A Gyűrűk

Több
21 éve 2 hónapja #131364 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Aiya!

Van valakinek hasonlo kepe nagy felbontasban es jo minosegben?
Csak kor alaku felirat erdekel es igen surgos!!!!



Elore is koszonom a segitsegtek!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131281 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Noble Collections már Európában is terjeszkedik:
www.noble-collection.de/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131200 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Találtam vmit, ami lehet, hogy nem a témához fűződik... Leht, hogy már láttátok... :lol: a filmbeli gyűrűk:

www.tolkientown.com/shop/default.php?cPath=66_68

remélem bejön... :lol:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #130663 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Szerintem a törp Gyűrűknek nem olyan "mellékhatása" volt, mint az Egynek, hogy elhalványul. És bizony hosszú/hosszabb idő után látni lehetett rajtuk, hogy minden gondolatukat átjárja a gazdagság utáni vágy. Mondhatni kapzsik lettek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129256 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Vilya írta: A könyvben miért Vilja?

Nos, az angol változatban Vilya van. Nem ez az egyetlen elírás/nyomdahiba a magyarban, sőt... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129252 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv!

Akkor Elrond a kék kőves gyűrűjét, mármint engem :D , hordhat. Köszönöm Sil, hogy kérdésem megválaszoltad, de egyet még mindig nem értek: A könyvben miért Vilja?


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129163 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
T törpök is, mint a többi "Gyűrűs" állandóan hordták, de ezeknek szvsz nem volt akkora erejük mint a Kinelcnek, de ha sokáig a törpöknél lett volna ők is elkezdtek volna halványulni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128981 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

" írta: A halandók eltűnnek, a többiek szvsz nem, de erre csak a tünde gyűrűk példáját tudnám felhozni: a tündék nem tűntek el tőle, és Gandalf sem. Az Egyet Sauron és Bombadil kivételével csak halandók viselték, és mindkettőjükre ráhúzható vmi más indok.


A tünde Gyűrűk szerintem Frodót sem tüntették volna el.
Hiszen a törp Gyűrűktől a törpök sem tűntek el, pedig ők halandók.


Gandalf szvsz elég általánosan beszél, amit a 9 meg is indokol. Megnéztem a GyU függelékében a törp gyűrűkre vonatkozó részt, de nekem nem nyilvánvaló, hogy folyamatosan hordták, ráadásul a törpökre nem is volt olyan erős hatással: ugyanúgy öregedtek és el sem tudtak halványulni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128954 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Vilya írta: Üdv Mindenkinek! :hello:
Most írok ide először és rögtön egy kérdéssel fordulok felétek.
Felmerült egy kérdés az Elrondos topicban, hogy Elrond Gyűrűjét, hogy hívták. Az én könyvemben (1981-es kiadás) Viljának írja, másoknak pedig Vilyának. Most vajon melyik? Az én könyvemben nyomtatási hiba történt? :hein:
A választ előre is köszi!!!

Természetesen Vilya a gyűrű neve. :wink: Narya, Nenya, Vilya. A Tűz, a Víz és a Lég Gyűrűje.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128935 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv Mindenkinek! :hello:
Most írok ide először és rögtön egy kérdéssel fordulok felétek.
Felmerült egy kérdés az Elrondos topicban, hogy Elrond Gyűrűjét, hogy hívták. Az én könyvemben (1981-es kiadás) Viljának írja, másoknak pedig Vilyának. Most vajon melyik? Az én könyvemben nyomtatási hiba történt? :hein:
A választ előre is köszi!!!


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128860 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

Szerintem sem feltétlenül tűnnek el. Valahol úgy emlékszem még azt is említik, hogy csak az Egy Gyűrűnek van láthatatlanná tevő képessége. Meg a varázsgyűrűknek. :roll: Holtakat nincs értelme eltűntetni, tehát értelmetlen a kérdés..., mint már mondtam.

Mindenkinek további jó nyarat! :closed:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128838 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nefadar írta: Ez ide is illik, lehet, hogy Ulmonak már kezd ott belelőlünk elege lenni ezért ha lehetne itt folytassuk azt a témát.

Alyr Arkhon írta:

Nimdorc írta:

Finarfiel írta: Tényleg mindenki eltűnik, vagy csak a halandók?
Volt tünde kezén a gyűrű?
Szauron (és persze Bombadil is) Ardához kötött lélek.

Valahol olvastam (de sajnos már nem emléxem hol), hogy a tündék egyszerre léteznek két világban (a látható és a szellemvilágban), lehet ők sem tűnnének el?


A halandók eltűnnek, a többiek szvsz nem, de erre csak a tünde gyűrűk példáját tudnám felhozni: a tündék nem tűntek el tőle, és Gandalf sem. Az Egyet Sauron és Bombadil kivételével csak halandók viselték, és mindkettőjükre ráhúzható vmi más indok.


A tünde Gyűrűk szerintem Frodót sem tüntették volna el.
Hiszem a törp Gyűrűktől a törpök sem tűntek el, pedig ők halandók.


Miért is tűnnének el? minden gyűrűnek változó volt az ereje és a funkciója.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128797 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ez ide is illik, lehet, hogy Ulmonak már kezd ott belelőlünk elege lenni ezért ha lehetne itt folytassuk azt a témát.

Alyr Arkhon írta:

Nimdorc írta:

Finarfiel írta: Tényleg mindenki eltűnik, vagy csak a halandók?
Volt tünde kezén a gyűrű?
Szauron (és persze Bombadil is) Ardához kötött lélek.

Valahol olvastam (de sajnos már nem emléxem hol), hogy a tündék egyszerre léteznek két világban (a látható és a szellemvilágban), lehet ők sem tűnnének el?


A halandók eltűnnek, a többiek szvsz nem, de erre csak a tünde gyűrűk példáját tudnám felhozni: a tündék nem tűntek el tőle, és Gandalf sem. Az Egyet Sauron és Bombadil kivételével csak halandók viselték, és mindkettőjükre ráhúzható vmi más indok.


A tünde Gyűrűk szerintem Frodót sem tüntették volna el.
Hiszem a törp Gyűrűktől a törpök sem tűntek el, pedig ők halandók.


Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128200 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Galadh írta: A Szem jelét? EZ hol van leírva?????


"-Orkok, mégpedig sokan-mondta. [Gandalf]-Némelyik nagy és gonosz fajta: mordori a Sötét Uruk. Most épp hátul battyognak, de akad köztük más is. ..."

Valahola Szemet is említik, de azt most nem találom. Lényeg, hogy Szauron orkja is ott voltak. :arrow: Tehát gondolom ők a Gyűrűvel is törődtek, na de ez már tényleg OFF. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128197 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lényeg:

Gandalf- Tűz gyűrűje
Balrog- Tűz
:arrow:
Tehát azonos erővel rendelkező ellenfelek, a győzelem csak szerncse kérdése, sőt, egyikük sem nyert!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128195 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A gyűlölet lángja égett benne vagy vmi ilyesmi, de ebbe ne nagyon menjünk bele, mert már off...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128193 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nefadar írta: A hatalmuk nem ugyanakkora, mert Gandalfnak a gyűrű növelkte a hatalmát ugyanúgy mint Szauronnak amikor nála volt...


De ezt a balrog valahogy kiegyensúlyozta :arrow: Gandalfnak is komoly ellenfél volt, nem tudta lepöckölni a hídról...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128190 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A hatalmuk nem ugyanakkora, mert Gandalfnak a gyűrű növelkte a hatalmát ugyanúgy mint Szauronnak amikor nála volt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128189 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Sziasztok!

De a balrog Gandalffal is "egy szinten volt".
De Móriában voltak olyan orkok is, akik a Szem jelét viselték, tehát igenis szauron szolgálatába voltak.
Ahogy a nazgulokat tudta irányítani a Gyűrű hatalma, ami mindig maga felé vonzotta a gonoszt, úgy azt a tengeri szörnyet is. Gondoljatok bele, még Gollamot is! :D :P
Kezd ez az egész Alyr Kalandjára hajazni... :wink:


A Szem jelét? EZ hol van leírva?????
igen: Balrog - Gandi, Maia-maia.

Bár korántsem biztos, hogy ettől ugyanakkora lesz az erejük...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128186 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sziasztok!

De a balrog Gandalffal is "egy szinten volt".
De Móriában voltak olyan orkok is, akik a Szem jelét viselték, tehát igenis szauron szolgálatába voltak.
Ahogy a nazgulokat tudta irányítani a Gyűrű hatalma, ami mindig maga felé vonzotta a gonoszt, úgy azt a tengeri szörnyet is. Gondoljatok bele, még Gollamot is! :D :P
Kezd ez az egész Alyr Kalandjára hajazni... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128151 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerintem nem kell feltétlenül az ujjára húznia (főleg, hogy már eredetileg is ott van), ésd reklámoznia ahhoz, hogy használja, mint Frodó...
Neki minden cselekedetében növeli a hatalmát, és amikor az ajtót megpróbálta eltorlaszolni az orkok ellenében, biztosan sokat segített neki.
Előtte meg a balrog cdak azértz kelt fel és jött Gandalfék közelébe, mert Pippin a fejére ejtette a kavicsot, morci lett, hogy felébresztették, és elindult felfelé rendet tenni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128148 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Lehet, sőt így belegondolva elképzelhetetlennek tartom, hogy ne használta volna a sajátját...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128136 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nefadar írta: De ha jól emlékszem Gandalf nem használta a Gyűrűjét...


Vagy nem láthatóan használta. Szerintem minden hatalmát felhasználta, beleértve agyűrűjétől kapottat is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128132 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
[size=9:31gcc3vy]Az offokat töröltem, és kérlek titeket, hogy ne foduljon elő...[/size]

Szvsz azt a szörnyet a vízből a Gyűrű hatalma csalta ki...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128116 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Galadh írta:

Szméagol írta: Akkor a balrog miért üldözte őket Móriában?


Mint az orkok. "Idejött vki? Nyírjuk ki..."


Nyírjuk. :D :wink:
– Nem tudom – mondta Gandalf. – De valamennyi csáp egy parancsot követett. Mind a hegy alól, a hegy alatti fekete vízből kúszott elő. A föld mélyén az orkoknál is vénebb és ocsmányabb jószágok élnek. – Azt már nem mondta ki, hogy bármi légyen is, ami ott él a tóban, a társaság tagjai közül elsősorban Frodót ragadta meg.
Ennyi erővel a balrog is mehetett Frodó ellen, csak őt nem hagyták.
Én se hiszem, h Szauron szolgálatában állt volna. Inkább olyan cica lehetett, mint a banyapók.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128112 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nefadar írta: De ha jól emlékszem Gandalf nem használta a Gyűrűjét...


Nem Gandalf gyűrűjéről van szó, hanem az egy Gyűrűről. Azon kívül, nem csak akkor érezhette meg, ha használatban volt.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128109 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De ha jól emlékszem Gandalf nem használta a Gyűrűjét...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128083 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A balrog Szauronnal azonos szellemi rendbe tartozott, bár sokkal kisebb hatalommal rendelkezett (eredetileg), mégis valószinűtlen hogy bárkinek a verőbalrogja lett volna.

"Mint az orkok: Idejött vki? Nyírjuk ki..."
Nagyjából igen (szerintem). Megérezte egy másik erő jelenlétét és féltve jól bevált búvóhelyét el akarta zargatni őket. Ez az erő lehetett Gandalf is nem csak a Gyűrű (vagy a kettő együtt).
Ha a kettőt együtt érezte meg szegény balrog hogy összezavarodhatott. 8o)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128024 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Sziasztok!

(Remélem Nefadar, nem haragszol meg rám... :roll: :wink: ) Akkor a balrog miért üldözte őket Móriában? Talán szüksége volt az Egy Gyűrűre??? Vagy felzavarták az alagsorból?
Ezekből az következik, hogy Szauronnak dolgozott.

A kis hatalmú varázs-gyűrűkről mit tudunk? Kiknél voltak? Volt jelentőségük a Harmadkorban?


szvsz a balrog nem "dolgozott" Szauronnak - maia volt, Szauronnal azonos szellemi rendből. Ha valaki, Morgoth Bauglir volt a "főnöke", aki ekkor már rég a Cúmában pihentette fájós lábait. A balrog csak úgy "magának" volt ott.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127997 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Szméagol írta: Akkor a balrog miért üldözte őket Móriában?


Mint az orkok. "Idejött vki? Nyírjuk ki..."

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.649 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére