A Gyűrűk

Több
21 éve 4 hónapja #119405 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Galadh írta: Rám is reagáljon valaki!!! :(


Azért mondja, hogy Gyűrűmíves, mert meg van győződve arról, hogy meg fogja kaparintani az Egy Gyűrűt... Legalábbis szerintem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118521 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Nem tudott Hatalom-Gyűrűt készíteni. Valami hivatalos forrás nincs?


A leghivatalosabb forrás, hogy nem készített. Tolkien explicit módon leírja, hogy ha tudott volna, akkor megcsinálta volna (de úúúúúútálom a volnákat... :roll: ).

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118450 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Nem tudott Hatalom-Gyűrűt készíteni. Valami hivatalos forrás nincs?
Dínchamion: Mindenképpen valami olyasmi hiszen már csak ez kellett volna neki, hogy ő lehessen az újabb Sötét Úr. (Az Előszóban az analógiáknál...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118075 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Nem az eregioni tündekovácsok hiányoztak neki, hanem Szauron titkos tudása, amelyet tornyában rejtegetett...

Szvsz ez a gyűrű hatalmától függ. Kis erejűt biztos, de A Gyűrűhöz hasonlót nem hiszen. Csatlakozom Gandalfhoz.


Legelőször is azt kellene eldönteni, hogy tudott volna-e Hatalom-gyűrűt készíteni.

Szvsz nem, mert összesen készült 20 Hatalom-gyűrű: a Három, a Hét, a Kilenc és az Egy. Ezeket úgy készítették, hogy rengeteg olyan tudás állt rendelkezésre, amik a Harmadkorra elvesztek, mert nem lettek leírva.

Nem hinném, hogy pusztán Szauron tudását megszerezve Szarumán tudott volna Hatalom-gyűrűt készíteni. Akármennyire is hatalmas és ügyes maia, az eregioni kovácsok tudása nélkül semmire se ment volna.

De különben is: milyen hatalmú gyűrűt készített volna? Az volt a célja, hogy egy második Egy Gyűrűt készítsen?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115810 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Dínchamion írta: De a kérdés arra vonatkozott, hogy Hatalom-gyűrűt készített-e... nem? Gyűrűt akárki tud készíteni, és Szarumán amúgy is a kézügyességéről volt híres... egy Hatalom-gyűrű műs tészta...

Azt szerintetek tudott volna készíteni?

Üdv:


Szvsz ez a gyűrű hatalmától függ. Kis erejűt biztos, de A Gyűrűhöz hasonlót nem hiszen. Csatlakozom Gandalfhoz.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115804 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem az eregioni tündekovácsok hiányoztak neki, hanem Szauron titkos tudása, amelyet tornyában rejtegetett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115588 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Gandalf, szvsz ez egy érdekes kérdés...

Nagyon közel volt hozzá... Az eregioni kovácsok tudása nélkül tudott volna Hatalom-gyűrűt készíteni? Szerintem nem. :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115584 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Majdnem. Már nagyon közel volt hozzá, hogy sikerüljön egy Hatalom Gyűrűjét alkotnia, de még hiányzott valami hozzá. Egy kis idővel talán magától is rájött volna, mi az az apróság. De ez már csak feltételezés, s tudjuk, hogy a "mi lett volna, ha..." kezdetű mondatok mennyire történelmietlenek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115508 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De a kérdés arra vonatkozott, hogy Hatalom-gyűrűt készített-e... nem? Gyűrűt akárki tud készíteni, és Szarumán amúgy is a kézügyességéről volt híres... egy Hatalom-gyűrű műs tészta...

Azt szerintetek tudott volna készíteni?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115488 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Hét törp Gyűrűről

Ancalimon írta:

Elrond írta: Ki volt az a hét törp aki a törpök Hét Gyűrűjét kapta?


A törpök hét nemzetségének éppen aktuális vezetői kapták, és a 7 gyűrű segítségével a másodkorban 7 nagy törp királyság virágzott. Ezeket aztán Sauron és a sárkányok elpusztították, a gyűrűk pedig elpusztultak, vagy visszakerültek Sauronhoz. Egy kivételével nem ismert az akkori törp királyok neve.
A 7 törp nemzetség:
Firebeards, Broadbeams, Longbeards, Ironfists, Stiffbeards, Blacklocks, Stonefoots (nem tudom van-e magyar nevük). A Longbeards nemzetség (Durin népe) élt a Ködhegységben (Khazad-d

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115486 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Galadh írta: Hát nem is mondtam, hogy Hatalomgyűrűt, de valami csekélyebbet biztosan! Hülye azért nem vagyok...


Hmm... Rendben. Ez viszont felvet bennem néhány kérdést:
A varázs gyűrűk azok, amiken "készítőik még csak próbálgatták tudásukat", tehát csekély hatalommal bírnak.
Szarumán felemelkedéséhez elég lehetett volna egy varázs gyűrű, vagy egy Nagy Gyűrű, Hatalom Gyűrű kellett volna hozzá?
:? Mindenesetre én úgy gondolom, hogy Szarumánnak gyűrűjének nem volt ereje, tehát csak szimpla gyűrű volt. (Mert abban igaza van Galadhnak, hogy volt Szarumánnak gyűrűje, bár nem az általa említett résznél lehet megnézni. Most hirtelen nem jut eszembe, hogy hol, de holnapra megnézem. Bár az is lehet, hogy rosszul emlékszem.)
Tehát: Szarumán "gyűrűjére" csak halovány utalás van, márpedig ha varázs gyűrű lenne biztos nem hagynák annyiban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115469 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Sziasztok!

Szarumán nem készíthetett hatalom Gyűrűt...
Lehet, hogy volt valamiféle "kabala gyűrűje", de Hatalom az nem. Olvasd át az Előszót is.


Hát nem is mondtam, hogy Hatalomgyűrűt, de valami csekélyebbet biztosan! Hülye azért nem vagyok...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115454 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Szarumán nem készíthetett hatalom Gyűrűt...
Lehet, hogy volt valamiféle "kabala gyűrűje", de Hatalom az nem. Olvasd át az Előszót is.

OFF:
Dín, Batti: Ennek rendkívül örülök. Vágyálmaim közé tartozik a HoME kötetek elolvasása...
Azt a bizonyos könyvtárat hol lehet megnézni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115423 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Dínchamion írta: Verya Olórea:

Szarumán nem volt Gyűrűműves, ez egy fikció, egy álom az ő részéről. Csak az _akart_ lenni. Ha figyelmesen elolvasod a szövege(ke)t, akkor látni fogod, hogy valahol van is egy megjegyzés, miszerint csak némi idő kellett volna neki, hogy összeszedegesse a tudásmorzsákat... De nem készített Gyűrűt...


a-a! Leírja, hogy készített egy gyűrűt! ( még ha csak kicsit is)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115318 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hatalomgyűrűt nem készített. De kisebb Gyűrűt készíthetett. Meg is említi egy alkalommal, hogy egy gyűrű van az ujján...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115138 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Verya Olórea:

Szarumán nem volt Gyűrűműves, ez egy fikció, egy álom az ő részéről. Csak az _akart_ lenni. Ha figyelmesen elolvasod a szövege(ke)t, akkor látni fogod, hogy valahol van is egy megjegyzés, miszerint csak némi idő kellett volna neki, hogy összeszedegesse a tudásmorzsákat... De nem készített Gyűrűt...

Asszem a Rejtélyek... topicban vetettem fel, hogy akkor is tudott volna Hatalom-gyűrűt készíteni, ha nincs a birtokában az eregioni tünde-kovácsok tudása (amit tudvalevőleg nem írtak le).

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115115 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Rám is reagáljon valaki!!! :(

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115085 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
OFF.

Szméagol: ha érdekel a HoME fordítása, hát sajnos eléggé csordogál a fordítói munkacsoport munkája... De majd meglássuk. Elméletben én fogom össze a dolgot ( :?: meg :oops: ), de bárkit kereshetsz: Amanit, Vardát, Ulmot, engem... Ancalimon egyenlőre nem tudom, hogyan áll hozzá a dologhoz, igyekszem bevonni őt is... :wink:

ON.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115055 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szméagol

Keresd a forditói munkacsoportot (Varda, Ulmó, Ancalimon stb. bocs akit kihagytam). Ök tervezik a home forditását.

A Magyar Tolkien Társaság pedig egy könyvtár felállításást amelyben a forrás munkák megtalálhatóak lesznek. Pár könyvünk már van is.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114957 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Amikor felfedi magát Gandi előtt, olyat szól be, hogy ő a sokszínű, és a gyűrűmíves...
Ha nem emlékszel, olvasd el azt a részt!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114926 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

verya olórea írta: Lehet vmit tudni Szarumán gyűrűjéről? volt egyáltalán vmi ereje?


Milyen gyűrűjéről?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114908 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lehet vmit tudni Szarumán gyűrűjéről? volt egyáltalán vmi ereje?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114580 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

OFF:
Amanibahvam:

amanibhavam írta: nekem sincs meg a HoME, ezek szerint én is alantas rajongó vagyok


Én angol nyelv vizsgát mondtam... :? :wink:
ON:

Pedig valaki berakta ide még nagyon régen... Csak gőzöm sincs róla, hogy melyik topicba. Azt hiszem Ulmo volt, de nem biztos... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114538 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt gondoltam.
Csak nehany elozo irasbol azt szurtem le, hogy van, akinek nincs, de erdekelne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114512 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
köszönöm; elektronikusan nekem is megvan


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114492 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Amani: Szerintem azért mondják, hogy keresse meg "valaki", mert nekik nincs a meg a HoME. (Tudod, mi ilyen alantas népek vagyunk, akiknek még nincs meg az angol nyelv vizsgájuk. Legalábbis én. :? )

Szerintem azért lenne néhány ilyen "elvetmült" rajongó...


nekem sincs meg a HoME, ezek szerint én is alantas rajongó vagyok

viszont vannak remek internetes keresőszoftverek és kitűnő Tolkienos oldalak


Konkretan angolul innen lehet letolteni: www.tolkien.ru/texts/eng
A kicsomagolas jelszava: tolkien
[size=9:1rsn5706]Tudom, hogy ez nem ide tartozik, meg ugyis mindenki beleakadt mar.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114467 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
most rákerestem: Durinon kívül a másik 6 nevét nem ismerjük


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114464 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Sziasztok!

Amani: Szerintem azért mondják, hogy keresse meg "valaki", mert nekik nincs a meg a HoME. (Tudod, mi ilyen alantas népek vagyunk, akiknek még nincs meg az angol nyelv vizsgájuk. Legalábbis én. :? )

Szerintem azért lenne néhány ilyen "elvetmült" rajongó...


nekem sincs meg a HoME, ezek szerint én is alantas rajongó vagyok

viszont vannak remek internetes keresőszoftverek és kitűnő Tolkienos oldalak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114461 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Amani: Szerintem azért mondják, hogy keresse meg "valaki", mert nekik nincs a meg a HoME. (Tudod, mi ilyen alantas népek vagyunk, akiknek még nincs meg az angol nyelv vizsgájuk. Legalábbis én. :? )

Szerintem azért lenne néhány ilyen "elvetmült" rajongó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114455 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Sziasztok!

OFF :!: :? :

amanibhavam írta: History of Middle-Earth

akkor fog megjelenni, amikor valaki lefordítja, és akad egy kiadó, aki hajlandó kiadni a feltehető anyagi bukás fényében


Miből gondolod, hogy anyagi bukás lenne belőle. El tudod képzelni, hogy hány angol tudatlan ember vágyik rá... (Vagy csak magamból indulok ki?)
És a Letters?


mert egyáltalán nem az a jól olvasható szöveg, mint a 3 főmű; ráadásul 12 kötetet csak a legelvetemültebb rajongók vesznek meg sok-sokezer forintért


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.600 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére