Faramir (David Wenham)

Több
15 éve 11 hónapja #357963 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem tuti jó lesz...Sokszor ezekből sülnek ki a fergetegesenjó dolgok...

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353301 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Érdekes szereposztás lenne. Mindenesetre megér egy próbát. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #353273 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Wenham-rajongók figyelmébe :P

Dreamer_KF a Filmklub topicban írta: Minden bizonnyal tudjátok, hogy a Dragonlance-ból animációs film készült. Ami megbukott. Mert rossz, 20 éves technikával készült, a könyvek történetét harmadára zsugorította, követhetetlen, szemet gyilkoló. Ellenben találtam egy érdekes videót youtubon, hogy

Mi lenne az ideális szereposztás egy Dragonlance filmhez?



Szuerintem minden tekintetben 10/10


Nem sértődnék meg, ha megcsinálnák :D dehát úgyse :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #341997 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Niphredil Eleanor írta:

Anduin írta: Legnagyobb film valaha.


Azért a Gyűrűk Ura trilógiát biztosan nem üti ki a nyeregből. :wink: Akármilyen jó film, PJ alkotása nálam akkor is örökké az első helyen marad.

Mondjuk persze ezt én vakon mondom, mert még nem láttam... De szeretném megnézni, már csak a mi David bácsink miatt is, és ennyi dicséret után meg pláne kedvet kap tőle az ember. :wink:
Már az előzetese is nagyon megfogott anno, bár szegény perzsáknak néhol van egy kis uruk-hai orkos beütése! 8) Hehe! Még egy okkal több, hogy megnézzem! :twisted:


hm.. én is amondó voltam amíg nem láttam, hogy nem üti ki a nyeregből.. Nos ha nem is üti ki, de legalább mellette van.. nagyon jóó!! 8O
______
Orosz menyasszonyhoz:
azannya.. szemüvegben?? :lol: ennél volt már helyesebb is meg rosszabb is :P (előbbi a GyU, utóbbi a Van helsing..)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #341950 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hali!

Esteleg nem tudja valaki annak a filmnek a címét, amiben Hugo Weaving és David Wenham együtt játszott? Valami romantikus-vígjáték volt, pár éve adták le a Viasaton, és valami hatalmas kavar volt a sztoriban...

Szal, ha esetleg tudja valaki sikítson!

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322573 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Anduin írta: Legnagyobb film valaha.


Azért a Gyűrűk Ura trilógiát biztosan nem üti ki a nyeregből. :wink: Akármilyen jó film, PJ alkotása nálam akkor is örökké az első helyen marad.

Mondjuk persze ezt én vakon mondom, mert még nem láttam... De szeretném megnézni, már csak a mi David bácsink miatt is, és ennyi dicséret után meg pláne kedvet kap tőle az ember. :wink:
Már az előzetese is nagyon megfogott anno, bár szegény perzsáknak néhol van egy kis uruk-hai orkos beütése! 8) Hehe! Még egy okkal több, hogy megnézzem! :twisted:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322242 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azért ezt nem állítanám, de a maga helyén nagyon ütős kis film volt :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322175 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Legnagyobb film valaha.
,,Go, tell the Spartans, stranger passing by; That here, obedient to their laws, we lie"

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322095 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Csak egy hozzáfűzni valóm volna:

THIS
IS
SPARTAAAAAA!

:twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322088 Írta: csudi
csudi válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szeretnek csatlakozni. Egyszer mint titkos David W. rajongo, masreszt mint aki latta a 300-at. Na, ez pont az a film, amit az ember eredetiben megvesz DVD-n, es az agya mellett dedelgeti... :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322078 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Maximálisan egyetértek, egy kiegészítéssel: Nézzétek meg az eredeti képregényt! Frank Miller egy zseni!!! :itscool:
[size=9:38lixzkx]Bocs az offért.[/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322074 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Thereonnal csak mélységesen egyetérteni tudok :P semmiképp ne hagyjátok ki a filmet :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #322058 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nos, alkalmamban állt megnézni e filmet, ezt a fantasztikus, katarktikus alkotást. Hihetetlen és fantasztikus. Ahogy elkezdődött és megszólalt David hangja, tudtam hogy ő lesz aki végigmondja a történetet, vagyis ő fogja 'túlélni'.
De arra nem számítottam a végén, hogy tízezer spártait vezet harcba. Azt kell mondjam, buzdító beszédben nem semmi alakítást nyújtott a film végén, csodálatos volt ahogy megindult az egész sereg.

A filmről pedig még annyit, hogy tökéletes volt minden jelenet, a történelmi ferdítések és apró részletek mit sem számítottak, mert annyira lefoglalta a nézőt - és egyben meg is ragadta - a különböző effektek, kameraállások végtelen lánca, és a kiváló szereposztás.
Arról nem is beszélve, hogy a zenéjét hallgatom épp.

U.I.: A pletykákkal és egyéb híresztelésekkel ellentétben a filmbeli Theronhoz semmi és mégegyszer hangsúlyozom, semmi közöm. Hihetetlen, hogy néha egy betű mennyi mindent befolyásol (szép az orákulum és a királyné).

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #321366 Írta: nicorell
nicorell válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Draug írta:

cortez71 írta:

Draug írta: Hát igen...csakhogy a film a spártaiak és a perzsák csatájáról szól...és ők igen is felpáncélozták magukat. De a perzsák is elég "furán" néznek ki.
És hol maradnak a nagy perzsa íjászok...

Vannak benne, hidd el ;)
Most néztem meg, nagyon cool :) Faramirnak egész sok szerepe van benne ;)


Hát ....én is megnéztem...asszem inkább nem mondok semmit 8O :D

NINI!!! Eltaláltam ki játszik a filmben...bár amennyit én láttam a bemutatóból... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #321340 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
:hello: 300 nagyon ott van s vissza, ebben a filmben tenyleg a latvany a lenyeg, amibol van boven, de moziban az igazi 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #320433 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

cortez71 írta:

Draug írta: Hát igen...csakhogy a film a spártaiak és a perzsák csatájáról szól...és ők igen is felpáncélozták magukat. De a perzsák is elég "furán" néznek ki.
És hol maradnak a nagy perzsa íjászok...

Vannak benne, hidd el ;)
Most néztem meg, nagyon cool :) Faramirnak egész sok szerepe van benne ;)


Hát ....én is megnéztem...asszem inkább nem mondok semmit 8O :D

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #320417 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Igen, olvastam erről. Ha jól tudom mellesleg az eredeti képregény 2000-ben, vgay 98-ban, jelent meg, nem is olyan régen.
Nos, aki látta a Sin City (apám, nagyon nagy film volt) abban szerepelt is a mester, ő volt a gyóntató pap.
Ezzel most nem felvágok, csak érdekességnek írom.
Szegény már öreg:D

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #320408 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Gandalf írta: Az adaptáció adaptációjának az adaptációja. :lol:

:lol: :lol: :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #320395 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A film érdekessége, hogy nem csak egy adaptáció, hanem többszörösen is az. :)
A történelmi eseményt anno egy magyar származású rendező filmesítette meg Hollywoodban, azt hiszem, 300 spártai (?) volt a címe, mai szemmel nézve megmosolyogtató alkotás. Ez a film ihlette meg Frank Millert a képregény megrajzolásához. És ez a 300 pedig a képregény adaptációja. Az adaptáció adaptációjának az adaptációja. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 napja #320394 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Draug írta: Hát igen...csakhogy a film a spártaiak és a perzsák csatájáról szól...és ők igen is felpáncélozták magukat. De a perzsák is elég "furán" néznek ki.
És hol maradnak a nagy perzsa íjászok...

Vannak benne, hidd el ;)
Most néztem meg, nagyon cool :) Faramirnak egész sok szerepe van benne ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #320014 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát igen...csakhogy a film a spártaiak és a perzsák csatájáról szól...és ők igen is felpáncélozták magukat. De a perzsák is elég "furán" néznek ki.
És hol maradnak a nagy perzsa íjászok...

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #319931 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azért a látványa lényeg.......
De például a kelták mesztelenül harcoltak, mert hitük szerint ha az istenek azt akarják, hogy meghaljanak, a világ összes páncélja sem vldi meg őket..
Na erre varjál gombot... :D

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #319542 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát azért az elég érdekes, hogy egy szál köpenyben harcolnak :x
De látványra jó!

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318980 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Olorin.papa írta:

Sil írta: 300 másodperc a 300-ból:
www.mtv.com/overdrive/?name=movi ... vid=136403


Bizony, a történelemhez vajmi kevés köze van. De azért nagyon üt... :eek2:


Semmi köze nincs hozzá, és nem is akarja, hogy legyen. Egy képregényadatptáció, Frank Miller (Sin City) tollából. Szerintem pont ezért jó:)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318979 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: 300 másodperc a 300-ból:
www.mtv.com/overdrive/?name=movi ... vid=136403


Bizony, a történelemhez vajmi kevés köze van. De azért nagyon üt... :eek2:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318966 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: 300 másodperc a 300-ból:
www.mtv.com/overdrive/?name=movi ... vid=136403

Hűűűűűűű....
Mást nem nagyon tudok még mondani :mrgreen:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #318932 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
300 másodperc a 300-ból:
www.mtv.com/overdrive/?name=movi ... vid=136403

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317494 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
-off-Azt a filmet egyéb okok miatt is nagyon várom, és ha tényleg sikerül Frank Miller képregényét, ezzel a grafikus háttérrel ötvözni, lehet , hogy emlékezetes film lesz belőle, amelyet sok generáció fog csodálni.-off-

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #317488 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Megvolt a 300 európai díszbemutatója a Berlini Filmszemlén, és nagy sikert aratott. A hazai bemutató márc. 22-én lesz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #308215 Írta: Tezy
Tezy válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

+Earendil+ írta:

Tezy írta:

+Earendil+ írta: Az az igazság,hogy a Spártai Hopliták profi katonák voltak,és nem egy összeröffentett szabadcsapat,vagy parasztsereg...,teljes mellvértet,és lábszárvédőt hordtak.A Bazi kerek pajzs,a sisak,a lándzsa,és a kard rendben van a filmben.


s18.photobucket.com/albums/b141/ ... ction=view ¤t=10-19-058.jpg
Ezen a festményen Leonidas és a katonái pihennek, itt is látszik, hogy minden oksi a ruhájukkal, + hűek maradtak a képregényhez is.


Szia Tezy!
Ez egy elég hülye kép! :lol: :hein: Üvölt róla,hogy valamikor a középkorban festették... :tongue:
Inkább A Klasszikus Világ Hadművészete című könyvben lévő képet tekintsd
valóságosnak,az valódi forrásokból merít. :deal:


Szia!!
Köszi, amint tehetem, megnézem a könyvet. :)

s18.photobucket.com/albums/b141/ ... ction=view ¤t=faramir_game32.jpg

Egy kép a fiatal Faramirról:
s18.photobucket.com/albums/b141/ ... ction=view ¤t=75.jpg

Valahol létezel, valahol én is
valamit kérdezel, valamit én is..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.691 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére