A Gyűrűk

Több
20 éve 6 hónapja #177736 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Zarándok írta: én most olvasom, de még nem jutottam el oda... Majd szólok!


Zarandok: köszi szépen, bár addig lehet, hogy leveszem a könyvespolcomról és megnézem és elkezdem nagyon sokadszrorra újraolvasni :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177702 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
én most olvasom, de még nem jutottam el oda... Majd szólok!

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177623 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gandalf írta: Erről is lehet részleteket olvasni A Gyűrű keresésében... :wink:


És pontosan hol, mert én nem emlékszem, hogy lett volna és most csak az angol verziója van nálam a könyvnek...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177538 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Erről is lehet részleteket olvasni A Gyűrű keresésében... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177468 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szarumán csinált magának gyűrűt, csak nem tudom milyen erősre sikerült neki.

A FOTR-ban a Tanácsban Gandalf meséli, hogy Szarumánnak gyűrű volt az ujján, és Gyűrű-művesnek hívta magát.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177457 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Valami engem nagyon érdekel, ugye Szarumán sokat foglalkozott varázsgyűrűkkel? Ő egy darabot se csinált magának?


Ugyan kereste a készítésük titkát, de nem találta meg. Én legalábbis így tudom. Szvsz "gyengébbeket" meg azért nem csinált, mert elég erős volt ő úgy magában is...

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177319 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Valami engem nagyon érdekel, ugye Szarumán sokat foglalkozott varázsgyűrűkkel? Ő egy darabot se csinált magának?

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177290 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ellana írta: Akkor meg miért nem ment el értük? Szerintem lett volna akkora ereje, hogy még Galadrielt és Elrondot is legyőzte volna...Vagy nem akarta erre fecsérelni az erejét, és inkább az Egyet kereste?


El is indult értük, csak Minas Tirithnél meg lett állítva...
(az ember/maia nem indul el "csak úgy" egy ellenséges ország közepére ha nagy erőkkel hátbatámadhatják...)
Egyébként nem sokat ért volna velük az Egy Gyűrű nélkül, nem akart se mallornt termeszteni se gyógyítani...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177277 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Akkor meg miért nem ment el értük? Szerintem lett volna akkora ereje, hogy még Galadrielt és Elrondot is legyőzte volna...Vagy nem akarta erre fecsérelni az erejét, és inkább az Egyet kereste?

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176478 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ellana írta: Egy nagy kérdés: ugyebár, a három Nagy Gyűrű, ami a tündéknél volt, boldogságot, és változatlanságot hoz arra a vidékre, ahol van (Völgyzugoly, Lórien). De Szauron nem tudta, hol vannak. Namost, nem "találhatta ki" abból, hogy Lórienben és Völgyzugolyban olyan boldog az élet? Boldogabb, mint máshol? Szvsz ki tudta volna logikázni...


Szvsz Szauron nagyon is jól tudta (vagy legalábbis nagy bizonyossággal sejthette) hol és kinél lehetnek a Gyűrűk. Végül is Lórien és Völgyzugoly maradt a tündék két fő erőssége, szóval okkal feltételezhette, hogy ott vannak. Lórient meg is támadta, amúgy... Arra persze nyilván nem gondolt, hogy a Narya Gandalfnál lehet...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176258 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Elros én nem a gyűrű külsejére mondtam azt, hogy sima, hanem az erejére, hogy nem varázsgyűrű.


Jah, bocsi :oops: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176256 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Elros én nem a gyűrű külsejére mondtam azt, hogy sima, hanem az erejére, hogy nem varázsgyűrű.


Jah, bocsi :oops: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176245 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Elros írta: Ha már a választásnál tartunk, én Narya-t választanám. Mégiscsak a tűz a legerősebb elem :evil3:

Ezzel azért tudnék vitatkozni. :twisted:
Egy csomó fajta elem szerinti felosztás létezik.
(pl.: fa, tűz, föld, fém, víz vagy fa, tűz, föld, lélek, víz..stb.stb. :mrgreen: )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176236 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Elros én nem a gyűrű külsejére mondtam azt, hogy sima, hanem az erejére, hogy nem varázsgyűrű.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176219 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Egy nagy kérdés: ugyebár, a három Nagy Gyűrű, ami a tündéknél volt, boldogságot, és változatlanságot hoz arra a vidékre, ahol van (Völgyzugoly, Lórien). De Szauron nem tudta, hol vannak. Namost, nem "találhatta ki" abból, hogy Lórienben és Völgyzugolyban olyan boldog az élet? Boldogabb, mint máshol? Szvsz ki tudta volna logikázni...

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176213 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Timona írta: Hát én is Barahir gyűrűjét választanám, mert számomra azt a barátságot jelképezi ami emberek és tündék között elsőnek született meg, akkor mikor Felagund neki adta.

Viszont én nem a filmes változatot készittettném el

kep.tar.hu/timona/index.phtml?ai ... id=4507101

hanem a Szilmarilokban iródottak alapján megalkottam azt, hogy szerintem hogy nézne ki:

kep.tar.hu/timona/index.phtml?ai ... id=4507100
kep.tar.hu/timona/index.phtml?ai ... id=4507099
kep.tar.hu/timona/index.phtml?ai ... id=4507098

"Mert olyan volt a gyűrű, mint két kígyó, s a szemük smaragd, s a fejük aranyvirágok koronája alatt találkozott, amelyet az egyik kígyó emelt, a másik éppen bekapni készült: ez volt Fimarfin házának jelvénye."

Na hogy tetszik?


Endóre :arrow: [size=9:mcauhdnq]Barahir gyűrűjének/[/size] Aragorn gyűrűjének bár nincs olyan hatalma mint a 20nak, de sokkal fontosabb az az út amit addig járt be amig Aragornhoz kerül, legalábbis nekem ez sokkal többet jelent!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176209 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Endóre írta: Aragorn gyűrűje az ugye csak egy sima gyűrű, nekem még az jön be nagyon.


Azért nem olyan sima ez: klikk
De kétségtelen jól néz ki :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja - 20 éve 6 hónapja #176207 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha már a választásnál tartunk, én Narya-t választanám. Mégiscsak a tűz a legerősebb elem :evil3: Itt nagyon jól néz ki:
www.mwart.com/images/p/Lord_Of_The_Rings..._BNARY10-01_1038.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176186 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Aragorn gyűrűje az ugye csak egy sima gyűrű, nekem még az jön be nagyon.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176184 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én a Nenya-t választanám (pontosabban már választottam is, mert nagyon ügyes ötvösökkel csináltattam egyet). Talán, mert az igazi viselőjére szeretnék hasonlítani. De azt mindig is tudtam, hogy tünde-gyűrűt szeretnék.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176177 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igazából a tűz árnyalataira, meg a fekete-arany-vörös együttesre utaltam, ami szerintem a a Gyuban a gonoszat jelképezi, ellentétben a hideg színekkel. Ezért készült mithrilből a Nenya

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176162 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A balrog hogy függ össze az arannyal?
Szerintem az Egy Gyűrű az igazi, mégiscsak az uralkodik a többi fölött :twisted: Habár a Vilya és jól néz ki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176161 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szerinmtem is egy gyűrű, mert :roll: valahogy pl a Filmben is erősen vonzó hatása volt. Ti nem éreztétek? A legjobb mondjuk akkor lenne, ha mindig látszanának rajta a rúnák! Egyébként én kapok egyet ballagásra... :wink: Az arany szín is valahogy összefügg a gonosszal, legalábbis a Gyuban biztos. Pl balrog, Szauron. A tündék jósága és tisztasága pedig sztem fehéres-kékes.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #176147 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nekem is az Egy Gyűrű tetszik a leginkább, mert nem szeretem a csicsás dolgokat, csak az a baj vele, hogy gonosz.

A Nap ragyogja be utadat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175952 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én egyértelműen a Vilyára szavazok, édes apucim gyűrűjére. :P Régi vágyam!

De én vhogy mindig mithrilből képzeltem el azt is, mint a Nenyát.
Egyrészt, mert rühellem az aranyat, másrészt a mithril jobban is illik a zafírhoz..

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175815 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Teljesen egyetértek, nekem is jobban tetszenek a filmes rajzok és vázlatok.
Én leginkább az Egyet választanám, mert nagyon szeretem Szauront és a Sötét oldalt és ez a Gyűrű a legdíszetelenebb és szvsz ez illik hozzám a leginkább.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175780 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta:

Artemisz (Celebthil) írta:
De ugye, nem a mutatóujjadon hordanád, mint Aragorn? :quasi:

De, légy erős, igen!
A tünde gyűrűket többnyire mutatóujjon hordták (a jeggyűrűt legalábbis...)

Artemisz (Celebthil) írta: Hogy ne OFFoljak: Vmelyik női vagy wellness magazinban most van egy nagyokos cikksorozat a GyU-ról. És ott vmi effélét írtak, hogy a Gyűrű már önmagában a végzet jelképe, mert végtelen kör, és mint ilyen, emlékeztet a Kígyóra, az ősgonoszra, amely maga is képes karikába tekeredni.. vagy ilyesmi... huh..
Kissé gázosan hangzik...

Szerintetek?


Tudja a fene, sokmindent kitalálnak "okos" bácsik és nénik... :?



Tünde Gyűrűk: akkor a filmben Frodó jobb volt tündetanból, mint a könyvben?

Kígyó: Az okos bácsi kémiatanárom középsuliban kijelentette hogy egy csaj azért felelt egyesre mert kígyós vállpántja volt és az a Sátán jelképe és blokkolja az agyát...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175697 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Nimrais írta: Szép rajzok! Tééleg jobban néznek ki mint a filmbeli. Grat!

Köszike :D

Nimrais írta: Amugy én az egy Gyűrűt készíttetném el, de bele vésetnék még egy jelet.

És mi lenne az a plusz egy jel :?:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175663 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Artemisz (Celebthil) írta:

Felagund írta: A tünde gyűtűket többnyire mutatóujjon hordták (a jeggyűrűt legalábbis...)

Ne már!!
És mért pont ott?

Ez amúgy hol olvasható?


Nemtom...
:arrow: Tolkien profot kérdezni...
HoME: Laws and Customs among the Eldar

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175658 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta: A tünde gyűtűket többnyire mutatóujjon hordták (a jeggyűűrűt legalábbis...)

Ne már!!
És mért pont ott?

Ez amúgy hol olvasható?


lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére