A Gyűrűk

Több
21 éve 3 hete #137677 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
[size=9:1bf59tiy]Nos ebben a topicban is ritkán fordulok elő ezen változtatni kell[/size]

Engem is érdekelne kép ha lenne a kilencről, és a hétről
Nimrodel: Ha jól tudom Szauron hármat talált meg a Hét közül, azokat megsemmisítette, köztük Durin gyűrűjét is. A másik négy meg talán a sárkányok áldozata lett.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete - 21 éve 3 hete #137666 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nincs esetleg kép a Kilencről és a Hétről?

És a Törpök Gyűrűi megsemmisültek, vagy Szauron szerezte meg őket? (Bocs, hogy ilyet nem tudok, de már elég régen olvastam erről. :oops: )

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137560 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrodel Melian írta: Ahogy a Háromnak van neve, úgy esetleg van a többinek is?


Nincs.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137547 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ahogy a Háromnak van neve, úgy esetleg van a többinek is?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136520 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ankalimon írta: Valahonnan rémlik, hogy a Vilya aranyból, a Nenya pedig mithrilből készült... De ebben nem vagyok biztos.


Hát a Nenya biztos innen rémlik:

"...Elrond szürke palástot viselt, homlokán csillagot, kezében ezüst hárfát, s az ujján egy nagy, kékköves gyűrűt, Vilyát, a Három Gyűrű leghatalmasabbikát. Galadriel fehér poroszka ló nyergében ült, talpig csillogó fehérben, mint a felhőbe vont hold; mert úgy látszott, maga is lágy fényben tündököl. Ujján meg a Nenya, a mithril-ből kovácsolt gyűrű, amelyen egyetlen fehér kő sziporkázott, mint jégfényű csillag."


:wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136518 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha jól emlékszem volt részeltes leíréás valamelyik honlapon, de azt nem, hogy melyiken :(

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136425 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Sirgon Esgalnor írta:

Nimrodel Melian írta: Nektek ezek közül melyik tűnik a leghitelesebbnek (mármint Tolkien leírása alapján)?

Van Tolkiennek részletes gyűrűleírása a háromról? Vagy csak azok a könyvborítók amiket lentebb belinkeltek a topicba.


Van leírás csak nem túl részletes:

"...Elrond szürke palástot viselt, homlokán csillagot, kezében ezüst hárfát, s az ujján egy nagy, kékköves gyűrűt, Vilyát, a Három Gyűrű leghatalmasabbikát. Galadriel fehér poroszka ló nyergében ült, talpig csillogó fehérben, mint a felhőbe vont hold; mert úgy látszott, maga is lágy fényben tündököl. Ujján meg a Nenya, a mithril-ből kovácsolt gyűrű, amelyen egyetlen fehér kő sziporkázott, mint jégfényű csillag.
...
...a parton hófehér ruhás alak várta őket. Mikor megfordult és elindult feléjük, Frodó látta, hogy Gandalf az, kezén a Harmadik Gyűrű, a Nagy Narya: köve vörös, mint a tűz."

Valahonnan rémlik, hogy a Vilya aranyból, a Nenya pedig mithrilből készült... De ebben nem vagyok biztos.

Emellett a külső kinézet tekintetében csak a korábban jelzett Tolkien rajz a mérvadó (ő maga is hivatkozik rá az egyik levelében).


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136423 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ankalimon írta:

Nimrodel Melian írta: A Gyűrűkről készült rajz is (mondjuk a Könyv illusztrációjaként)?


Igen, az első kiadás borítóján szerepelnek Gyűrűk (a három tünde gyűrű) és azt maga Tolkien rajzolta.

www.tolkiencollector.com/images/lotr1st.jpg

Valahonnan rémlik, hogy ennek van egy olyan változata is, amiben mind a három Gyűrű egyszerre szerepel, körülveszik a központi Sauron jelképet...


Szerintem ezek ugyanúgy néznek ki. :?: 8O

Aldarion :boromir2:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136421 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrodel Melian írta: Nektek ezek közül melyik tűnik a leghitelesebbnek (mármint Tolkien leírása alapján)?

Van Tolkiennek részletes gyűrűleírása a háromról? Vagy csak azok a könyvborítók amiket lentebb belinkeltek a topicba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136374 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
nenya a 1., vilya a 3., es a narya egyik se jo
de mindegyik jol jönne :twisted:

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136322 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135336 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ancalimon írta: Valahonnan rémlik, hogy ennek van egy olyan változata is, amiben mind a három Gyűrű egyszerre szerepel, körülveszik a központi Sauron jelképet...

Svindler felrakta Tolkien képeit :itscool: , úgyhogy itt a három gyűrűs változat:
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134363 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrodel Melian írta: Egy más téma:
A Gyűrűkről készült rajz is (mondjuk a Könyv illusztrációjaként)?


Igen készültek.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134282 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrodel Melian írta: A Gyűrűkről készült rajz is (mondjuk a Könyv illusztrációjaként)?


Igen, az első kiadás borítóján szerepelnek Gyűrűk (a három tünde gyűrű) és azt maga Tolkien rajzolta.

www.tolkiencollector.com/images/lotr1st.jpg

Valahonnan rémlik, hogy ennek van egy olyan változata is, amiben mind a három Gyűrű egyszerre szerepel, körülveszik a központi Sauron jelképet...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134280 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mire értetted, Nimdorc, hogy kötekedni akarok? semmi olyasmit nem írtam... :dance:
Szerintem szinte biztos, hogy kitalált a Murazor is, mert ha nem, akkor már említették volna valamelyik könyvben.

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134074 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igen, az valószínűleg kitalált, de a Boszorkányúr név már nem.

Egy más téma:
A Gyűrűkről készült rajz is (mondjuk a Könyv illusztrációjaként)?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134051 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Voronve írta: OK, megnéztem én is, tényleg nincs más név, csak Khamúl meg a Boszorkányúr említve. :blackeye: Amani: hét nevet :wink:
Egyébként ez a GyU-ban nem volt egyértelmű, hogy az orkok őt vagy a tornyot hívták Lugbúrznak :?:


Jaj, ha most kotekedni akarunk... Alant van 18 nev, ebbol 2-t mar hallottunk. (szvsz a Murazor is kitalalt)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133998 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Na igen, egy ideig én is azt hittem, hogy Lugbúrz egy személy. :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133972 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
OK, megnéztem én is, tényleg nincs más név, csak Khamúl meg a Boszorkányúr említve. :blackeye: Amani: hét nevet :wink:
Egyébként ez a GyU-ban nem volt egyértelmű, hogy az orkok őt vagy a tornyot hívták Lugbúrznak :?:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133829 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Köszönet Nimdorcnak!

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133827 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Voronve: Biztos rosszul emlekszel, megneztem. Amugy igen, a tobbnek semmi koze a "valosaghoz" (nekem legalabbis ez jott le)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133788 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Voronve írta: Mae govannen!
Hmm, egész jók lettek ezek a filmes gyűrűk, nekem Elrondé tetszik a legjobban meg a Nazgúloké, de az utóbbi egy kicsit túl modernnek tűnik.

Nimdorc: ezek szerint, csak Khamúl hiteles abból a Nazgúl-listából :wink: , és a többinek semmi köze a valósághoz? Tudja esetleg vki, hogy Tolkien maga leírta-e, hogy kik voltak? Én a Gyűrű kereséséből egy másik lidércre is emlékszem, és mintha a nevét is említették volna(de ez nem biztos). :triste:


ha Tolkien leírta volna, hogy kik voltak, nem kellett volna fáradságos munkával ktalálni azt a nyolc nevet, nem?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133754 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ez igaz, de én még egy 3. Nazgúlra gondoltam, akinek lehet, hogy megvan a neve(meg is fogom nézni, hogy így van-e). :bandit:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133749 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Végül is Boszorkányúr neve hiteles még.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133746 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mae govannen!
Hmm, egész jók lettek ezek a filmes gyűrűk, nekem Elrondé tetszik a legjobban meg a Nazgúloké, de az utóbbi egy kicsit túl modernnek tűnik.

Nimdorc: ezek szerint, csak Khamúl hiteles abból a Nazgúl-listából :wink: , és a többinek semmi köze a valósághoz? Tudja esetleg vki, hogy Tolkien maga leírta-e, hogy kik voltak? Én a Gyűrű kereséséből egy másik lidércre is emlékszem, és mintha a nevét is említették volna(de ez nem biztos). :triste:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133742 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
árulják-e valahol Barahir gyűrűjét más formátumban, mint amilyen a filmben?

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133591 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ellana: Volt mar tema.... Megvan!

Ancalimon írta: Csak Khamul neve ismert a tolkien-i hagyományból. Néhány rajongó megalkotta a másik nyolc nazgul nevét és történetét is, de ez nem számít "eredeti" dolognak:
1. Murazor, the Witch-King
2. Khamul, the Easterling
3. Dwar, the Unforgiving
4. Ji Indur, The Outcast
5. Akhorahil, the Blind Sorcerer
6. Hoarmurath, the Ice King
7. Adunaphel, The Quiet
8. Ren, the Unclean
9. Uvatha, the Messenger
Ha valakit érdekelnek a (hangsúlyozottan NEM EREDETI) történetek is:
www.rockjakten.com/nazgul_html/index.html


A Gyuru keresese szerint Khamult lattak a hobbitok a Bakvari rev tuloldalan.


Koszonet Ancalimonnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133390 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lehet tudni valamit arról, hogy a kilenc Gyűrűt kik kapták?

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133193 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Hét elméletileg az arany és a mithrill iránt vágyukat növelte a törpöknek.
A Kilenc pedig, hogy minnél nagyobb hatalma legyen a viselőjének az emberek felett.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132356 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Azt tudom, hogy milyen hatalommal ruházták fel viselőiket a Tünde-Gyűrűk és az Egy Gyűrű. De ugyanez a Hét és a Kilenc esetében már nem teljesen világos számomra. Ezek a Gyűrűk tulajdonképpen "mire voltak jók"?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.600 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére