A Gyűrűk

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27316 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ja!<br> Es a filmben a harom kozul eddig egyiket sem emlitettek. Meg galadriel gyurujet sem, pedig annak mar szerepelnie kellett volna. (Illetve Gandalf gyurujere van nem kozvtetett utalas, mikor a balroggal kuzd a hidon, de aki nem olvasta eszre se veszi)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27315 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
En azt nem ertem, hogy a film elejen, mikor mutatjak a tundek 3 gyurujet, lathato 3 tunde, aki viseli oket.<br> Na most se Galadrielt, se Elrond-ot nem lattam kozottuk.<br> Amugy en nagyon kivancsi vagyor Cirdan-ra. Kar hogy csak a 3. resz vegen lesz lathato (remelem nem hagyjak ki).<br> <br> Bar az is igaz, hogy a Harom Eregionban keszult, es szerintem se Elrond, se Cirdan nem volt jelen (sot intettek az erdo tundeket Sauron-tol), es valoszinuleg galadriel se.<br> Erdekes lehet hogyan is kerult hozzajuk kesobb a Harom, es kik birtokoltak oket elozoleg.<br> Nem tud rola vki vmit, hogy esetleg Tolkien megirta-e ezt valahol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27314 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Tűz, a Víz és a Lég gyűrűiről van szó. A védelem szimbolikus lehet, ezeknek az elemeknek az erejét fordították a gonosz hatások ellen.<br> <br> Lórien volt a legfenyegetettebb, lévén a legközelebb Mordorhoz. Már korábban is volt összetűzésük Dol Guldurral, Barad-dúr pusztulása után is még vagy háromszor érte támadás. <br> <br> De nem hinném, hogy ezeket Galadriel verte volna vissza egyszál magában, mezítláb állva a fűben, a Nenyát lengetve :) voltak ott harcos tündék, szép számmal.<br> <br> Völgyzugoly a HithAeglir mögött relatív biztonságban volt, oda el se jutottak a gonosz erők, Mithlondba meg végképp nem, az nagyon messze volt mindentől...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27313 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Érdekes, hogy a Három Gyűrű a három nolda menedék uránál volt (Szürkerév, Völgyzugoly és Lórien). Jó lenne tudni, milyen kapcsolódás van a Gyűrűk, és a védett helyek között....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27312 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Három Gyűrűt eredetileg a Három leghatalmasabb elda őrizte. Ezeket Ugye az eregioni Celebrimbor, az egyik legnagyobb nolda kovács (ha jól emlékszem, Feanor unokája) készítette. Az őrizők: Galadriel, ő a mithrilből készült Nenya-t őrizte; Círdan, ő a vöröskövű Narya-t őrizte, de ezt Gandalfra bízta érkezésekor; és Gil-Galad, a középföldi noldák utolsó királya, ő a Vilya-t őrizte. Az Utolsó Szövetség létrehozásakor ezt Elrondra bízta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27311 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hoppá, a ''mert'' csak a mozi verzióban van ott... :-) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27310 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
''Három Gyűrű ragyogjon a tünde-királyok kezén,<br> Hét a nemes törpök jussa, kiknek háza cifra kő,<br> Kilencet halandó ember ujján csillantson a fény,<br> Egyet hordjon a Sötét Úr, szolganyájat terelő,<br> Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején,<br> Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetelen,<br> Egy a sötétbe zár, mert bilincs az Egyetlen,<br> Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.''<br> <br> És Aragorn versét szeretem még nagyon: '' Van, mi arany, bár nem fénylik...'' :-) <br> Valamit még akartam kérdezni a gyűrűkkel kapcsolatban, de fogalmam nincs, hogy mit... A tünde-gyűrűk neveiben az y-t ugye j-nek kell monani?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27308 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nya, kivételesen ezt a részt én is tudom.. :) ) Ehhez elég a filmet is megnézni.. :) <br> Bár azt nem tudom, hogy hol van pontosan a három tünde-gyürü...<br> A gyürülidércek állatira jók voltak, pl amikor üldözték Arwent és Frodót a lovakkal, és utána jött a víz... :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27309 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ja, meg az a vers is nagyon tetszik, ami ehhez kapcsolódik, ami a könyv elején van... :) )<br> <br> Bilincs az egyetlen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27307 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Akkor most már értem a Gyűrű-dolgokat... Nagyon köszönöm! :-) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27306 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
20 db.<br> 9 ember<br> 7 törp<br> 3 tünde<br> 1 Egy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27305 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A kilenc ember fokozatosan vált lidérccé amíg a Gyűrűiket hordták. Teljesen Szauron akarata alá kerültek, s így a Sötét Úr már könnyedén visszavette tőlük a Gyűrűket. Innentől kezdve már csak őt szolgálják. Még ha az Egy Gyűrű a lidércekhez kerülne is, nem tudnák használni uruk ellen, mert nincs önálló akaratuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27304 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
igen, azok voltak, de Szauron és a Gyűrűk miatt lidércekké lettek... (ha valamit rosszul tudok, javítsatok ki!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27303 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A 9-et tudtam, de ők miért lidércek? <br> ''Klinecet halandó ember ujján csillantson a fény''<br> A lidércek emberek...? Illetve, régen tudom, hogy azok voltak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27302 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Gandalf: ja, ok! akkor ezt is tudom:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27301 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem, a Kilenc Szauronnál van! Különben nem szolgálnák a lidércek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27300 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hú, nagyon köszönöm!!! ;-) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27299 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Olórin: igen, erre gondoltam!<br> Galadirel: a Három megvan, a Hét egy része Szauronhoz került, a többi elpusztult, a Kilenc a naugúloknál van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27298 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
csak egyszer olvastam a GYUt és csak könyvtárbol ugyhogy nem tudom megnézni,de végül is melyik gyürük semmisültek meg és milyik van meg valahol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27297 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Círdan szavai Gandalfhoz, amikor átadta neki a Naryát:<br> <br> <i>''Vedd ezt a gyűrűt, uram, mert nehéz munka vár rád; hadd legyen segítségedre a fáradalmakban, amiket vállaltál. Ez ugyanis a Tűz Gyűrűje, és talán sikerül ismét felgyújtanod vele a szíveket ebben a hűlni készülő világban.''</i><br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27296 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igen! A Három Galadrielnél, Elrondnél és Gandalfnél van. Gandalf Círdantól kapta a Gyűrűt, mert neki nagyobb szüksége volt rá, mint Círdannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27295 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Sajnos (vagy inkább szerencsére... :-) még nem olvastam ki a könyvet telljesen, de ha jól értettem, egy a tümde-gyűrűk Galadrielnél, Elrondnál és Gandalfnál vannak, nem? Gandalfnál mit keres tünde-gyűrű?<br> A neveket sajnos én is keverem, főleg, hogy annyi hasonló van... Éowyn, Éomer, Glorfindel, Galadriel... Őket kivételesen tudom, de van, hogy olvasok egy-egy nevet és egy ideig eltart, míg rájövök, hogy kiről van szó... Majd ha már sokadszorra olvasom a könyvet, biztos könnyebben menni fog... :-) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #27294 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szeretném, ha valaki elmondaná, hol tartanak itt. A Gyűrűk (elsősorban a Hét Gyűrű) engem is érdekel, és szívesen beszélek róla bárkivel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27293 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Gandalf:Most már nagyából értem csak a neveket még néha keverem..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27292 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
hát hogy elhajózzanak :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27291 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Kik?/Mik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27290 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem igazán értettem, hogy miért mentek el a Révhez!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27289 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem baj az! A végére már otthonosan mozogsz benne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27288 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nekem tetszett de az biztos hogy sokszor vissza kellet olvasnom benne hogy képbe legyek<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27287 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én nem szólok..csak most kezdem majd olvasni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.314 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére