utánagondol párhuzamot vonhat Éomerrel, aki egyértelműen hű és jó szereplő. (persze mi tudjuk a finom különbségeket, de ez ilyen szempontból nem lényeges).
Meg aztán Boromirhoz hasonlóan megtehette volna Faramir, hogy ráveti magát Frodóra, elveszi a Gyűrűt, Gondorba még így is elvihették volna kihallgatni Frodóékat...nem lehet véletlen, hogy hagyta, hogy nála maradjon...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97287 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem meg lehetett volna jól csinálni a "beszélgetős" részt is. :roll: Ugyanis abba egy csomó információt bele lehet csempészni az "átlag mozinéző" számára is. Hiszen pont tündékről, messzi tájakról, vagy pl. Minas Ithil/Morgul történetéről (is) beszélnek. Osgiliathtal önmagában véve semmi bajom nincs... :) Azt a jelenetet jól megcsinálták. Csak mikor Samu mondja, hogy "nem is kellene itt lennünk", akkor mindig Ürge jut eszembe a Micimackóból, aki "nincs benne a könyvben". Hát ez sem. :) Ha tényleg nem tudna Faramir semmit, és Samu és Frodó nem mondaná neki, hogy 1. a Gyűrűt el kell pusztítani Mordorban (S) 2. segítsen (S) 3. a Gyűrű nem mentheti meg Gondort (F) 4. csak pusztító erővel bír (F), akkor ezt a változást is úgy venném mint a többit. :look: :merrypippin:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97260 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Antares írta: Erről az jutott eszembe, hogy ha meghagyja PJ a könyvbéli beszélgetést, kicsit zanzásítva persze, az nagyjából ugyanannyi ideig tartana, mint hogy elviszi Frodóékat Osgiliathba. De: a beszélgetős változat csak nekünk, Tolkienistáknak lenne lélegzetelállítóan érdekes, a nagyközönség elaludna rajta. Különben is, a Szilszakállas jelenetek nagy többsége szintén "beszélgetős", a kettő már túl sok lett volna. Mellesleg egyáltalán nem bánom, hogy láthattam a filmben egy szárnyas nazgúlt. Tök jól néz ki!


ebben van v.mi. :roll: :? Tényleg csak nekünk érdekesek a nagymonológok, az átlag mozinéző az eksönre meg a lámúra bukik :evil: :evil: de ez nem csak a GYU-nál van így(lsd. SW)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97208 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

hódica írta:

Lord Maul írta:
Ha rögtön elengette volna Faramir Frodóékat, akkor alig szerepelnének, csak annyit hogy mennek-mendegélnek Gollammal Mordor felé(na jó, kicsit talán túlzok :? ).


Erről az jutott eszembe, hogy ha meghagyja PJ a könyvbéli beszélgetést, kicsit zanzásítva persze, az nagyjából ugyanannyi ideig tartana, mint hogy elviszi Frodóékat Osgiliathba. De: a beszélgetős változat csak nekünk, Tolkienistáknak lenne lélegzetelállítóan érdekes, a nagyközönség elaludna rajta. Különben is, a Szilszakállas jelenetek nagy többsége szintén "beszélgetős", a kettő már túl sok lett volna. Mellesleg egyáltalán nem bánom, hogy láthattam a filmben egy szárnyas nazgúlt. Tök jól néz ki!

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97127 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta: Faramir jelleme nem értem miért lenne torz -> már lentebb idézték, hogy neki is van "megkísértéses" jelenete, illetve így árnyaltabb lesz a viszonya Denethorral (neki akarja vinni a Gyűrűt, hogy megfeleljen neki, hogy olyan legyen, mint a "kedvenc" Boromir, de nem teszi meg, mert ő JOBB ennél - ez elég Faramiros, nem?), a végére meg elengedi Frodóékat.. Boromir 2, 2.0 stb szöveg nagy kedvelt fikázó duma lett a fórumokon, nem értem miért lenne Boromir 2, Boro sose volt unszimpatikus, végig szimpatikus volt.. Faramirnak meg egy "anyád"-at szisszentettem, amikor a "Ring goes to Gondor" dumát nyomta.. igen, a könyvben nem volt unszimpátiának nyoma sem Faramirral kapcsolatba, de ez nem a könyv.. ez a film. Igazatok van, úgy kellene, hogy Faramirral kedélyesen beszélgessnek Frodóét, utána a TTT-ben legyen Banyapók, a ROTK-ben meg Frodóék ne csináljanak szinte semmit, Gollam el legyen tűnve az egész filmben, hogy a végén felbukkanjon.. és akkor kapnánk egy dramaturgia nélküli/aránytalan/rossz filmet, de hűek vagyunk Tolkienhez. Nagyon jó lenne.

Szerintem Faramirral meg kellene várni a ROTK-et, hogy mennyire lett eltorzítva a jelleme..



Teljes mértékben egyetértek! És nem hiszem, hogy annyira fikáznád :roll: :wink:
Szerintem sem lett olyannyira eltorzítva Faramir, mint ahogyan ezt itt sokan állítják. Ha rögtön elengette volna Faramir Frodóékat, akkor alig szerepelnének, csak annyit hogy mennek-mendegélnek Gollammal Mordor felé(na jó, kicsit talán túlzok :? ).
Amúgy sz.tem jó lett Faramír, annak ellenére, hogy én is nagyon szerettem a könyvben, és először arra gondoltam, hogy úr isten, mit tett PJ, de aztán megbarátkoztam az új Faramirral, sőt, még meg is kedveltem :wink:
Egyáltalán nem lett Boromir2, mert a végén belátja, hogy nem viheti a Gyűrűt Denethorhak.Igaz, hogy a végén Boro is rájön, hogy mekkeoa hibát követett el, de Faramirt közel sem annyira "mérgezte" meg a Gyűrü. Ő nem akarja elvenni.
Most mennem kell, mert fizikaórám lesz, de este majd folytatom :P 8)

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97102 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta: És így utólag bocs a kicsit arrogáns hangnemért, csak idegesít, ha a kedvenc filmemet fikázzák! :oops:


Hát igen, Lord Maul, igazán csak ezzel van baj, a véleményed nagyon érdekes és gondolatébresztő volt. Viszont úgy érzem, hogy itt senki sem "fikáz", csak véleményt cserél és az pedig ad1. nem csak kedvező lehet, ad2. egyéni ízlésen alapszik.
Van aki remeg egy bizonyos jelenettől, van, aki nem. Soha nem fogom megérteni, hogy miért kell felháborodni azon, hogy valaki valamiről nem azt gondolja, amit te. Ami miatt itt te felkaptad a vizet, az kb. olyan, mintha azon veszekednénk, hogy jó-e a töltött káposzta. Talán neked ízlik, talán nekem nem, de ettől még nem feltétlenül jó vagy rossz.

Kérek mindenkit, hogy a jövőben ebben a szellemben folytassa az eszmecserét. Előre is köszönöm.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97042 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Kedves Lord Maul!

Egészen más megvilágításba helyezted szememben a filmet és azt a bizonyos jelenetet - köszönöm (már megérte annyit pötyögni)!
(nem mintha olyan oltári nagy bajom lett volna vele..csupán...de legközelebb az elmondottak alapján nézem meg! :wink: )

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97040 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A végén már igen. Nekem csak azzal van bajom, hogy "Nem tudnál segíteni?"-re a válasz: "A Gyűrű Gondorba megy!" :evil:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97029 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
OFF:

Erre mit mondhatnék - végre valaki!

Egyetértek :wink:

ON:

Engem meg az zavar, hogy a kedvenc szereplőmet roppant ellenszenvessé tette a film. Tényleg nem Boromir 2 - sajnos rosszabb


Rosszabb? :P

Én teljesen megbékéltem a karakterrel, mert bár nem a könyvbéli - de nem is tér el annyira attól -, teljesen más, mint a bátyja, és csak a hazáját szolgálja. Mivel a film pörgős, nem tud annyit beszélgetni Frodóékkal, így nem tud mérlegelni. És a végén nagyon is pozitív (és ez a RotK-ban már így is marad, gondolom.).

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97028 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta: Gáz a jelenet? Ahogy Frodó áll a Nazgúl előtt - kamera a Gyűrűre - Frodó meredten nézi a Gyűrűt - Samu megmenti - ez felidézi a Fellowship vízparti jelenetsorát.. Frodó karddal támad Samura eszelős arccal, Samu arcán a reménytelenség.. az egész jelenetből a reménytelenség sugárzik.. Smeagol ott áll lehajtott fejjel, hátát a falnak vetve.. nem értem miért gáz az Osgiliathos jelenet. A CSEND az kell, és a soundtrack egyik legjobb része.. ahogy Samu elkezdi a monológot, bejön az a zene, amitől persze midndenki teljesen odáig volt még a Fellowshipnél, de most már orkok csatazajának kellene elnyomnia... és a vágások Eomerre/Galndalfra/entekre.. közben Samu szövege.Valóban rohadt szar jelenet, csak remegni kezdtem tőle a moziban, és a szemem megtelt könnyekkel..


Erre mit mondhatnék - végre valaki! :D
Bocs az OFF-ért. :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.672 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére