Bombadil

Több
19 éve 10 hónapja #228943 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bombadil
Ő volt az Első és ő lesz az Utolsó. Ő a Megrontatlan Természet, Arda Unmarred. Nem avatkozik be, csak fenntartja a világ rendjét azon a területen, ami még megadatik neki.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228941 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Bombadil

Elmoth írta:

amanibhavam írta: Tehát Bombadil olyan lény, aki kívül helyezi magát Jó és Rossz kérdéskörén.


Hát pont ez az amit furcsálltam. Akinek megadatott, h. segítsen miért nem teszi? Az mind szép és jó, ha valaki örömét leli a világ szépségében, de ha tudna, miért nem segít?
Egyébként nem azért nem hatott rá a Gyűrű mert ennyire lényegtelennek tartotta a hatalmat?


Mert ha segítene, azzal elkötelezné magát az egyik oldal mellett, és akkor már nem állna kívül Jón és Rosszan. És igen, mind a hatalom, mind a hatalom eszközei lényegtelenné váltak számára.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228938 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Bombadil

amanibhavam írta: Tehát Bombadil olyan lény, aki kívül helyezi magát Jó és Rossz kérdéskörén.


Hát pont ez az amit furcsálltam. Akinek megadatott, h. segítsen miért nem teszi? Az mind szép és jó, ha valaki örömét leli a világ szépségében, de ha tudna, miért nem segít?
Egyébként nem azért nem hatott rá a Gyűrű mert ennyire lényegtelennek tartotta a hatalmat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228937 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bombadil
[quote=""In Letter 144 To Naomi Mitchinson JRRT"
Tom Bombadil is not an important person – to the narrative. I suppose he has some importance as a 'comment'. I mean, I do not really write like that: he is just an invention (who first appeared in the Oxford Magazine about 1933), and he represents something that I feel important, though I would not be prepared to analyze the feeling precisely. I would not, however, have left him in, if he did not have some kind of function. I might put it this way. The story is cast in terms of a good side, and a bad side, beauty against ruthless ugliness, tyranny against kingship, moderated freedom with consent against compulsion that has long lost any object save mere power, and so on; but both sides in some degree, conservative or destructive, want a measure of control. but if you have, as it were taken 'a vow of poverty', renounced control, and take your delight in things for themselves without reference to yourself, watching, observing, and to some extent knowing, then the question of the rights and wrongs of power and control might become utterly meaningless to you, and the means of power quite valueless. It is a natural pacifist view, which always arises in the mind when there is a war. But the view of Rivendell seems to be that it is an excellent thing to have represented, but that there are in fact things with which it cannot cope; and upon which its existence nonetheless depends. Ultimately only the victory of the West will allow Bombadil to continue, or even to survive. Nothing would be left for him in the world of Sauron.[/quote"]

Tehát Bombadil olyan lény, aki kívül helyezi magát Jó és Rossz kérdéskörén; őt nem a hatalom érdekli, hanem az élet, a világ folyása. Nem hatalma van, ereje.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228930 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Bombadil
De miért nem használja a hatalmát? Ezt nem értem. Ennyie lefoglalja Fűzfa-apó? He? Jól elvan Aranymaggal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228922 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Bombadil
Bombadil nem "hatalmas". Bombadil Toma a "gazda".
Ez talán mindent elmond. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228921 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Bombadil
Végül is neki van igaza. Bevállalja :lol:
Csak nem ezt szokta meg az ember a Középföldei "hatalmasoktól".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228811 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Toma gazda írta: a Hatalma megvan hozzá sőt még megszólni se nagyon tudják (nem merik) 8)


Egyébként is ki szólná meg az Öreg Fűzön kívül?

Szerintem azért is vonult vissza, mert a világ egyszerűen az idő múlásával túl komoly lett neki...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228804 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Bombadil
a Hatalma megvan hozzá sőt még megszólni se nagyon tudják (nem merik) 8)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228802 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Elmoth írta: Én azt nem értem, hogy ha Toma elvileg egy igen nagy hatalmú lény, akkor miért kellett szegényt így öltöztetni? Egy kicsit komolytalannak tűnik...


Pontosan ezért.
Mert Toma nem komoly, nem akar nagy hatalmat, egyszerűen csak van neki. És egyébként is, ha neki ez a bohókás vidámság tetszik, miért ne lehetne ilyen?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228788 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Bombadil
Én azt nem értem, hogy ha Toma elvileg egy igen nagy hatalmú lény, akkor miért kellett szegényt így öltöztetni? Egy kicsit komolytalannak tűnik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228633 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Bombadil
Tényleg nem,de tuti valami nagyon elmebeteg színű a természetbe abszolúte nem illő,khm...egyedi darab lehetett!Nem mintha nem bírnám a jó öreg Toma bácsit! :D
u.i.majd megnézem hátha az angol kiadásban benne van...

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227464 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Bombadil
Figyelem! A Tolkien Klubhoz előadókat keresünk a következő témákhoz:
:arrow: Az emberek csoportjai, nem adan-centrikus szemszögből (december)
:arrow: Númenor (január)
:arrow: Hétköznapok Valinorban (március)
:arrow: A törpök (április)
:arrow: A sötét oldal (május)
Egy-másfél órás, átfogó, minél több forrást (HoME) felhasználó előadásokra lenne szükség. Akit érdekel, keressen meg Ankalimont vagy engem E-mailen ( ankalimon@tolkien.hu /angwen@tolkien.hu).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227070 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Bombadil
Ik/6f/185o ..majd a nádszálak fölött egyszerre csak felbukkant egy ócska, ütött-kopott, cilinderforma kalap, szalagjába tűzve egy hosszú kék madártoll. ...a sárga csizmás, vaskos lábával, ... Kék kabátja volt...
Ik/7f/190o vers: .. hupi a zekéje, sárga a zsizmája.
Tovább is néztem a magyar kiadást, még többször szóba kerül Toma kalapja, de a színét sehol nem említik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227043 Írta: Permí
Permí válaszolt a következő témában: Bombadil

Mintha a "hupi a zakója" rémlene...


Szentem a zekéje hupi, de egyre megy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227038 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil
A kabátja volt kék, nem?
Valamije kék volt az tuti...

Mintha a "hupi a zakója" rémlene...

Apropó, a kalap nem sárga volt?
Aki otthon van, kapjon elő egy könyvet, amikor Frodóék segítségért kiáltanak az Öreg Fűznél, Bombadil kalapját látják meg először...
Hátha írja a színt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226967 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Bombadil

3.Aragorn írta: Jólvan na :oops:
De attól még kék volt :twisted:

Nem írja sem A GyUban, sem a Bombadil T: kalandjaiban, hogy milyen színű az az ütött-kopott cilinder-forma (vagy kötsög-) kalap.

(Hé, ez a hülye fórum kicenzúrázta, hogy kötsög-kalap, pedig ez van a versben is, az Iván fordításában! Az alakjára utla, nem minősítés... mindegy, akkor cs helyett ts-sel írom!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226923 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Bombadil
Jólvan na :oops:
De attól még kék volt :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226886 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Bombadil

3.Aragorn írta: Tolkien írja vhol, hogy kék volt (Asszem a Tolkien Meséi c. könyvében, ahol a Sonkádi Egyed Gazda és még pár írása mellett Bombadil Toma kalandjait is leírja)

Nem arról van szó, hogy kék volt-e a sapkája, hanem hogy benne volt-e a filmben a sapka, olvass kicsit vissza...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #226876 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Bombadil
Tolkien írja vhol, hogy kék volt (Asszem a Tolkien Meséi c. könyvében, ahol a Sonkádi Egyed Gazda és még pár írása mellett Bombadil Toma kalandjait is leírja)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209719 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Bombadil
Hmm, erről a kék sapkás dologról még nem hallottam. De ha benne lett volna a filmben, akkor ezt a kártyát nem utólag csinálta volna a Weta, szvsz:
www.theonering.net/scrapbook/view/13507

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209523 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Bombadil
Bevallom, még nem vot időm megnézni... :oops:
Ha meglesz, szólok! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209439 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Bombadil
Kicsit elkanyarodtunk a témától... Inkább arra koncentráljatok, hogy megtaláljátok azt a kék sipkát nekem... :lol: Alig vagyok önző... 8)

Mornambar írta: Az az emlék, hogy egy huorn elkapja a hobbitokat, és egy Tomához közel álló lény (Szillszakáll) szabadítja ki őket.
Elkezdem keresni a sapót... :)


Megtaláltad már, Mornambar?

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209372 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Bombadil
Akkor a rokonok perelnének szvsz :)
Engedélyük nélkül utalnak rá! :D

Én egy jó kis végefőcímzenét kérnék, azt úgy hiányoltam... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209363 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Nekem valahogy Bilbóról sosem ugrott be. De majd meglátjuk, a 3. bővített DVD-werkfilmben mit mondanak róla. Lehet, hogy tényleg Tolkien búcsúzik ott tőlünk.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209350 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Bombadil
Az az emlék, hogy egy huorn elkapja a hobbitokat, és egy Tomához közel álló lény (Szillszakáll) szabadítja ki őket.
Elkezdem keresni a sapót... :)

Sil írta: nem írta bele magát a könyvbe, sem Toma, sem Gandalf nem ő. Ha lenne ilyen szereplő, az Faramir lenne, mert ő hasonlít rá a legjobban.


Nemúgy a filmen! :) Az öreg Bilbót a film végén, mikor először megláttam, ösztönből ez ugrott be: "Tiszta Tolkien!"
Ez az öltöny, ez a testtartás, tekintet... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209326 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Bombadil

A Szürke Zarándok írta: A Kék Sipkáról nem hallottam, és nem is vettem észre. De az "emlékről" tudok.


Mi van???!!! Milyen emlék? Nem az az emlék, hogy a kék sipka megjelenik valahol? 8O

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209318 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
A Kék Sipkáról nem hallottam, és nem is vettem észre. De az "emlékről" tudok.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209305 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: Bombadil

Pallando írta: Egyébként láttátok a Two Towers Extended Edition-ben a Bombadilnak állított "emléket?" (Szilszakáll Bombadil dalát énekli, és közben az egyik fa tetején megjelenik Tom kék sipkája).


SEGÍTSÉG!!! Már számtalanszor végignéztem az összes ent jelenetet, de egyszerűen nem találom a kék sipkát!! Tudna valaki segíteni?! (Hányas számú jelenet a DVD-n, stb?)
PLEASE!!!! :cry:

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207076 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Akkor valószínű, hogy erre a kérdésre nem lehet biztos választ adni.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.562 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére